Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

H7 mijania białe- jakie?

VI h7 białe

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin karakow

Marcin karakow
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Zamość
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:silver sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:12, 09.12.2014

Witam.Jakie byście polecili zarówki H7 białe ładnie świecące ,ale dające tez dosyć dobre światło w większości warunków.Chodzi mi o jakis sensowny kompromis.

Jakie macie opinie nt. poniższych?

 

Osram cool blue hyper - dają łądne białe światło, nie wiem jak z widocznością.

X-Xenon Look Dectane -dobra cena i podobno tez lądnie świecą .

Phillips x-treme vision - białe światło i podobno niezła widoczność.

 

Moze jakieś inne?


Użytkownik Marcin karakow edytował ten post 00:29, 09.12.2014

  • 0

#2 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 00:40, 09.12.2014

Moja propozycja, cytuję: "Phillips x-treme vision - białe światło i podobno niezła widoczność."

Mam Philipsa ale tylko +30% więcej światła od zwykłych, chodzą już dwa razy dłużej niż poprzednie budżetowe (nie chińczyki) i wcalenie tak dużo droższe. :)


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#3 Marcin karakow

Marcin karakow
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Zamość
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:silver sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:54, 09.12.2014

Moja propozycja, cytuję: "Phillips x-treme vision - białe światło i podobno niezła widoczność."

Mam Philipsa ale tylko +30% więcej światła od zwykłych, chodzą już dwa razy dłużej niż poprzednie budżetowe (nie chińczyki) i wcalenie tak dużo droższe. :)

ja tez je mam w tej chwili ale jakos nie sa dla mnie rewelacyjne.Świecą na zółto i nie dają jakiegoś super światła.Gdybym miał sie kierować tylko siłą swiecenia to wybrałbym tungsram megalight + 90 % ,albo osram night breaker plus bo maja dobre opinie.


Użytkownik Marcin karakow edytował ten post 00:59, 09.12.2014

  • 0

#4 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 12:11, 09.12.2014

Patrząc na rocznik Twojego autka, mam pytanko, czy już polerowałeś lampki ?

Ja polerowałem gdzieś na wiosnę 2014 i dopiero po tym efekt jest mega, nawet przy tych moich +30%.

Jednak te moje Philipsy świecą takim przyjemnym lekko niebieskim kolorem, nic żółtego :)


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#5 łuki88

łuki88
  • Forumowicz
  • 606 postów
  • Skąd:Płock
  • Silnik:F23
  • Wersja:ES
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 15:16, 09.12.2014

Pamiętam że Phillips blue vision dawały fajne światło i dobrze świeciły ale nie wytrzymywały pół roku.
  • 0

#6 michal2014

michal2014
  • Forumowicz
  • 487 postów
  • Skąd:Rzeszów RZE / Norwegia
  • Silnik:3.0
  • Wersja:A6 C6 ABT
  • KM:300+KM 600Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 15:21, 09.12.2014

Kolega ma w Mondeo Mk4  Philips Diamond Vision 5000K. Dają białą zimną barwę światła, i jak na razie jeździ na nich ok 1.5 roku i się nie spaliły.


  • 0

Patrz w lusterka... Forumowicze są wszędzie.

 

IMG_20150814_172720.jpg


#7 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 15:28, 09.12.2014

Panowie, z mojego doświadczenia wiem, że można i należy reklamować przepalone żarówki w okresie 2 lat od daty zakupu.

Jedyny warunek to widoczny ciemny nalot na rurce od wewnątrz i oczywiście przepalony drucik.

Brak nalotu i urwany drucik sprzedajacy tłumaczy mechanicznym wstrząsem i nie przyjmie reklamacji


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#8 Winniczek

Winniczek
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+Reflash
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:56, 09.12.2014

Na żarówki nie ma gwarancji, podobnie jak np. na baterie. Można próbować jak kupiłeś niesprawną.
Lumia 920
  • 0

#9 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 22:07, 09.12.2014

Na żarówki nie ma gwarancji, podobnie jak np. na baterie. Można próbować jak kupiłeś niesprawną.
Lumia 920

Przeczytaj uważnie, co napisałem powyżej, proszę

Gwarancja obejmuje wszystkie dobra i towary zakupione w RP przez dwa lata - bez łaski sprzedającego na osobę fizyczną

Żarówki nie są wyjątkiem, jeśli kupione bez jakiś dziwnych promocji


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#10 Winniczek

Winniczek
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+Reflash
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:35, 09.12.2014

Gdzie taki zapis widnieje w Konstytucji RP?? Na żarówki nie ma żadnej gwarancji!!!! Ewentualnie dobra wola sprzedawcy.
Lumia 920
  • 0

#11 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1426 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S3
  • KM:322KM/406Nm
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:HTB
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 22:50, 09.12.2014

Ja mogę osram cool blue polecić, dają ładne jasne światło. Do 3 samochodów już je wsadziłem,lepsze od tych Philips +30% i od blue vision (slaba trwałość). Do innych nie mam porównania.
  • 0

#12 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 22:57, 09.12.2014

Panowie delikatnie, mylicie się.

W Konstytucji nie ma wprost napisane ale już w Ustawie tak.

Gwarancją są objęte wszystkie nowe towary kupione na terenie RP, jeżeli nie są objęte jakimiś promocjami/wyprzedażami towarów niepełnosprawnych. Niezgodność towaru z umową ma na ogół zastosowanie do rzeczy z rynku wtórnego, gdzie jest bezpośrednia umowa.

Sprzedjący/ Producent może sobie pisać swoje warunki gwarancji na swojej karcie gwarancyjnej ale nie jest to wiążące dla kupującego jeśli treść w jakims punkcie jest niezgodna np. z Kodeksem Cywilnym.

 

Teraz sobie przypomniałem, parę razy reklamowałem żarówki H7 Narva. Na początku sklep mnie zbywał, że nie ma gwarancji, bo napięcie może było wyższe niż 12V, może potłuściłem paluchami przy zakładaniu itp.

Wtedy poprosiłem asertywnie o sporządzenie protokołu reklamacji, uprzedziłem, że po 2 tygodniach się zjawiam.

Nowa żaróweczka już czekała, z o[pisem, że reklamowana nie nosi śladów mechanicznego uszkodzenia, tylko przepalenia w okresie gwarancji.

Nie dajcie się zbywać. Są towary tzw. elsploatacyjne, które z natury trudno objąć normalną gwarancją ale też mają nie odbiegać od deklaracji producenta


  • -1

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#13 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 23:23, 09.12.2014

Dobrze, poczytałem wgłębniej, przyznaję rację Koledze Calzone - rękojmia wynika z mocy Ustawy, Gwarancja wynika z dobrej woli  sprzedawcy/producenta.


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#14 Marcin karakow

Marcin karakow
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Zamość
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:silver sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:43, 09.12.2014

Patrząc na rocznik Twojego autka, mam pytanko, czy już polerowałeś lampki ?

Ja polerowałem gdzieś na wiosnę 2014 i dopiero po tym efekt jest mega, nawet przy tych moich +30%.

Jednak te moje Philipsy świecą takim przyjemnym lekko niebieskim kolorem, nic żółtego :)

Nie polerowałem.Jednak widac ze klosz w miejscu świateł drogowych jest jasniejszy a  przy światłach mijania zółtawy.Czy trzeba je polerowac od zewnetrznej strony?lamp nie trzeba rozbierac?


  • 0

#15 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 23:55, 09.12.2014

Nie polerowałem.Jednak widac ze klosz w miejscu świateł drogowych jest jasniejszy a  przy światłach mijania zółtawy.Czy trzeba je polerowac od zewnetrznej strony?lamp nie trzeba rozbierac?

Temat polerki lampek jest na HAKP bardzo popularny.

Praktycznie każdy dłuższy stażem Kolega dbający o swoje autko ma w swoim profilu wątek: lampki przed polerką, lampki po polerce i banan na twarzy :)

 

Proponuję przefiltrować słowa "polerka lamp/reflektorów" - tematów i sposobów polerki mnóstwo.

Jeżeli Twoje lampki sa żółtawe w miejscu świateł mijania, zrobić polerkę, od zewnątrz, bez rozbierania kloszy, bez odkręcania.

Teraz w taką pogodę, przyadałoby się jakieś ciepłe miejsce na zabieg :)


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, h7 białe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq