Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Filtr oleju, ogólny temat wszystkie generacje - dyskusja

all_gen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
445 odpowiedzi w tym temacie

#226 Kardynal

Kardynal
  • Forumowicz
  • 1,011 postów
  • Skąd:Nieistotne
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CA5 EX Gaźnik
  • KM:103
  • Paliwo:PB
  • Rok:1987
  • Nadwozie:Aerodeck Automatik
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 20:15, 08.09.2016

Jak już napisałem, stosowałem już najrozmaitsze  filtry oleju swego czasu (dzisiaj nie) ale jeszcze nigdy nie widziałem żeby jakaś uszczelka jak np. zawory zwrotne w filtrach oleju nie była czarna tzn. nie była z czarnej z gumy. (nowość dla mnie)

Moje przypuszczenie byłoby, ze dobra firma Purflux spróbowała nowej technologii silikonowej na uszczelkę, dlatego inny kolor uszczelki, i wszystkiego dokładnie nie sprawdziła. Oleje syntetyczne są agresywniejsze ze względu na większość ilość dodatków jak oleje półsyntetyczne (Magnatec)  i z czasem mogą one przy dużej ilości km (bo 20 tys., co  według Hondy to max.) zmienić właściwości materiału.

Stąd może powstało to uszkodzenie, ale co by nie pisać tak nie powinno być.

 

Filtry z napisem Honda powinny być najlepszej sprawdzonej jakości ale czasami zdarza się błąd. ;-)

 

Edit: Jak to w życiu i tu na forum, czasami chcesz dobrze a wychodzi kiszka.  c043.gif


Użytkownik Kardynal edytował ten post 20:21, 08.09.2016

  • 0

I-I O N D A – Nie chcę nic innego!    


#227 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8,892 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 20:50, 08.09.2016

Kolor gumy akurat niewiele ma do jej typu. Do parametrów już tak.

Co do silikonów to z reguły są czerwone ale nigdy nie wiadomo czego życzył sobie producent.

Czarny jest NBR lub HNBR (tak z reguły bo producent może sobie zamówić co chce żeby tylko parametry trzymało).

 

Teraz żałuję że nie zrobiłem zdjęcia filtra który zakładałem  (OEM) tak z czystej ciekawości.


  • 0

#228 Srebrny

Srebrny
  • Forumowicz
  • 694 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9 sedan
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 21:06, 08.09.2016

http://warsztat-lodz...ac-filtr-oleju/
Prosto, łopatologicznie.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
  • 0

#229 blow

blow
  • Forumowicz
  • 1,733 postów
  • Skąd:KRK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exec
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 23
Super

Napisano 21:55, 08.09.2016

Mam wrażenie ze mamy różne podejście do określenia OEM. ;-)
OEM filtr oleju to dla mnie taki filtr oleju na którym napisane jest logo Honda i najlepiej made in Japan. Honda sama nie produkuje ale sprzedaje sprawdzone produkty rożnych producentów jak np. DENSO sondy i inne pod własnym logo.
Filtry wyprodukowane w jakości OEM jak np. filtry Made by Purflux in France, Mahle i Mapco in germany itd.  to nie to samo, bo każda firma produkuje po swojemu, tzn. każdy filtr wyprodukowany w jakości OEM wygląda inaczej i ma inne logo.

 

s-l1600.jpg

 

 

 

 

 

to jest OEM filrt oleju? no japoński to on nie jest, bo masz napisane skąd jest. jak pogooglujesz to się dowiesz kto go wyprodukował. rzeczywiście mamy różne podejście do słowa OEM. wyjaśnię może raz na zawsze: Original Equipment Manufacturer. i wcale nie oznacza to, w przypadku HONDA OEM że wyprodukowali to w Japonii.

 

 

 

Pękniecie uszczelki jest naturalnie niedopuszczalne i świadczy o marnej jakości filtra.
.
filtr OEM za 56zł to nie technologia kosmiczna z NASA.Zawsze któryś z tysięcy produktów może być wadiwy .

 

Jak widać OEM części takie mogą być właśnie takie marne. nie obchodzi mnie, że może trafiłem na bubel/trefną partię/czy pojedynczą wadę. myślę, że mojego silnika również by to nie obchodziło, jakby nagle mi zatkał cały przepływ oleju i zamrugałby mi kontrolką na blacie przy 200km/h. no ale zawsze mógłbym wtedy powiedzieć sobie, że przecież zrobiłem wszystko co mogłem by temu zapobiec (kupiłem OEM filtr w ASO! ).

 

 

 

 

Kardynal  przecież blow napisał, że to oryginalny filtr, wiec  z logo  hondy. Bardziej  OEM nie może być. ( A niestety nie wszystkie części oem są  made in  japan, a nawet  bardzo dużo nie jest

 

najlepsze chyba słowa z tej dyskusji. dokładnie tak właśnie myślę, i takie stanowisko reprezentuje. Ja + kilkadziesiąt osób z tego forum + pewnie wszyscy pracownicy ASO (prócz marketingowców). 

 

 

 

Wlodar racja tyko nie po to Blow kupił oem filtr wydał więcej żeby spać spokojnie, a po fakcie okazuje się że to shit.

 

dokładnie Radku - dodatkowo mam uzasadnione podejrzenie, że identyczne coś mogę zdobyć w zwykłym sklepie motoryzacyjnym za połowę ceny. a znaczek Hondy sobie domaluję jak będę miał ochotę.

 

 

 

Filtry z napisem Honda powinny być najlepszej sprawdzonej jakości ale czasami zdarza się błąd.

 

Kupując OEM części, czasami możesz się przejechać. Jakkolwiek by tego nie tłumaczyć taki jest po prostu fakt. Kupując najlepszą paczę gumek w sklepie, a nóż widelec trafisz na wadliwą partię i zostaniesz szczęśliwym ojcem. Tyle w temacie. 

 

 

 

EDIT: Prosiłem o dodatkowe zdjęcia ze wszystkich stron, dodatkowo opakowania i nic nie ma.

 

 

nie mam filmu jak go kupuję, nie mam rachunku za niego, nie mam filmu jak go zdejmuję, nie mam opakowania. mam nadzieję, że na razie skromne zdjęcie wystarczy. jak będzie trzeba, to zrobię każdy cm w najwyższej rozdzielczości jaką uda mi się znaleźć. a tak poważnie - jak piszę OEM filtr kupiony w ASO , to naprawdę wiem co piszę...

 

071dab385da9d2b5.jpg

 

 

jak nie znajdę Purfluxa LS350 zużytego, to zainwestuje te 25zł na nowy żeby go zniszczyć i porównać. choć pewnie wkład będzie różny, bo jeden będzie suchy, a drugi nasączony starym olejem.


  • 1

#230 Kardynal

Kardynal
  • Forumowicz
  • 1,011 postów
  • Skąd:Nieistotne
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CA5 EX Gaźnik
  • KM:103
  • Paliwo:PB
  • Rok:1987
  • Nadwozie:Aerodeck Automatik
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 22:38, 08.09.2016

....ten filtr ma napisane na fotce "Genuine" co jest dodatkowym wskaźnikiem jakości.

Filtr nie musi być wyprodukowany w Japonii, bo wiele produktów jest made ind USA, ale uważam ze wtedy ma się większa pewność co do jakości.

 

Prawdę mówiąc w tym pomieszaniu postów i ich niepotrzebnych twoich ich kopii (propozycja: może by ktoś zrobił kurs komentarzy dla adminow tego forum)  i ich kolorów ciężko cos konkretnie odczytać.

 

Nawet się tego pomieszania na tej stronie nie chce czytać.

Czytałeś wcześniejsze posty? ;-)


  • 0

I-I O N D A – Nie chcę nic innego!    


#231 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5,251 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 22:51, 08.09.2016

....ale i tak uważam ,że z OEM będzie mniejsze prawdopodobieństwo trafienia bubla niż skakanie po różnych ogólnodostępnych filtrach .
To jest jak ze sworzniami dolnymi OEM
Nie ma nawet najlepszego zamiennika tak trwałego i żywotnego jak OEM Mushashi co nie znaczy ,że gdzieś tam w świecie nie pekł ,ukręcił się, wypadł,zatarł się nie dojechawszy pierwszej 100, a nawet 50 tyś ale to będą jednostkowe przypadki co w zestawieniu z innymi sworzniami z Europy jest nieporównywalne do niczego
Powtarzam ..to nie NASA ..nie demonizujmy
To wartość "paru złotych" a produkcja w setkach tysięcy ,milionów
W NASA produkowali w PARU sztukach np .uszczelki do rakiet wyliczone przez tęgie głowy na tęgich komputerach za miliony dolarów ...a jak wiemy wahadłowiec rozleciał się i zgineli ludzie bo uszczelka nie trzymała w określonej temperaturze . Także ....?

Użytkownik Wlodar edytował ten post 05:06, 09.09.2016

  • 0
                       

#232 Kardynal

Kardynal
  • Forumowicz
  • 1,011 postów
  • Skąd:Nieistotne
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CA5 EX Gaźnik
  • KM:103
  • Paliwo:PB
  • Rok:1987
  • Nadwozie:Aerodeck Automatik
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 23:04, 08.09.2016

Temat sworzni jest typowym wskaźnikiem jakości. Nie ma lepszych jak te od Hondy.

 

Każdy człowiek kupuje na swój rachunek i jakie jest jego przekonanie, i na temat filtrów olei z rożnych firm produkujących na świecie było już wcześniej więcej jak potrzeba napisane. Tak wiec jak ktoś czytał to tam ma/i powinien mieć pewne pojecie na ten temat.

 

Polska jest może szczególnym przypadkiem jeżeli chodzi o sprzedaż części zamiennych z tego co widać ale jak by nie było jest Ebay i inne możliwości jak ktoś chce szukać albo cos innego / nowego wypróbować. Ja wypróbowałem / kupiłem na podstawie porównania wielu produktów moje filtry innej  firmy i jestem zadowolony.

 

Moje wskazówka: Nie kupuj na ostatnią chwile jako najnowszy krzyk mody najnowsze filtry tylko lepiej starszą sprawdzoną jakość filtra = wcześniejsza sprawdzona  produkcja!

 

Edit: Byłoby także dobrze sie dowiedzieć jakiego oleju używał @blow i czy nie dolewał żadnych dodatków uszlachetniających do oleju które mogłyby uszkodzić uszczelkę.


Użytkownik Kardynal edytował ten post 07:05, 09.09.2016

  • 0

I-I O N D A – Nie chcę nic innego!    


#233 Heka

Heka
  • Klubowicz
  • 1,709 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 167
Wzorowa

Napisano 12:05, 09.09.2016

...Prawdę mówiąc w tym pomieszaniu postów i ich niepotrzebnych twoich ich kopii (propozycja: może by ktoś zrobił kurs komentarzy dla adminow tego forum)  i ich kolorów ciężko cos konkretnie odczytać...

Radziłbym Tobie jednak zacząć najpierw od siebie, patrząc w jaki sposób napisane są niektóre z Twoich wypowiedzi na forum.

Propozycja: przydałoby się zrobić kurs poprawnego pisania, tak aby treść była czytelna i zrozumiała, nie zaś tak chaotyczna...


  • 0
<p><span style="color:#f0ffff;">Pan Bóg stworzył człowieka a Japończycy samochód</span> :zoltek:</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...Obecnie</a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu.../'>Było</a></p>
<p> </p>

#234 Enter84

Enter84
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:25, 09.09.2016

No to teraz mnie przestraszyliście,ostatnio kupiłem OEM filtr w tym sklepie:

http://haparts.pl/15...-podkladka.html

ale jeszcze go nie zakładałem z braku czasu.

Wieczorem podeślę fotki jak u mnie wygląda opakowanie i filtr.


  • 0

#235 h1tman

h1tman
  • Forumowicz
  • 763 postów
  • Skąd:Łódź/Piotrków Trybunalski
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:>200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 13:39, 09.09.2016

Nawet na zdjęciu powyżej z haparts widać, że guma jest pomarańczowa/czerwona a jest to Honda Made In Japan czyli najbardziej OEMowy filtr jaki jest :zoltek:


  • 0

9beb182d56bbdabb4ef8a1c5125f16bca600ed0a


#236 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5,251 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 15:08, 09.09.2016

Zgadza się ...Nic pewniejszego i spełnającego warunki nie kupisz :-)
  • 0
                       

#237 Enter84

Enter84
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:55, 09.09.2016

Panowie tak jak obiecałem wrzucam zdjęcia,co myślicie?

Na filtrze dodatkowo wyczytałem: MAHLE TENNEX CORPORATION

d55dfc1115823d7amed.jpg

a575405bae936061med.jpg

0b6f5099061f6603med.jpg

d56324c188a3c858med.jpg


Użytkownik Enter84 edytował ten post 20:57, 09.09.2016

  • 0

#238 Kardynal

Kardynal
  • Forumowicz
  • 1,011 postów
  • Skąd:Nieistotne
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CA5 EX Gaźnik
  • KM:103
  • Paliwo:PB
  • Rok:1987
  • Nadwozie:Aerodeck Automatik
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 21:00, 09.09.2016

EDIT @Wlodar:..no ale jakie warunki masz u haparts?

haparts sprzedaje co dostanie, bo sam nie produkuje, tak jak ASO.

jak dostanie produkt co nie funkcjonuje jak trzeba, to nie jest ich wina tylko producenta ..ze zle cos skontrolowal.

 

Trzeba reklamowac., bo z takimi bledami nie ma zartow, chyba ze to TYLKO wyjatek! ;-)

 

Edit2: @Enter84

Mahle to jest niemiecka dobra Firma, lepsza od Purflux.

Oprucz tego masz na twoim filtsze oleju napisane:

- made in japan

- i Genuine Parts

 

Z tego wzgledu dostales moim zdanien najlepszy filtr oleju jaki mozna dostac.

Pozrdo

 

Ps.: ...i z czarnymi przypuszczam uszczelkami! ;-)


Użytkownik Kardynal edytował ten post 21:17, 09.09.2016

  • 0

I-I O N D A – Nie chcę nic innego!    


#239 h1tman

h1tman
  • Forumowicz
  • 763 postów
  • Skąd:Łódź/Piotrków Trybunalski
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:>200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 21:17, 09.09.2016

..no ale jakie warunki masz u haparts?

haparts sprzedaje co dostanie, bo sam nie produkuje, tak jak ASO.

jak dostanie produkt co nie funkcjonuje jak trzeba, to nie jest ich wina tylko producenta ..ze zle cos skontrolowal.

 

Trzeba reklamowac., bo z takimi bledami nie ma zartow, chyba ze to TYLKO wyjatek! ;-)

Ale człowieku o czym ty piszesz i do kogo się zwracasz? Wadliwy filtr był kupiony w ASO a nie w haparts.

Filtr kolegi Enger84 jest z haparts i jest sygnowany przez Honde a produkowany przez Mahle.

Swoją drogą w ogóle te filtry OEM mi przypominają MAHLE/KNECHT.  

 

Ciekawe kto jest prawdziwym producentem tej wadliwej sztuki - Mahle, Purflux czy jeszcze inny producent. 

Swoją drogą wątpię, że Honda ma swoją linie do produkcji filtrów oleju.Tak jak w przypadku pierścieni. Niby OEM a produkowane przez Taiho/Daido.

 

No chyba, tylko Kardynał ma dojście do unikatowych części True Crafted to Perfection OEM  z autografem od Pana Honda JAPAN.


Użytkownik h1tman edytował ten post 21:30, 09.09.2016

  • 0

9beb182d56bbdabb4ef8a1c5125f16bca600ed0a


#240 Enter84

Enter84
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:29, 09.09.2016

 

Ciekawe kto jest prawdziwym producentem tej wadliwej sztuki - Mahle, Purflux czy jeszcze inny producent. 

 

 

Ze zdjęcia dodanego przez kolegę blow wynika,że Purflux...


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq