Skocz do zawartości


RODO w HAKP

all_gen

Uwaga nie rób tego sam - Odgrzybianie klimatyzacji

all_gen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
316 odpowiedzi w tym temacie

#106 rafal1a

rafal1a
  • Forumowicz
  • 199 postów
  • Skąd:lubelskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:CW1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:58, 25.04.2014

W moim innym aucie, gdzie jest dostęp fizyczny do jednej strony parownika, był on praktycznie czysty po kilku latach. Minimalna ilośc kurzu i lisci, raczej niebyłaby w stanie powodować takich przykrych zapachów.


  • 0

#107 Gilotyn@

Gilotyn@
  • Forumowicz
  • 526 postów
  • Skąd:Łochów
  • Silnik:K20
  • Wersja:Custom-R
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 21:14, 01.05.2014

Gdzie teraz warto uda się na kompleksowe przeserwisowanie klimki. Nabicie, odgrzybienie itp?

Najlepiej gdzieś okolice warszawy/siedlec ?

Tak żeby to ktoś zrobił jak potrzeba ?


  • 0

#108 Pedro

Pedro
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Legionowo
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive Navi
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:50, 07.05.2014

Wie ktoś może jak przeprowadzić odgrzybianie w VIII genie?

Do lutego jeździłem w trybie nawiewu auto, sprężarka klimy załączała się co chwilę, nawet gdy nie było potrzby chłodzenia. Z klimy nic nie śmierdziało. Od lutego jeździłem w trybie AC-off, bez włączania klimy przez cały okres. Miesiąc temu włączyłem klimę i zaczęło strasznie śmierdzeć z nawiewu, śmierdzi za każdym razem jak włączam klimę.


  • 0

Pedro


#109 seiko

seiko
  • Forumowicz
  • 470 postów
  • Skąd:południe
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:37, 08.05.2014

tak samo jak w VII. dostęp jest taki sam.


  • 0

#110 kiniusz

kiniusz
  • Forumowicz
  • 615 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:type-r
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 19:24, 08.05.2014

Gdzie teraz warto uda się na kompleksowe przeserwisowanie klimki. Nabicie, odgrzybienie itp?

Najlepiej gdzieś okolice warszawy/siedlec ?

Tak żeby to ktoś zrobił jak potrzeba ?

zapraszam


  • 0
<p>2,2 ATR www.ultracar.waw.pl</p>
<p> :dres: NOWY ADRES!!! ul. Modlińska 330b </p>
<p> </p>

#111 Rumak001

Rumak001
  • Forumowicz
  • 52 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:00, 20.05.2014

Koledzy :)

 

Otóż jak postanowiłem tak i zrobiłem. Nie wiem czy ktoś jeszcze bawił sie w wybebeszanie parownika, ale JA TO ZROBIŁEM - a konkretnie chłopaki z JHM. 

Oczywiście pierwej należało ściągnąć czynnik z układu klimatyzacji. Przyjechałem do chłopaków z pusta klimą i do dzieła. 

Nie powiem... ktoś kto przewyższa gabarytem przeciętnego chińczyka troche się pogimnastykuje, ale prędzej czy później da radę. 

Trochę zabawy, dłubaniny i rozkecania jest, ale chłopaki przetestowali i już mozna śmiało powiedzieć że sa z nich spece ;P

 

Parownik został wyjęty i o dziwo/ lub delikatniej mówiąc o prostytutko :) nie był tak zasyfiały jak na filmikach. Zasadnicoz to był czyściocha.... potraktowalimygo z lewej z prawej od dołu i przodu i w każdą możliwa szczelinę itp itd.. specjalnymi prof. środkami do dezynfekcji parowników systemów klimatyzacyjnych, potem jeszcze na zakońćzenie pianka... wbrew zaleceniom pianka poszla tez do kanałó went.. - UWAGA - pianka wypływa gdzies na łączeniach i ogólnie sa wycieki. Komp był zabezpieczony, al enic tam nie nakapało.

 

Jak na razie 2 miesiac mija i jest ok. A było na prawde źle... pewnie jeszcze ozonem potraktuje uklad...

 

TAK -  trzeba przeciąć plastik z lewej strony.

 

Jeśli ktoś chce lub potrzebuje wymontować parownik to polecam zgłosić się do Remka i chłopaków z JHM.

 

DarzBór ! :)


Użytkownik Rumak001 edytował ten post 15:00, 20.05.2014

  • 0

#112 kryniek

kryniek
  • Forumowicz
  • 97 postów
  • Skąd:Węgrów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 23:01, 14.06.2014

Gdzie teraz warto uda się na kompleksowe przeserwisowanie klimki. Nabicie, odgrzybienie itp?

Najlepiej gdzieś okolice warszawy/siedlec ?

Tak żeby to ktoś zrobił jak potrzeba ?

Masz bliżej niż myślisz :D

W Jasiorówce jest znakomity fachowiec. Osobiście nie byłem ale moi koledzy z Węgrowa bardzo go chwalą. Szczególnie jeden który odwiedził trzy

warsztaty gdzie dobijali gaz kasowali pieniądze i za parę dni to samo. Ten fachowiec znalazł nieszczelność, pospawał pękniętą rurkę i już dwa lata spokoju. Skutecznie też odgrzybia klimatyzację - chemicznie.

Na jego domu nie ma żadnej wywieszki więc musisz popytać lub pisz na pw, mogę zdobyć nr tel.


  • 0
Stag 300 Premium, KME Silver, Hana Gold, wlew pod klapką, zb. 55 l

#113 kiniusz

kiniusz
  • Forumowicz
  • 615 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:type-r
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 20:13, 18.07.2014

o Boże, jaki stek bzdur!!!!!

najbardziej absurdalne:

1. można uzupełnić samemu korzystając z manometru - bo zaraz umrę ze śmiechu. Gazy mają różne ciśnienie w zależności od temperatury (ale może autor zakończył edukację na 6 klasie podstawowej i może ew tego nie wiedzieć). Ponadto, każdy samochód ma różne ciśnienia wysokie przy załączonym kompresorze. Każdy producent podaje TYLKO!!!! wagową ilość czynnika do danego układu i paradoksalnie (ulubione słowo autora tych bzdur :-) ) dla układu bardziej szkodliwe jest "przepełnienie" niż niedobór czynnika

2. Osuszacz trzeba wymienić szybko ??? hahaha no nawet bardzo aby nam gaz nie spier...l. Każde napełnienie jest poprzedzone wytworzeniem wysokiej próżni w celu osuszenia układu i wymiana osuszacza co 2 lata to bzdura, nawet jak układ był rozszczelniony (poza rozszczelnieniem przy samym osuszaczu) bo wilgoć wcale tak szybko się tam nie dostanie

echhh szkoda gadać kto takie rzeczy pisze a potem to się roznosi i rodzą się legendy i bajki :dres:


  • 0
<p>2,2 ATR www.ultracar.waw.pl</p>
<p> :dres: NOWY ADRES!!! ul. Modlińska 330b </p>
<p> </p>

#114 pawlacz2010

pawlacz2010
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1,8
  • Wersja:Nie pamiętam :P
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:36, 02.09.2014

Ja odgrzybiłem sam płynem z IC i było super ale w przewody wentylacyjne ( w kratki) nie wstrzykiwałem tego płynu tylko tam gdzie znajduje się filtr.....zajęło to ze 30 minut na włączonej klimie na trybie 1 tak aby za bardzo nie wydmuchało pianki :)

 


  • 0

#115 gasoline

gasoline
  • Forumowicz
  • 243 postów
  • Skąd:White_stock
  • Silnik:F18
  • Wersja:ES+
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 30
Super

Napisano 19:59, 28.09.2014

Ja odgrzybiłem sam płynem z IC i było super ale w przewody wentylacyjne ( w kratki) nie wstrzykiwałem tego płynu tylko tam gdzie znajduje się filtr.....zajęło to ze 30 minut na włączonej klimie na trybie 1 tak aby za bardzo nie wydmuchało pianki :)

Przydałoby się jeszcze wyciągnąć i wymienić filtr przeciwpyłkowy na węglowy, tą pianką o której wspomniałeś potraktować odkurzony wcześniej ze wszelakich syfów parownik, a na koniec całość zaozonować. To co zrobiłeś ty to tylko doraźna "obsługa" tego układu i chwilowy efekt, więc cudów się raczej nie spodziewaj.


Użytkownik gasoline edytował ten post 20:01, 28.09.2014

  • 0

Honda Accord VI F18B2 CH6 ES '01 http://www.accordklu...es-by-gasoline/ była Honda Civic VI D14A5 MA8 R90 '97


#116 aikon.ok

aikon.ok
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:Ciechanów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:22, 17.11.2014

Dobry manual dotyczący klimatyzacji . 

Wszystko z fotkami i opisem.

http://forum.autokac...umber=287104407


  • 0
Radek

#117 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:42, 24.01.2015

Koledzy apropo tego odgrzybiania. Czy ten przypadek tego posutego komuptera i tak dalej to powstał przy uzyciu takiego środka typu Plak. Ja uzyłem keidyś raz takiego środka gdzie taką puszkę stawia się za fotelem pasarzera. Otwiera sie i z niej wylatuje taki biały gaz a w tym czasie musi byc włączone auto przez ponad pół godziny z włączonym obiegiem  wewnętrznym klimatyzacji. Czy to koledzy było coś tkiego czy jakiś inny sposób że tak się porobiło. Ja dodam że nie miałem żadnych problemów przez to i 3 miechy nawet ładnie pachniało w aucie.


  • 0

#118 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 18:59, 24.01.2015

problemy były z preparatem z sondą (rurką, która wkładasz bezpośrednio w nawiewy), ten co opisujesz ma całkiem inne użycie, i służy raczej do odświeżenia powietrza w samochodzie, jest zdecydowanie przereklamowany..tylko użycie bezpośrednio chemii na parownik dużo pomaga;)


  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#119 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:08, 24.01.2015

Acha rozumiem. Czyli ten środek co ja używam nie powinien mi narobić takiego horroru jak koledzy mieli że ten komputer zalało czy coś?? 


  • 0

#120 damian18wdz

damian18wdz
  • Forumowicz
  • 1115 postów
  • Skąd:Anglia Swansea
  • Silnik:2,2
  • Wersja:sport
  • KM:183km/419nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan/tourer
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:12, 24.01.2015

Koledzy apropo tego odgrzybiania. Czy ten przypadek tego posutego komuptera i tak dalej to powstał przy uzyciu takiego środka typu Plak. Ja uzyłem keidyś raz takiego środka gdzie taką puszkę stawia się za fotelem pasarzera. Otwiera sie i z niej wylatuje taki biały gaz a w tym czasie musi byc włączone auto przez ponad pół godziny z włączonym obiegiem wewnętrznym klimatyzacji. Czy to koledzy było coś tkiego czy jakiś inny sposób że tak się porobiło. Ja dodam że nie miałem żadnych problemów przez to i 3 miechy nawet ładnie pachniało w aucie.

kolego gdzie kupiles ten srodek bo u mnie w miescie wolaja £40 za taka usluge chyba ze nabijesz klime to wezma tylko 15 a ja niepotrzebuje nabijac teraz nabijalem 6 miechow temu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq