Skocz do zawarto艣ci


RODO w HAKP

Zdj臋cie
VI

Tablet w Accordzie VI

VI

  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
52 odpowiedzi w tym temacie

#16 bazmasta

bazmasta
  • Forumowicz
  • 107 post贸w
  • Sk膮d:Gda艅sk/Gliwice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:za ma艂o
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:20, 06.08.2013

Jak sobie radzi tablet podczas jazdy? Nie nagrzewa si臋 tam jako艣 ?
  • 0
閬撱仹銇傘仾銇熴倰鍙傜収銇椼仸銇忋仩銇曘亜

#17 majzok

majzok
  • Forumowicz
  • 88 post贸w
  • Sk膮d:Krak贸w
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 10:34, 06.08.2013

Jest pewien "problem". Przy takich temperaturach jak dzisiaj auto si臋 bardzo nagrzewa. Jak odpalam tablet wraz z autem to pojawia si臋 komunikat "Zbyt wysoka temperatura baterii, 艂adowanie przerwane" czy cu艣 ala tak - zabezpieczenie przed eksplozj膮 bateryki :mrgreen: . Tablet dzia艂a normalnie, ale irytujacy komunikat pokazuje si臋 co minutk臋. Po oko艂o 2 minutach na klimie problem znika, lecz trzeba zdj膮膰 z tabletu zasilanie chocia偶 na chwil臋, by za艂apa艂, 偶e bateria jest ju偶 ch艂odna. Aktualnie u mnie r贸wna si臋 to ze zgaszeniem auta.

By rozwi膮za膰 problem trzeba:
a) Stawa膰 w cieniu.
b) My艣l臋 nad jak膮艣 os艂on膮 odblaskow膮 na przedni膮 szyb臋, by si臋 deska tak nie nagrzewa艂a.
c) Zrobi膰 gdzie艣 switch od zdj臋cia zasilania - szybki hebelek i z g艂owy po 2 min na klimie.
d) Przeczeka膰 upalne dni :P

Tak w zasadzie to podczas jazdy tablet jeszcze si臋 sch艂adza, bo jest tu偶 pod nawiewami od klimy.
  • 0

#18 Guest_NitrousNDF_*

Guest_NitrousNDF_*
  • Guests

Napisano 13:44, 06.08.2013

Mo偶na by te偶 spr贸bowa膰 wyj膮膰 bateri臋 i pod艂膮czy膰 zasilanie prosto pod tableta. Wtedy nie by艂oby ryzyka, 偶e bateria eksploduje...
  • 0

#19 majzok

majzok
  • Forumowicz
  • 88 post贸w
  • Sk膮d:Krak贸w
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 13:56, 06.08.2013

Ryzyka nie ma 偶adnego, gdy偶 tablet szaleje od temperatury otoczenia - w tym swojego i bardzo szybko wytraca t膮 temperatur臋. Poza tym softwarowo blokowane jest 艂adowanie - bardziej ni偶 na samym omini臋ciu braku 艂adowania zale偶a艂o by mi na wywaleniu komunikatu, a raczej tego, 偶e ka偶de jego wy艣wietlenie r贸wna si臋 3 szybkim pikni臋ci膮 co lekko irytuje (chocia偶 na to jest spos贸b - wywalenie pliku .ogg kt贸ry odpowiada za ten d藕wi臋k ;) ). Wi臋c grza膰 si臋 mo偶e, byle tylko nie wkurza艂 :P

Wyci膮gni臋cie baterii wydaje si臋 dobrym pomys艂em, pod warunkiem, 偶e mamy w nosie gwarancj臋 oraz np. ewentualno艣膰 szybkiego w艂膮czania (np. zamiast wy艂膮cza膰 tablet po stacyjce, to wygasza膰 sam ekran - wtedy w艂膮czenie ponowne po stacyjce trwa mniej ni偶 sekund臋, lecz potrzebujemy bateri臋, kt贸ra nam podtrzyma tablet w u艣pieniu). Aktualnie mam na tablecie zrobiony profil kt贸ry wy艂膮cza po stacyjce tablet. Jak wiem, 偶e za ~10 min b臋d臋 do auta wraca艂, to go wy艂膮czam (profil), a tablet zamiast si臋 wy艂膮czy膰 to wygasza tylko ekran - wracam do auta i od razu muza :)
  • 0

#20 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 post贸w
  • Sk膮d:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 15:40, 06.08.2013

mo偶e jakie艣 ch艂odzenie mu za艂o偶y膰 z ty艂u? ja mam tablet gocleaver z gps, wifi i dvbt. Nie przymierza艂em go jeszcze, jakie Tw贸j ma wymiary? jak rozwi膮za艂e艣 zamocowanie go ? ja mam ori navi wi臋c ramk臋 ju偶 mam tylko navk臋 wyj膮膰 musz臋. Ciekawe czy du偶a rze藕ba mnie czeka a radyjko mam na dole fabrycznie i Alpine 117Ri tam w艂o偶y艂em wi臋c od razu sobie to pi臋knie zepn臋
  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 馃槀馃槀


#21 majzok

majzok
  • Forumowicz
  • 88 post贸w
  • Sk膮d:Krak贸w
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 17:43, 06.08.2013

Ch艂odzenie... cienko... Pasywne (radiatory) odpadaj膮, bo to nie tablet si臋 nagrzewa od pracy (jest wy艂膮czony!!!) tylko 艣rodek auta nagrzewa si臋 do strasznych temperatur od s艂o艅ca, a z nim chc膮c nie chc膮c i tablet. Aktywne to musia艂by jaki艣 wiatraczek wolno obrotowy czy cu艣 zamontowany wewn膮trz za tabletem - ale to ju偶 przerost formy nad tre艣ci膮 ;) (pozatym sk膮d by bra艂 wiatraczek ch艂odne powietrze do dmuchania jak si臋 auto nagrzeje?). Dzisiaj zostawi艂em auto ko艂o 15 w du偶ym s艂o艅cu, ale z otwartymi szybami - tablet uzna艂, 偶e taki warunki s膮 spoko i nie p艂aka艂, 偶e bateria ciep艂a. Pewnie temperaturka spadnie do dwudziestu paru stopni i problem zniknie. Przerobi艂em te偶 troszk臋 logik臋 zasilania w tablecie: teraz jak cofn臋 kluczyk to po ~10 sekundach wy艂膮cza si臋 ekran, a po 10 minutach wy艂膮cza si臋 tablet - wi臋c w razie szybki reset 艂adowania nie skutkuje ca艂kowitym rebootem urz膮dzenia.

Wymiary: 256.6 x 175.3 x 9.7 mm (ze strony producenta).

Co do monta偶u:
1. Wyci膮艂em (a raczej kumpel z pracy mi wyci膮艂 :mrgreen:) z blachy alu 2mm kszta艂t oryginalnej ramki na klimatronik oraz radio (bosch i jazda).
Do艂膮czona grafika
Do艂膮czona grafika

2. Taki sam kszta艂t z plexy o grubo艣ci 5mm (je艣li dobrze pami臋tam) + wyci臋cie otworu na wy艣wietlacz (wi臋kszego o jakie艣 5-6mm) + sfazowanie bosh z pilniczkiem, a na koniec folia carbonowa taka sama jak reszta "drewna".
Do艂膮czona grafika

3. Wszystko potem ponawiercane w odpowiednich miejscach i skr臋cone wraz z oryginalnymi blachami monta偶owymi kt贸re by艂y po bokach. Dodatkowo tablet przyczepiony do pleck贸w z alu na rzepie przemys艂owym 3M.
Do艂膮czona grafika

Wi臋cej si臋 porozpisuje jak b臋d臋 tworzy艂 manuala. Na niego trzeba b臋dzie jeszcze chwilk臋 poczeka膰, mi臋dzy innymi dlatego, 偶e najpierw chce napisa膰 manuala jak przerobi膰 kaseciaka BOSE na aux :)

Jak masz oryginaln膮 ramk臋 od Navi to pewnie Ci du偶o roboty odpadnie, g艂贸wnie ci臋cie Boshem w plexi 8-)

EDYTA: W艂a艣nie si臋 zacz膮艂em zastanawia膰, czy to mo偶e nie te plecki z alu czasem nie dzia艂aj膮 jak grzejnik... Chocia偶 z drugiej strony jak czytam po necie, kierowcy dostaj膮 informacje, 偶e bateria za gor膮ca np. gdy maj膮 tablet na uchwycie pod szyb膮.
  • 0

#22 艁ukasz.

艁ukasz.
  • Forumowicz
  • 244 post贸w
  • Sk膮d:Maz/Garwolin
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:47, 06.08.2013

JA mam fergusona S3 powiem wam ,偶e zaden komunikat taki mi nie wyskoczy艂 , mo偶e takiego w tym tablecie nie ma :mrgreen:
  • 0
,, Nie ma rzeczy niemo偶liwych do zrobienia s膮 tylko trudne''

#23 majzok

majzok
  • Forumowicz
  • 88 post贸w
  • Sk膮d:Krak贸w
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 19:52, 06.08.2013

JA mam fergusona S3 powiem wam ,偶e zaden komunikat taki mi nie wyskoczy艂 , mo偶e takiego w tym tablecie nie ma :mrgreen:

Nie ka偶dy soft to ma.

[ Dodano: 2013-08-07, 17:44 ]
Tak jak obieca艂em, manual przer贸bki kaseciaka BOSE na AUX:
http://www.accordklu...pic.php?t=45231
Jako ciekawostk臋 dodam, 偶e podczas przer贸bki uda艂o nam si臋 rozgry藕膰 sterowanie z kierownicy (w jaki spos贸b ono dzia艂a) i nie wykluczone, 偶e pojawi si臋 manual samodzielnego monta偶u sterowania radiem z kierownicy (Volume +/-, nast臋pna piosenka) 8-)
  • 0

#24 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 post贸w
  • Sk膮d:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 17:41, 07.08.2013

manual fajny :-) ja juz niestety nie mam bose tylko wsadzi艂em sobie alpine :-) nadal intryguje mnie jak to podl膮czyc i pochowa膰 :)

[ Dodano: 2013-08-14, 22:22 ]
drobny edit
jutro postaram si臋 zrobic manual z monta偶u :-)

no i was pewnie troch臋 zaskocz臋 co do patentu z umocowaniem tabletu :-)
  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 馃槀馃槀


#25 majzok

majzok
  • Forumowicz
  • 88 post贸w
  • Sk膮d:Krak贸w
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 15:38, 17.08.2013

No i poje偶d偶one - trasa tak偶e zrobiona. Mog臋 si臋 teraz co艣 wi臋cej wypowiedzie膰 na temat tego rozwi膮zania w accordzie,

Problemy:
1. Buczenie w g艂o艣nikach na odpalonym aucie (za艂atwione)
2. "Bateria zbyt gor膮ca" i brak 艂adowania.

Ad. 1. Buczenie uda艂o si臋 wyeliminowa膰 - pojawi艂o si臋 mimo zastosowania separatora masy. Okaza艂o si臋, 偶e mia艂em uszkodzonego jednego jacka 3,5 w przej艣ci贸wce. U偶ywajcie dro偶szych wersji - w tym przypadku co drogie, to tanie. Naszuka艂em si臋 chyba z 6h... Mimo wielu zabieg贸w s艂ycha膰 alternator, ale powy偶ej ~25 w skali na radiu, kiedy i tak zag艂uszy go audio z tabletu (osobi艣cie rzadko wychodz臋 ze skal膮 poza 15/30).
Ad. 2. Gdy zostawiamy auto na mocnym s艂o艅cu tablet nagrzewa si臋 wraz z wn臋trzem samochodu. Posiadam model Galaxy Tab2. Gdy jest nagrzany powy偶ej jakiego艣 progu to co minut臋 pokazuje komunikat (je艣li dostaje zasilanie), 偶e bateria jest zbyt gor膮ca i nie 艂aduje jej. Efekt jest taki, 偶e co minut臋 dostajemy popup na ekran z przykrym pikaniem. Nie uda艂o mi si臋 tego softowo obej艣膰 (jeszcze), lecz nie jest jako艣 strasznie denerwuj膮ce. Wystarczy par臋 minut jazdy na klimie i tablet si臋 sch艂odzi do odpowiedniej temperatury - problem kolejny taki, 偶e by przeresetowa膰 mu ten stan trzeba zdj膮膰 i poda膰 ponownie zasilanie - w praktyce: zgasi膰 i odpali膰 auto ponownie np. na czerwonym. Pytanie te偶 czy nie b臋dzie podobnego problemu w srogiej zimie przy -20... "Bateria zbyt zimna...". Od strony technicznej: tablet funkcjonalny mimo komunikatu, a np. dzisiaj mimo ca艂ego dnia w s艂o艅cu brak komunikatu (zapewne trza temperatury 30+).

Poza tym: dzia艂anie MI脫D! Szpan jak ma艂o co :D. Dodatkowo mp3 (ja mam 40GB miejsca, 1000 piosnek i nie zaj膮艂em 20%), a auto mapa dzia艂a jak szalona :mrgreen: . Dodatkowo r贸偶ne bajery i buzery: teledyski, internet, radio pandora, radia fm (przez internet) - aero2 艣miga mi艂o :-D
:B

Dajcie mi chwil臋, a ogarn臋 manuala.

[ Dodano: 2013-08-18, 13:57 ]
Znalaz艂em co艣 takiego:

Dajcie mi z miesi膮c to te偶 ogarn臋 :-D
  • 0

M贸j Majzokow贸z

gIcHGcy.jpg


#26 Guest_Akordeon_*

Guest_Akordeon_*
  • Guests

Napisano 14:18, 20.08.2013

Dobrym miejscem na tablet (pasuj膮 praktycznie wszystkie 7") jest ramka z zegarkiem i schowkiem (ta z zapalniczk膮).

Dopasowa艂em kilka kawa艂k贸w plexi, tak aby osadzi膰 tablet, a ca艂o艣膰 pokry艂em czarn膮 foli膮 3M, wycinaj膮c wcze艣niej prostok膮t na ekran. Je艣li kto艣 lubi majsterkowa膰, to bez problemu znajdzie spos贸b, by osadzi膰 dowolny tablet w ramce. Gniazdo USB zamontowane w popielniczce. Wyj艣cie s艂uchawkowe podpi臋te pod xcarlinka, a ten do radia fabrycznego.
W sumie 32 + 32 GB na muzyk臋 i filmy.

Tablet nie grzeje si臋, zim膮 jakby d艂u偶ej startowa艂 i do chwili podniesienia temperatury wida膰 ghosting na ekranie.

Niestety tablet w aucie, nawet wbudowany, za bardzo kusi w艂a艣cicieli lepkich r膮czek, dlatego warto zrobi膰 z 2mm oklejonej plexi nak艂adk臋 :mrgreen:

Ramk臋 mo偶na kupi膰 za kilka PLN, aby nie niszczy膰 oryginalnej.

Mam nadziej臋, 偶e kogo艣 zainspirowa艂em.

M贸j dzia艂a艂 bez baterii - przypadkiem odpad艂 mi kabelek, a tablet nadal dzia艂a艂 na 艂adowarce :mrgreen: co mi pasowa艂o, bo mia艂em obaw臋 przed montowaniem do auta akumulatora do zastosowa艅 stricte domowych. Poza tym, taki akumulator przetrwa jeden sezon zimy/lata, i p贸藕niej b臋dzie tylko dzia艂a艂 na zasadzie ups - wytrzyma kilka sekund. A je艣li nie uszkodzi go temperatura, to ci膮g艂e podpi臋cie pod zasilacz skr贸ci jego 偶ywot.
  • 0

#27 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 post贸w
  • Sk膮d:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 20:59, 20.08.2013

ad 1 mi si臋 pojawiaj膮 przebicia w momencie gdy tablet nie generuje 偶adnego sygna艂u, jak puszcz臋 muzyk臋 nie s艂ycha膰 ju偶 nic niepokoj膮cego, z upa艂em problem贸w nie mam, jedyna rzecz to ekran z po艂yskowym wy艣wietlaczem- szkoda, 偶e nie jest matowy, by艂 by bardziej czytelny
  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 馃槀馃槀


#28 majzok

majzok
  • Forumowicz
  • 88 post贸w
  • Sk膮d:Krak贸w
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 17:39, 10.09.2013

Je偶d偶臋 ju偶 z tabletem 2 miechy. Sprawuje si臋 wy艣mienicie. Z zak艂贸ce艅 zosta艂 mi tylko alternator (zwyk艂y szary s艂uchacz nie jest w stanie go us艂ysze膰 jak gra muzyka, ale ja nie znosz臋 偶adnych niedoci膮gni臋膰 je艣li chodzi o audio :P ), my艣la艂em, 偶e kondensator, kt贸ry ma zbiera膰 zak艂贸cenia zdech艂, a wychodzi na to, 偶e Honda takowego nigdy nie montowa艂a :shock: . Uporam si臋 jeszcze z tym problemem i robie manuala.
BTW: zn贸w si臋 przekona艂em, 偶e co tanie to drogie 8-)
  • 0

M贸j Majzokow贸z

gIcHGcy.jpg


#29 Zaszczyk

Zaszczyk
  • Forumowicz
  • 28 post贸w
  • Sk膮d:Opole
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:16, 10.09.2013

By艂em dzisiaj w warsztacie kt贸ry zajmuje si臋 szeroko poj臋tym audi, nawigacjami, alarmami itd. Zapyta艂em si臋 za ile by mi przenie艣li radio+klimatronik na do艂 deski rozdzielczej i w to miejsce zamontowali tablet z podpi臋ciem do oryginalnego Bose. Kole艣 poszuka艂, podzwoni艂 i powiedzia艂 偶e koszt to 450z艂 za specjaln膮 przej艣ci贸wk臋 minijack -> bose plus 250z艂 za robocizn臋 i jakie艣 pozosta艂e kabelki. Czy kto艣 wie o jak膮 przej艣ci贸wk臋 mo偶e chodzi膰? Bo wydaje mi si臋, 偶e troch臋 przegi膮艂 z t膮 cen膮 :)
  • 0

#30 majzok

majzok
  • Forumowicz
  • 88 post贸w
  • Sk膮d:Krak贸w
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 21:57, 10.09.2013

O "przej艣ci贸wk臋" to pewnie chodzi mu o t膮 wrzucon膮 przeze mnie w dziale zr贸b to sam. W Bose z VI nie ma mo偶liwo艣ci pod艂膮czenia sygna艂u zewn臋trznego za pomoc膮 jakiejkolwiek "przej艣ci贸wki" bez przer贸bki w samym radiu. Wstrzymaj si臋 2-3 dni i sam sobie zrobisz wed艂ug manuala.
  • 0

M贸j Majzokow贸z

gIcHGcy.jpg






R贸wnie偶 z jednym lub wi臋ksz膮 ilo艣ci膮 s艂贸w kluczowych: VI

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq