Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

nawiercane i nacinane tarcze co myslicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
221 odpowiedzi w tym temacie

#151 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 11:45, 18.05.2011

Paweł, a Ferodo Premier są porównywalne z Redami?
  • 0

#152 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 11:49, 18.05.2011

Bardziej z Green'ami i ogólnie Premierki są trochę ponad OEM.

Red'y można porównywać tylko z Ferodo DS Performance (i żeby było śmieszniej to też są czerwone ;-)
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#153 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 12:12, 18.05.2011

Pejot, a porównanie DS vs Redy jak wygląda? Ktoś testował?
  • 0

#154 HAWARD

HAWARD
  • Forumowicz
  • 742 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 12:15, 18.05.2011

Zadajmy sobie pierwsze pytanie:
Które z pozostałych proponowanych klocków (oprócz EBC TG Red w nowej wersji) sa klockami półceramicznymi???
  • 0
Karawan by HAWARD www.antenybielsko.pl

#155 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 12:44, 18.05.2011

HAWARD, ale to w tej chwili nie ma jako takiego znaczenia. Poza tym, tak na dobrą sprawę - nie ma testów jak szybko ceramika niszczy zwykłą tarczę. Tzn. ja takich nie widziałem. I teraz powstaje pytanie - jaki ceramika zawarta w redach będzie miała wpływ na zachowanie się tarczy na dłuższą metę :-) jeśli będzie to bardzo agresywny wpływ - takie klocki dla "normalnych" samochodów mijają się z celem.
  • 0

#156 otis

otis
  • Forumowicz
  • 123 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ATR
  • KM:223
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Ładne
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:59, 18.05.2011

Nie mam doświadczenia a klockami Ferodo ale myślę, że DS Performance można porównać do EBC Red stuff. Choć zwróćcie proszę uwagę ile aut rajdowych, wyścigowych, etc jeździ na Ferodo, a ile na EBC. Raczej nie ma co porównywać ;-)
Kolejne moje kloce to będą właśnie DS Performance lub może nawet DS2500.
I jeszcze jedno... Oprócz kilku marek, które goszczą w tym wątku jest wiele innych godnych uwagi, producentów o większej renomie w sportach wyczynowych (jeśli rozpatrujemy zakup z pozycji wydać niemałą kasę ale mieć prawdziwą kosę). Np klocki Hawk Performance.
Dla mocniej zainteresowanych polecam lekturę http://www.racingforum.pl/.

Pozdrawiam.
  • 0

#157 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:16, 18.05.2011

Czy ktoś miał u siebie ferrodo ds? Ciekawi mnie na ile ten klocek może starczyć.

Taka mnie myśl naszła. Kto w ogóle jako pierwszy zapodał klocki ebc do swojego auta na naszym forum? I potem się taka dobra opinia zrobiła, że wszyscy je polecają?
  • 0

#158 zkruk

zkruk
  • Forumowicz
  • 110 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:11, 19.05.2011

musiałbyś zrobić zmianę zacisków - bo do naszych nie ma - przynajmniej nie było ;]
  • 0

#159 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:07, 19.05.2011

Jeśli mówisz o DS-ach to już to wiem. Ale podobno od czegoś innego pasują, mam dostać info.
  • 0

#160 spurek

spurek
  • Forumowicz
  • 432 postów
  • Skąd:Poznań/Suchy Las
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-R
  • KM:ciągle mało
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH1
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 22:43, 22.05.2011

Ja mam u siebie w ATRe DS preformance.... To jest kapitalny klocek. Wcześniej, co prawda w CRXach jeździłem na ferrodo premier i wogóle nie ma co porównywać DS'a z premierem. Premier to jest cywilny uliczny klocek, który starcza na kilka ostrzejszych hamowań- bardzo łatwo w agresywnej jeździe można go przegrzać. U mnie w ED9 na tarczy ATE PD 260mm/ zacisk z ITRa 282mm ten klocek mimo ze rex ważył nie dużo po prostu poddawał się zbyt szybko- kilka ostrzejszych hamowań z większych prędkosci i czuć było że nie jest dobrze.

Nie można w ulicznych warunkach tego powiedzieć o DS'ie. Wiadomo ze to podstawowy klocek wyczynowy....w gamie ferrodo są lepsze..ale uważam ze na uliczne warunki to jest bomba. Po lekkim rozgrzaniu...(2-3 mocniejsze hamowania) ten klocek wręcz klei się do tarczy.

Padło hasło zimmermann..... mam takie tarcze na przodzie(gładkie) ... zrobiłem około 4kkm.. po takim przebiegu wszytsko jest OK...
Zimmermanny Sporty użytkuje znajomy w rajdowym EE i po pewnym czasie na tarczach zaczęły się pojawiać pęknięcia w okolicach wierconych otworów. Tylko ze tam klocki były DS3000, ale nie jestem pewien.... na pewno były DSy
  • 0

#161 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 07:50, 23.05.2011

wiadomo, że tarcza nawiercana będzie szybciej ukazywała takie sprawy jak mikropęknięcia, ponieważ fizycznie te otwory właśnie są słabym ogniwem. Ja jednak mimo wszystko z tarcz Zimmermann Sport jestem zadowolony. Faktem jest jednak - że zadowolony byłbym pewnie i z innych, typu ATE, EBC czy Brembo. Innych raczej bym nie założył. No chyba, że było by mnie stać np. na Taroxy, ale to już b.wysoka półka.

Po analizie jednak - może faktycznie wypróbuję teraz komplet klocków Ferrodo DS, a dopiero po nim ew. Redy...jeśli ten pierwszy zestaw się nie spisze. Zobaczymy.
  • 0

#162 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:54, 23.05.2011

A podobno Tarox to Ferrodo:)
  • 0

#163 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 18:59, 28.05.2011

Spurek, pewnie zagotował Ci się płyn hamulcowy bo w ostrej ulicznej jeździe rozgrzane Ferodo Premier hamują bdb ;-)
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#164 spurek

spurek
  • Forumowicz
  • 432 postów
  • Skąd:Poznań/Suchy Las
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-R
  • KM:ciągle mało
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH1
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 13:00, 30.05.2011

Spurek, pewnie zagotował Ci się płyn hamulcowy bo w ostrej ulicznej jeździe rozgrzane Ferodo Premier hamują bdb ;-)


hmm.... ale płyn miałem taki sam w jednym i drugim przypadku. Możliwe, że coś tam poza klockiem miało wpływ na odczucie hamowania- (pomijam fakt że ATR ma heble większe i dwu tłoczkowe itp) jednak uważam, że DS jest wyraźnie lepszym klockiem niż Premier- wyraźnie czuć, że DS z każdym hamowaniem ostrzejszym jest coraz mocniejszy (wiadomo że do pewnego momentu)... niestety tego o Premierze nie mogę w oparciu o swoje doświadczenie powiedzieć.
  • 0

#165 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:07, 01.06.2011

Trzeba pamiętać o tym że takie klocki jak DS do zwykłych tarcz szybko je wykończą.
Co do premierów testowane ze szwagrem w civie a właściwie dwóch.
-z tarczami brembo max -civ z turbo jego
-z tarczami speedmax mój
oba zestawy spoko dawały radę,klocki dosyć miękkie i w civie z turbiną dosyć szybko się kończyły.
Zimmermany miał na tyle nawiercane i też pęki się pojawiły. Co do tarcz speedmax jak za swoją cenę rewelka ,tylko do accorda nie ma chyba?

Z tego co zauważyłem fabryka w accoVI jest dość słaba czy tylko mi się wydaje?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq