Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Chińska Navi lub CarPC do gen. VII

VII navi chińczyk chińskie navi car PC

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1771 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Polecane/Niepolecane marki i producenci (226 użytkowników oddało głos)

Marka której używasz/używałeś

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.

Marka którą polecasz

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#286 DarkoZ

DarkoZ
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Wałbrzych
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:03, 12.06.2012

Też myślałem o wyłączniku. W ustawieniach "sound" (druga opcja, chyba "video off"). Po jej zaznaczeniu, chinol nie widzi tunera. W sumie to nie wiem czy wyłącza tuner czy tylko wejścia video w ekranie. Sprawdz i napisz co o tym sądzisz. Daj też znać co było na tym penie z zestawu bo mój po włożeniu do kompa i próbie odpalenia jakiegoś zdjęcia, najzwyczajniej wyzionął krzem ;-)


Sprawdzałem tą opcje.Po jej zaznaczeniu rzeczywiście chinol nie widzi wizji z tunera, ale sam tuner nadal jest włączony. Jednak pozostaje tylko wyłącznik.
Na penie jest miszmasz. Wszystkiego po trochu. Kilka chińskich mp3, filmików i fotek. Nic konkretnego.
  • 0

#287 bartq

bartq
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Wr
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:17, 14.06.2012

Wczoraj odebrałem paczkę, nie była sprawdzana przez urząd i przyszła oryginalnie zapakowana. W środku było wszystko co miało być.
Urządzenie, mam już wstępnie zamontowane i mam parę uwag na gorąco.
Jakość plastiku jest trochę gorsza i może bardziej odbijać światło na szybę ale jest OK.
Kamera cofania fajna sprawa ale raczej do przeszkód takich jak budynek czy inne auto. Na razie muszę się tego nauczyć.
Ledy podświetlające tablicę rejestracyjną w kamerze cofania niestety nie są osłonięte więc oprócz podświetlenia tablicy mamy jeszcze 4 białe punkty świecące z tyłu. Obawiam się czy to nie wzbudzi ciekawości drogówki. Robiliście coś z tym czy się nie przejmować? Teraz bym kupił te droższe za 30$ i tam by nie było tego problemu.
Wyświetlacz OK ale bez szału, mógłby być bardziej podświetlony. Obawiam się zwłaszcza co będzie w słoneczne dni. Bardzo fajnie sprawdza się automatyczne podświetlenie. Można sobie ustawić poziom jasności przy włączonych i wyłączonych światłach. Ponieważ mam światła dzienne u mnie się to sprawdza. Jednak i tak jest łatwo przełączać podświetlenie przyciskiem POWER, więc to jest dobrze rozwiązane.
Sterowanie muzyką z kiery działa dobrze tylko trochę długo przełącza te piosenki. Sam dźwięk jest dobry i tu jestem zaskoczony na plus. Nic mi nie szumi, a filtra nawet nie podłączałem.
Miałem jednak dwa razy taką sytuację że nie było słychać MP3, niby wszystko chodzi, dźwięk na maksa a nic nie słychać. Pomaga dopiero ponowne włączenie urządzenia. Wydaje mi się jednak że mogło mieć to związek z żonglowaniem mapami więc to muszę sprawdzić.
Największe rozczarowanie to szybkość działania automapy. Nie wiem czy to nie kwestia ustawień lub wersji ale działa masakrycznie wolno. iGO z zestawu działa już w miarę płynnie. Do tej pory używałem Automapy na Samsung Galaxy2 i tam działa jak przeciąg i ekran mimo że, mniejszy to bardziej czytelny.
Dzisiaj muszę jeszcze przeprowadzić kabel od kamery, zamontować mikrofon i wyciągnąć przez popielniczkę wtyk USB. Dzięki doświadczeniom kolegów, którzy się nimi podzielili, nic mnie nie zaskoczyło no może oprócz czasu montażu. Zawsze jak czytam jakieś porady to czas roboty mnożę przez dwa, a i tak jest to często zbyt optymistycznie:).
Podsumowując, jestem zadowolony ale nie zachwycony. Jak automapa zacznie działać płynnie to będę bardzo zadowolony ale muszę temat trochę rozeznać. Jestem ciekaw jak u Was chodzi, jakich wersji używacie.
  • 0

#288 peter1987

peter1987
  • Forumowicz
  • 107 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.4
  • Wersja:7 Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:17, 15.06.2012

Co do automapy napiszę że w larku 50.1 miałem tak że jak zainstalowałem cukrowaną to strasznie muliła. Próbowałem różne wersje, zmniejszyć ilość ostrzeżeń i wyświetlanych punktów POI dłubałem w ustawieniach z pamięcią i cały czas muł.

Potem ściągnąłem oryginalną instalkę i pocukrowałem patchem od pawel_1980 i taka wersja śmiga aż miło :-)
  • 0

#289 bartq

bartq
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Wr
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:44, 15.06.2012

Zrobiłem jak radziłeś ale niestety nie pomogło. Najnowsza AutoMapa PL 6.10d przy nawigacji do celu 5km odświeża obraz co 2s, czasem i 3, a przy długiej trasie jest nie do użycia. Jak dodatkowo odpalę MP3 to już gdzieś 5s. W informacjach systemowych pokazuje że jest wolne 45,8/128MB , a jak uruchomię automapę i wyjdę do menu pokazuje gdzieś 13/128MB. Wydaje mi się, że tu jest problem, bo procek 666MHz jest wystarczająco wydajny ale za mało RAMu aby mapa działała dobrze przy rozdziałce 800x480. Próbowałem zabijać procesy na WIN CE ale można by zamknąć tylko jeden mały i to niewiele by dało.

Jeżeli ktoś ma jakieś rozwiązanie tego problemu lub działa u niego dobrze automapa to proszę o pomoc.

Poza tym dziś skończyłem montaż i poużywałem chińczyka w słoneczny dzień. Ekran nie powala, navi jest w miarę czytelna ale w porównaniu do tel. SGS2 jest przepaść. Włączyłem sobie też film i w zasadzie widać coś tylko jak byłem w cieniu lub były bardzo jasne sceny, nie wiem jak w takim razie działa TV.

Reasumując na dzień obecny mam odtwarzacz MP3, kamerę cofania i bajki w dłuższe trasy z dziećmi przy pochmurnej pogodzie. Navi jak i zestaw głośnomówiący będzie z telefonu. Mam fajny uchwyt na kratkę nawiewu Tetrax Xway i telefon zaczepiam błyskawicznie na magnes. Telefon jest blisko i dobrze się go obsługuje, automapa działa perfekt a wyświetlacz jest bardzo kontrastowy. Jedyny problem to zasilanie na dłuższe odcinki. Jednak cały czas mam nadzieję, że uda się doprowadzić automapę do stanu używalności, bo w zasadzie głównie po to kupiłem to ustrojstwo.

[ Dodano: 2012-06-18, 14:11 ]
Dalszy ciąg testów…

Pojeździłem sobie na Automapie 6.10d i muszę powiedzieć, że nie jest najgorzej. Ekran odświeża się co 1,5 do 2s w mieście z budynkami 3D. Przeliczanie też działa znośnie nawet przy trasie około 400km zajmuje mu to mniej niż 10s.

Nie dawało mi to jednak spokoju i szukałem powodu dlaczego tak mocny sprzęt działa tak wolno. Z początku myślałem, że problem jest w pamięci RAM, bo wolnego było 46MB na 128MB, jednak okazało się, że winę ponosi uruchomiony w tle launcher . Po zabiciu procesów launcher.exe, 3Dlauncher.exe i BlueTooth.exe Automapa chodzi jak złoto. Mapa się płynnie przewija, menu odpowiada błyskawicznie i teraz lepiej to wygląda niż na SGS2 mimo że troszkę wolniej działa.
Ekran jest oddalony więc dobrze się na niego patrzy a mapa bardzo ładnie wygląda więc auto nabiera wyrazu. Komunikaty są czyste i dobrze słyszalne.

Niestety w tym przypadku nie możemy ściemnić ekranu (ekran zostaje na jasności przed ubiciem launcher.exe) a co gorsza nie działa kamera cofania:( Jednak bardzo się cieszę z takiej możliwości bo bardzo ładnie wygląda jak navi płynnie działa.

Napisałem sobie skrypt startowy którym uruchamiając Automapę zabija launchera automatycznie. Jak chcę wrócić do początkowego menu wystarczy że nacisnę przycisk pod ekranem NAVI na 10s i już odpala się na nowo menu startowe. Jak chcę utrzymać pełną funkcjonalność urządzenia to mogę wybrać w ustawieniach aby odpalał mapę bez skryptu i działa wszystko tylko że wolniej. Przynajmniej mam teraz wybór.

Korzystanie z MP3 podczas pracy nawigacji (AM) bardzo ją spowalnia ale co ciekawe iGO chodzi dalej płynnie. Inna sprawa że ta mapa jest bardzo uboga w detale. Do słuchania muzy można sobie wyprowadzić kabel jack i podłączyć telefon.

Może jest jakaś możliwość odchudzenia launchera. Mi wystarczy w zasadzie uruchomienie kamery cofania.
  • 0

#290 Zatoichi

Zatoichi
  • Forumowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Wro
  • Silnik:2.4
  • Wersja:.exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:17, 18.06.2012

Do słuchania muzy można sobie wyprowadzić kabel jack i podłączyć telefon


I ja z tego założenia wychodzę bo obsługa ponad setki albumów z poziomu dokładańca jest strasznie niepraktyczna. W związku z tym może ktoś widział coś podobnego do kupienia w Polsce, może być z USB

http://www.oemautoso...-is335-pac.aspx
  • 0

Denerwować się, to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.
ex-wife: AccoVII 2.4 exe, AccoVIII 2.4 TypeS AT '11...


#291 KraZ

KraZ
  • Forumowicz
  • 83 postów
  • Skąd:P-ń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:55, 18.06.2012

Jack 3,5 - RCA - za kilka zł kupisz przejściówkę na jacka
Jack i USB
  • 0

#292 arti777

arti777
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Skąd:Walia
  • Silnik:2,4
  • Wersja:s
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:24, 15.07.2012

Witam koledzy
Śledzę temat od dawna ale nikt tu nie napisał apropo pss z orginalnym navi hondy. Mam Hanię z 2006 typ s znavi i pss i nie wiem na co się zdecydować czy coś takiego jak autosoul ale tam jest problem z pss nie mówiąc już o tym że dolna część konsoli nie będzie pasowała bo idzie w trujkąt a tam jest chyba oval, może orjętujecie się apropo 2din bo też gdzieś na forum widziałem takie rozwiązanie. Najlepiej by mi pasowało takie coś jak autosoul. Czy ktoś już miał podobny dylemat z orginalnym navi ? Zmieniarka na 6cd też mi przestała działać ale kupiłem Xcarlinka i słucham mp3 tylko trochę słaba jakośc basów po podgłośnieniu. Proszę o pomoc w tym temacie bo już głowa mipuchnie od czytania tematów a decyzjii brak.
Pozdrawiam wszystkich gadżeciaży
  • 0
arti777

#293 bartq

bartq
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Wr
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:33, 27.07.2012

Jako że wróciłem z wakacji i zrobiłem trochę kilometrów chciałbym opisać jak chińskie navi sprawdza się w praktyce. Do urządzenia wgrałem iGO Primo 2 z najnowszymi mapami navteqa oraz TTS Agatka. Nawigacja działa bardzo stabilnie gdy pracuje sama (bez MP3), trochę wolno działa wybranie celu i konfiguracja ale jak już ustawimy i jedziemy to jest przyjemnie. IGO bardzo ładnie rozrysowuje manewry skrętu, ronda itd i ładnie skaluje mapy w zależności od potrzeb. TSS działa też bardzo dobrze i czyta po polsku w jaką ulicę skręcić czy jakiej drogi się trzymać. Ustawiłem też że mówi koło jakiej miejscowości jestem i ile zostało do końca. Ostrzeganie przed radarami jest czytelne i jest bardzo fajna funkcja pokazująca objazdy jak i szybkie znalezienie stacji paliw przy trasie.
W trasie używałem dodatkowo telefonu z automapa. Mogłem porównać obie nawigacje i każda ma jakieś zalety i wady i fajnie się one uzupełniają. Mapy są moim zdaniem lepsze w AM choć i tam zdarzają się niezłe kwiatki. Można używać również AM w chińczyku ale w słoneczne dni radzę zmienić schemat kolorów na bardziej kontrastowy.
Czytelność ekranu jest wystarczająca do nawigacji nawet w ostrym słońcu, ekran nie skrzypi i nie lata. Kamera cofania działa bez zarzutu i szkoda tylko że obraz nie pokazuje fragmentu zderzaka bo łatwiej by było ocenić odległość.
Trochę musiałem się pobawić z podświetleniem tablicy rejestracyjnej bo z tyłu świeciły cztery białe punkty. Klosz lampki zmatowiłem papierem ściernym aby rozproszyć światło diody i zakleiłem taśmą izolacyjną zostawiając kwadratowe otwory tam gdzie są diody (w przyszłości pomaluję farbą ale musiałem zrobić prowizorkę przed wyjazdem). Niestety to nie załatwiło do końca sprawy bo światło mocno odbija się od klapy bagażnika. Użyłem 4 kawałków czarnego, lekko wygiętego, plastiku które przykleiłem do ramki tablicy rejestracyjnej i dochodzą do lampki pod kątem. To załatwiło sprawę.
  • 0

#294 marc2.2

marc2.2
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:TARNÓW
  • Silnik:K20
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:12, 28.07.2012

http://www.autodvdgp...ord-p-2793.html
koledzy wybaczcie ale mój internet nie pozwala mi na prześledzenie tego tematu str w str więc korzystając z okazji że działa chciałem zapytać czy ta z linku wyżej będzie pasowało do zwykłego radia z wersji comfort chciałem takie coś założyć. Ci koledzy co mają już doświadczenia z podobnymi sprzętami prosiłbym o opinie , wrażenia po montażu i działanie. Na tej aukcji już wszystko jest co potrzebuję do montażu czy jeszcze coś podpowiedzcie żebym się nie wpakował w jakiś kanał... :roll: co z kratkami nawiewu są w zestawie???
jeszcze może prosiłbym o ewentualne linki do podobnych sprzętów zamontowanych w tym samym miejscu...
  • 0
HONDA ACCORD 2.0 CL7

#295 DarkoZ

DarkoZ
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Wałbrzych
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:10, 30.07.2012

Nawigację zamawialiśmy u tego sprzedawcy KLIK .
W zestawie jest wszystko czego potrzebujesz do podłączenia nawigacji.
Jeżeli chcesz możesz u tego samego sprzedawcy zamówić kamerkę (kamerki) cofania i tuner TV, który można podłączyć do w/w nawigacji.
Na 19 stronie tego tematu kolega msnet, który wynegocjował nam dobrą cenę u chińczyka, podał linki do nawigacji, kamerki i tunera.

[ Dodano: 2012-08-03, 17:13 ]

Jako że wróciłem z wakacji i zrobiłem trochę kilometrów chciałbym opisać jak chińskie navi sprawdza się w praktyce. Do urządzenia wgrałem iGO Primo 2 z najnowszymi mapami navteqa oraz TTS Agatka..


bartq - nie masz tak że jak wyłączysz iGO Primo 2, to godzina w nawigacji przestawia się o 10 godzin do przodu :?:
Próbowałem już różnych iGO Primo w tym czyściutkie iGO Primo 2 i za każdym razem po wyłączeniu godzina przestawia się o 10 godzin. W iGO8 i AM problem ten nie występuje.
  • 0

#296 bartq

bartq
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Wr
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:04, 13.08.2012

Tak, dokładnie miałem tak samo. Nie wiem dlaczego ale Primo sugeruje się strefą czasową jak jest ustawiona w WIN CE czyli w naszym przypadku to strefa Hongkongu. Znalazłem programik który ustawia strefę na jaką chcemy i jest już prawie OK. Prawie, bo mamy czas letni i zimowy więc teraz ustawiłem +2.00 a w zimie ustawię +1.00.
Jak ktoś chce to mogę wysłać na maila.
  • 0

#297 DarkoZ

DarkoZ
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Wałbrzych
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:32, 13.08.2012

Myślałem już że mam coś spier... w rejestrze systemu , ale widzę że nie tylko ja mam z tym problem.
Mała ciekawostka. Mam na jednej karcie iGO8 i iGO Primo2. Włączma iGO8, wyłączam i czas jest OK. Następnie uruchamiam iGO Primo2, wyłączam i czas jest też OK. Wyłączam urządzenie, włączam i uruchamiam iGO2, a następnie wyłączam i czas jest o 10 godz. do przodu :-/
Nie można się w tym połapać :k

 

bartq jak możesz to podeślij mi ten programik do ustawiania strefy czasowej.
Z góry podziękował.

Tak, dokładnie miałem tak samo. Nie wiem dlaczego ale Primo sugeruje się strefą czasową jak jest ustawiona w WIN CE czyli w naszym przypadku to strefa Hongkongu. Znalazłem programik który ustawia strefę na jaką chcemy i jest już prawie OK. Prawie, bo mamy czas letni i zimowy więc teraz ustawiłem +2.00 a w zimie ustawię +1.00.
Jak ktoś chce to mogę wysłać na maila.

 

Serdeczne dzięki bartq. Programik do mnie dotarł. Ustawiłem tak jak pisałeś i już jest wszystko OK z czasem.


  • 0

#298 mastach7

mastach7
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:45, 15.08.2012

Witam, po odwiedzeniu 15 zakładów zajmujących się montażem systemów stereo itd. zwątpiłem w montaż nowego oprogramowania wraz z potrzebnymi podzespołami w moim accordzie. Czy mógłby ktoś polecić kogoś kto w kompleksowy sposób umożliwi mi korzystanie z nawigacji(nie za pomocą joya) oraz zamontuje kamerke cofania oraz wejścia typu usb, jacka i ipod podłączone do radia???
Bardzo proszę o pomoc, odległość nie ma znaczenia.
Pozdrawiam
  • 0

#299 Tadzio

Tadzio
  • Klubowicz
  • 3,067 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 46
Super

Napisano 21:17, 15.08.2012

Witam, po odwiedzeniu 15 zakładów zajmujących się montażem systemów stereo itd. zwątpiłem w montaż nowego oprogramowania wraz z potrzebnymi podzespołami w moim accordzie. Czy mógłby ktoś polecić kogoś kto w kompleksowy sposób umożliwi mi korzystanie z nawigacji(nie za pomocą joya) oraz zamontuje kamerke cofania oraz wejścia typu usb, jacka i ipod podłączone do radia???
Bardzo proszę o pomoc, odległość nie ma znaczenia.
Pozdrawiam


Zadzwoń do nich. Cuda robią 604 902 534. lokalizacja Chorzów.
Przebudowali mi cały system wraz z podłączenie sterowania z kierownicy do Pioneera.
Możesz powołać się na mnie. Wystarczy że powiesz że dzwonisz od marudy z szarego tourera i już będzie gość wiedzieć :mrgreen:
  • 0

#300 snow

snow
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:Szwecja
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:157
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CW1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:48, 10.09.2012

Zrobiłem jak radziłeś ale niestety nie pomogło. Najnowsza AutoMapa PL 6.10d przy nawigacji do celu 5km odświeża obraz co 2s, czasem i 3, a przy długiej trasie jest nie do użycia. Jak dodatkowo odpalę MP3 to już gdzieś 5s. W informacjach systemowych pokazuje że jest wolne 45,8/128MB , a jak uruchomię automapę i wyjdę do menu pokazuje gdzieś 13/128MB. Wydaje mi się, że tu jest problem, bo procek 666MHz jest wystarczająco wydajny ale za mało RAMu aby mapa działała dobrze przy rozdziałce 800x480. Próbowałem zabijać procesy na WIN CE ale można by zamknąć tylko jeden mały i to niewiele by dało.

Jeżeli ktoś ma jakieś rozwiązanie tego problemu lub działa u niego dobrze automapa to proszę o pomoc.


Też miałem problem z "totalnie zamuloną" Automapą na chińskim sprzęcie.
U mnie pomogło skopiowanie pliku wceAm.exe z karty SD z folderu Automapa EU, do folderu wewnętrznej pamięci flash RESIDENTFLASH albo NANDFLASH. Nie wiem jak jest u Ciebie?
Następnie odpalasz wceAm.exe z tego folderu i powinno być OK:)
  • 0

Accord CG9 2.0i ES 1999 [CG9/F20B6] :arrow: Accord Tourer 2.0 Elegance 2009 [CW1/R20A3]  :arrow: CR-V IV






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, navi, chińczyk, chińskie navi, car PC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq