Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Akumulator accord VI gen

VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
335 odpowiedzi w tym temacie

#46 GAGATA

GAGATA
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Tarnobrzeg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-R
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:37, 07.10.2009

Dzieki za odp., bo w aucie mam 55 Ah, chcę kupić też 55Ah ale tato mówił czy to wiekszy by nie trzeba, więc się Was pytam, będę dzisiaj po niego jechała. Zap to to samo co centra bo w jednej fabryce to robia (tak mówi mój mąż bo mieszkamy w piastowie gdzie to produkują)

A ja sie na tym nie znam, autko kupiłam tydzień temu, a nawet nim jeszcze nie jeździłam, bo sieroty w urzedzie od miesiąca ciągle mają problem z moim prawem jazdy :(
  • 0

#47 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:36, 07.10.2009

a nawet nim jeszcze nie jeździłam, bo sieroty w urzedzie od miesiąca ciągle mają problem z moim prawem jazdy :(

Bez prawka też się da jeździć :-P :mrgreen:
  • 0

#48 GAGATA

GAGATA
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Tarnobrzeg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-R
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:59, 08.10.2009

widzisz niby da się jeździć bez prawka, ale szkoda byłoby je stracić nim się je dostanie, a że mieszkam pod warszawa to ludzie tutaj tak jeżdżą strasznie, czy ja bym kogoś pukneła (niechcący) czy ktoś mnie to i tak by się wydało, że nie mam prawa jazdy... staram się zaczekać na nie cierpliwie, wczoraj mąż dał mi kawałek swoją pandę poprowadzić... tak na pocieszenie
  • 0

#49 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 09:57, 15.10.2009

no przyszła pora i na moj akumulator, niby mrozu jeszcze nie było ale 10 godzin w temperaturze około 2st C i był mały problem z rozruchem.
Wycieczka do sklepu i założyli nóweczkę CENTRA FUTURA 64Ah cena 300zł z założeniem - zakładali na podtrzymaniu więc obyło się bez ponownego kodowania radia.
Mam nadzieje że 64Ah nie będzie za duży i alternator d poradzi sobie z ładowaniem.
  • 0

#50 Mihty

Mihty
  • Forumowicz
  • 191 postów
  • Skąd:KR
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:40, 15.10.2009

To i ja się pochwalę pewną historią nt. akumulatora :)

Moją VII-mką jeżdżę od lutego. Na akumulator jakoś nigdy w niej nie narzekałem - nawet przy dłuższych postojach (tydzień, dwa, a zdarzyło się nawet cztery) w garażu podczas mych delegacji nie sprawiał problemów.
Ostatnio jednak, gdy się zaczęło ochładzać wyraźnie rano odczuwałem przy zapalaniu, że rozrusznikowi nie idzie tak jak czasami ;-) Ogólnie odniosłem wrażenie, że akumulatorem (pomimo widocznego niebieskiego oczka) coś jakby słabnie.
Wczoraj, gdy sypnęło śniegiem i w Krakowie cały dzień było +2C ... popołudniu, gdy wsiadłem do samochodu poczułem że zapalanie idzie mu bardzo ciężko (a przecież nie było żadnego mrozu)... dzisiaj - dzień raczej mokry niż śnieżny (choć temperatura też w okolicach +4C) było tak samo ... Nawet dostrzegłem wyraźne przygasanie podświetlenia zegarów (mówię o podświetlaniu w VII, które pojawia sie po włożeniu kluczyka) ... choć w sumie zapalił.... Mimo wszystko jednak na tyle się zirytowałem tym faktem, że w przypływie agresji pojechałem do sklepu do gościa od którego w ub. roku kupiłem Centrę do mojego starego (już sprzedanego) Espero i zakupiłem nowy aku. dla mojej Accordzinki :mrgreen:
Naczytałem się o tych blokadach radia itp przy odłączeniu zasilania, więc nie pozwoliłem gościowi przekładać mi akumulatora pod sklepem. Wziąłem sobie go do domu i "swojskim" sposobem przełożyłem bez odłączania zasilania. Przy próbie odpalenia silnika na tym włożonym miałem wrażenie, że za chwilę wyrwie mi rozrusznik spod maski (mam tu na myśli siłę z jaką kręcił w porównaniu ze starym aku). Jutro jadę podbić gwarancję i powinno być oki :ok
Zmartwiło mnie tylko odrobinę, że z racji gabarytów nie włoży tu niczego mocniejszego niż wcześniej wspominane 45Ah (albo 43Ah ... nie pamietam dokladnie), no ale cóż ... może na jakiś czas wystarczy.

Ten który wyjąłem to "Yuasa". Obejrzałem go wieczorem w domu, ale nie moge nigdzie znaleźć daty produkcji. Czy one były oryginalnie montowane do nowych Hond? Jeśli tak, to możliwe, że on ma jakieś 6 - 7 lat :mrgreen:
  • 0

Pozdrawiam,
Michał


#51 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 05:47, 16.10.2009

Ten który wyjąłem to "Yuasa"

Dobra firma.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#52 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:04, 21.10.2009

Ten który wyjąłem to "Yuasa"

Dobra firma.


W moim poprzednim Civicu aku Yuasa wytrzymał od nowości (rocznik 1995) do wiosny roku 2006 - a wymieniałem tylko dlatego że słąbo kręcił (mimo to nie zdażyło się żeby auto nie odpaliło)
Teraz tak dobrych akumulatorów już nie robią...
  • 0

#53 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:22, 21.10.2009

Zmartwiło mnie tylko odrobinę, że z racji gabarytów nie włoży tu niczego mocniejszego niż wcześniej wspominane 45Ah (albo 43Ah ... nie pamietam dokladnie), no ale cóż ... może na jakiś czas wystarczy.


Da radę ja u siebie robiłem przymiarkę i wchodzi 55Ah taki najmniejszy ze standardowych rozmiarów, tylko do wymiany filtra powietrza trzeba będzie go wyjąć ale raz w roku to nie problem 5 min dodatkowej roboty pozatym same plusy większa pojemność i przedewszystkim prąd rozruchowy na poziomie 450A a nie 300-330A jak w przypadku tego małego... Aktualnie nadal mam orginalny ale jak do d... to chyba kupię taki standardowy bo nie wierzę żeby alternator nie dał rady go naładować.
Przy okazji co kupiłeś dokładnie i za ile ?
  • 0
F1

#54 wert

wert
  • Forumowicz
  • 60 postów
  • Skąd:wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport MilanoRed
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:50, 22.10.2009

W tym tygodniu wymieniłem aku na Varta BLUE dynamic , cena w Intercars 300zł, w ASO z wymianą taki sam mają za 320zł. Jest on stosowany jako zamiennik w aso wiec raczej dobry, za oryginał chcieli ok 100zł więcej ale dają tylko rok gwarancji tak jak na wszystkie części Hondy.
model Varta: 545 156 033 3132
link do wyszukiwarki: http://www.varta-automotive.pl
  • 0

#55 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:14, 26.10.2009

Jaki akumulator do hondy accord 1.6 LS ???
  • 0

#56 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
  • Skąd:Police
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:55, 26.10.2009

Jaki akumulator do hondy accord 1.6 LS ???


Najlepszy byłby w okolicach 60 Ah ;-) Może Centra lub Varta ??
  • 0
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#57 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:42, 01.11.2009

Witam,
Jaki akumulator mam kupić (silnik 1.8 IS), teraz mam 62Ah 480Aen ale jak go podładuje w domu to starcza to na kilka dni i juz nie odpala auto, ładowanie w aucie sprawdzałem i jest około 14,5V.
  • 0

#58 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
  • Skąd:Police
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:53, 01.11.2009

Polecam dobry (nowy) akumulator o poj. 60Ah ;-)

Może centra albo Varta ??
  • 0
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#59 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:57, 01.11.2009

W/g parametrów Boscha jak i Kiziola:
Akumulatory dla: HONDA Accord
opis: Accord 1.8i 16V Sedan, siln. F18A3, poj. 1,8, prod. od 09.1995 do 10.1998
Akumulator Bosch S4 0.092.S40.250 (symbol)-S40 25 (wymiary)-232x173x225 (poj.moc)-60Ah, 540A, L+

Ps.to,że go ładujesz i tak krótko trzyma to świadczy o jego zużyciu.Kup nowy ako bo jak przyjdą prawdziwe mrozy to będzie lipa.
  • 0

#60 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:48, 02.11.2009

A jaki polecacie do mojego 2.0
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq