Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Nowa benzyna E10, a silniki Hondy

all_gen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#31 spooky14

spooky14
  • Forumowicz
  • 183 postów
  • Skąd:RFN
  • Silnik:2.4
  • Wersja:SPORT
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:CR2
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 15:23, 26.01.2024

E10 jest dużo bardziej higroskopijna. Jak ktoś ma gaz i benzyna E10 w baku jest długo to zbiera wodę. W Niemczech jest równolegle dostępne 95 E5 i E10, nie wiem czemu w Polsce tak nie może być (nie wiem, choć się domyślam).

Kiedyś też słyszałem, że paliwo z większą ilością alkoholu w niektórych silnikach/autach może rozpuszczać uszczelki i/lub przewody paliwowe, ale od jakiego stężenia to nie wiem.

Ja w Niemczech leje 95 E5, a Polsce będę lał 98 i tyle.

 

Jagodowy robił test z Kivim i wyszła moc praktycznie taka sama na obu paliwach (98 E5 vs 95 E10), ale mniejsza kaloryczność E10 przekłada się na większe spalanie.

 

ALE ja bym zobaczył jakiś test TYLKO 95 E5 vs E10.


Użytkownik spooky14 edytował ten post 15:30, 26.01.2024

  • 0

Accord VII Type S ==> ACCORD IX SPORT


#32 Bart

Bart
  • Forumowicz
  • 250 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:02, 27.01.2024

https://zmienolej.pl...2293195410.html

 

Może to jest jakieś panaceum od naszego Partnera.


  • 0

#33 Kubus88

Kubus88
  • Forumowicz
  • 203 postów
  • Skąd:okolice Radomia
  • Silnik:2.2
  • Wersja:???
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:1992
  • Nadwozie:Aerodeck
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 18:24, 27.01.2024

Zdecydowanie wolałbym lać 98 niż e10 + dodatek który może być czymkolwiek nic nie wnoszącym a pojawił się na rynku tylko dlatego, że jest taka potrzeba a nikt nie jest w stanie zauważyć zmiany po jego zastosowaniu.

…z resztą matematyka mówi sama za siebie. Różnica w napełnieniu zbiornika e10 a 98 to znacznie mniej niż cena tego siuwaksu.

Użytkownik Kubus88 edytował ten post 18:27, 27.01.2024

  • 1

#34 Bart

Bart
  • Forumowicz
  • 250 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:51, 27.01.2024

Zdecydowanie wolałbym lać 98 niż e10 + dodatek który może być czymkolwiek nic nie wnoszącym a pojawił się na rynku tylko dlatego, że jest taka potrzeba a nikt nie jest w stanie zauważyć zmiany po jego zastosowaniu.

…z resztą matematyka mówi sama za siebie. Różnica w napełnieniu zbiornika e10 a 98 to znacznie mniej niż cena tego siuwaksu.

No to z tej matmy pała, bo butelka wystarcza na 5 pełnych zbiorników paliwa. Co do jakości się nie wypowiadam, bo nie testowałem. Jestem w stanie zaryzykować tezę, że z uwagi na początkowy okres obowiązywania w Pl nowej benzyny i jeszcze bardziej krótki czas sprzedaży ww. środka jeszcze długo nie otrzymamy wiarygodnych informacji czy jest on skuteczny. Opieram się wyłącznie na tym, że sprzedaje to nasz Partner co zwiększa poziom mojego zainteresowania tematem.


  • 0

#35 mlodyolek

mlodyolek
  • Forumowicz
  • 1285 postów
  • Skąd:Wołomin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 33
Super

Napisano 21:20, 27.01.2024

Prawie wszyscy z was zapominają, że ta benzyna E10 jest z zawartością DO 10% etanolu. Poproście jeden z drugim na stacji o świadectwo jakości tejże benzyny a dowiecie się jaka jest zawartość etanolu w benzynie. Pamiętajcie tylko, że w jednej dostawie jest 9% a w drugiej może już być tylko 5,5%. Do tej pory zawartość alkoholu zawsze mieściła się w przedziale 4,7-5%. Konkretnej zawartości etanolu w chwili tankowania nikt wam nie udowodni. Chyba,że ktoś pobierze próbkę podczas tankowania auta i odda do laboratorium. Tylko komu się będzie chciało to robić. Można by było narobić z tego sporego rabanu ale nasze społeczeństwo jest teraz takie, że ma dwie lewe ręce i nie umie walczyć i na wszystko ma wy....ne

Użytkownik mlodyolek edytował ten post 21:22, 27.01.2024

  • 0

Krótki bieg, dlugi dyfer. To jest pie**olnięcie


#36 Kubus88

Kubus88
  • Forumowicz
  • 203 postów
  • Skąd:okolice Radomia
  • Silnik:2.2
  • Wersja:???
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:1992
  • Nadwozie:Aerodeck
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 11:13, 28.01.2024

No to z tej matmy pała, bo butelka wystarcza na 5 pełnych zbiorników paliwa. Co do jakości się nie wypowiadam, bo nie testowałem.


Nawet nie chciało mi się przeczytać całego opisu…

Po zastosowaniu wszelkich uszlachetniaczy i dodatków do „kulejacych” silników możesz zauważyć poprawę, stabilizację pracy itd a po zastosowaniu tego co chcesz zauważyć? Nowa benzyna może w nieznacznym stopniu przyspieszyć korozję metalowych i zużycie gumowych elementów, czyli po wlaniu dodatku nic się nie stanie to znaczy, że działa?
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq