Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Chińska Navi lub CarPC do gen. VII

VII navi chińczyk chińskie navi car PC

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1771 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Polecane/Niepolecane marki i producenci (226 użytkowników oddało głos)

Marka której używasz/używałeś

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.

Marka którą polecasz

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#271 Zatoichi

Zatoichi
  • Forumowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Wro
  • Silnik:2.4
  • Wersja:.exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:13, 28.05.2012

Czy po uruchomieniu urządzenia automatycznie bluetooth łaczy się z telefonem?


W moim przypadku tak

jaki masz model TV ? dziala Ci EPG ?


Moj tuner to model DTR-1303EU. Uważam, ze jest bardzo dobrze wykonany. Działa cały czas, nawet jak nie oglądasz TV dlatego muszę w jego instalację wstawić włącznik i polecam takie rozwiązanie innym bo tuner jednak te pare watt pobiera i ogólnie się grzeje. Ma EPG jednak u nas pokazuje dane o aktualnym programie i o następnym. Nie znalazłem programu na cały tydzień.


Ekran troche "lata", to znaczy, ze u mnie jak go dotykam to zawsze odchyla sie lekko do tyłu. Tak jakby miał mały luz na mechanizmie podnoszenia. Nie zawsze też otwiera się do końca z jednakową prędkością. Też tak macie?
  • 0

Denerwować się, to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.
ex-wife: AccoVII 2.4 exe, AccoVIII 2.4 TypeS AT '11...


#272 unlocker

unlocker
  • Forumowicz
  • 19 postów
  • Skąd:belfast
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL 7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:46, 29.05.2012

Ekran troche "lata", to znaczy, ze u mnie jak go dotykam to zawsze odchyla sie lekko do tyłu. Tak jakby miał mały luz na mechanizmie podnoszenia. Nie zawsze też otwiera się do końca z jednakową prędkością. Też tak macie?


u mnie jak narazie jest wszystko ok, a jak poradziliście sobie z filtrem ? i zakłóceniami ? . Po podłączeniu tego od chińczyka nie brzmi to najlepiej a bez niego występują zakłócenia
  • 0

#273 Zatoichi

Zatoichi
  • Forumowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Wro
  • Silnik:2.4
  • Wersja:.exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:06, 29.05.2012

u mnie jak narazie jest wszystko ok, a jak poradziliście sobie z filtrem ? i zakłóceniami ? . Po podłączeniu tego od chińczyka nie brzmi to najlepiej a bez niego występują zakłócenia

 

To znaczy, że trafił mi się felerny egzemplarz. Mam podłączony ten filtr z zestawu i piszczy mi w głośnikach jak jest radio na aux. Pisk słychać też jak oglądam TV. Zasilanie i masę do tunera wziąłem z tej kostki, która oznaczona jest jako CDC ACC. Możliwe że przez to słychać ten pisk. Musze przerobić i zobaczę czy nadal będzie to samo.

 

Ponieważ brakuje mi jednak możliwości sterowania muzyką z telefonu, zrobiłem wczoraj test. Wpiąłem dwójnik tego typu:

 

http://t0.gstatic.co...zUFgdn51zIxWZ3a

 

między AUX plug a AUDIO filter (jedyne połączenie jack jakie jest w instalacji tego zestawu) i w nowo zamontowany rozgałęziacz wpiąłem AUDIO filter oraz dodatkowo kabel jack-jack do podłączenia telefonu. Teraz mogę odtwarzać muzykę bezpośrednio z telefonu lub wybrać mniej wygodną obsługę poprzez ekran zestawu muzyki nagranej na nośniku USB. Niestety w tym drugim rozwiązaniu nie da się w żaden sposób skatalogować utworów. Całe ich setki są widoczne po kolei na liście. Utwory zachowują co prawda kolejność jak na poszczególnych albumach (może dzięki temu, że na penie mam je w folderach, nie sprawdzałem jeszcze) ale wyszukiwanie ich spośród tak dużej ilości i to podczas jazdy jest dość uciążliwe zwłaszcza, że lista utworów znika po ok 3sek. bezczynności. Chodzi o to, że jak wyszukujesz mając 90 stron po 10 utworów na każdej i przez te 3sek nie podejmiesz żadnej czynności (wybór utworu lub przewinięcie listy w przód lub tył) lista znika i musisz wyszukiwać od początku.

 

Następnym razem spróbuje odpiąć AUDIO filter i potestować odsłuch bez niego.


  • 0

Denerwować się, to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.
ex-wife: AccoVII 2.4 exe, AccoVIII 2.4 TypeS AT '11...


#274 rafisz

rafisz
  • Moderator
  • 1579 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 10:16, 31.05.2012

w tym momencie TVP1 na mux1 nadaje w wersji HD z trzema ścieżkami dźwiękowymi, także możecie testować swój sprzęt tak ten domowy jak i ten z samochodu, maja hulać wszystkie 3 ścieżki audio
  • 0

#275 bartq

bartq
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Wr
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:27, 09.06.2012

Ja też zakupiłem u chińczyka navi, zapłaciłem 370$ za navi, dwie kamerki i przesyłkę. Tunera DVB-T nie brałem, bo nie podobają mi się te anteny które szpecą przednią i tylnią szybę oraz czujnik do pilota który też gdzieś trzeba zamocować. Poza tym trzeba by było wyprowadzić wyłącznik do tunera i też gdzieś to wystawić na widok.
Zastanawiam się gdzie montować mikrofon do BT, jest taka kratka pod zegarami z prawej strony 1x3cm tylko nie wiem czy tam nie ma już jakiegoś czujnika np. od temperatury.
Mam też parę pytań do posiadaczy tych urządzeń:
1. Czy istnieje możliwość podmiany playera mp3 w tym zestawie na taki który obsługuje katalogi?
2. Jak szybko włącza się zestaw od momentu przekręcenia kluczyka?
3. Czy jak navi jest w pozycji złożonej to też się uruchamia?
4. Czy po przekręceniu kluczyka włącza się radio czy przełącza automatycznie na AUX – zmieniarkę?
5. Czy jak chcę słuchać radia lub CD to wystarczy wcisnąć klawisz na konsoli?
6. Czy po włączeniu świateł wyświetlacz się przyciemnia jak zegary czy wszystko załatwia czujnik światła na urządzeniu?

Wiem że pytania mogą trochę dziwić jako że zamówiłem już sprzęt i niedługo sam się przekonam ale wiadomo człowiek jest niecierpliwy;)
  • 0

#276 rmazurek

rmazurek
  • Forumowicz
  • 77 postów
  • Skąd:Birmingham/Lubartow
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Portfolio
  • KM:273
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:07, 09.06.2012

Ja też zakupiłem u chińczyka navi, zapłaciłem 370$ za navi, dwie kamerki i przesyłkę. Tunera DVB-T nie brałem, bo nie podobają mi się te anteny które szpecą przednią i tylnią szybę oraz czujnik do pilota który też gdzieś trzeba zamocować. Poza tym trzeba by było wyprowadzić wyłącznik do tunera i też gdzieś to wystawić na widok.
Zastanawiam się gdzie montować mikrofon do BT, jest taka kratka pod zegarami z prawej strony 1x3cm tylko nie wiem czy tam nie ma już jakiegoś czujnika np. od temperatury.
Mam też parę pytań do posiadaczy tych urządzeń:
1. Czy istnieje możliwość podmiany playera mp3 w tym zestawie na taki który obsługuje katalogi?
2. Jak szybko włącza się zestaw od momentu przekręcenia kluczyka?
3. Czy jak navi jest w pozycji złożonej to też się uruchamia?
4. Czy po przekręceniu kluczyka włącza się radio czy przełącza automatycznie na AUX – zmieniarkę?
5. Czy jak chcę słuchać radia lub CD to wystarczy wcisnąć klawisz na konsoli?
6. Czy po włączeniu świateł wyświetlacz się przyciemnia jak zegary czy wszystko załatwia czujnik światła na urządzeniu?

Wiem że pytania mogą trochę dziwić jako że zamówiłem już sprzęt i niedługo sam się przekonam ale wiadomo człowiek jest niecierpliwy;)


Ta kratka to czujnik temperatury od klimy - wydaje mi sie ze dobrym miejscem na mikrofon jest gorna czesc slupka A

1 podmiana jest mozliwa ale trzeba sie z tym pobawic - foldery beda tak jak w windows po prostu ale ciezko bedzie ustawic sterowanie z kierownicy
2 zimny start to tak na oko 10-15s
3 nie
4 nie
5 tak lub na kierownicy
6 przyciemnia sie delikatnie po wlaczeniu swiatel
  • 0

#277 darek85

darek85
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:Mansfield
  • Silnik:2.2
  • Wersja:CR-V
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:suv
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:36, 09.06.2012

Dwie kamerki? Gdzie drugą będziesz montował?
  • 0

#278 Zatoichi

Zatoichi
  • Forumowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Wro
  • Silnik:2.4
  • Wersja:.exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:17, 09.06.2012

1. Czy istnieje możliwość podmiany playera mp3 w tym zestawie na taki który obsługuje katalogi?
2. Jak szybko włącza się zestaw od momentu przekręcenia kluczyka?
3. Czy jak navi jest w pozycji złożonej to też się uruchamia?
4. Czy po przekręceniu kluczyka włącza się radio czy przełącza automatycznie na AUX – zmieniarkę?
5. Czy jak chcę słuchać radia lub CD to wystarczy wcisnąć klawisz na konsoli?
6. Czy po włączeniu świateł wyświetlacz się przyciemnia jak zegary czy wszystko załatwia czujnik światła na urządzeniu?


Od siebie dodam, że:

2. jw. z tym, że kamera włącza się od razu po "zapięciu" wstecznego, nawet podczas startu systemu.
4. Razem z seryjnym radiem wlacza się to, co zostało ostatnio wyłączone z zapłonem. Ekran chińczyka zawsze zaczyna od głównego menu.
6. W opcjach możesz ustawić, czy ma przygasać wraz ze światłami czy nie.

Tuner TV też można wyłączyć w opcjach chińczyka. Dodatkowo ma on ciekawą odtwarzarkę multimediów, w której jest wszystko widoczne tak, jak zgrasz to na pena. Obsługa odbywa się wtedy z pilota.
  • 0

Denerwować się, to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.
ex-wife: AccoVII 2.4 exe, AccoVIII 2.4 TypeS AT '11...


#279 bartq

bartq
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Wr
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:57, 11.06.2012

Dziękuję koledzy za odpowiedzi

@darek85
Druga kamera jako atrapa i symetryczne oświetlenie wbudowanymi ledami tablicy rejestracyjnej.

@rmazurek
Napisałeś że jak Navi złożona to się nie uruchamia. Na jakimś filmie z youtuba widziałem, że podczas złożenia ekranu dalej leciała muzyka z mp3. Jak ekran złożymy to się już sam nie wyłącza?

@Zatoichi
Piszesz że ekran zawsze stratuje od głównego menu. Czy można ustawić aby AutoMapa uruchamiała się sama automatycznie po przekręceniu kluczyka?

Co do opcji przygasania ekranu to widziałem w menu tylko auto/dzień/noc. Gdzie się ustawia to przygaszanie ze światłami?
Czy dobrze działa to automatyczne ściemnianie? Nie trzeba cały czas gmerać przy podświetlaniu?

Ciekawie rozwiązałeś sposób wpięcia audio z telefonu. Ponieważ ja nie będę miał tunera TV to wyprowadzę sobie kabel z telefonu po złączach RCA.
  • 0

#280 Zatoichi

Zatoichi
  • Forumowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Wro
  • Silnik:2.4
  • Wersja:.exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:46, 11.06.2012

Piszesz że ekran zawsze stratuje od głównego menu. Czy można ustawić aby AutoMapa uruchamiała się sama automatycznie po przekręceniu kluczyka?


Jest tam opcja startu nawigacji wraz z systemem ale nie pamiętam czy jako opcja w programie nawigacyjnym (moj to oryginalny iGO) czy jest to opcja chińczyka. Jutro sprawdzę.

Co do opcji przygasania ekranu to widziałem w menu tylko auto/dzień/noc. Gdzie się ustawia to przygaszanie ze światłami?


Auto to funkcja, gdzie ekran przygasa po zapaleniu świateł. Ponieważ w słoneczne dni ekran byl kiepsko widoczny, dałem na stałe "dzień" i nie przygasa oraz jest dużo lepiej w słońcu.

Czy dobrze działa to automatyczne ściemnianie? Nie trzeba cały czas gmerać przy podświetlaniu?


Nie ma żadnego czujnika więc działa to raczej wg. zegarka ale nie sprawdzałem. Dasz na "dzień" i kontrast na maksa i to będzie najlepsze rozwiązanie.

Daj znać kiedy bedziesz montował, podjadę, coś pomogę, podpowiem :-)
  • 0

Denerwować się, to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.
ex-wife: AccoVII 2.4 exe, AccoVIII 2.4 TypeS AT '11...


#281 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:30, 11.06.2012

@Zatoichi
Piszesz że ekran zawsze stratuje od głównego menu. Czy można ustawić aby AutoMapa uruchamiała się sama automatycznie po przekręceniu kluczyka?


Jeśli nie ma takiej opcji w ustawieniach możesz to zrobić sam bezpośrednio w rejestrze.
Przeczytaj
http://www.accordklu...er=asc&start=75
opisałem dokładnie krok po kroku co należy zrobić aby mieć autostart mapy.
Mam tak od dwóch lat. Jak mi nie pasuje autouruchamianie wystarczy wysunąć kartę SD z mapą i wtedy wchodzisz na ekran główny. Jeśli jest karta to z automatu wchodzisz na mapę.
  • 0

#282 bartq

bartq
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Wr
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:44, 12.06.2012

Dzisiaj miałem przeprawę z urzędem celnym. Tak jak kolega DarkoZ musiałem przesłać skany dowodu i wypełnić dwa druki i odesłać mailem. Odpsali, że naliczyli mi 167,80zł i teraz czekam na przesyłkę… ciekawe jak długo.
Zatoichi, dzięki za propozycję pomocy, ale pewnie jak tylko przyjdzie przesyłka to biorę się z marszu za montaż. Chętnie bym się jednak spotkał, bo jestem ciekaw tego tunerka TV i cały czas chodzi mi po głowie.
W kwestii przyciemniania to rozwiązanie z „auto” by mnie urządzało ponieważ mam założone światła do jazdy dziennej i w moim przypadku może być OK. Wyjdzie w testach.
@msnet
Chwaliłeś się kiedyś że masz alternatywne playery MP3 oraz plik update.exe jako furtkę do windowsa. Może dałbyś namiary skąd można to zaciągnąć. Czy wiesz jak można podmienić player MP3 aby uruchamiał się po wybraniu z menu odtwarzacza? Czy na innych playerach będzie działała zamiana utworów z kierownicy?
  • 0

#283 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:42, 12.06.2012

@msnet
Chwaliłeś się kiedyś że masz alternatywne playery MP3 oraz plik update.exe jako furtkę do windowsa. Może dałbyś namiary skąd można to zaciągnąć. Czy wiesz jak można podmienić player MP3 aby uruchamiał się po wybraniu z menu odtwarzacza? Czy na innych playerach będzie działała zamiana utworów z kierownicy?

Daj na PW namiar na siebie to Ci wieczorkiem prześlę.
Aby się uruchamiał to oczywista musisz go wgrać tam gdzie oryginał i nazwać go jak oryginał lub jeśli guziki prowadzą do skrótu to przeedytować ten skrót.
  • 0

#284 DarkoZ

DarkoZ
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Wałbrzych
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:06, 12.06.2012

@Zatoichi
Piszesz że ekran zawsze stratuje od głównego menu. Czy można ustawić aby AutoMapa uruchamiała się sama automatycznie po przekręceniu kluczyka?


Jeśli nie ma takiej opcji w ustawieniach możesz to zrobić sam bezpośrednio w rejestrze.


Jest taka opcja w głównym menu. Zaznaczasz i nawigacja uruchamia się automatycznie. Testowane i sprawdzone :-)

Tuner TV też można wyłączyć w opcjach chińczyka. Dodatkowo ma on ciekawą odtwarzarkę multimediów, w której jest wszystko widoczne tak, jak zgrasz to na pena. Obsługa odbywa się wtedy z pilota.


Zatoichi
w którym miejscu menu można wyłączyć tuner :?:
Kurcze muszę to sprawdzić. Opcja myślę, że b. dobra, bo już myślałem o zamontowaniu wyłącznika.
  • 0

#285 Zatoichi

Zatoichi
  • Forumowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Wro
  • Silnik:2.4
  • Wersja:.exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:40, 12.06.2012

@Zatoichi
Piszesz że ekran zawsze stratuje od głównego menu. Czy można ustawić aby AutoMapa uruchamiała się sama automatycznie po przekręceniu kluczyka?


Jeśli nie ma takiej opcji w ustawieniach możesz to zrobić sam bezpośrednio w rejestrze.


Jest taka opcja w głównym menu. Zaznaczasz i nawigacja uruchamia się automatycznie. Testowane i sprawdzone :-)


Dokładnie, też dziś to sprawdziłem. Po zaznaczeniu fajki w setingu nawigacji od dokładańca, uruchamia sie program wskazany w ścieżce powyżej niej.

Tuner TV też można wyłączyć w opcjach chińczyka. Dodatkowo ma on ciekawą odtwarzarkę multimediów, w której jest wszystko widoczne tak, jak zgrasz to na pena. Obsługa odbywa się wtedy z pilota.

Zatoichi
w którym miejscu menu można wyłączyć tuner :?:
Kurcze muszę to sprawdzić. Opcja myślę, że b. dobra, bo już myślałem o zamontowaniu wyłącznika.


Też myślałem o wyłączniku. W ustawieniach "sound" (druga opcja, chyba "video off"). Po jej zaznaczeniu, chinol nie widzi tunera. W sumie to nie wiem czy wyłącza tuner czy tylko wejścia video w ekranie. Sprawdz i napisz co o tym sądzisz. Daj też znać co było na tym penie z zestawu bo mój po włożeniu do kompa i próbie odpalenia jakiegoś zdjęcia, najzwyczajniej wyzionął krzem ;-)
  • 0

Denerwować się, to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.
ex-wife: AccoVII 2.4 exe, AccoVIII 2.4 TypeS AT '11...






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, navi, chińczyk, chińskie navi, car PC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq