Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Zamiana oryginalnego radia Bose - dyskusja, pytania

VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
889 odpowiedzi w tym temacie

#91 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 09:30, 31.03.2010

dzięki tomi za cenną informację.
  • 0

#92 michael79

michael79
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:TST/WOT/WT
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lancer Sport/Intense + T z EVO
  • KM:136 do ok. 180
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:19, 31.03.2010

zauwazylem ze na allegro sa przejsciowki do anteny czy oprocz iso hondy nalezy dokupic tez ta przejsciowke do anteny?


Zobacz czy w honda - iso patrząc od frontu żeńskiej wtyczki w prawym górnym rogu wychodzi niebieski kabel. Jeśli wychodzi to nie potrzebujesz przejściówki, o ile radio ma opcję sterowania anteną. Jeśli nie ma to połącz A1 z A2 wtedy po przekręceniu kluczyka antena Ci się będzie wysuwała.
  • 0

#93 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:DW/DL
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:30, 05.04.2010

W piątek, korzystając z ładnej pogody zabrałem się za wymianę radia. Dzięki manualowi Jarka sprawa dość prosta,z pewnym małym ale.
Otóż przy demontażu dolnej osłony pod kierownicą u mnie nie ma śruby :-( jest nakrętka na klucz 8mm. Ile ja się naszukałem tej śrubki :-D dużo gimnastyki.
Zdemontowałem jedynie dolną osłonę kierownicy i osłonę liczników i radia. Dostęp do kabli jest bardzo dobry. Wszystko podłączyłem zgodnie z instrukcją.
Do pełni szczęścia brakuje mi jedynie dobrej jakości dźwięku. Sub strasznie drży i dudni, wpada w rezonans cała półka. Nawet po wysterowaniu radia (musiałem wyłączyć podbicie basów i przejść na ręczne ustawienie equalizera) przy większym pogłośnieniu słychać dudnienie i występuje drżenie subwoofera.
Przy oryginalnym radiu tego nie było.
Może macie jakieś pomysły?

Aha, u mnie podświetlenie działa od chwili włączenia radia,bez względu na to czy mam włączone światła.
  • 0
Landi Renzo Omegas
Od jakiegoś czasu czuję,że budzi się we mnie zwierzę. Boję się tylko, że to leniwiec.

#94 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
  • Skąd:Zakopane
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:00, 08.04.2010

Do pełni szczęścia brakuje mi jedynie dobrej jakości dźwięku.

Właśnie :-/

Dzisiaj skończylem tworzenie tego patentu u siebie, i musze powiedzieć (nie obrazając) nikogo że pomysl z podpięciem suba pod tylny kanal jest wysoce nie trafiony. Sprawa jest oczywista, to tak jak by podlączyć odtwarzacz mp3 do wieży hi-fi przez wejście mikrofonowe, owszem bedzie grać ale jakość dźwieku bedzie porażająco słaba. W miare podgłaśniania sub dostaje na wejsciu za duża moc przez co dźwiek znieksztalca sie juz w zalążku. Wyciszeniue półki niewiele tu pomoże!!Druga sprawa jest taka, należy pamietać że w accordzie mamy 4 glosniki (przednie i tylne) i ustawienie suba tak by gral odpowiednio odbywa sie kosztem sciszenia tylnych glośników, to z koleji pogarsza ogólne brzmienie zestawu. Jednym słowem dupa.

Skożystałem z tego manuala, jest bardzo pomocny przy otwarciu deski i znalezieniu odpowiednich przwodów, za co dzięki. Ale sam podłączyłem sobie bose po wyjście rca w radyjku, fakt że przy włączaniu słychać "pum" ale kiedy już leci to jest super, i moge sterować subem niezależnie no i jakość dźwieku jest odpowiednia.

Swoją drogą zastanawia mnie do czego jest reszta przewodów w kostce bose, bo u mnie z radyjka były osobne wyśćia front(2xrca), back(2xrca) i sub(2xrca) co daje 6, w kostce jest chyba 8 przewodow. Pewnie ktos jak bedzie mial troche wiecej cierpliwości to to rozgryzie i osiągnie ideał.
Pozdrawiam autora manuala :ok
  • 0
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#95 H4RRy

H4RRy
  • Forumowicz
  • 199 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance+
  • KM:150
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CR-V RE5
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 12:30, 09.04.2010

Swoją drogą zastanawia mnie do czego jest reszta przewodów w kostce bose, bo u mnie z radyjka były osobne wyśćia front(2xrca), back(2xrca) i sub(2xrca) co daje 6, w kostce jest chyba 8 przewodow. Pewnie ktos jak bedzie mial troche wiecej cierpliwości to to rozgryzie i osiągnie ideał.
Pozdrawiam autora manuala :ok


Tutaj masz rozpisane wszystkie piny w kostce od radia, także kostkę BOSE ( z manuala ESM )

Dołączona grafika


zauwazylem ze na allegro sa przejsciowki do anteny czy oprocz iso hondy nalezy dokupic tez ta przejsciowke do anteny?


Zobacz czy w honda - iso patrząc od frontu żeńskiej wtyczki w prawym górnym rogu wychodzi niebieski kabel. Jeśli wychodzi to nie potrzebujesz przejściówki, o ile radio ma opcję sterowania anteną. Jeśli nie ma to połącz A1 z A2 wtedy po przekręceniu kluczyka antena Ci się będzie wysuwała.


Tutaj chodzi raczej o przejściówkę, która umożliwia podłączenie anteny do radia. Na allegro sprzedają to pod nazwą adaptor antenowy ISO-DIN ,a wygląda to tak:

Dołączona grafika
  • 0

CG8.png


#96 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
  • Skąd:Zakopane
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:20, 09.04.2010

Tutaj masz rozpisane wszystkie piny w kostce od radia, także kostkę BOSE ( z manuala ESM )

tego mi brakowało, nie moge odpalić manuala na win7 :-/ . Niestety autko juz poskladałem ale widac tu pewną logikę z wyjściami i wejściami w moim clarionie. Cos jeszcze pokombinuje.

A swoją drogą, pomyślałby ktos że suboofer jest zasilany po antenie elektrycznej? Zrobiłem sobie wyłączaną antene niestety kiedy ją wyłącze bose nie działa :-( Ale lipa :k
  • 0
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#97 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:DW/DL
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:33, 09.04.2010

Skożystałem z tego manuala, jest bardzo pomocny przy otwarciu deski i znalezieniu odpowiednich przwodów, za co dzięki. Ale sam podłączyłem sobie bose po wyjście rca w radyjku, fakt że przy włączaniu słychać "pum" ale kiedy już leci to jest super, i moge sterować subem niezależnie no i jakość dźwieku jest odpowiednia.


Czy mógłbyś wrzucić jakiegoś manuala w jaki sposób to podłączyłeś. Czy głośne jest to PUM? Bo faktycznie lepiej mieć raz jakieś tam plum czy bum a potem czystą muzę. Piszę się na to :ok :ok
  • 0
Landi Renzo Omegas
Od jakiegoś czasu czuję,że budzi się we mnie zwierzę. Boję się tylko, że to leniwiec.

#98 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 19:00, 09.04.2010

zamiast podłączać tylne głośniki do subwoofera to podłącz wyjścia RCA /jeżeli radio ma wyjście RCA na subwoofer tylko plusy i to wszystko - to bum to nie takie małe bum. U mnie jest przy włączeniu/wyłączeniu, przy zmianie źródła dźwięku - Tuner/CD/USB.
Fakt jakość dźwięku zdecydowanie lepsza.
  • 0

#99 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
  • Skąd:Zakopane
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:54, 09.04.2010

Czy mógłbyś wrzucić jakiegoś manuala w jaki sposób to podłączyłeś.

To banalnie proste, bierzesz chiche(rca samce) z dowolnego kabla jaki masz w domu, obcinasz i podpinasz kabelek pod opisane wyzej kolorki. Analogicznie jak Jarek wykonał u siebie. Pum nie jest aż takie straszliwe, dokucza jezeli chcesz szybko poprzerzucać kawałki, albo cos ustawić związanego z dźwiekiem(przynajmniej u mnie). Poza tym jest ok. Pum jest takie jak by ci ktoś walną ręką w tylna klape, zresztą jak bedziesz sobie podlączał, to spróboj sobie tak i tak, to niewiele a mozna porównać od razu.
Mnie przerazilo podpiecie pod głośniki.

Pamiętacjie ze suboofer nie działa jeżeli antena nie jest wysunieta, zagiąłem sie na tym i rozbieralem drugi raz wszystko a wystarczylo wysunąć antene, widocznie sa zasilane z jednego źrodła.
  • 0
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#100 H4RRy

H4RRy
  • Forumowicz
  • 199 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance+
  • KM:150
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CR-V RE5
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 20:45, 09.04.2010

Tutaj masz rozpisane wszystkie piny w kostce od radia, także kostkę BOSE ( z manuala ESM )

tego mi brakowało, nie moge odpalić manuala na win7 :-/ .


Po włożeniu płytki dajesz prawoklik na pliku setup.exe , po czym zmieniasz tryb zgodności na XP z Service Packiem. Instalujesz.
Potem po uruchomieniu aplikacji Honda ESM wybierasz File i otwierasz plik HA98E.M14 ( można z płyty bądź z dysku jak sobie zgrasz)

U mnie pod Vistą działa bez problemu także i na WIN 7 powinno ruszyć.
  • 0

CG8.png


#101 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
  • Skąd:Zakopane
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:28, 09.04.2010

dzieki za rady, zastosuje je i sprawdze.

[ Dodano: 2010-04-09, 23:29 ]
Tak na boczku jak można...
Gdzie kupowałeś progi i dokladke zderzaka?
  • 0
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#102 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 06:10, 10.04.2010

w celu poszukiwań rozwiązania z bum w subwooferku i innego zasilania anteny zamieszczam schematy do bose


Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#103 H4RRy

H4RRy
  • Forumowicz
  • 199 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance+
  • KM:150
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CR-V RE5
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 09:47, 10.04.2010

dzieki za rady, zastosuje je i sprawdze.

[ Dodano: 2010-04-09, 23:29 ]
Tak na boczku jak można...
Gdzie kupowałeś progi i dokladke zderzaka?


Auto kupiłem wraz z dokładkami na zderzaki i progi. Dokładki są seryjne montowane były w wersji Sport.

A teraz poza konkursem chciałem podziękować autorowi tutoriala, zwłaszcza za przydatne informacje na temat zdjęcia osłony zegarów i samego radia. Gdyby komuś udało się rozpracować jak dokładnie podpiąć woofer BOSE pod RCA w radyjku bez tego "bum" jak to zostało określone w temacie było by naprawdę super.
  • 0

CG8.png


#104 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
  • Skąd:Zakopane
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:05, 10.04.2010

schematy do bose

bardzo interesujące schematy, postaram sie pogadac z jakimś fachowcem, może uda sie cos wykombinować.
Pozdrawiam.
  • 0
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#105 grzegorz1982

grzegorz1982
  • Forumowicz
  • 935 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 13:27, 11.04.2010

A może warto spróbować podłączyć sub omijając equalizer robiąc zworkę na złączu tak aby sygnał z radia (cinch) poszedł od razu do wzmacniacza subwoofera. Jak widać ze schematu to do wzmacniacza idą 3 przewody (pin 10, 3, 8) z equalizera i np. robiąc zworkę tak aby sygnał poszedł z wyjścia z radia do pinów 3(LT GRN)+ i 10(GRN/WHT)- dzięki temu pozbywamy sie equalizera. Jak tylko dojdzie wzmacniacz do mnie to to przetestuje
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq