Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Zamiana oryginalnego radia Bose - dyskusja, pytania

VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
889 odpowiedzi w tym temacie

#781 artek0903

artek0903
  • Forumowicz
  • 329 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,3
  • Wersja:ES
  • KM:154
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:21, 18.05.2015

tweetery byłu chyba tylko w litbacku:

 

f65938064133a5c4med.jpg

 

A tu sedan:

 

29ae3fed93da58f1med.jpg

 

W sedanie w wersji z BOSE głośniki tylne były w drzwiach, w wersjach bez BOSE głośniki tylne były w półce


Użytkownik artek0903 edytował ten post 07:32, 18.05.2015

  • 0

#782 dj-napster

dj-napster
  • Forumowicz
  • 76 postów
  • Skąd:WLKP
  • Silnik:1.6
  • Wersja:VTEC
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:1990
  • Nadwozie:EE8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:39, 18.05.2015

Bo teraz nie wiem co podłączyć jeszcze do tego wzmacniacza, w instrukcji pisze "tweeter" ale jak podpiąłem tam na chwile zwykły głośnik ten z drzwi to idzie bas zamiast wysokich częstotliwości...

czyli wychodzi na to że nic tam nie podpinać, ogólnie cały zestaw wkładam do innej Hondy 3-drzwiowej, więc tylne głośniki z drzwi pójdą w półkę

 

Jeszcze jest sprawa anteny, czy w tym radiu antena zawsze się wysuwa po włączeniu radia? bo starych Hondach było tak że radia miały dodatkowy kabelek do obsługi anteny, czyli wysuwała się tylko w trybie TUNER a jak grało CD lub TAPE to antena była schowana. Takie rozwiązanie żeby bez potrzeby za każdym włączeniem radia nie wysuwac anteny jeśli się jej nie używa (mam tak nawet w nowszym radiu SONY z USB).


Użytkownik dj-napster edytował ten post 07:42, 18.05.2015

  • 0

#783 artek0903

artek0903
  • Forumowicz
  • 329 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,3
  • Wersja:ES
  • KM:154
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:55, 18.05.2015

Do których dokładnie pinów podpinasz się z tymi głośnikami niby tweeterami? I z jakiej wersji nadwoziowej masz wzmacniacz?

 

Co do anteny to ze schematów wynika mi, iż jest ona podpięta do pinu A1 w radiu (Radio-switched power - do tego samego piny podpięty jest wzmacniacz) czyli wysuwa się ona za każdym razem, jak włącza się system audio a nie jak przełączasz na odbiór z tunera


Użytkownik artek0903 edytował ten post 07:56, 18.05.2015

  • 0

#784 dj-napster

dj-napster
  • Forumowicz
  • 76 postów
  • Skąd:WLKP
  • Silnik:1.6
  • Wersja:VTEC
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:1990
  • Nadwozie:EE8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:30, 18.05.2015

Podpiąłem normalnie do wtyczki 2-pinowej D1 i D2 czyli tak jak jest w instrukcji, drugi tweeter podpina się do wtyczki tej większej.

Wzmacniacz mam ten z obsługa tweeterów

 

mam też drugi wzmacniacz z wersji bez tweeterów ale to sa identyczne wzmacniacze, w środku siedzi ten sam układ i można podłączyć tweetery dokładając przewody do wtyczek


  • 0

#785 Azaharix

Azaharix
  • Nowy
  • 14 postów
  • Skąd:Rybnik
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:36, 18.05.2015

Co do radia które nie działa bez equalizera. Jeśli ten eq działa tak jak w większości systemów, czyli odbiera sygnał ze źródła, przetwarza go i następnie wysyła do wzmacniacza/końcówkę mocy to w ten sposób nie będzie to działać. Chyba w tej mniejszej kostce jest wysyłany sygnał L/R do EQ i pewnie na dwóch innych pinach jest odbierany z EQ (bez niego radio nie ma sygnału do wzmocnienia). Więc źeby to mogło działać przynajmniej teoretycznie to trzeba by było połączyć piny L/R wyjścia na eq z wejściem z eq. Być może by to wystarczyło żeby radio działało bez EQ.
 


  • 0

#786 artek0903

artek0903
  • Forumowicz
  • 329 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,3
  • Wersja:ES
  • KM:154
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:08, 18.05.2015

podłącz normalnego tweetera i zobacz jak zagra, innej opcji nie widzę


  • 0

#787 grzegorz1982

grzegorz1982
  • Forumowicz
  • 935 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 20:54, 21.05.2015

kod radia zdobyłem w ASO :) radyjko uruchomione !

 

ogłaszam że bez equalizera nie zagra tylko wydaje piknięcia z głośnika przy zmianie funkcji, po podpięciu equalizera od razu jest dźwięk :czytaj: ale końcówka mocy znajduje się w radiu a nie w eqalizerze

 W jakimś temacie ktoś o to pytał i rado BOSE zagra jak w wtyczce od EQ w radiu zrobisz zworki z IN łącząc z OUT

 

Co chodzi o podłączenie tweeterów to niestety ale jest to sygnał mono i wzmacniacze z liftbacka a sedana są te same różnica jest tylko w wtyczkach. Ja u siebie mam podłączone tweetery ale ich głośność jest uzalezniona od glosnosci suba.


Dobrze kolego. To ja mam pytanie. Skoro radio ma sterowanie cyfrowe a nie rezystancyjne, to jak myślisz, do czego służy Emulator Carav R-100 - który próbuję podłączyć ? Ogólnie to właśnie o nim mowa, bo od niego do radia to już powinno być bez problemu.

Nie wiem co to jest gdyz nie wiem co w środku ale wydaje mi sie ze jest to szereg rezystorów dopasowane do konkretnej marki radia itp. Oryginalny adapter do sterowania radiem alpine to koszt ~400zł


Użytkownik grzegorz1982 edytował ten post 20:56, 21.05.2015

  • 0

#788 dj-napster

dj-napster
  • Forumowicz
  • 76 postów
  • Skąd:WLKP
  • Silnik:1.6
  • Wersja:VTEC
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:1990
  • Nadwozie:EE8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 02:35, 23.05.2015

wzmacniacz suba nie jest przystosowany jakoś specjalnie do podłączenia tweeterów, są one podpięte do przewodów które idą bezpośrednio do suba, stąd było moje pytanie dlaczego gra basem, czyli lekka prowizorka ze strony BOSE.

 

wzmacniacz ma ta samą płytke dla obu wersji czyli 198223, można poowiedzieć że to taki "wzmacniaczek"

 

WP_20150523_006_zpsotpwev8n.jpg

 

WP_20150514_002_zpsknqxhhq3.jpg

 

 

drugi wzmacniacz przerobiłem na takie same wtyczki jak wersja z tweeterami i dokupiłem drugiego suba, testowałem i bas jest duzo lepszy jak grają obydwa

WP_20150523_002_zpsgbya0hlx.jpg

 

 

Mam nadzieje że pilot będzie działał na tym radyjku poprawnie, wcześniej chciałem podłączyć pilota do nowszego radia SONY poprzez tylne gniazdo mini jack ale działało źle, podczas kręcenia kiera rezystancja wariowała i załączały się jakieś niechciane funkcje, np zamiast ściszać to przełączało mi balance L/R

 

prawie wszystko gotowe ale trzy pytania mam,

 

1. miałem odciętą wtyczke od wzmacniacza tą dwu pinową C1,C2 (podłączenie do equalizera), są teraz przewody żółty i fioletowy, który to plus a który minus? w obydwu wzmacniaczach kolory są takie same ale w manualu podają inne kolory (LT GRN, GRN/WHT). Chciałbym to podłączyć z zachowaniem biegunów co by sub grał poprawnie

 

2. wtyczka 12pinowa w radiu do której podpina sie equalizer powinna mieć 11 przewodów według manuala ale u mnie jest tylko siedem, tak było w samochodzie z którego to wyjęli i działa, czy coś mi to da jak bym podpiął reszte pinów w kostce do equalizera?

na poniższym opisie zaznaczyłem piny których mi brakuje we wtyczce:

aba58663e7416c45_zpsqtvrngih.jpg

 

 

3. podczas ciszy między utworami z CD słychać szum w głośnikach, w samochodzie podczas jazdy nie będzie tego słychać ale i tak jak dla mnie za mocny szum, jak ustawie głośność na najniższą czyli "1" słychać pół na pół szum z muzyką, nie podoba mi się to.

Czy to ma tak być czy zniknie jak podepnę radio pod akumulator? aktualnie mam to w domu na zasilaczu, kabel z radia do EQ zastosowałem od sprzętu audio z Legenda KA7 czyli ekranowany ale nie ma to raczej wpływu na szum (testowałem inne kable i było tak samo) 


Użytkownik dj-napster edytował ten post 08:57, 23.05.2015

  • 0

#789 93karol

93karol
  • Forumowicz
  • 2815 postów
  • Skąd:Stalowa Wola/Tarnobrzeg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Execiutive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 31
Super

Napisano 10:09, 23.05.2015

Zlozysz ten system.z dwoma wzmacniaczmi i dwona subwooferami?
  • 0
Podkarpacie i okolice :) Szukasz Pomocy? Sprawdź Działy Regionalne.

#790 dj-napster

dj-napster
  • Forumowicz
  • 76 postów
  • Skąd:WLKP
  • Silnik:1.6
  • Wersja:VTEC
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:1990
  • Nadwozie:EE8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:46, 23.05.2015

Zlozysz ten system.z dwoma wzmacniaczmi i dwona subwooferami?

 

 

tak, przecież to proste podłączenie drugiego wzmacniacza, nie ma co tam składać


  • 0

#791 93karol

93karol
  • Forumowicz
  • 2815 postów
  • Skąd:Stalowa Wola/Tarnobrzeg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Execiutive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 31
Super

Napisano 21:16, 23.05.2015

Gdzie subwoofery zamontujesz?
  • 0
Podkarpacie i okolice :) Szukasz Pomocy? Sprawdź Działy Regionalne.

#792 dj-napster

dj-napster
  • Forumowicz
  • 76 postów
  • Skąd:WLKP
  • Silnik:1.6
  • Wersja:VTEC
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:1990
  • Nadwozie:EE8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:48, 24.05.2015

w bagażniku pod półką lub w boczkach bagażnika lub za oparciem

na półce nie mam miejsca bo mam Air Refiner JDM

 

dokładniej bede testował gdzie lepiej zagrają, na pewno najpierw trzeba wszystko wygłuszyć.

Głośnik basowy jest płaski i wejdzie wszędzie


  • 0

#793 artek0903

artek0903
  • Forumowicz
  • 329 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,3
  • Wersja:ES
  • KM:154
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:54, 25.05.2015

ad 1: sprawdź po drugiej stronie kabla na wtyczce equalizera i wszystko będzie jasne ;) (pin 3 "+", 10 "-")


  • 0

#794 eSKey66

eSKey66
  • Forumowicz
  • 125 postów
  • Skąd:Dąbrowa Górnicza
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:38, 25.05.2015

Fioletowy - sygnał (+), żółty - masa (-)


  • 0

#795 dj-napster

dj-napster
  • Forumowicz
  • 76 postów
  • Skąd:WLKP
  • Silnik:1.6
  • Wersja:VTEC
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:1990
  • Nadwozie:EE8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:55, 25.05.2015

ad 1: sprawdź po drugiej stronie kabla na wtyczce equalizera i wszystko będzie jasne ;) (pin 3 "+", 10 "-")

 

nic mi to nie da, nie mam w ogóle wtyczki C1,C2 więc nie ma możliwości odczytania który przewód do czego, no chyba że z equalizera by wychodziły te same kolory czyli żółty i fioletowy a wychodzą całkiem inne kolory.

Kolory przewodów całego zestawu się nie zgadzają więc podłączałem wszystko według numeru pinu w danej wtyczcze. Może wtyczki są dobierane z różnych wersji... nie wiem

 

 

Fioletowy - sygnał (+), żółty - masa (-)

 

dzięki :)

 

 

a co do pytania nr 2 to dziwna sprawa, wtyczke mam  oryginalną nie grzebaną a brakuje przewodów, po podłączeniu w samochodzie nie działo poprawnie BALANCE, prawy głośnik grał słabo

dopiero jak podłączyłem dodatkowy kabel do B9 to gra poprawnie i działa BALANCE... dziwne, może to wersja mono na rynek angielski :D

 

 

 

 

 

 

edit:

umieszczałem te suby bose w różnych miejscach w bagażniku, nigdzie nie grały dobrze bo to jest po prostu za słabe, dodaje basu jak się słucha ciszej tak do połowy skali ale nie ma mowy o dobrym basie. Bez konkretnej obudowy to nie zagra, jak włożyłem suba od mini wieży w małej obudowie to bas jest głębszy, bagażnik nie trzeszczy tak jak w przypadku bose.

 

żeby mieć lepszy bas trzeba po prostu wstawić do bagażnika skrzynie basową z konkretnym wzmacniaczem bo innej opcji nie widzę

 

 

edit2:

juz miałem zrezygnować z subów accordowych, ale jeszcze na koniec postanowiłem je umieścić tak jak było w accordzie czyli na półce, wymontowałem więc fabryczne głośniki tylne i położyłem tam subwoofery (nie mieszczą się), no i efekt przerósł moje oczekiwania, bas piękny głęboki i mocny!! nie trzeba żadnej skrzyni bo efekt jest bardzo dobry. Bagaznik nie trzeszczy podczas słuchania a bas jest dość solidny.

 

Każdy sub napędzany osobnym oem wzmacniaczem, żadnego dudnienia jak w przypadku tanich skrzyń z allegro! przyjemnie się słucha, można słuchać na maksymalnej głośności bez zniekształceń, charczenia czy pierdzenia

teraz tylko muszę to jakoś zamontować bo jest ciasno, pomimo że jestem fanatykiem rozwiązań oem to chyba i tak będzie wycinanie większych otworów bo efekt basu jak i oszczędność miejsca w bagażniku jest tego warta

 

tak położyłem głośniki:

WP_20150529_005_zpsl7bp9kk7.jpg

 

pomiędzy siedziskami fabrycznie mam subwoofer (na zdjęciu głośnik nieoryginalny) ze wzmacniaczem 30W, więc nie było problemu z podpięciem wzmacniaczy BOSE bo kabelki miałem blisko (REM ANT., stałe +12V, masa)

WP_20150529_002_zpslzyyrktp.jpg

 

 

Na półce tylnej miałem fabrycznie głośniki i zamontowałem zamiast nich te głośniki BOSE ale efekt nie był za ciekawy, lepiej się słuchało jak tył był lekko ściszony. Teraz jak są tam subwoofery to tak na prawdę z tyłu nic nie musi grać oprócz basu i słucha się przyjemnie. Z przodu mam w drzwiach głośniki BOSE (te z Accorda) + fabryczne preludowe tweetery na desce + oem centralny głośnik DSP(JDM) czyli tzw monitor poprawiający scenę z przodu (Prelude w opcji na Japonię miała cały system DSP coś jak BOSE w Accordzie ale troche słabszy bas, kaseciak..., no i 2DIN a ja potrzebowałem rozwiązania 1DIN w stylu oem)

WP_20140615_020_zpsyqhisnqf.jpg


Użytkownik dj-napster edytował ten post 22:48, 29.05.2015

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq