Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Korozja w VI gen

VI korozja nadwozie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
238 odpowiedzi w tym temacie

#136 Mateusz2000

Mateusz2000
  • Forumowicz
  • 177 postów
  • Skąd:Potok
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS Sport
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:19, 09.11.2015

Auto jak auto. Jedne gniją mniej inne więcej. Trzeba pilnować nadkoli z przodu i okolic podłużnic przednich. Belki przód tył to nie problem nawet jak zardzewieją. Progi raczej nie rdzewieją. Nadwozie też się dobrze trzyma. Podłogę na łączeniach należy też pilnować. Takie rzeczy są do zrobienia, nie ma co się martwić a zresztą są to auta +/- 15 letnie. Nie ma co oczekiwać cudów to nie audi 80. 


  • 0

Mój Accordzik --->2a175ff66901dc6f.jpg


#137 adrionGT

adrionGT
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:46, 18.11.2015

A robił ktoś z was spawy podłużnic z budą? Ile może kosztować taka robota?


  • 0

#138 rewan

rewan
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:Bełchatów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:49, 20.11.2015

U mnie dzisiaj przy wymianie opon okazało się, że prawy próg z tyłu nieźle pordzewiał. Tak, że nie dało się podnieść samochodu. O dziwo reszta bez najmniejszego problemu(całe podwozie też ładne, bo ostatnio sprawdzane przez mechanika. Lekki nalot, że po zimie trzeba zdrapać ale tragedii nie ma). Podjechałem do blacharza od razu i powiedział żeby kupować próg, bo potem i tak będzie dalej wyłazić, a wolę zdążyć przed ostrą zimą no i jak złapię gdzieś kapcia to nie podniosę samochodu nawet. Tylko teraz skąd dorwać próg chyba, że dospawać część, a resztę po prostu zakonserwować?

 

Jak tak patrzę to możliwe jest w ogóle dostać próg do Acco VI? Bo z tego co widzę to ciężko.


Użytkownik rewan edytował ten post 15:09, 20.11.2015

  • 0

#139 MarcinF18B2

MarcinF18B2
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Gdańsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:56, 05.04.2016

Panowie mam takie pytanko dotyczące specyfikow na rdze. Mianowicie parę razy przewijał się w tym temacie taki specyfik jak corizon. Czy to jest dobre rozwiązanie? Ile to trzyma przy uczciwym wykonaniu? Tylko szczerze proszę bo nie chcę eksperymentować na moim acco:/ W zeszłym roku zakupiłem podkład reaktywny Novol Protect 340 i epoksyd Novol protect 360, ale ze względu na brak czasu Hanka musiała zime przebujac się bez konserwacji:( Mam nadal te podkłady i pytanko co jest lepsze? Corizon czy moje wynalazki (przechowywane w domowej temperaturze oczywiście i zamknięte)? A co do gumek na nadkolach to wspomnę tylko że ja ładuję tam wazelinę do środka i po wcześniejszym oczyszczeniu gumek jak i nadkola zakładam na ścisk. Jak na razie jest ok, wazelinka zdaje egzamin. Jest nawet tak jakby świeża, jak pasta;)


Aha i jeszcze pytanko...wie ktoś może gdzie mogę kupic nowe gumki na nadkola, bo moje po kilkukrotnym ściąganiu nie wyglądają już najlepiej, a na alledrogo jakos nie mogę znaleźć:/


  • 0

#140 MarcinF18B2

MarcinF18B2
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Gdańsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:53, 10.04.2016

Jest tu kto?;)


  • 0

#141 Troy

Troy
  • Forumowicz
  • 668 postów
  • Skąd:Żory
  • Silnik:2.2
  • Wersja:0
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:0
  • Nadwozie:0
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 00:35, 11.04.2016

Jest tu kto? ;)

no jest a czemu by nie ;d

Ja jestem w czasie konserwacji całego Accorda, pieniądze nie małe, ale całe auto od dołu piaskowane, wosk, zabezpieczenie dwoma warstwami. Materiały użyte firmy Noxudol, będę miał auto to się pochwale bo dziś mija 7 dzień od kiedy u konserwatora jest a średnio 6 dni jeszcze będzie, wszystko profesjonalnie robione.

 

Co jeszcze mogę dodać to po konserwacji pierwsza wizyta po zimie kontrolna, darmowa wraz z myciem podwozia tzn gdzieś marzec 2017. Potem co roku kontrola i mycie podwozia płatne, ale nie są to sumy jakieś kosmiczne +/- 150 złoty. Ważne że autko będzie doprowadzone do perfekcji pod względem blacharki, niestety ruda się ukrywała, ale wyeliminowana, najgorzej walczyć z rudą której gołym okiem nie widać.


Użytkownik Troy edytował ten post 00:43, 11.04.2016

  • 0

#142 Killaz

Killaz
  • Forumowicz
  • 629 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.6
  • Wersja:Comfortline
  • KM:102
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:hatchback
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:36, 11.04.2016

no jest a czemu by nie ;d

Ja jestem w czasie konserwacji całego Accorda, pieniądze nie małe, ale całe auto od dołu piaskowane, wosk, zabezpieczenie dwoma warstwami. Materiały użyte firmy Noxudol, będę miał auto to się pochwale bo dziś mija 7 dzień od kiedy u konserwatora jest a średnio 6 dni jeszcze będzie, wszystko profesjonalnie robione.

 

Co jeszcze mogę dodać to po konserwacji pierwsza wizyta po zimie kontrolna, darmowa wraz z myciem podwozia tzn gdzieś marzec 2017. Potem co roku kontrola i mycie podwozia płatne, ale nie są to sumy jakieś kosmiczne +/- 150 złoty. Ważne że autko będzie doprowadzone do perfekcji pod względem blacharki, niestety ruda się ukrywała, ale wyeliminowana, najgorzej walczyć z rudą której gołym okiem nie widać.

Pochwal się Troy ile taki zabieg, bo z opisu wynika, że profesjonalne podejście do pracy ma warsztat.


  • 0

#143 Troy

Troy
  • Forumowicz
  • 668 postów
  • Skąd:Żory
  • Silnik:2.2
  • Wersja:0
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:0
  • Nadwozie:0
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:54, 11.04.2016

Pochwal się Troy ile taki zabieg, bo z opisu wynika, że profesjonalne podejście do pracy ma warsztat.

Wstępnie miało być 1500 ale wyszło 1700. Ostatnio jak byłem sprawdzić autko, to było w takim dużym garażu dmuchawy po włączane i suszyło się, bo było po piaskowaniu. ostatnio też mieli accorda ale VII w wersji type S, to roboty przy nim też dużo mieli, są zdjęcia na ich stronie Facebooka. A i pierwsza warstwa to podkład antykorozyjny AKEMI jest on taki szary, na to nachodzi czarna warstwa NOXUDOL, nie mowiac tez o innych preparatach którymi pryskane jest auto aby "zjeść" rdze. Filmik prezentacyjny stamtąd: 


Użytkownik Troy edytował ten post 10:59, 11.04.2016

  • 0

#144 rewan

rewan
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:Bełchatów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:55, 11.04.2016

To ładnie. Ale jak ma być super to warto wyłożyć hajs. Tyle, że to sam spód, a reszta miejsc. Mnie też to czeka ale chyba zrobię sam. Tzn najpierw naprawa progu. Porządne wyczyszczenie i wysmarowanie ciekawe jaki będzie miało efekt. 


  • 0

#145 Troy

Troy
  • Forumowicz
  • 668 postów
  • Skąd:Żory
  • Silnik:2.2
  • Wersja:0
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:0
  • Nadwozie:0
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:30, 11.04.2016

To ładnie. Ale jak ma być super to warto wyłożyć hajs. Tyle, że to sam spód, a reszta miejsc. Mnie też to czeka ale chyba zrobię sam. Tzn najpierw naprawa progu. Porządne wyczyszczenie i wysmarowanie ciekawe jaki będzie miało efekt. 

sam spód 1700 złoty, no ale ja robię wszystko co się da, więc płace więcej ;) a cene podałem tylko za konserwacje w którą wliczają się progi, nadkola itd.


Użytkownik Troy edytował ten post 12:36, 11.04.2016

  • 0

#146 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5,948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 13:20, 11.04.2016

no niestety profesjonalna konserwacja tyle kosztuje 

ale jak ktoś chce oddac do zakładu gdzie mu za 400 zł zrobią, to niech lepiej wcale nie zabezpiecza gwarantuję ,że szybciej zgnije ten zabezpieczony za 400 niż bez zabezpieczenia :)


  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#147 Troy

Troy
  • Forumowicz
  • 668 postów
  • Skąd:Żory
  • Silnik:2.2
  • Wersja:0
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:0
  • Nadwozie:0
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:42, 11.04.2016

no niestety profesjonalna konserwacja tyle kosztuje 

ale jak ktoś chce oddac do zakładu gdzie mu za 400 zł zrobią, to niech lepiej wcale nie zabezpiecza gwarantuję ,że szybciej zgnije ten zabezpieczony za 400 niż bez zabezpieczenia :)

Tutaj się muszę z tobą zgodzić, pieniądze tylko w błoto wyrzucone i jak też słysze że konserwacja potrwa 2-3 dni, to z miejsca wiem co o tym myśleć. Prawda taka że za 400 złoty to może i nawet dobrych materiałów nie kupisz do konserwacji.. Wliczając że ja tutaj mam podkład AKEMI, potem Noxudol, preparaty niszczace rdze, wosk itd.


Użytkownik Troy edytował ten post 13:44, 11.04.2016

  • 0

#148 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5,948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 14:35, 11.04.2016

za 400 zł to możesz sam sobie zrobić - bo tyle wyjda dobre środki :) 

 

Jak zakład oferuje zabezpieczenie to robią to tak: Wstawiają na podnośnik i robią odrazu natrysk czarnym najtańszym smarowidłem po całości i dziękuje- przez może rok będzie ładnie a potem będzie dramat :)


  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#149 Troy

Troy
  • Forumowicz
  • 668 postów
  • Skąd:Żory
  • Silnik:2.2
  • Wersja:0
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:0
  • Nadwozie:0
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:53, 11.04.2016

za 400 zł to możesz sam sobie zrobić - bo tyle wyjda dobre środki :)

 

Jak zakład oferuje zabezpieczenie to robią to tak: Wstawiają na podnośnik i robią odrazu natrysk czarnym najtańszym smarowidłem po całości i dziękuje- przez może rok będzie ładnie a potem będzie dramat :)

może i sam zrobisz, ale na pewno efekt w zakładzie profesjonalnym dużo lepszy bez porównania. Nie ma co porównywać szczoty drucianej do piaskowania.


Użytkownik Troy edytował ten post 15:00, 11.04.2016

  • 0

#150 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5,948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 15:24, 11.04.2016

oczywiście ,że nie ma żadnego porównania :) bardziej mi chodziło o to ,że same środki to minimum 400 zł a gdzie robota


  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, korozja, nadwozie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq