Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Jakie żarówki H7?

VI

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Killaz

Killaz
  • Forumowicz
  • 629 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.6
  • Wersja:Comfortline
  • KM:102
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:hatchback
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:48, 29.10.2015

Cześć, właśnie padła mi Tungsram Ultralight +120% w mijania, jestem wkur***iony bo to raptem nieco ponad 5 tys. km. Sama moc świecenia była super, o to mi chodziło, bo wracam z pracy w nocy i wzrok odczuwalnie mniej się męczył a i lepiej zbierało ewentualne zwierzaki wyskakujące na drogę itp. 
Teraz szukam również czegoś równie mocnego, o jasnej barwie, ale jednocześnie bardziej (zdecydowanie bardziej) wytrzymałego. Co możecie polecić?


Użytkownik Killaz edytował ten post 09:00, 29.10.2015

  • 0

#2 memento.mori21

memento.mori21
  • Forumowicz
  • 46 postów
  • Skąd:Nasielsk
  • Silnik:2,0
  • Wersja:IS
  • KM:131
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1993
  • Nadwozie:Sedan CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:02, 29.10.2015

Kolego generalnie ,,mocniejsze'' żarówki to loteria i tak naprawdę te +30 czy + 50 % to tylko chwyt marketingowy. Ja też jeździłem na Tungsram Ultralight +120% ale obie sie wypaliły. Ten niebieski filtr zrobił się czarny, podobnie przy GE + ileś tam % też jedna padła szybko druga zrobiła się czarna i spadłą znacznie skuteczność świecenia. U znajomego padły Osram Night Breaker po miesiącu .Najwększe było moje zdziwienie jak po przepaleniu Ultralight założyłem zwykłą Narve którą miałem w zapasie. Różnica kolosalna w świeceniu na plus dla Narvy. Generalnie wrażenie lepszego świecenie wynika po prostu ze zmiany starej wysłużonej żarówki na nową. Przekonałem się o tym już nie w jednym aucie i wole raz na rok kupić zwykłe żarówki renomowanych producentów jak Narva, Osram, Philips za 6-10 zł niż dawać po 100 zł za komplet jakiś ultra hiper extra +  które mogą się przepalić po miesiącu lub dwóch.

Z doświadczenia sprawdzają się najzwyklejsze żarówki renomowanych producentów. Jeśli chcesz coś mocniejszego to ewentualnie Philips +30% też się nie przepala i świeci przyzwoicie może ciut lepiej niż standardowe.

 

Jeśli chcesz więcej mocy pozostań przy Tungsramie jak się spali to koszt następnego kompletu nie wielki a jak trafisz na dobry komplet to ponad rok pojeździsz.

 

Extremalnie zwykła h7 100w  ale nie wiem co na to twoje lampy.

 

W kwestii żarówek pomijam oczywiście sprawność instalacji, wypalenie kloszy itp. bez tych czynników nawet najmocniejsza żarówka dobrze nie zaświeci

 

Zdjęcie wypalonych żarówek zaczerpnięte z innego forum. Żarówki niby świecą ale słabo przez wypalenie filtra.

22a40a4713048e3dmed.jpg



					
					

Użytkownik memento.mori21 edytował ten post 14:34, 29.10.2015

  • 0

#3 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 17:57, 29.10.2015

Hej :)
U mnie ostatnio Tungsramy +120% (co prawda H1) też podejrzanie szybko padły (tak po pół roku), więc wracam do tych +90% (te wytrzymywały 2 lata)...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#4 Mazurek 94

Mazurek 94
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • Skąd:Puławy/Lublin/Kozienice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:10, 29.10.2015

Ja od sb mogę polecic Tungsram Sportlight Bluish + 50% ,świeca znacząco lepiej od zwykłych żarówek ,z daleka taka fajna lekko biała poświata,oczy się nie meczą i mam je już ponad rok i jak narzie wszystko oki z nimi :)


  • 0

#5 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 18:11, 29.10.2015

http://www.accordklu...wiatła-mijania/

http://www.accordklu...st-4300-xenonu/

http://www.accordklu...-led-czy-warto/

http://www.accordklu...ia-białe-jakie/

 

i jeszcze kilka tematów jest na forum. 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq