Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Korozja w VI gen

VI korozja nadwozie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
238 odpowiedzi w tym temacie

#166 remek

remek
  • Forumowicz
  • 810 postów
  • Skąd:LZ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SE Executive
  • KM:Ponoć 147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:34, 30.04.2016

ale to praktycznie we wszystkich nowszych autach jest ;) Ostatnio widziałem 8 letnia BMW czy nowe Audi, Audi zeżarta maske miała a BMW zardzewiałe miała ranty drzwi - lakier Ori.

na łatwy dowód można sobie porównać, Zabezpieczenie antykorozyjne w autach z 2k15 a tych z np 2000. Przepaść ogromna.

@EDIT

Hanka dziś wróciła z konserwacji, nawet karte przeglądu dostałem. Więcej zdjęć i info wkrótce w temacie srebrzynki ^^

Pochwal się jak wyszło i napisz gdzie robiłeś

Wysłane z S7 Edge
  • 0

#167 Troy

Troy
  • Forumowicz
  • 668 postów
  • Skąd:Żory
  • Silnik:2.2
  • Wersja:0
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:0
  • Nadwozie:0
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 00:14, 01.05.2016

No pochwale sie, bo jeszcze od środka ją dziś kończylismy zabezpieczać więc za nie długo fotki będą :)


  • 0

#168 YAMAHAFTW

YAMAHAFTW
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Torun
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:55, 16.05.2016

Czesc i czolem,

Od marca br jestem posiadaczem accorda vi, co sie okazalo chyba bezwypadkowego, poniewaz po pomiarach czujnikiem lakieru wartosc wacha sie od 90 do 140 jednostek- powiem Wam sam bylem w szoku. Teraz co do rdzy- wystepuje w dwoch miescach- delikatnie przy uszczelce szyby przedniej(byla wymieniana i ruda juz czuje sie jak w domu) i lewe tylnie nadkole- tez jest delikatnie przetarte i juz ruda zaczyna sie rozkrecac. Jestem w szoku, smigam japoncami od poczatku mojej przygody z motoryzacja- mialem toyota carine, teraz smiga nia moj ojciec i slychac jak rdzewieje przed domem :D. Tutaj jakos wszystko ma rece i nogi narazie, jestem pozytywnie zaskoczony. Pozdrawiam :)


Użytkownik YAMAHAFTW edytował ten post 08:55, 16.05.2016

  • 0

#169 Troy

Troy
  • Forumowicz
  • 668 postów
  • Skąd:Żory
  • Silnik:2.2
  • Wersja:0
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:0
  • Nadwozie:0
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:00, 16.05.2016

Czesc i czolem,

Od marca br jestem posiadaczem accorda vi, co sie okazalo chyba bezwypadkowego, poniewaz po pomiarach czujnikiem lakieru wartosc wacha sie od 90 do 140 jednostek- powiem Wam sam bylem w szoku. Teraz co do rdzy- wystepuje w dwoch miescach- delikatnie przy uszczelce szyby przedniej(byla wymieniana i ruda juz czuje sie jak w domu) i lewe tylnie nadkole- tez jest delikatnie przetarte i juz ruda zaczyna sie rozkrecac. Jestem w szoku, smigam japoncami od poczatku mojej przygody z motoryzacja- mialem toyota carine, teraz smiga nia moj ojciec i slychac jak rdzewieje przed domem :D. Tutaj jakos wszystko ma rece i nogi narazie, jestem pozytywnie zaskoczony. Pozdrawiam :)

Ruda w VI gen to jak z kochankami, szukaj tam gdzie najciemniej ^^


  • 0

#170 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 15:20, 16.05.2016

140 to już mogło być malowane 

honda ma tak do 100-110 ale zwykle ok 90


  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#171 MarcinF18B2

MarcinF18B2
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Gdańsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:03, 26.05.2016

Witam:) Jakiś czas temu zadawałem pytanie od rdzę w wersji coupe. Niestety nie otrzymałem odpowiedzi:/ więc odgrzewam kotleta...noszę się z zamiana mojej 1.8 na coś co wygląda niesamowicie i ma V6 pod maską. W grę wchodzi tylko VI coupe bo za....cie mi się podoba;) chciałbym wiedzieć jak wygląda temat korozji w tych autkach, bo z tego co widzę to większość egzemplarzy na sprzedaż jest z lat 98-00. Powiedzcie czy w tej wersji jest lepsze zabezpieczenie antykorozyjne czy może też są niespodzianki takie jak w sedanach, czyli np. rdza pod uszczelkami drzwi. No i najważniejsze: progi i nadkola. Wiem że w 16 letnim aucie cudów nie będzie ale może jednak będzie lepiej niż w sedanach euro? Pozdrawiam


  • 0

#172 Troy

Troy
  • Forumowicz
  • 668 postów
  • Skąd:Żory
  • Silnik:2.2
  • Wersja:0
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:0
  • Nadwozie:0
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:35, 26.05.2016

Witam:) Jakiś czas temu zadawałem pytanie od rdzę w wersji coupe. Niestety nie otrzymałem odpowiedzi:/ więc odgrzewam kotleta...noszę się z zamiana mojej 1.8 na coś co wygląda niesamowicie i ma V6 pod maską. W grę wchodzi tylko VI coupe bo za....cie mi się podoba;) chciałbym wiedzieć jak wygląda temat korozji w tych autkach, bo z tego co widzę to większość egzemplarzy na sprzedaż jest z lat 98-00. Powiedzcie czy w tej wersji jest lepsze zabezpieczenie antykorozyjne czy może też są niespodzianki takie jak w sedanach, czyli np. rdza pod uszczelkami drzwi. No i najważniejsze: progi i nadkola. Wiem że w 16 letnim aucie cudów nie będzie ale może jednak będzie lepiej niż w sedanach euro? Pozdrawiam

W coupe miedzy innymi próg ale od pasazerów z tyłu i od wewnatrz :) Jak przeszło od zewnatrz to korozja juz zaawansowana.


  • 0

#173 MarcinF18B2

MarcinF18B2
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Gdańsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:19, 26.05.2016

Jakbyście mogli właśnie wypisac takie newralgiczne punkty na które trzeba zwrócić w coupe szczególna uwagę to byłbym wdzięczny:) będę lepiej przygotowany jak w przyszłości pojadę coś oglądac;)


  • 0

#174 smicha

smicha
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:26, 04.06.2016

Proszę o pomoc, gdzie mogę dostać (chyba gumowe) osłony na błotniki tyle do VI?


  • 0

#175 PabloWschowa

PabloWschowa
  • Forumowicz
  • 204 postów
  • Skąd:Wschowa
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Prestige +
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 15:56, 04.06.2016

Trochę zbocze z tematu

 

http://mxcars.pl/nad...ewe-p-3561.html

 

testował ktoś? udało by się to dopasować?


  • 0

Aktualnie : Lexus RX 300 * Toyota Auris II * Mazda MX5NB


#176 kslavek

kslavek
  • Forumowicz
  • 419 postów
  • Skąd:Sułkowice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 17:07, 04.06.2016

Trochę zbocze z tematu

 

http://mxcars.pl/nad...ewe-p-3561.html

 

testował ktoś? udało by się to dopasować?

Za taką cenę nie ma się chyba co zastanawiać :)


  • 0

#177 PabloWschowa

PabloWschowa
  • Forumowicz
  • 204 postów
  • Skąd:Wschowa
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Prestige +
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 19:24, 04.06.2016

Sek w tym ze nie wiem czy dobrze kojarzę nie było na rynku pasujących nadkoli tył do Accorda i jak to ma być jedna wielka rzeźbą....z drugiej strony jeśli by pasowało to zawsze mniej szans na ruda z tyłu


  • 0

Aktualnie : Lexus RX 300 * Toyota Auris II * Mazda MX5NB


#178 Simano

Simano
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Milówka
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:10, 16.06.2016

Witam 

posiadam takiego accorda od stycznia tego roku. rzeczywiscie rdza wychodzi w najmniej oczekiwanych miejscach :)

u mnie nadkole to oczywiscie, ale to chyba standard, ale w szoku bylem kiedy sprawdzilem uszczelki przy przednich dzwiach od kierowcy i od pasazera, na wysokosci lusterka, napuchniete jak balon, tragedia...przy ogledzinach nie bylo widac nic, wlasciciel chyba sam nawet nie wiedzial....:)


  • 0

#179 Troy

Troy
  • Forumowicz
  • 668 postów
  • Skąd:Żory
  • Silnik:2.2
  • Wersja:0
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:0
  • Nadwozie:0
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:04, 16.06.2016

Witam 

posiadam takiego accorda od stycznia tego roku. rzeczywiscie rdza wychodzi w najmniej oczekiwanych miejscach :)

u mnie nadkole to oczywiscie, ale to chyba standard, ale w szoku bylem kiedy sprawdzilem uszczelki przy przednich dzwiach od kierowcy i od pasazera, na wysokosci lusterka, napuchniete jak balon, tragedia...przy ogledzinach nie bylo widac nic, wlasciciel chyba sam nawet nie wiedzial.... :)

standard w tych autach, ja to juz u siebie robiłem i zabezpieczone oraz konserwacja.


  • 0

#180 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 07:39, 17.06.2016

rdza na nadkolach to wcale nie standard w VI - najczęściej to przyczyna złej naprawy kiedyś blacharsko lakierniczej i brak gumowych osłon 


  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, korozja, nadwozie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq