Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

czy silnik kwalifikuje siÄ™ do remontu ?

VI f18b2 olej accord VI

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

#91 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2934 postów
  • SkÄ…d:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 20:25, 12.12.2014

Nie wiesz ile brał oliwy przed założeniem LPG to można tylko gdybać.Założyłeś LPG na szybcika więc przepadło.

Gdybyś pojeździł miesiąc czy dwa zrobił ze dwa czy trzy tysiące kilometrów to miałbyś odniesienie.

 

Przed założeniem LPG zawory ustawione były? wałki rozrządu oglądał ktoś? świece wymienione/obadane w jakim stanie były ?


  • 0

#92 lipson

lipson
  • Klubowicz
  • 913 postów
  • SkÄ…d:KUJ-POM
  • Silnik:mam
  • Wersja:LS, AP1
  • KM:220, 240
  • Paliwo:PB
  • Rok:9700
  • Nadwozie:CE7, AP1
Reputacja: 29
Super

Napisano 20:31, 12.12.2014

Przeciez moze wylaczyc LPG i smigac na samej benzynie przez 2 czy 3 miechy. Pozniej odpali LPG i bedzie mogl porownac czy spalanie oliwy wzroslo, jest w normie, czy moze spadlo :D No chyba, ze ktos tu snuje teorie, ze sam sposob montazu LPG powoduje wzrost konsumpcji Å‚oleju ;)


  • 0

#93 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2934 postów
  • SkÄ…d:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 20:42, 12.12.2014

 No chyba, ze ktos tu snuje teorie, ze sam sposob montazu LPG powoduje wzrost konsumpcji Å‚oleju ;)

Demontażu lub nie kolektora ssącego.

To jest klucz.

 

Teoria mająca "wpływ" na konsumpcję oleju.


  • 0

#94 lipson

lipson
  • Klubowicz
  • 913 postów
  • SkÄ…d:KUJ-POM
  • Silnik:mam
  • Wersja:LS, AP1
  • KM:220, 240
  • Paliwo:PB
  • Rok:9700
  • Nadwozie:CE7, AP1
Reputacja: 29
Super

Napisano 20:55, 12.12.2014

Zwracam honor, zapomnialem o lenistwie niektorych gazownikow.


  • 0

#95 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • SkÄ…d:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:18, 18.12.2014

Koledzy a teraz ku mojemu zaskoczeniu. W weekend robiÅ‚em trasÄ™ 800 km z czego okoÅ‚o 600 km autostradÄ… w prÄ™dkoÅ›ciach 120-160 na pokÅ‚adzie 4 osoby. Przed wyjazdem w trasÄ™ uzupeÅ‚niÅ‚em olej na 3/4 bagnetu Å›wierzego oleju. Po przejechaniu caÅ‚ej trasy okazaÅ‚o siÄ™ że z 3/4 poziomu oleju spadÅ‚o na ciutkÄ™ ponad poÅ‚owÄ™ czyli tyle co nic. I w czym rzecz że przy normalnej jeździe mieszanej z miastem pali mi wiÄ™cej oleju a w trasie na prÄ™dkoÅ›ci iobciążeniu spaliÅ‚ mniej. 


  • 0

#96 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8881 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 21:48, 18.12.2014

Na prÄ™dkoÅ›ci tak, ale jeÅ›li lecisz w trasie to nie ma aż takiego obciążenia. 


  • 0

#97 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • SkÄ…d:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:11, 13.01.2015

Na prÄ™dkoÅ›ci tak, ale jeÅ›li lecisz w trasie to nie ma aż takiego obciążenia. 

Koledzy wracajÄ…c do tematu. Koledzy. Mam Accorda 2003 z silnikiem 2.0 155 v tec z instalacja gazowÄ…. Samochód ma teraz 170 tysiÄ™cy przebiegu. PrzyszedÅ‚ czas na drugÄ… wymiane oleju. Do tej pory miaÅ‚em zalany Shella Helixa 5w40 ale niestety autko braÅ‚o mi olej w iloÅ›ci okoÅ‚o 300ml na 1000km. I teraz pytanie chciaÅ‚bym trochÄ™ poprubować z innymi olejami i ewentualnie ograniczyć pobór Oliwy bo jednak wydaje mi siÄ™ że dużo bierze. Co polecacie. Jaki olej zalać ?? jakiej firmy? Jakiej gÄ™stoÅ›ci?? Macie jakieÅ› doÅ›wiadczenia z tym shelem że wam braÅ‚ olej. Pomocy! !!


  • 0

#98 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • SkÄ…d:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 22:26, 13.01.2015

@Gwiazdor, ten temat nie bardzo pasuje do Twojego problemu. Zajrzyj do tematu poniżej, proszę:

 

http://www.accordklu...zalać-dyskusja/


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   wiÄ™c Cieszyć siÄ™ KażdÄ… ChwilÄ…, Niewiele ZostaÅ‚o

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#99 markoluk

markoluk
  • Forumowicz
  • 154 postów
  • SkÄ…d:Lubartów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 13:20, 14.01.2015

Zawsze w przypadku nadmiernego ubytku oleju proponuje sprawdzić czy gdzieś nie cieknie. W moim przypadku przepuszczał filtr oleju i delikatnie się z niego sączyło. Dokręcenie nic nie pomogło. Nie wiem ile w tym prawdy ale mój kuzyn mechanik nie polecał mi japońskich filtrów oleju, już nie raz spotkał się, że właśnie puszczały. Obecnie przy przebiegu 194 tyś km nic nie muszę dolewać. Szwagier ma silnik f20b2 i przy przebiegu 270 tyś praktycznie nic nie dolewa. Dodam że jeździmy na gazie.


  • 0

#100 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • SkÄ…d:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:48, 14.01.2015

Koledzy jak to jest z tymi olejami bo zgÅ‚upiaÅ‚em. JeÅ›li np mamy olej z grupy 5W to który bÄ™dzie bardziej lepki 5W30 czy 5W60??  W którÄ… stronÄ™ te drugie cyfry sprawiajÄ… że olej jest o wiÄ™kszej lepkoÅ›ci? Może gÅ‚upie pytanie ale zawsze mi siÄ™ zdawaÅ‚o że czym wiÄ™ksza ta druga cyfra tym olej bardziej lepki a dziÅ› ktoÅ› mi powiedziaÅ‚ że na odwrót. To jak to jest. JeÅ›li ja mam teraz olej 5w40 i pali mi ten olej jak smok to jakÄ… numeracje byÅ›cie polecali aby ten olej byÅ‚ bardziej lepki i miaÅ‚ lepszy film olejowy.


  • 0

#101 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • SkÄ…d:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 14:03, 14.01.2015

Koledzy jak to jest z tymi olejami bo zgÅ‚upiaÅ‚em. JeÅ›li np mamy olej z grupy 5W to który bÄ™dzie bardziej lepki 5W30 czy 5W60??  W którÄ… stronÄ™ te drugie cyfry sprawiajÄ… że olej jest o wiÄ™kszej lepkoÅ›ci? Może gÅ‚upie pytanie ale zawsze mi siÄ™ zdawaÅ‚o że czym wiÄ™ksza ta druga cyfra tym olej bardziej lepki a dziÅ› ktoÅ› mi powiedziaÅ‚ że na odwrót. To jak to jest. JeÅ›li ja mam teraz olej 5w40 i pali mi ten olej jak smok to jakÄ… numeracje byÅ›cie polecali aby ten olej byÅ‚ bardziej lepki i miaÅ‚ lepszy film olejowy.

 

Na prawdę chcę Ci pomóc w Twoim problemie ale czasami trzeba się udać do dobrego mechanika. Gorąco polecam OSA Motors (jest strona www) w Sękocinie przy trasie na Kraków. Ja tam serwisuję autka, zatem znam go osobiście i wielu innych Klubowiczów. Pojedź, zrobi weryfikację autka za darmo, możesz im stać prawie na głowie i nawet uczyć się od nich. Najpierw zadzwoń i pogadaj o Twoim problemie.

 

 

OSA Motors leje Mobil1 5W50 do Hanek, jeśli klient nie wskaże innego oleju :)


Użytkownik Czarnota edytował ten post 14:05, 14.01.2015

  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   wiÄ™c Cieszyć siÄ™ KażdÄ… ChwilÄ…, Niewiele ZostaÅ‚o

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#102 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • SkÄ…d:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:51, 14.01.2015

Hmmm Czarnota. A wiesz że wÅ‚asnie sam siÄ™ zastanawiam nad tym olejem. Wielu moich znajomych ma kilka samochód nie które sportowe i znaczna wiÄ™kszość leje wÅ‚aÅ›nie mobila. I powiem Ci wiÄ™cej że w na innych olejach wiele z tych aut braÅ‚o olej a na mobilu niemal że nic. I wÅ‚aÅ›nie myÅ›lÄ™ żeby ten 5w50 zalać Mobila ale też zastanawiam siÄ™ czy on jest wÅ‚aÅ›nie bardziej lepki niż ten 5w40 czy mnie. 


  • 0

#103 markoluk

markoluk
  • Forumowicz
  • 154 postów
  • SkÄ…d:Lubartów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 15:32, 14.01.2015

Koledzy jak to jest z tymi olejami bo zgÅ‚upiaÅ‚em. JeÅ›li np mamy olej z grupy 5W to który bÄ™dzie bardziej lepki 5W30 czy 5W60??  W którÄ… stronÄ™ te drugie cyfry sprawiajÄ… że olej jest o wiÄ™kszej lepkoÅ›ci? Może gÅ‚upie pytanie ale zawsze mi siÄ™ zdawaÅ‚o że czym wiÄ™ksza ta druga cyfra tym olej bardziej lepki a dziÅ› ktoÅ› mi powiedziaÅ‚ że na odwrót. To jak to jest. JeÅ›li ja mam teraz olej 5w40 i pali mi ten olej jak smok to jakÄ… numeracje byÅ›cie polecali aby ten olej byÅ‚ bardziej lepki i miaÅ‚ lepszy film olejowy.

 

Myślę, że to dużo pomoże:

 

http://www.auto-swia...lce-oleju/cjbwq


  • 0

#104 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • SkÄ…d:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:23, 14.01.2015

Koledzy a jest gdzieś informacja bo nie mam niestety instrukcji,. Jakie oleje o jakich parametrach są przewidziane że można je lać do Hondy Accord VII gen z silnikiem 2.0 Bo dziś już słyszałem że nie można lać np 5w50. Czy ktoś ma takieinformacje jakie oleje można lać do naszych autek?


  • 0

#105 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • SkÄ…d:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:57, 14.01.2015

Na prawdę chcę Ci pomóc w Twoim problemie ale czasami trzeba się udać do dobrego mechanika. Gorąco polecam OSA Motors (jest strona www) w Sękocinie przy trasie na Kraków. Ja tam serwisuję autka, zatem znam go osobiście i wielu innych Klubowiczów. Pojedź, zrobi weryfikację autka za darmo, możesz im stać prawie na głowie i nawet uczyć się od nich. Najpierw zadzwoń i pogadaj o Twoim problemie.

 

 

OSA Motors leje Mobil1 5W50 do Hanek, jeśli klient nie wskaże innego oleju :)

Ciekawe czy Olej 5w50 może być lany do hondy accord VII gen


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, f18b2, olej, accord VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq