Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Stukanie pod tylną półką lub w bagażniku

VI stuka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krzychu1974

Krzychu1974
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Bogatynia
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:19, 19.11.2014

Panowie pomocy, już nie wiem co robić, przeczytałem wszystkie wpisy na forum dotyczące tych stuków, zastosowalem sie do rad i dalej stuka. Teraz konkretnie - stuki umiejscowione są z tyłu auta, od razu powiem że na szarpakach nic nie wyszło - dźwięk stuków jest podobny do obluzowanego tłumika i dochodzi jakby z pod deski tylnej i raczej nie jest efektem uszkodzonego zawieszenia. Wymieniłem już gumy stabilizatorów z tyłu oraz poduszki amortyzatorów. Dalej jest ten dźwięk. Początkowo myślałem,że to klapa od bagażnika potem, że tłumik ale nie. Jeszcze jedno, na kontroli amorków podczas badania nic nie stuka dopiero po zatrzymaniu urządzenia do sprawdzania amorów zaczyna się ten stuk jakby na skutek wibracji tłumik walił o zawieszenie ale oczywiście to nie to. Ma ktoś jakiś pomysł ?

 


Użytkownik Krzychu1974 edytował ten post 10:05, 19.11.2014

  • 0

#2 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7,195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 09:13, 19.11.2014

Hej :-)

Krzychu1974, popraw proszę tytuł zgodnie z http://www.accordklu...nowych-tematów/ ...

 

Pozdrawiam

Tomek


  • 0

#3 Krzychu1974

Krzychu1974
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Bogatynia
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:06, 19.11.2014

Ok,  już poprawiłem


  • 0

#4 Scyzor

Scyzor
  • Forumowicz
  • 29 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:59, 19.11.2014

Panowie pomocy, już nie wiem co robić, przeczytałem wszystkie wpisy na forum dotyczące tych stuków, zastosowalem sie do rad i dalej stuka. Teraz konkretnie - stuki umiejscowione są z tyłu auta, od razu powiem że na szarpakach nic nie wyszło - dźwięk stuków jest podobny do obluzowanego tłumika i dochodzi jakby z pod deski tylnej i raczej nie jest efektem uszkodzonego zawieszenia. Wymieniłem już gumy stabilizatorów z tyłu oraz poduszki amortyzatorów. Dalej jest ten dźwięk. Początkowo myślałem,że to klapa od bagażnika potem, że tłumik ale nie. Jeszcze jedno, na kontroli amorków podczas badania nic nie stuka dopiero po zatrzymaniu urządzenia do sprawdzania amorów zaczyna się ten stuk jakby na skutek wibracji tłumik walił o zawieszenie ale oczywiście to nie to. Ma ktoś jakiś pomysł ?

 

Może to głupie, ale zacznij od pierdół. Od kontroli zawartości bagażnika, mocowania tablicy rejestracyjnej, itp. Z autopsji znam przypadek, w którym przeprowadzono częściowy remont zawieszenia, po to żeby dojść do wniosku, że winowajcą jest źle przymocowany lewarek tłukący się we wnęce na koło zapasowe.

Nie pisałeś też jak wykluczyłeś klapę bagażnika. Ja mam ten sam problem, choć jestem prawie pewien, że to właśnie klapa - ma wyczuwalny luz w pozycji zamkniętej i nie sposób go skutecznie wyeliminować, chyba że przyzwyczaję się do tego, że będzie odstawać odrobinę od reszty nadwozia.

 

pozdrawiam


  • 0

signature_zpsfb6d6f9c.jpg


#5 bonik

bonik
  • Forumowicz
  • 29 postów
  • Skąd:bdg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:29, 19.11.2014

Panowie pomocy, już nie wiem co robić, przeczytałem wszystkie wpisy na forum dotyczące tych stuków, zastosowalem sie do rad i dalej stuka. Teraz konkretnie - stuki umiejscowione są z tyłu auta, od razu powiem że na szarpakach nic nie wyszło - dźwięk stuków jest podobny do obluzowanego tłumika i dochodzi jakby z pod deski tylnej i raczej nie jest efektem uszkodzonego zawieszenia. Wymieniłem już gumy stabilizatorów z tyłu oraz poduszki amortyzatorów. Dalej jest ten dźwięk. Początkowo myślałem,że to klapa od bagażnika potem, że tłumik ale nie. Jeszcze jedno, na kontroli amorków podczas badania nic nie stuka dopiero po zatrzymaniu urządzenia do sprawdzania amorów zaczyna się ten stuk jakby na skutek wibracji tłumik walił o zawieszenie ale oczywiście to nie to. Ma ktoś jakiś pomysł ?

 

U mnie metaliczne stuki okazały się urwanym (przerdzewiałym) mocowaniem belki zderzaka.

TU-> http://www.accordklu...w-vi-gen/page-8
możesz zobaczyć jak to potrafi przegnić.

 

wsadź rękę pod zderzak od dołu i spróbuj belką poruszać, żeby sprawdzić czy się trzyma


  • 0

#6 Patriko

Patriko
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:15, 19.11.2014

 

Nie pisałeś też jak wykluczyłeś klapę bagażnika. Ja mam ten sam problem, choć jestem prawie pewien, że to właśnie klapa - ma wyczuwalny luz w pozycji zamkniętej i nie sposób go skutecznie wyeliminować, chyba że przyzwyczaję się do tego, że będzie odstawać odrobinę od reszty nadwozia.

 

pozdrawiam

 

Dołączam się się do pytania Scyzor-a: Jak wykluczyłeś klapę bagażnika?

Sprawdzałeś np. zamek od klapy bagażnika? 

 

U siebie - nadwozie CH6 - miałem przypadek, że zamek bagażnika się poluzował i nawalało mi metalicznym dźwiękiem z tyłu samochodu. Po podregulowania zamka problem zniknął...


Użytkownik Patriko edytował ten post 22:15, 19.11.2014

  • 0

#7 Krzychu1974

Krzychu1974
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Bogatynia
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:46, 20.11.2014

Dołączam się się do pytania Scyzor-a: Jak wykluczyłeś klapę bagażnika?

Sprawdzałeś np. zamek od klapy bagażnika? 

 

U siebie - nadwozie CH6 - miałem przypadek, że zamek bagażnika się poluzował i nawalało mi metalicznym dźwiękiem z tyłu samochodu. Po podregulowania zamka problem zniknął...

Klapę bagażnika regulowałem tymi gumowymi cyckami co są w nią wkręcone, zamka nie regulowałem, jeżeli chodzi o bagażnik to wszystko sprawdzone, przy pustym (wszystko wyrzucone łącznie z lewarkiem) też tłucze. Spróbuje przejechać się z tyłu przy złożonych siedzeniach - żona poprowadzi auto :), zobaczę czy to klapa tak tłucze.


Użytkownik Krzychu1974 edytował ten post 09:47, 20.11.2014

  • 0

#8 Krzychu1974

Krzychu1974
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Bogatynia
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:48, 20.11.2014

U mnie metaliczne stuki okazały się urwanym (przerdzewiałym) mocowaniem belki zderzaka.

TU-> http://www.accordklu...w-vi-gen/page-8
możesz zobaczyć jak to potrafi przegnić.

 

wsadź rękę pod zderzak od dołu i spróbuj belką poruszać, żeby sprawdzić czy się trzyma

A stukało podobnie to obluzowanego tłumika ? To ta belka co na niej spoiler wisi ?


Użytkownik Krzychu1974 edytował ten post 12:49, 20.11.2014

  • 0

#9 Scyzor

Scyzor
  • Forumowicz
  • 29 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:42, 20.11.2014

Klapę bagażnika regulowałem tymi gumowymi cyckami co są w nią wkręcone, zamka nie regulowałem, jeżeli chodzi o bagażnik to wszystko sprawdzone, przy pustym (wszystko wyrzucone łącznie z lewarkiem) też tłucze. Spróbuje przejechać się z tyłu przy złożonych siedzeniach - żona poprowadzi auto :), zobaczę czy to klapa tak tłucze.

Czy po regulacji tymi odbojami klapa leży twardo i be luzu? Zamkowi też się przyjrzyj. Potrafi stukać głośniej niż te w drzwiach, bo zamknięty kufer to niezłe pudło rezonansowe ;)

 

A stukało podobnie to obluzowanego tłumika ? To ta belka co na niej spoiler wisi ?

To ta belka, którą "obudowuje" zderzak. Na ostatnim zdjęciu we wskazanym wątku masz piękne zdjęcie białej, zregenerowanej belki założonej na samochodzie.

 

--

pozdrawiam,


  • 0

signature_zpsfb6d6f9c.jpg


#10 Krzychu1974

Krzychu1974
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Bogatynia
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:24, 20.11.2014

Czy po regulacji tymi odbojami klapa leży twardo i be luzu? Zamkowi też się przyjrzyj. Potrafi stukać głośniej niż te w drzwiach, bo zamknięty kufer to niezłe pudło rezonansowe ;)

 

To ta belka, którą "obudowuje" zderzak. Na ostatnim zdjęciu we wskazanym wątku masz piękne zdjęcie białej, zregenerowanej belki założonej na samochodzie.

 

--

pozdrawiam,

Po regulacji klapa leżała bez luzów tak ciasno że trzeba nią było mocno trzasnąć żeby sie zamkneła. A coś mi się przypomniało, to mi też czasami stuka przy odpalaniu auta, jak by od tych wibracji co temu towarzyszą na tłumiku. Może to faktycznie ta belka, dzisiaj po pracy sprawdzę.


Użytkownik Krzychu1974 edytował ten post 14:31, 20.11.2014

  • 0

#11 buford

buford
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:małopolska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:35, 23.11.2014

Po regulacji klapa leżała bez luzów tak ciasno że trzeba nią było mocno trzasnąć żeby sie zamkneła. A coś mi się przypomniało, to mi też czasami stuka przy odpalaniu auta, jak by od tych wibracji co temu towarzyszą na tłumiku. Może to faktycznie ta belka, dzisiaj po pracy sprawdzę.

Sprawdź zamki oparć tylnej kanapy, ten mechanizm otwierania z  żółta taśmą drga na nierównościach. U mnie pomogło (na jakiś czas) potraktowanie mechanizmu smarem silikonowym. 


  • 0

#12 Krzychu1974

Krzychu1974
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Bogatynia
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:10, 01.12.2014

To był jednak ta belka pod tylnym zderzakiem, poluzowała się, przyspawałem i cisza. Dzięki bardzo dla bonik za naprowadzenie na problem.


  • 0

#13 karel17

karel17
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Mikstat
  • Silnik:F18
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:49, 05.01.2015

Mam podobny problem tylko ze u mnie to jakby rezonans blachy w okolicy tylnej półki na spekanej nawierzchni a na zwykłych wyborach tego nie ma... Belka zderzaka jest ok do tego wymienilem łączniki i gumy wahacza oraz mocowania od amora. Amory wszystkie maja od 78 do 80% skuteczności i to sprawdzone 2,razy. Byłem na szarpakach wjechalem tylnymi kołami i nic cisza. Kiedyś w civicu miałem podobne dźwięki jak zderzak sie poluzowal od dołu ale to nie to... Pomocy bo juz mnie to zalamuje
  • 0

#14 karel17

karel17
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Mikstat
  • Silnik:F18
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:22, 11.01.2015

Wczoraj nie dało mi to spokoju. Wszystkie plastiku itp wywalilem z bagażnika i z polki. Co sie okazalo ze osłona od pasa środkowego lata luźno ta od spodu. Do tego cos w zwijaczu pasa lekko lata , a pręty od zawiasów klapy nie trzymają sie dobrze w tym zaczepie. Problem rozwiazany w 80% bo jeszcze cis tam słychać ale da sie w końcu normalnie podróżować
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, stuka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq