Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Zablokowane drzwi

VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 greyNight

greyNight
  • Nowy
  • 14 postów
  • Skąd:Tarnobrzeg
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Type-R
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:56, 24.05.2022

Witam, wiem że temat pojawiał się wiele razy ale myślę, że mój problem jest specyficzny. Niestety moje tylne drzwi nie otwierają się. Miałem złamaną tylną klamkę, kupiłem nową, woziłem ją chwilę w bagażniku miałem ją wymienić ale teraz drzwi mi się zablokowały. Najgorsze jest to że to wina centralnego, dzyndzel po otwarciu nie podnosi się kiedy otwieram go ręcznie, drzwi nie da się otworzyć i tak, klamką od środka. Próbowałem ten trik z ciągnięciem za druta rozebranej klamki dalej nic. Centralny jest w pozycji zamkniętej wiem bo jak biorę dzyndzel do góry i zamykam to się zamykają wsyztkie drzwi jest sygnał że auto jest zamknięte. Co mam teraz zrobić? Próbować zdjąć tapicerkę? Jak mam to zrobić?
  • 0

#2 Mika11

Mika11
  • Forumowicz
  • 140 postów
  • Skąd:Wiena
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:175KM 400Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 18:56, 24.05.2022

Potrzeba więcej szczegółów, które drzwi, lewe, prawe? Dłubałeś już w tych drzwiach? Czy od zakupu auta tak miałeś? A może działało tylko czasem.

 

Do sprawdzenia wiąska idąca do drzwi, widać ją gdy otwierasz przednie drzwi. Wychodzi ze słupka, jest w osłonie gumowej.


  • 0

#3 gons

gons
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Executive+
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 49
Super

Napisano 00:19, 25.05.2022

drzwi od środka się nie otwierają, bo prawdopodobnie jest ustawiona blokada drzwi (taki biały dzyndzel na rancie drzwi). można ją odblokować sztywnym płaskim przedmiotem (wysokość i pozycję odblokowaną sprawdzisz w drugich drzwiach ;) ). boczek drzwi łatwiej zdjąć po demontażu kanapy (są tacy, którzy dali radę zdjąć go bez demontażu kanapy .. po prostu trzeba się bardziej pomęczyć :zoltek: ). wykręcasz klamkę, dwie śruby pod uchwytem drzwi i odciągasz boczek od dołu, żeby wypiąć spinki z drzwi. jak wyskoczą wszystkie spinki, to boczek wysuwasz w górę i po robocie. jak już zdejmiesz boczek, to musisz sięgnąć ręką w stronę zamka i przesunąć cylinderek w dół do zewnętrznej strony drzwi (ten biały po prawej na zdjęciu poniżej ;) ). jest w miejscu klamki zewnętrznej, więc nie powinieneś mieć problemu z jego namierzeniem :zoltek:

1Tgnxza.jpg


  • 0

#4 greyNight

greyNight
  • Nowy
  • 14 postów
  • Skąd:Tarnobrzeg
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Type-R
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:01, 25.05.2022

Potrzeba więcej szczegółów, które drzwi, lewe, prawe? Dłubałeś już w tych drzwiach? Czy od zakupu auta tak miałeś? A może działało tylko czasem.

Do sprawdzenia wiąska idąca do drzwi, widać ją gdy otwierasz przednie drzwi. Wychodzi ze słupka, jest w osłonie gumowej.


Prawe tylne, rozebrałem klamkę i ciągnąłem za cięgno, to dolne też ruszałem, od dzyndzla ale nic to nie daje. Nie miałem tak od zakupu auta, zablokowały się wczoraj. Działało jak trzeba ale się zablokowało można by rzec - nagle. Nie sądzę żeby to był problem z prądem. Raczej mechaniczne.

drzwi od środka się nie otwierają, bo prawdopodobnie jest ustawiona blokada drzwi (taki biały dzyndzel na rancie drzwi). można ją odblokować sztywnym płaskim przedmiotem (wysokość i pozycję odblokowaną sprawdzisz w drugich drzwiach ;) ). boczek drzwi łatwiej zdjąć po demontażu kanapy (są tacy, którzy dali radę zdjąć go bez demontażu kanapy .. po prostu trzeba się bardziej pomęczyć :zoltek: ). wykręcasz klamkę, dwie śruby pod uchwytem drzwi i odciągasz boczek od dołu, żeby wypiąć spinki z drzwi. jak wyskoczą wszystkie spinki, to boczek wysuwasz w górę i po robocie. jak już zdejmiesz boczek, to musisz sięgnąć ręką w stronę zamka i przesunąć cylinderek w dół do zewnętrznej strony drzwi (ten biały po prawej na zdjęciu poniżej ;) ). jest w miejscu klamki zewnętrznej, więc nie powinieneś mieć problemu z jego namierzeniem :zoltek:
1Tgnxza.jpg


Dzięki za rady, spróbuję odblokować ten biały dzyndzel w drzwiach a jak nic to nie da, to zdejmuje boczek, odezwę się jak mi idzie.
  • 0

#5 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • Skąd:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 10:19, 25.05.2022

Może to nic nie da - ale takie coś przyszło mi do głowy (bo pisałeś o pozycji zamkniętej centralnego) - zanim zabierzesz się za zdejmowanie  obicia, to odblokowanie białego dzyndzla spróbuj  też z odłączonym akumulatorem (tak wiem pisałeś, że to raczej nie wina prądu, ale ja tak bym zrobił).


  • 0

#6 Piotr_Łotr

Piotr_Łotr
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Accord ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:18, 12.04.2023

Witam, sorka że odbrzebuje temat ale mam podobny problem jak kolega wyżej opisał tylko z tą różnicą że centralny zamek zamknął blokadę tylnych drzwi a potem umarł, no prawie. Przy próbie otwarcia z pilota siłownik drgnie i zamiera. Ta część w siłowniku która liczy się z blokada w rancie lata luźno. Jest jakiś sposób na ręczne ściągnięcie/odblokowanie blokady pomijając sekcje siłownika? Tapicerka zdjęta, jakiś dostęp mam ale ciężko nawet rękę wsadzić.
  • 0

#7 tobitka

tobitka
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:10000
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:0w9j8e4rf983
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:57, 13.04.2023

Witam, sorka że odbrzebuje temat ale mam podobny problem jak kolega wyżej opisał tylko z tą różnicą że centralny zamek zamknął blokadę tylnych drzwi a potem umarł, no prawie. Przy próbie otwarcia z pilota siłownik drgnie i zamiera. Ta część w siłowniku która liczy się z blokada w rancie lata luźno. Jest jakiś sposób na ręczne ściągnięcie/odblokowanie blokady pomijając sekcje siłownika? Tapicerka zdjęta, jakiś dostęp mam ale ciężko nawet rękę wsadzić. 

https://kryptowiedza.pl/co-to-jest-ethereum-2-0-eth-2-0/

Witaj,

 
Jeśli centralny zamek zamknął blokadę tylnych drzwi i nie działa pilota, a siłownik w siłowniku tylko drgnie i zamiera, to może to oznaczać uszkodzenie silnika w siłowniku. Możliwe, że blokada została uszkodzona i zablokowana w pozycji zamkniętej. W takiej sytuacji, najlepiej skontaktować się z mechanikiem samochodowym, który będzie w stanie dokładnie sprawdzić problem i zalecić odpowiednie rozwiązanie. Możliwe, że trzeba będzie wymienić cały siłownik, ale może istnieć też inna metoda naprawy. Trzymam kciuki, aby udało Ci się szybko rozwiązać problem z drzwiami w Twoim samochodzie.

Użytkownik tobitka edytował ten post 17:59, 13.04.2023

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq