Skocz do zawarto艣ci


RODO w HAKP

Zdj臋cie
VI

Wymiana wydechu CG2

VI

  • Zamkni臋ty Temat jest zamkni臋ty
1 odpowied藕 w tym temacie

#1 Marek85

Marek85
  • Forumowicz
  • 85 post贸w
  • Sk膮d:Pozna艅
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Naj
  • KM:200
  • Paliwo:PB
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CG2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:29, 17.02.2021

Witam. Kurcz臋 pojawi艂 si臋 nowy bardzo pilny temat. Mianowicie zima si臋 jeszcze nie sko艅czy艂a a m贸j wydech kt贸ry by艂 modyfikowany przez poprzedniego w艂a艣ciciela praktycznie zosta艂 zjedzony przez rud膮. Wiadomo s贸l, wilgo膰 i wysoka temperatura do tego rura ze szrotu jaka艣 i jest tragedia. Podejrzewam, 偶e jak w to kopn臋 to si臋 rozleci. Od silnika kolektory, katalizator i 艣rodkowy jest wszystko orygina艂 w bardzo 艂adnym stanie. Przed samym rozwidleniem jest uci臋te i dalej jest "rze藕ba". Tzn jest zwyk艂a rura jaka艣 od centralnego albo od czego艣 co si臋 rozga艂臋zia i idzie tak do ko艅ca po dw贸ch stronach bo ostatnie puszki s膮 wywalone. 
Teraz pytanie/pytania. Mam przyjaciela zawodowego spawacza i on mi to ogarnie. Kupi臋 rury, kolana, y pipe to wszystko jest dost臋pne od r臋ki (wiadomo to wszystko z odpowiedniego materia艂u) z towarem jakby nie ma problemu. Po艂膮czy膰 to wszystko to te偶 bu艂ka z mas艂em. Tylko teraz kwestia ostatnich t艂umik贸w. Chc臋 by wr贸ci艂y. O dziwo d藕wi臋k z tych pustych rur by艂 nawet zadowalaj膮cy i wbrew wszystkiemu jako艣 to brzmia艂o ale jednak jak pos艂ucham uk艂ad贸w wydechowych "PRO" w takich v6 no to jest spora r贸偶nica. Czy jest jaka艣 firma w PL w kt贸rej m贸g艂bym zam贸wi膰 takie "puszki" i czy jest mo偶liwe wyci艣niecie jakiego艣 chocia偶 w minimalnym stopniu "rasowego" b膮d藕 przyjemnego dla ucha brzmienia z tej v6 nie modyfikuj膮c ca艂ego wydechu. (seria kolektory wydechowe, katalizator i 艣rodkowy). Nie chce tego rusza膰 bo z tego co wiem uwalnianie wydechu w wolnossaku pogarsza raczej spraw臋 ni偶 poprawia je艣li chodzi o sprawno艣膰 silnika. Jest te偶 du偶o opinii, 偶e monta偶 sto偶ka bardzo pozytywnie wp艂ywa na d藕wi臋k i spoko tylko zn贸w boj臋 si臋, 偶e to si臋 odbij臋 negatywnie na osi膮gach. Nie zale偶y mi na dodatkowej mocy wiadomo to nie jest CRX czy Prelude do upalania, natomiast nie chcia艂bym jej traci膰 przez jaka艣 g艂upot臋. Czy jest opcja monta偶u sto偶ka bez utraty mocy? Zn贸w jest ca艂a masa opinii, 偶e w wolnossaku d艂ugo艣膰 dolotu i jego modyfikacje maj膮 znacz膮cy wp艂yw na osi膮gi. Wi臋c jak zamontowa膰 taki sto偶ek by poprawi膰 dzwi臋k a nie pogorszy膰 warunk贸w pracy silnika. B臋d臋 wdzi臋czny jakby wypowiedzia艂 si臋 kto艣 kto ma jakie艣 poj臋cie w tym temacie lub posiada jakie艣 modyfikacje w tym obszarze i mo偶e si臋 wypowiedzie膰. 
A mo偶e opcja przepustnicy w wydechu w y pipe? I jeden t艂umik cichy a drugi jaki艣 bardziej rasowy? Tylko jak ja widz臋 dwie puchy z ty艂 a b臋dzie si臋 dymic z jednej to tak troch臋 wie艣 ta艅czy i 艣piewa wi臋c raczej to odpada. Jest opcja te偶 ,偶e na jednym "wyj艣ciu" z Y dwa ko艅cowe pod艂膮czone w miar臋 cich臋 do codziennej jazdy a drugie wyj艣cie zostaowione "otwarte" i wtedy po prze艂膮czeniu jest od razu wylot bez ko艅cowego tak jak mam teraz. Tylko zn贸w kwestia "strasznego darcia japy" wtedy i w膮tpliwej jako艣ci tego "d藕wi臋ku".
Hmmm... kurcz臋 nie wiem co zrobi膰. Jakby kto艣 m贸g艂 doradzi膰 b臋d臋 bardzo wdzi臋czny. Pozdro

PS A i darujmy sobie firm臋 PROEX. Mia艂em z nimi do czynienia i nie chcia艂bym ju偶 tego powtarza膰. 


U偶ytkownik Marek85 edytowa艂 ten post 11:31, 17.02.2021

  • 0

#2 Pantera_艢nie偶na

Pantera_艢nie偶na
  • Forumowicz
  • 129 post贸w
  • Sk膮d:Gda艅sk
  • Silnik:K20
  • Wersja:GT
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Hatchback
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 16:10, 18.02.2021

Tematy dotycz膮ce wydechu VI gen ju偶 istniej膮. Pro艣ba o pisanie w ju偶 istniej膮cych.

Zamykam.


  • 0

MB2-MB4-MB6-CG8-CL3&EU8-EM2&CL7-FD7&FG1-FN2&RE5-FD7-FN2&EP2-ES1






R贸wnie偶 z jednym lub wi臋ksz膮 ilo艣ci膮 s艂贸w kluczowych: VI

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq