Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

STFT i LTFT po raz kolejny pytam

VII Korekta

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
347 odpowiedzi w tym temacie

#91 krzyzak24

krzyzak24
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:-
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1111
  • Nadwozie:-
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:01, 17.10.2015

Tak, przedniej.
  • 0

#92 AGENT

AGENT
  • Forumowicz
  • 344 postów
  • Skąd:Dębica Podkarpackie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:17, 17.10.2015

Jesli jestes dociekliwy to mozesz sprawdzic cisnienie paliwa, czy np regulator cisnienia sie nie zacina. Niestety do tego trzeba miec manometr i zestaw przylaczy.

Kolego a powiedz mi czy taki zwykły standardowy zestaw do pomiaru wystarczy zeby się wpiąć w tą szybkozłączke czy trzeba specjalny dedykowany do hondy?


  • 0

#93 chrishonda

chrishonda
  • Forumowicz
  • 742 postów
  • Skąd:bialystok
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:47, 17.10.2015

Manometr nie musi byc dedykowany do hondy, ale potrzebny trojnik kompatybilny z tym przylaczem, lub cos innego wykombinowac, juz nie pamietam jak to tam dokladnire wyglada.


  • 0

#94 sebbek

sebbek
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Siedlce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:14, 22.10.2015

Sprawdziłem korekty u siebie, no i po paru minutach pracy silnika na jałowych korekty poszły na -10, dalej już nie czekałem. Czyli jest podobnie jak u kol. mickry , bo u reszty z Was korekty idą na + . Z tego co zauważyłem to Mickry i ja mamy polifty, a reszta chłopaków z wątku przedlifty - ciekawe czy to jakiś trop  :)

 

Ogólnie auto jeździ bezproblemowo, żadnych checków mimo to fajnie by było rozwiązać ten temat.


  • 0

Był Acc V 95r, potem VI 2000r, a teraz VII 2006r


#95 mickry

mickry
  • Forumowicz
  • 990 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 20:39, 22.10.2015

no nie wiem jak u Ciebie ale mi na zimnym na benzynie szarpie, jak zaczne jechac na benzynce to szarpie nim sie rozgrzeje i przelaczy na gaz, jak np zapale poczekam 3min i przelaczy sie na gaz na postoju i zaczne jechac to nie kangurzy juz tak tylko normalnie wmiare..
  • 0

#96 sebbek

sebbek
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Siedlce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:25, 23.10.2015

mickry - na szczęście nic z tych objawów nie mam, wszystko jest ok. Po prostu przeczytałem wątek i z ciekawości zobaczyłem jak jest u mnie. Auto w serii, żadnych modów :)


  • 0

Był Acc V 95r, potem VI 2000r, a teraz VII 2006r


#97 mickry

mickry
  • Forumowicz
  • 990 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 10:12, 24.10.2015

no u mnie te w serii na benzyce szarpie na zimnym;)
  • 0

#98 chemycky

chemycky
  • Forumowicz
  • 18 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:32, 24.10.2015

Wszyscy doszukujecie się usterek na samochodzie podczas pracy na benzynie... a czy ktoś wziął pod uwagę jakość paliwa? znam przypadek gdzie po zatankowaniu pb98 na stacji x samochod kichał prychał co nie miało wczesniej miejsca.... wystarczyło zatankować na innej stacji i problem ręką odjął. jakość paliwa z pewnością ma znaczenie na korekty krótko i długoterminowe. Można na pełen zbiornik dolać buteleczkę uszlachetniacza by zalegający syf na wtryskiwaczach itp rozpuscić... ja osobiscie poprawę zaobserwowałem... delikatna ale była.


  • 0

#99 mickry

mickry
  • Forumowicz
  • 990 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 14:58, 24.10.2015

tankuje na roznych stacjach, pierwse co to zalalem srodek do czyszczenia, to nie to, u mnie za malo jest powietrza ewidentnie i cos ma na to wplyw..
  • 0

#100 chemycky

chemycky
  • Forumowicz
  • 18 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:51, 25.10.2015

Przepustnice wyczysc. A jak to robiles to moze uszkodziles czujnik polozenia przepustnicy.
  • 0

#101 mickry

mickry
  • Forumowicz
  • 990 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 09:04, 25.10.2015

jak moglem go uszkodzic jak mam elektroniczna przepustnice?;) czyscilem ja, bardzo dokladnie. cala wyjalem az lsnila, ale to raczej nie to bo u mnie ewidetnie brakuje powietrza albo jest nadmiar paliwa 2 opcje sa;)
  • 0

#102 stalker7

stalker7
  • Forumowicz
  • 104 postów
  • Skąd:Podkarpacie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Liquid Power Gas
  • KM:200~
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:49, 27.10.2015

Mam po modyfikacjach (reflash,dolot,wydech) korekte  na benzynie Long na poziomie 5,5 %
Po staniu na jałowym po ok 40 minutach korekta long na poziomie 17.2% chyba tak nie powinno byc?

pytam bo szukam przyczyny przy jezdzie na gazie ustawionym pod mape 5,5 po jakims czasie zaczyna sie falowanie na jalowym obroty spadaja do 1000 potem ida do 1200 i dopiro spadaja na 650 i korekta na 20+
wczesniej przed modami wszystko bylo super z gazem (instalacja gazu modyfikowana by uciagnac wieksza moc po modach)
mechanior sprawdzal auto niby zadnego lewego powietrza ani bledow wszystko ok
gazownik sprawdzzal instalacje i niby tez wszystko ok


Użytkownik stalker7 edytował ten post 18:07, 27.10.2015

  • 0

#103 chrishonda

chrishonda
  • Forumowicz
  • 742 postów
  • Skąd:bialystok
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:54, 27.10.2015

Moze byc tez nieszczelny wydech, z tego co piszesz to cos tam bylo robione. Jesli nieszczelnosc jest przed sonda to tez pokaze uboga mieszanke. Trzeba szukac pod katem tego co sie zmienilo.


  • 0

#104 blow

blow
  • Forumowicz
  • 1733 postów
  • Skąd:KRK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exec
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 23
Super

Napisano 10:18, 28.10.2015

przenoszę do tematu, gdzie ten sam problem jest od dawna omawiany.

 

 

od siebie może dodam swoje ostatnie działania.

 

idąc tropem ostatnich wpisów, postanowiłem podmienić wtryskiwacze benzynowe. niestety operacja została zakończona fiaskiem, gdyż samochód nie odpalił. paliwo na listwie było, wyszło na to że wtryskiwacze nie otwierają się. przyznaję, że leżały u mnie co najmniej 1.5 roku bez żadnego zabezpieczenia. po spięciu na krótko z zasilaniem 12v, tylko jeden się odezwał. obecnie szukam sposobu na rozruszanie ich domowymi sposobami. moczę je w pozycji pionowej, zalewając od czasu do czasu płynem odrdzewiającym. jak czas pozwoli i wena techniczna mi nie przejdzie, planuję stworzyć coś na kształt profesjonalnej maszyny czyszczącej wtryskiwacze działającej parę dni.

przy okazji, wymieniłem uszczelki na swoich (dwie były uszkodzone, ale wszystkie już twardawe) - oczywiście te, które wchodzą do kolektora.

 

 

jeśli, uda mi się rozruszać wszystkie wtryski, podmienię je i dam znać, czy zaszła jakaś zmiana.


  • 0

#105 AGENT

AGENT
  • Forumowicz
  • 344 postów
  • Skąd:Dębica Podkarpackie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:09, 28.10.2015

blow a sprawdziłeś w końcu to ciśnienie paliwa? ja dodam od siebie że wymienialem u siebie filtr paliwa i byl mocno brudny zeby nie powiedzieć ze było w nim błoto ale ta wymiana nie pomogła na korekty...chciałbym u siebie zmierzyć ciśnienie ale niebardzo wiem jak się za to zabrać, jakie narzędzia pomiarowe kupić żeby dało się wpiąć w tą złączke...Podpowie ktoś coś?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, Korekta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq