Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Chińska Navi lub CarPC do gen. VII

VII navi chińczyk chińskie navi car PC

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1771 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Polecane/Niepolecane marki i producenci (226 użytkowników oddało głos)

Marka której używasz/używałeś

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.

Marka którą polecasz

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#256 DarkoZ

DarkoZ
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Wałbrzych
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:23, 09.05.2012

Dzięki Panowie. Naprawdę dużo mi te informacje pomogły. Jutro lub pojutrze będę coś działał.
  • 0

#257 jablonvioline

jablonvioline
  • Forumowicz
  • 66 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL 7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:05, 13.05.2012

Paczka z Navi, kamerami i tunerem jest już od piątku u mnie, wszystko ok :)

WIELKIE DZIĘKI MSNET ZA POMOC!!!

Opłaty dodatkowe dla kurira wyniosły mnie 87zł (tyle samo zapłacił Bybus). Tak z ciekawości zastanawia mnie kwota 178zł jaką zapłacił DarkoZ, skąd ta róznica?

No więc jeszcze tylko montaż i ....:) Nie wiem czy sam go ogarnę, ale sklaniam sie ku zleceniu tego jakiemuś specowi od caraudio.
  • 0

#258 rmazurek

rmazurek
  • Forumowicz
  • 77 postów
  • Skąd:Birmingham/Lubartow
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Portfolio
  • KM:273
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:17, 13.05.2012

Montaz to zadna filozofia jezeli potrafisz trzymac w reku jakiekolwiek narzedzia. W sumie sam philips 2 wystarczy do zamontowania wszystkiego
  • 0
Jest:

2013 Jaguar XJ 3.0D Portfolio --- 2016 Audi A1 1.4 TFSI S-Line --- 2012 Fuji Nevada 2.0 po malych modach --- 1980 Bricross Lagonda 10 singiel

Byly:

2010 Jaguar XF 3.0D --- 2013 Ford Fiesta 1.0 Zetec ---2005 Honda Accord 2.2 ictdi --- 2001 Mitsubishi Carisma 1.8 GDI --- 2002 Fiat Punto 1.2 --- 1990 Mazda 323F 1.8 --- 1991 Opel Corsa 1.2

http://agroturystyka-lubartow.pl

#259 Zatoichi

Zatoichi
  • Forumowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Wro
  • Silnik:2.4
  • Wersja:.exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:13, 14.05.2012

Opłaty dodatkowe dla kurira wyniosły mnie 87zł (tyle samo zapłacił Bybus). Tak z ciekawości zastanawia mnie kwota 178zł jaką zapłacił DarkoZ, skąd ta róznica?


Też tyle zapłaciłem. Kwota ponad 87zł. opłat celnych w moim przypadku to opłaty dla DHL`a
  • 0

Denerwować się, to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.
ex-wife: AccoVII 2.4 exe, AccoVIII 2.4 TypeS AT '11...


#260 DarkoZ

DarkoZ
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Wałbrzych
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:32, 14.05.2012

Opłaty dodatkowe dla kurira wyniosły mnie 87zł (tyle samo zapłacił Bybus). Tak z ciekawości zastanawia mnie kwota 178zł jaką zapłacił DarkoZ, skąd ta róznica?


Też tyle zapłaciłem. Kwota ponad 87zł. opłat celnych w moim przypadku to opłaty dla DHL`a


Krótko mówiąc miałem pecha. Wam nie policzyli opłat do UC, a mi policzyli i zapłaciłem. Trudno, takie jest życie ;-)

Wracając do tematu. Nawigacja zamontowana, kamerka zamontowana, czas aby podłączyć tuner.
Jak zwykle zwracam się do Was o pomoc. Mianowicie chodzi mi o podłączenie tunera, a dokładnie o kostkę z sześcioma przewodami.
Na zdjęciu poniżej, po prawej stronie.

Dołączona grafika

Do czego podłączyć przewody:

1.- ACC, Car Engine Key (Red) -?
2.- Output GND, DC output ground (Brown) -?
3.- GND, Power Supply ground (Black) -?
4.- Parking, Parking Switch (Green) -?
5.- DC OUT +12~24VDC, 2.5Amp output (Blue) -?
6.- BATT, +12~24VDC Power supply input (Yellow) -?
  • 0

#261 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:36, 14.05.2012

6 - pod zapalniczkę (+ po kluczykach)
3 - masa
4 - pod ręczny jak chcesz mieć kontrolę (oglądasz jak zaciągnięty ręczny) lub masa jeśli jesteś odpowiedzialnym użytkownikiem auta.

U mnie było z lekka inaczej. Był stały plus i po kluczykach. Więc albo masz inny model albo błąd w opisie kostki.
Z Twojej rozpiski wynika, że (5) i (2) to zasilanie anten.
  • 0

#262 DarkoZ

DarkoZ
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Wałbrzych
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:30, 15.05.2012

msnet ta rozpiska to jest screen ze strony KLIK.
Na tunerze i w instrukcji na 3 str. jest dokładnie taka sama rozpiska. Dziwna sprawa, bo na 15 str. instrukcji w specyfikacji jest między innymi to:

Power Cable And Jack: 6Pins:

1.DC +12~24V Input
2.ACC
3.Parking Switch
4.DC+12~24V Output
5~6.GND

I bądź tu mądry :k

msnet a nie jest tak że po kluczyku (+) to czerwony, stały (+) to żółty, czarny (-) masa ?
Zielony - jak nie chcę do ręcznego, to muszę do masy, czy może zostawić luźny ?

Tak na marginesie, to możesz któregoś dnia strzelić fotki swoich anten ? Chciałbym zerknąć w którym miejscu je przykleiłeś i jak pochowałeś przewody.
  • 0

#263 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:26, 15.05.2012

Dziwnie opisali pin [1] (Car Engine Key - raczej z sygnałem uruchomienia się kojarzy), z tego drugiego opisu wynika już na pewno, że [1] do plusa po kluczykach a [6] do stałego plusa.
Ale jeden z kolegów sprawdził, że odcięcie zasilania z obu pinów nie powoduje zgubienia ustawień więc śmiało dawaj [1] i [6] do plusa pod zapalniczką.
[4] - do masy.
Anteny mam przyklejone:
1. przednia - lewy górny róg szyby gdzie przewód wchodzi od razu pomiędzy słupek a osłonę kurtyny (jest szczelina i dało się wcisnąć przewód bez rozbierania czegokolwiek)
2. tylna - prawy górny róg, sposób podobny do przedniej. Nic nie rozbierałem.

Mimo wszystko, tuner uruchamia się sam po podaniu zasilania co wiąże się z tym, że mimo braku chęci oglądania, tuner i anteny ciągną prąd przez cały czas włączonego kluczyka (także podczas jazdy). Jeden z kolegów (hubbu) dał osobny włącznik - i to jest dobry pomysł.

PS
Zachęcam do głosowania na auto miesiąca
http://www.accordklu...pic.php?t=32697
  • 0

#264 bybus

bybus
  • Forumowicz
  • 18 postów
  • Skąd:Stalowa Wola
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:17, 17.05.2012

Obrazek

Na fotce powyżej mamy wiązkę do nawigacji. Chodzi o rozpiskę dla kogoś (jak ja) kto zbytnio nie ma o tym pojęcia.

4. CDC ACC biała wtyczka - do czego :?:


Koledzy pomocy !
Do czego jest ta wtyczka, trzeba ją gdzieś podłączyć ?
Drugi problem, po odpaleniu jakiegoś filmu dźwięk jest a zamiast obrazu jest wyświetlany obrazek samochodu i wykrzyknik.
  • 0

#265 gabrys000

gabrys000
  • Forumowicz
  • 243 postów
  • Skąd:Żory
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Re6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:30, 17.05.2012

panowie mam pss z navi ktore ma uszkodzony laser i ekran raz dziala raz nie,
czy da sie jakos ominac navi zeby czly czas byl ekran na klime
prosze o pomoc ,jedyny ratunek to zwykle radio z pss,
  • 0

moje :gd1-l13a1 cvt

Re6-N22b4 At


#266 DarkoZ

DarkoZ
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Wałbrzych
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:14, 17.05.2012

Koledzy pomocy !
Do czego jest ta wtyczka, trzeba ją gdzieś podłączyć ?
Drugi problem, po odpaleniu jakiegoś filmu dźwięk jest a zamiast obrazu jest wyświetlany obrazek samochodu i wykrzyknik.



Nie wiem do czego jest ta wtyczka, ale ja jej nie podłączyłem i wszystko hula jak ta lala :-)
Co do filmu, to wygląda jak by był zakodowany kodekiem którego nie rozpoznaje nawi. Spróbuj odpalić jakiś inny film, albo podłącz innego pendrive'a. Mam pendrive'a którego po podpięciu w ogóle nawi nie rozpoznaje. Myślałem że coś źle podłączyłem, albo mam coś skopane. Po podłączeniu innego pena np. tego co dostałem od chińczyka w gratisie problem zniknął.

Mam już wszystko podłączone i jest na razie OK.
Jeżeli chodzi o podłączenie tunera (biała kostka), wystarczy podłączyć czerwony i żółty do (+). Może być po kluczyku. Ja podłączyłem pod zapalniczkę i kanały zapamiętuje. Natomiast czarny kabelek do masy (-). Nic więcej nie trzeba podłączać.

Jeszcze raz chciałbym podziękować wszystkim, a w szczególności koledze msnet za pomoc w zakupie i montażu zestawu.
  • 0

#267 KraZ

KraZ
  • Forumowicz
  • 83 postów
  • Skąd:P-ń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:11, 23.05.2012

Koledzy

Temat zdechł, więc podbijam.
Kilku posiadaczy VII kupiło ten zestaw, może ktoś z Was zechciałby się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat montażu i użytkowania tego sprzętu? Co Was zaskoczyło pozytywnie, jakie zauważyliście niedoróbki. Jak z widocznością w słońcu? Mnie interesują wszelkie informacje na temat tego urządzenia, to samo pewnie mieliście przed dokonaniem zakupu.
  • 0

#268 Zatoichi

Zatoichi
  • Forumowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Wro
  • Silnik:2.4
  • Wersja:.exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 18:17, 23.05.2012

Użytkuję sprzęt już drugi tydzień. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Montaż przebiegł sprawnie, nie jestem ekspertem w demontowaniu samochodów a sobie poradziłem więc nie jest to nic trudnego. Kratki nawiewu są zgrzane więc ich demontaż odbywa się za pomocą (w moim przypadku) cienkiego ostrza scyzoryka, montaż w nowym plastiku to zgrzanie lutownicą w odpowiednich miejscach. Trzeba się zaopatrzyć w małe śrubki (5szt), których brak w zestawie, potrzebnych do skręcenia obu elementów "daszka". Z instalacją nie ma problemów bo wszystkie kostki mają swoje miejsca, nigdzie indziej nie pasują. Cała instalacja mieści się bez problemu za i pod radiem. Na zewnątrz wyprowadziłem jedynie port USB. Wychodzi on u mnie z niezamykanej części schowka nad popielniczką, w której zrobiłem mały otwór. (można też go wyjąć przez popielniczkę). Antenę GPS przykleiłem mocną taśmą dwustronną od spodu "daszka", zaraz przy tym małym czujniku spod szyby. Dodatkowo montowałem tuner DVB-T, który idealnie leży (a raczej stoi) za schowkiem spod radia. Jest tam mnóstwo miejsca. Podłączyłem go według wskazówek z tego tematu. Kamera tak samo. Zamontowałem ją zamiast lewej lampki. Kabel poszedł lewym zawiasem klapy w dół, pod lewym boczkiem w bagażniku, pod tapicerką podłogi na prawą stronę i prawym progiem pod schowek przy filtrze kabinowym, z którego już do radia jest piękny dostęp. Anteny z tunera przykleiłem na przedniej szybie w prawym górnym rogu i na tylnej szybie w lewym górnym rogu. Kabel od tylnej anteny wepchnąłem pod podsufitkę i puściłem na prawą stronę, w dół tylnym słupkiem (bez demontażu powyższych) i dalej razem z kablem od kamery. Pisząc "prawa strona" mam na myśli stronę pasażera. Tyle skróconej relacji z montażu. W razie pytań służę pomocą.

Jak juz pisałem, używam zestawu od kilkunastu dni. Kamera cofania spisuje się idealnie. Szybko się włącza po wrzuceniu biegu wstecznego. Kamera jest szczególnie przydatna podczas wycofywania z ograniczoną widocznością (np zza busa). W niektórych warunkach na monitorze widać czy nic nie nadjeżdża, kiedy nie widać tego przez tylną prawą szybę.

Zestaw Bluetooth w warunkach miejskich jak najbardziej praktyczny. Dźwięk czysty, bez problemu rozumiem rozmówcę. Mikrofon z zestawu wygląda jak ze studia nagrań (gąbka wielkości sporego kciuka) więc wymieniłem go na przyklejany na rzep z zestawu sony ericssona. Mikrofon przyklejony zaraz z lewej strony czujnika wycieraczek. Słychać mnie wyraźnie. Niestety przy większych prędkościach (testowane przy 120km\h) trzeba się już wsłuchiwać.

Nawigacja chodzi perfekcyjnie. iGo jest bardzo dobry sam w sobie. GPS łapie zasięg w kilkanaście sekund. Nawigacja jaka jest każdy wie więc piszę tylko że jest i działa ok.

Tuner DVB-T. Zdecydowałem się na niego dla zabawy więc narzekać nie mogę ba, nawet jestem zadowolony. Spodziewałem się gorszego efektu. W moim miescie zasięg jest nie najgorszy. Testuję dość długo i spróbuję opisać swoje spostrzeżenia. Jakość, jak jest już zasięg, oceniam na bardzo dobrą. Dźwięk prawie jak w kinie. Są miejsca, gdzie przejadę całe miasto ze wschodu na zachód i prawie cały czas jest zasięg. Czasem w korku wyskoczy "no signal" ale wystarczy ruszyć dosłownie kilka centymetrów i zasięg się pojawia. Sprawa ma się gorzej przejeżdżając pod miejscami gęsto zarośniętymi drzewami, pod nie już sygnał nie dociera. To samo poza miastem. Są takie "aleje", gdzie jedzie się praktycznie w tunelu z drzew i tam sobie TV nie pooglądamy ale jadąc już po otwartej przestrzeni jest ok. Prędkości przy jakich testowałem TV to w mieście max 80km\h a poza miastem ok 110km\h i nie zauważyłem żeby to prędkość miała wpływ na jakość. Bardziej warunki atmosferyczne. W tych samych miejscach poza miastem z zachmurzonym niebem był problem z sygnałem a przy bezchmurnym niebie już nie. Testy przeprowadzałem w promieniu max 30km od centrum miasta. Ogólnie jest sporo dziur, w których nagle sygnał się urywa i tak samo nagle pojawia po paruset metrach.
Programów jest sporo więc jest w czym wybierać. 1.06. mają u mnie coś tam pooprawiać z mux`ami więc zobaczę co się zmieniło. Ustawień dużo nie ma, praktycznie to po podłączeniu wszystko już działa. Nie nagrywałem ani nie odtwarzałem przez tuner jeszcze nic ale wyprowadziłem sobie przedłużacz USB z tunera tym samym miejscem co USB z instalacji od ekranu.

Muzyki z USB jeszcze nie testowałem do końca, tzn wgrałem kilka katalogów ale widział on MP3 jakby z jednego folderu i to do tego nie wszystkie. Podejrzewam, że trzeba stworzyć foldery o nawie CD01 CD02 itd jak to ma miejsce w xcarlink`u. Co ciekawe, działa sterowanie z kierownicy. Muzyką pobawie się w przyszłym tygodniu.

Samo urządzenie pracuje szybko i sprawnie a menu jest przyjemne dla oka. Obsługa, w zależności od długości rąk i oddalenia fotela od kierownicy, nie sprawia większego problemu bo w końcu ile można klikac po tym ekranie. Ustawiasz co tam chcesz i jedziesz. Ekran w szczególnych warunkach potrafi być mało widoczny ale to przez miejsce, w którym jest zamontowany. Fajnie, że podczas pracy nawigacji można np. słuchać muzyki z USB albo oglądać telewizję (PIP z dwoma wielkościami okna do ustawienia).

Tyle pamiętam na teraz :-D jak sobie coś jeszcze przypomnę lub zauważę coś nowego to będę aktualizował wpis.
  • 0

Denerwować się, to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.
ex-wife: AccoVII 2.4 exe, AccoVIII 2.4 TypeS AT '11...


#269 KraZ

KraZ
  • Forumowicz
  • 83 postów
  • Skąd:P-ń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:56, 25.05.2012

Szkoda że tylko jedna osoba podzieliła się spostrzeżeniami.
Zatoichi, dziękuję za obszerny opis. Czy po uruchomieniu urządzenia automatycznie bluetooth łaczy się z telefonem?
  • 0

#270 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:11, 26.05.2012

@Zatoichi
jaki masz model TV ? dziala Ci EPG ?

/e12
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, navi, chińczyk, chińskie navi, car PC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq