Skocz do zawartości


RODO w HAKP

VI

Urwany sworzeń podczas jazdy

VI

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
520 odpowiedzi w tym temacie

#76 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 07:46, 01.04.2010

V12 - jedziesz do takiego warsztatu, gdzie wiedzą, że w hondach dolne sworznie to najsłabszy element i że nieraz je wymieniali

Marcinoo - i po każdym wjechaniu w większą dziurę... ;-)
sworznie dolne "555" wytrzymują 30-50 tyś, więc nie ma co szerzyć paniki, ważne, aby każdy wiedział, że ten element należy co jakiś czas sprawdzić, a jak już on skrzypi, to od razu wymieniać

i sprawdzać samemu albo tam, gdzie to potrafią - szkoda że na przeglądach okresowych nie chce im sie lub nie potrafią tego wykryć
  • 0
AK

#77 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:00, 01.04.2010

Wazne, zeby przed zrobieniem przegladu dac uwage, ze chce sie, by sprawdzono zawieszenie przednie, bo cos skrzypi. Wtedy to bedzie napisane na fakturze w "uwagi klienta" i sie przyloza do tego, bo jak auto wyjedzie po przegladzie i urwie sie komus kolo, to moga miec potem z tym problemy.
  • 0

#78 KANCLERZ111

KANCLERZ111
  • Forumowicz
  • 61 postów
  • Skąd:LUBIN
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:24, 25.05.2010

ja dzisiaj miałem to samo. MASAKRA. Dobrze ze ruszałem i urwało lewy sworzeń dolny i kolo praktycznie pod autem. Teraz nie wiem czy wymieniać obydwa, sciągało delikatnie zawsze w lewo... autko mam od 9 kwietnia i było strasznie nie zadbane ale już je dopieściłem.
  • 0

#79 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5949 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 08:05, 26.05.2010

wymień odrazu dwa
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#80 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:05, 26.05.2010

Zdecydowanie obydwa.
  • 0

#81 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5949 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 07:51, 01.06.2010

i ja u siebie profilaktycznie wymieniłem oba dolne sworznie na firmy 555- 53zł sztuka ;-) Teraz moge jeździć spokojnie i nic się nie urwie :-P

Podaje dane sworznia jak ktoś chce, z oferty intercarsu

Sworzeń wahacza
555
J14002
Sworzeń wahacza
Informacje Inter Cars o towarze
indeks: J14002
Cena brutto: 65,66 zł
nazwa: Sworzeń wahacza, przednia oś
opis : Sworzeń wahacza {dół} HONDA Accord CB,CC,CD
89.11-96, ROVER seria 6...; sworzeń dolny T
zawieszenia HONDA Prelude V
producent: 555
W MAGAZYNIE: >9
Ograniczenia
Strona zabudowy: Oś przednia
Strona zabudowy: na dole
Strona zabudowy: z obu stron
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#82 Roni0127

Roni0127
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:26, 01.06.2010

To i ja się dołączę do dyskusji. Mojego Accorda VI również trapi problem przednich sworzni - dokłednie górnych (zarówno lewy jak i prawy). dolne wyglądają na OK, ale i tak profilaktycznie chcę wymienić i dolne. Luzy sa już bardzo wyraźne, więc problem ten bardzo mnie nagli. Od razu zaznaczam że na ASO mnie nie stać. więc zostają zamienniki. Wlaśnie o nie chciałem zapytać, bo dużo sugestii na ich temat jest na tym forum. Jeżeli chodzi o górę to w grę wchodzi wymiana całego wachacze ze sworzniem. Jednak pytając w okolicznych sklepach mam do wyboru firmy Delphi - 370 zł, Yamato -250 zł, CTR- 290 zł, wspominane 555 nie jest chyba w okolicy dostępne (przynajmniej ja nie trafiłem na taką ofertę) zatem muszę wybierać z tego co jest. Jeżeli chodzi o dolny sworzeń to sytuacja jeżeli chodzi o firmy jest identyczna a cena w okolicy 50 - 60 zł. Zatem proszę o pomoc co proponujecie wybrać z tego co jest. Podkreślam że problem jest naglący aczkolwiek wolałbym wybrać coś dobrego. Nie jestem "profesorem mechaniki samochodowej" więc liczę na pomoc i konkretną sugestę. Z góry dzięki.
  • 0

#83 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Sochaczew
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:47, 01.06.2010

To i ja się dołączę do dyskusji. Mojego Accorda VI również trapi problem przednich sworzni - dokłednie górnych (zarówno lewy jak i prawy). dolne wyglądają na OK, ale i tak profilaktycznie chcę wymienić i dolne. Luzy sa już bardzo wyraźne, więc problem ten bardzo mnie nagli. Od razu zaznaczam że na ASO mnie nie stać. więc zostają zamienniki. Wlaśnie o nie chciałem zapytać, bo dużo sugestii na ich temat jest na tym forum. Jeżeli chodzi o górę to w grę wchodzi wymiana całego wachacze ze sworzniem. Jednak pytając w okolicznych sklepach mam do wyboru firmy Delphi - 370 zł, Yamato -250 zł, CTR- 290 zł, wspominane 555 nie jest chyba w okolicy dostępne (przynajmniej ja nie trafiłem na taką ofertę) zatem muszę wybierać z tego co jest. Jeżeli chodzi o dolny sworzeń to sytuacja jeżeli chodzi o firmy jest identyczna a cena w okolicy 50 - 60 zł. Zatem proszę o pomoc co proponujecie wybrać z tego co jest. Podkreślam że problem jest naglący aczkolwiek wolałbym wybrać coś dobrego. Nie jestem "profesorem mechaniki samochodowej" więc liczę na pomoc i konkretną sugestę. Z góry dzięki.



moze to ci sie o czegos przyda
http://www.accordklu...opic.php?t=8324

a wiecie moze czy jak sie tak jak ja wymienilo gorne sworznie bo bylu calkowicie rozklekotane to czy dolne tez musza byc rozwalone?
  • 0

#84 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5949 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 13:35, 01.06.2010

Jeżeli chodzi o dolny sworzeń to sytuacja jeżeli chodzi o firmy jest identyczna a cena w okolicy 50 - 60 zł.


Czytaj mój post wyżej firma 555 jest dolny sworzeń.
Górny sworzeń też jest ale Yamato cena ok 50 zł - ostatnio mi mechanik wymieniał

a wiecie moze czy jak sie tak jak ja wymienilo gorne sworznie bo bylu calkowicie rozklekotane to czy dolne tez musza byc rozwalone?


nie, nie ma to związku. Moje dolne były w idealnym stanie zero luzu, ale dla spokoju wymieniłem, lata też robią swoje, szczególnie że na nich trzyma się cały przód
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#85 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Lyngdal Norway
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GIT
  • KM:125
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:51, 01.06.2010

Jeżeli chodzi o dolny sworzeń to sytuacja jeżeli chodzi o firmy jest identyczna a cena w okolicy 50 - 60 zł.


Czytaj mój post wyżej firma 555 jest dolny sworzeń.
Górny sworzeń też jest ale Yamato cena ok 50 zł - ostatnio mi mechanik wymieniał

a wiecie moze czy jak sie tak jak ja wymienilo gorne sworznie bo bylu calkowicie rozklekotane to czy dolne tez musza byc rozwalone?


nie, nie ma to związku. Moje dolne były w idealnym stanie zero luzu, ale dla spokoju wymieniłem, lata też robią swoje, szczególnie że na nich trzyma się cały przód


NIe chce zlowrozyc ale zdziwil bys sie co do jakosci nowych czesci i starych Nie raz wkladalem z mechanikiem oryginalne dobre uzywki bo nowa czesc sie rozsypala szybciej niz zostala zalozona (np przeguby koncowki drazkow) DLatego jak cos jest dobre lepiej nie ruszac Jak wiadome lepsze wrogiem dobrego i to sie sprawdza

ps tylko zeby ktos nie pomyslal ze stary szrot wkladam do samochodu zamiast nowego :mrgreen:
  • 0

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#86 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5949 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 20:18, 01.06.2010

Jak wiadome lepsze wrogiem dobrego i to sie sprawdza


To poczytaj uważnie na temat urywających się sworzni, które były dobre i nie miały luzów ;-) 10 lat i 190 tys przebiegu po polskich drogach to jednak długi okres czasu dla sworznia który utrzymuje całe obciążenie na przodzie
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#87 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Lyngdal Norway
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GIT
  • KM:125
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:32, 01.06.2010

Jak wiadome lepsze wrogiem dobrego i to sie sprawdza


To poczytaj uważnie na temat urywających się sworzni, które były dobre i nie miały luzów ;-) 10 lat i 190 tys przebiegu po polskich drogach to jednak długi okres czasu dla sworznia który utrzymuje całe obciążenie na przodzie


juz czytalem Jednak jestem zdania ze odpowiednia kontrola wystarczy (tj sprawdzic pod gumka czy ma poslizg jak wiadomo na sucho kiepsko wszystko pracuje :mrgreen: )
  • 0

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#88 Roni0127

Roni0127
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:27, 01.06.2010

Czytaj mój post wyżej firma 555 jest dolny sworzeń.


Oczywiście że czytałem, ale tak jak napisałem w sklepach z częściami których trochę odwiedziłem oferują części trzech firm - to jest Delphi, Yamato i CTR. W żadnym ze sklepów które u siebie odwiedziłem jak również w pobliskim Rzeszowie nie wymienili oferty z częściami firmy 555
  • 0

#89 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 07:33, 02.06.2010

To zamów w intercarsie. Przecież mają.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#90 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5949 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 08:12, 02.06.2010

W żadnym ze sklepów które u siebie odwiedziłem jak również w pobliskim Rzeszowie nie wymienili oferty z częściami firmy 555


Wchodzisz na strone www.intercars.com, kupujesz online i czekasz na przesyłkę. Opisany jest dziwnie, ale pasuje na 100%
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq