Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Zamiana oryginalnego radia Bose - dyskusja, pytania

VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
889 odpowiedzi w tym temacie

#46 michael79

michael79
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:TST/WOT/WT
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lancer Sport/Intense + T z EVO
  • KM:136 do ok. 180
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:39, 21.03.2010

Jarek : Świetna robota :!: :db :db :db

Różnica w brzmieniu jest odczuwalna :?:

Mam zamiar zamienić oryginalne głośniki w drzwiach na magnaty car fity, bo są w miarę dobre i tanie.
  • 0

#47 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 10:44, 21.03.2010

Różnica w brzmieniu jest odczuwalna :?:

dla mnie ogromna - radio gra pięknie, sporo możliwości nastaw, sub mi chce wyskoczyć z półki muszę popracować nad lepszym mocowaniem i wytłumianiem bo drży cała półka.
Ogólnie jestem naprawdę zadowolony :))
  • 0

#48 michael79

michael79
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:TST/WOT/WT
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lancer Sport/Intense + T z EVO
  • KM:136 do ok. 180
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:12, 21.03.2010

O to właśnie chodzi :!: :!: :!: :db

Problem trzeszczącej półki mnie osłabia.
Mam zamiar kupić takie taśmy wytłumiające (piankowe, bo aksamitne niewiele dają).
Produkują takie gdzieś w Jabłonnej koło Legionowa, kumpel u nich kupował i był mega zadowolony z efektu. Tną je z beli na wymiar (szerokość) za jakieś grosze rzędu 20zł za krążek. Jak się na dobre zrobi ciepło i będę miał czas to popracuję nad tematem i mogę jak ktoś chce to mu wziąć.
  • 0

#49 grzegorz1982

grzegorz1982
  • Forumowicz
  • 935 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 14:06, 21.03.2010

Jarek a powiedz mi czy wykorzystywane sa wyjścia (cinche) dodatkowe z radia czy tylko rozdzielany jest sygnał z kanałów prawy/lewy
  • 0

#50 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 17:06, 21.03.2010

Jarek a powiedz mi czy wykorzystywane sa wyjścia (cinche) dodatkowe z radia czy tylko rozdzielany jest sygnał z kanałów prawy/lewy


Nie, wyjścia RCA nie są potrzebne przynajmniej na tym stopniu zaawansowania :))

podłączenie co do czego jest w manualku:))
  • 0

#51 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:43, 21.03.2010

Jarek a oryginalny sub jak podłączyłeś? Samo radio go pociągnie? pozd.
  • 0

#52 eXtReMeDMG

eXtReMeDMG
  • Forumowicz
  • 230 postów
  • Skąd:WR
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:07, 21.03.2010

Jeszcze mam pytanie a propos łączenia poszczególnych przewodów. Jakbyś mógł Jarek rzucić okiem na ten pseudo schemat, czy ja dobrze wszystko rozumuję. Bo wspólnego z elektroniką nie mam praktycznie nic, dlatego wolę się upewnić zanim zacznę dłubać sam.
Dołączona grafika
Strzałką zaznaczyłem przewody, które należy ze sobą spiąć. Pozostałych przewodów nie zaznaczałem. Napisałeś, że nie uszkodziłeś oryginalnych wtyczek, więc za pewne nic nie przecinałeś. Czyli zdejmowałeś część izolacji i spinałeś kawałkiem przewodu 2 kabelki?
  • 0

#53 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 00:17, 22.03.2010

eXtReMeDMG piękny rysunek - schemat, tak należy połączyć.
  • 0

#54 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:DW/DL
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:28, 24.03.2010

Mam pytanie po co demontować osłonę pod kierownicą i osłonę drążka zmiany biegów, popielniczki i schowka?
Nie wystarczy demontaż osłony liczników i climatronika z radiem? Przecież musimy dostać się tylko do radia i jej kostki.
  • 0
Landi Renzo Omegas
Od jakiegoś czasu czuję,że budzi się we mnie zwierzę. Boję się tylko, że to leniwiec.

#55 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 13:59, 24.03.2010

Mam pytanie po co demontować osłonę pod kierownicą i osłonę drążka zmiany biegów, popielniczki i schowka?
Nie wystarczy demontaż osłony liczników i climatronika z radiem? Przecież musimy dostać się tylko do radia i jej kostki.


według mnie
- osłona pod kierownicą bo ułatwia dostęp do wyłączników/tempomat, reg.świateł, przeciwmgielne/
ja jeszcze ciągnąłem mikrofon do głośnomówiącego, ale fakt może nie potrzeba.
- osłona drążka zmiany biegów popielniczka i schowek ponieważ wydaje mi się, że jest dużo lepszy dostęp do przewodów i wygodnie jest wykonać połączenia - jednym słowem przewody oryginalnego radia są krótkie, poza tym ja do schowka wprowadzałem przewód USB.
Spróbuj zrobić tylko demontaż osłony liczników i climatronica z radiem może dasz radę wymienić radio, ale moim zdaniem demontaż pozostałych elementów jest banalnie prosty a znacznie pomaga.
  • 0

#56 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:DW/DL
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:38, 24.03.2010

Czy taka kostka Honda - ISO będzie dobra? http://www.allegro.p...zuki_f_vat.html

Chce kupić radio Kenwood KDC-W4047 UAY i według zapewnień sprzedawcy ono posiada sterowanie anteną elektryczną.
Tylko do końca nie jestem przekonany czy tak jest, bo wiadomo sprzedawca powie wszystko co chcesz usłyszeć by sprzedać towar. Czy może coś ci jest wiadomo o tym radiu?
  • 0
Landi Renzo Omegas
Od jakiegoś czasu czuję,że budzi się we mnie zwierzę. Boję się tylko, że to leniwiec.

#57 ohus85

ohus85
  • Klubowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:12, 24.03.2010

Kolego Salvius kostka będzie pasować napewno bo sam mam taką zamontowaną i radio też powinno mieć sterowanie anteną wydaje mi się że to standard.Ja zakupiłem Kenwood 4044UAY i ono posiada taki kabelek i antenka działa.Mam pierwszy raz kenwooda i muszę powiedzieć że jak na radio daje zadowalającą moc.Do porównania miałem Pioneer z którego też byłem zadowolony ale grał słabiej no i Sony Masakra!!!Pozdrawiam
  • 0

#58 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 17:15, 24.03.2010

co do kostki - tak, to taka kostka
co do radia to niestety nie pomogę, sam szukałem porad na forum - w dziedzinie sprzętu to ja mała noga jestem :r
  • 0

#59 ohus85

ohus85
  • Klubowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:21, 24.03.2010

W sumie to duzo miejsca nie potrzeba do wymiany radyjka.Ja podpiołem się do przejściówki ISO-Honda
bo jest ona niezbędna i nie droga a oryginalna instalacje lepiej zostawić w fabrycznym stanie a drugi argument to że można wszystko polutowć w domu/wrasztacie a potem tylko przyjść wpiąć i zamontować w autku
  • 0

#60 kaer14

kaer14
  • Forumowicz
  • 283 postów
  • Skąd:Jasło
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Acura TSX
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:39, 25.03.2010

Z mojej strony mam sugestię dla wybierających radyjko do wymiany. ja zastosowałem Blaupunkt Brisbane, które mozna kupić w cenie ok. 350zł. Nie ma napędu cd, ale to nie jest problem, ponieważ posiada wyjście kabelkiem na USB z tyłu ( ja wyprowadziłem sobie ten kabelek do schowka nad popielniczką, ma również na panelu wyjście na mp3, oraz gniazdo na "memorke". Dużym atutem tego radyjka jest mozliwość wybrania koloru wyświetlacza - jest mozliwość ustawienia bursztynowego, No i oczywiście jakość dziwęku, jak i mozliwość regulacji jest dużo większa jak kaseciak oryginalny.
  • 1


 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq