Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

żarówka h1 - światła mijania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#1 szpon2

szpon2
  • Forumowicz
  • 111 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:15, 12.09.2013

Panowie,
jednym zdaniem jakie polecacie żarówki H1 12V 55W jako światła mijania do acco VII. Dodam, że chodzi mi o żarówki świecące światłem bardziej białym w porównaniu ze zwykłymi żółtymi. Czy wstawienie jakiś np +90% nie spowoduje jakiś uszkodzeń samej lampy - takie żarówki chyba bardziej się nagrzewają.
pozdrawiam,
  • 0

#2 tojejo

tojejo
  • Forumowicz
  • 915 postów
  • Skąd:SGL
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:wystarczająco
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CE2
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 16:45, 12.09.2013

Raczej nieznaczna jest różnica w temperaturze, większa jasność jest uzyskiwana dzięki dodaniu bodajże cynku do wolframowego żarnika oraz zastosowaniu innej mieszanki gazów. W konsekwencji taka żarówka świeci krócej niż tradycyjna, przepaliła mi się w ten sposób, że żarnik stopił się w kuleczkę. U mnie tungsramy +90 wytrzymały jakieś 20kkm i pozytywnie mnie zaskoczyły poprawą światła jak i jego barwą. Odbłyśników nie spaliło, a teraz kupiłem nowszy model też tungsramów +120, różnicy nie widzę w porównaniu z +90, a koszt w granicy 30zł za parę. Nikt nie mruga, w nocy świeci całkowicie na biało, myślę, że warto raz na rok wydac te 3 dychy na żarówki ;-)
  • 0

#3 szpon2

szpon2
  • Forumowicz
  • 111 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:55, 12.09.2013

dzięki:)
pozdrawiam,
  • 0

#4 tojejo

tojejo
  • Forumowicz
  • 915 postów
  • Skąd:SGL
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:wystarczająco
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CE2
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 18:02, 12.09.2013

Nie ma za co :)
Pytanie było jakie - więc napiszę jeszcze, że wcześniej byłem zdania, że jeśli żarówki to tylko philipsy lub osram, ale po przejrzeniu kilku testów i zasięgnięciu się opinii znajomych przekonałem się właśnie do Tungsramów, które jakością ani żywotnością nie odbiegają od tych 2 marek wiodących, natomiast są co najmniej 2 razy tańsze :j
  • 0

#5 szpon2

szpon2
  • Forumowicz
  • 111 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:38, 12.09.2013

A które wg Was świecą najbielszym światłem?
pozdrawiam

btw. czy jakbym wstawił żarówkę o 5000K to nie ma zagrorzenia dla odblasków itd?

btw2. jaki model mam w postojowych? 12v - 5W ?

pozdr
  • 0

#6 tojejo

tojejo
  • Forumowicz
  • 915 postów
  • Skąd:SGL
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:wystarczająco
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CE2
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 22:24, 12.09.2013

Może bielszym w dzień świecą jakieś Philipsy cool blue, ale podobno z nimi jest lipa w deszczu. Temperatura światła (nie mylić z temperaturą w st Celsjusza) nie ma wpływu na odbłyśnik, byle były to żarówki 12V/55W to nic się nie stanie lampie.

Co do postojów to na pewno tak, 12V jest w każdej, a 5W to w każdym postoju, pytanie teraz jakie są w VII genie R5W czy W5w - u mnie te drugie...
  • 0

#7 KamilM

KamilM
  • Forumowicz
  • 511 postów
  • Skąd:Wieś Radom
  • Silnik:2.2
  • Wersja:sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 22:47, 12.09.2013

Temperatura światła (nie mylić z temperaturą w st Celsjusza) nie ma wpływu na odbłyśnik

Ma taki sam wpływ jak światło słoneczne na Twoją skórę :lol: im więcej K ma żarówka tym większa energia oddziałująca na odbłyśnik się wytwarza. Energia kumulowana w odbłyśniku zamienia się w ciepło, które w miarę wzrostu działa na strukturę odbłyśnika w konsekwencji się wypala. Tak w skrócie ;-)

byle były to żarówki 12V/55W to nic się nie stanie lampie

No zależy od lampy ;-)
  • 0

#8 szpon2

szpon2
  • Forumowicz
  • 111 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:46, 16.09.2013

Pytanie do właścicieli gen VII po lifcie lub Tych co mają odpowiednią do poniższego pytania wiedzę;)
Jakie żarówki w postoju - 12V W5W?
Ma ktoś lub testował takie OSRAM W5W Cool Blue 4000K ?
Czy ewentualnie takiego LED'a mógłbym tam wepchać bez żadnych przeróbek?
OSRAM W5W 2850CW LED 6000K
pozdrawiam,
  • 0

#9 tojejo

tojejo
  • Forumowicz
  • 915 postów
  • Skąd:SGL
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:wystarczająco
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CE2
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 19:30, 16.09.2013

Jeśli chcesz uzyskać lepszy wizualny efekt to jak najbardziej należy wrzucić też bardziej "białe" czy tam "niebieskie postoje", Mam u siebie w5w osram cool blue i świecą praktycznie na biało.
Jeśli led ma oznaczenie w5w to bez problemu wsadzisz, natomiast jeśli masz kontrolę żarówek to powinieneś szukać z dopiskiem "can" czy "canbus", żeby pobierało tyle samo prądu co zwykłe i nie wywalało błędu spalonej żarówy. Aczkolwiek odradzam ledy, w zwykłych lampach - u siebie wyjąłem szybciej niż zamontowałem...
  • 0

#10 szpon2

szpon2
  • Forumowicz
  • 111 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:44, 16.09.2013

Dzięki.
Chodzi o to że wsadziłem dziś jako światła mijania H1 osram night breaker z tego co się orientuje to one mają temp barwową 3500K i w porównaniu z moimi obecnymi postojówkami wyglada to słabo bo te z kolei są przy nich mega żółte. Kontroli żarówek nie mam. Także chyba jak właduje te 12v w5w OSRAM W5W Cool Blue Intense 2825H (to nie są LED) powinno być ok bo one mają temp barwową 4000K czy trochę jaśniej niż night breakery. Pytanie tylko czy takie będą mi pasować i czy w miarę szybko się nie wypalają?

btw. a swoją drogą "przesiadka" ze zwykłych H1 na te powyżej = mega zmiana na plus. Nawet kosztem żywotności warto - bezpieczeństwo jest bezcenne.

pozdrawiam,
  • 0

#11 tojejo

tojejo
  • Forumowicz
  • 915 postów
  • Skąd:SGL
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:wystarczająco
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CE2
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 20:10, 16.09.2013

Słuszny wybór, że żarówki, tej różnicy w świetle nawet nie zauważysz, a będzie się idealnie komponowało ze sobą. Co do żywotności postojówek to moje odkąd włożyłem tak wciąż świecą - od 2 lat.

No i jestem tego samego zdania, że takie żarówki robią mega robotę. Za night breakery pewnie trochę przepłaciłeś, ale i tak się opłaciło ;-)
  • 0

#12 szpon2

szpon2
  • Forumowicz
  • 111 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:57, 16.09.2013

36,90 pln nie majątek;]
zastanawiam się czy od razu nie dać tej samej osram cool blue 12v w5w do podswietlenie tablicy rejestracyjnej.... nie będzie za mocno oświetlona? Probował ktoś?
  • 0

#13 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 22:04, 16.09.2013

Cześć :-)

"przesiadka" ze zwykłych H1 na te powyżej = mega zmiana na plus. Nawet kosztem żywotności warto - bezpieczeństwo jest bezcenne.

Jak pisałem już w innym wątku, ja, i kilka innych osób również, polecam Tungsram Megalight Ultra Plus 90% - świecą co najmniej tak samo dobrze jak Osramy (mam wrażenie, że nawet lepiej), kosztują 2x mniej, wytrzymują co najmniej 3x dłużej (świecą ciągle tak samo dobrze i nie zmieniałem ich od 1,5 roku, podczas gdy poprzednie Osramy, które wymieniłeś, przepalały się po góra 6 m-cach - w ciągu roku musiałem zmienić 2 lub 3 komplety).

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#14 tojejo

tojejo
  • Forumowicz
  • 915 postów
  • Skąd:SGL
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:wystarczająco
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CE2
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 23:33, 16.09.2013

Tak jak kolega wyżej napisał Tungsramy to najlepsza opcja, wypróbuj jak te Ci się przepalą.
Cena jednak nie taka wygórowana jak myślałem, spodziewałem się ok 80 pln za komplet. Tungsramy to koszt 30 zł z przesyłką i tak jak kolega napisał mają dłuższą żywotność niż Osramy, sam tego nie doświadczyłem, ale takie krążą opinie.
Natomiast z jednym się nie zgodzę - niestety jak wszystkie żarówki z biegiem czasu się zużywają i świecą coraz gorzej, przykładowo jak spaliła mi się jedna z Tungsramu to wsadziłem zwykłą zapasową z Philipsa i świeciła w dzień jak i po zmroku idealnie tak samo jak stary Tungsram w drugiej lampie.

A co do oświetlenia rejestracji to myślę, że będzie lepiej i przede wszystkim legalnie, ale z tego względu, że tam najczęściej przepalają się żarówki z powodu wilgoci nie zastosowałem ich u siebie bo bym nie wyrobił na wymianie :D U mnie te z podświetlenia rejestracji przepalają się co kilka miesięcy...
  • 0

#15 stress

stress
  • Forumowicz
  • 155 postów
  • Skąd:Dąbrowa Górnicza
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Tourer Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Landara
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:54, 02.11.2014

A czy ktoś może się wypowiedzieć o osram cool blue hyper...?
Są bez homologacji, i maja zastosowanie w samochodach rajdowych. Ciekawią mnie jak świecą.
Policja nas nie zatrzyma bo nasze hondy maja xenony, wiec nie beda się nad tym skupiać jak orzy golfie II ktory razi bardziej niż merc jadący obok.;)
Ładują HID'y to czemu nie zwykle takie mocniejsze żaróweczki.;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq