Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Drzwi - problem

VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#16 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:43, 18.06.2009

Seth dobrze to opisałeś cięgno siedzi w plastiku otworze i dodatkowo na nim jest on zatrzaśnięty.Wystarczy wypiąć zsuwając palcem plastik i wyjąć do góry cięgno.
Ps nie złamiesz tego plastiku który zatrzaśnięty jest na cięgnie jest on elastyczny.
  • 0

#17 Alieno

Alieno
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • Skąd:Sosnowiec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ES,TypeR
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:było
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:58, 20.06.2009

mi tez sie nie otwieraja tylne drzwi,tapicerki nie sciagamy tylko tak jak wyzej napisane.A teraz zla wiadomosc,na 80% klamki zewnetrzne do wymiany.
  • 0

#18 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:24, 20.06.2009

O kurcze, to widze jakas plaga bo u mnei jest tak samo :| Lewy tyl sie nei otwiera, dodam ze "słupek" od blokady drzwi jest stale w pozycji "zablokowany". U Was tez Panowie? Bo ja myslalem ze u mnie to jakis problem z silownikiem od centralnego moze.. Ale troche mnie przestraszyliscie..
  • 0

#19 Marru

Marru
  • Forumowicz
  • 475 postów
  • Skąd:Miasto rond i pizzeri
  • Silnik:1
  • Wersja:qwerty
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1989
  • Nadwozie:xx
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:22, 20.06.2009

Dzisiaj miałem trochę więcej czasu i odwagi więc pobawiłem się z tym. Niestety to co polecił Glinuś nie sprawdziło się :-( Zdjąłem klamke, ten plasticzek i bawiłem się cięgnem i nic. Niestety drzwi nie reaguje na to cięgno chyba, że źle zrozumiałem i trzeba łowić to cięgno od klamki zewnętrznej, a tak sie nie bawiłem bo w sumie przy zamkniętych drzwiach nie pracuje się zbyt wygodnie ;-)
  • 0

#20 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 16:30, 20.06.2009

Trzeba łowić cięgno od zewnętrznej klamki, bo to od wewnętrzej masz przecież zablokowane
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#21 Marru

Marru
  • Forumowicz
  • 475 postów
  • Skąd:Miasto rond i pizzeri
  • Silnik:1
  • Wersja:qwerty
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1989
  • Nadwozie:xx
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:30, 22.06.2009

Problem załatwiony i dowiedziałem się parę rzeczy. Otóż ku zdziwieniu nie sposobem Glinusia. Zapraszamy do Mińska Mazowieckiego, a dokładnie do znajomego Lobuza52. Drzwi zostały rozbrojone od środka, oczywiście były zamknięte. Nic nie zniszczone, stan jak przed i z możliwością otwierania. Trwało to może ze 20 minut. Niestety klamka zewnętrzna ma w środku ułamany element i dlatego nie działa. Do tego klamki od Accordów mają tendencje do łamania się.
  • 0

#22 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 12:02, 22.06.2009

Jak chcesz to mam lewy tył zewnętrzny w stanie "po sklejeniu" bo też mi się ułamało. Kupiłem używaną za 100 zł ale spróbowałem skleić tę starą i jest OK. Ten element nie przenosi znów aż takich dużych sił, zeby sklejenie klejeem epoksydowym nie dało rady ;-) I teraz leży u mnie "zapas" ale mam nadzieję, ze nie bedę potrzebował tego znów wymieniać od razu.
  • 0
MaxLife RULEZ !!!

#23 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:16, 22.06.2009

Problem załatwiony i dowiedziałem się parę rzeczy. Otóż ku zdziwieniu nie sposobem Glinusia. Zapraszamy do Mińska Mazowieckiego, a dokładnie do znajomego Lobuza52. Drzwi zostały rozbrojone od środka, oczywiście były zamknięte. Nic nie zniszczone, stan jak przed i z możliwością otwierania. Trwało to może ze 20 minut. Niestety klamka zewnętrzna ma w środku ułamany element i dlatego nie działa. Do tego klamki od Accordów mają tendencje do łamania się.

Nie wiem jak on to robi ale robi :ok
Na zmianę klamki też Cię z nim umówię to nie będziesz się męczył :-P
  • 0

#24 Jacek1975

Jacek1975
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Kielce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:54, 28.11.2010

Problem załatwiony i dowiedziałem się parę rzeczy. Otóż ku zdziwieniu nie sposobem Glinusia. Zapraszamy do Mińska Mazowieckiego, a dokładnie do znajomego Lobuza52. Drzwi zostały rozbrojone od środka, oczywiście były zamknięte. Nic nie zniszczone, stan jak przed i z możliwością otwierania. Trwało to może ze 20 minut. Niestety klamka zewnętrzna ma w środku ułamany element i dlatego nie działa. Do tego klamki od Accordów mają tendencje do łamania się.


No dobrze, ale jak ów magik 'rozbroił' te drzwi? Możesz uchylić rąbka tajemnicy?
  • 0

#25 lynio

lynio
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:46, 06.12.2010

Czesc,
Maiałem ten sam problem i udało mi się otworzyć.
Narzędzia jaki użyłem do wąski brzeszczot i taśma izolacyjna :)
Brzeszczot okleiłem taśmą izolacyjną i wsunąłem go w szczelinę pomiędzy drzwiami (uszczelką drzwi) a karoserią.
Kilka ruchów góra-dół i udało się przesunąć przełącznik rodzicielskiej blokady drzwi.
Wsześniej "zmierzyłem" kąt oraz sposób wykonania ruchów góra-dół na drzwach, które się otwierały.
Oczywiscie drzwi otwierałem od środka samochodu.

pozdrawiam
Piotrek
  • 0

#26 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:05, 16.01.2011

A ja z kolei mam inny problem.
Po otworzeniu drzwi centralnym zamkniem - za pierwszym razem otwierają się przednie i tylne prawe. W tylnych lewych niby ten słupek od otwierania/zamykania się rusza ale drzwi nie otwiera. Muszę drugi raz nacisnąć przycisk na pilocie i od razu otworzyć drzwi bo za 2-3 sek znowu się zamykają. Jak już otworzę i zamknę to one znowu się zamykają i znowu muszę otwierać centralnym. Sprawa nie występuje przy manualnym otwieraniu drzwi (słupek ręcznie wyciągany).

Miał ktoś podobny problem?
  • 0

#27 Szczypior88

Szczypior88
  • Forumowicz
  • 239 postów
  • Skąd:Bełchatów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:17, 06.04.2011

Rozwiązałem inaczej ten problem. Zdjąłem klamkę wewnętrzną, wzialem kombinerki i na siłe dociągnalem do siebie cięgno otwierania i drzwi pusciły - banalne prawda?:) Klamka ogranicza ruchomosc cięgna i dodam jeszcze ze mialem blokade dla dzieci wlączoną. Nie wierzyłem że jest to tak banalne. Sprobujcie jesli macie taki sam problem. Męczyłem sie, kombinowalem az w koncu na siłe dociągnalem cięgno i drzwi sie pięknie otwierają.
  • 0

#28 Valdi.

Valdi.
  • Forumowicz
  • 341 postów
  • Skąd:ale co skąd?
  • Silnik:0,7
  • Wersja:S-uuper
  • KM:136 chyba
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:wyjątkowe
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:42, 25.04.2011

no i mnie spotkał problem z klamką prawy tył - otwiera sie tylko od środka :-/ na pewno klamka zewnętrzna do wymiany bo popękała...coś kiepskie te klamki w 6 genie :-/
  • 0

Czarno-biały Projekt by Valdi...
http://www.accordklu...pic.php?t=19232

Dopóki walczysz,jesteś zwycięzcą.

 

 

 

 


#29 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:47, 09.05.2011

Problem rozwiązany. Przyczyną było nieodpowiednio wygięte cięgno, które otwierało zamek w momencie położenia dźwigni silniczka centralnego w skrajnym położeniu. Jak nie zdążyłem złapać klamki w takim położeniu to dźwignia cofała się o ok 2mm i zamek się zamykał.
  • 0

#30 APC

APC
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Gorzów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:18, 26.08.2011

Ja mam problem z prawymi tylnymi drzwiami. Nie mam włączonej blokady rodzicielskiej ale nie mogę otworzyć drzwi ani od wewnątrz ani od zewnątrz, dodatkowo podnosząc "słupek" od recznego zamykania tez nie otwiera. Wyglada to tak jakby zamek ustawil się w jakims martwym polozeniu. W drzwiach słychac ze centralny "cyka" ale nie otwiera.

Kojarzy ktos z was taki problem?

[ Dodano: 2011-08-26, 18:13 ]
Temat ogarnięty - zdjęcie boczka tapicerki przy zamkniętych drzwiach to w sumie "małe piwko" :) demontujemy klamkę wewnętrzną, przycisk podniśnika szyb, odkręcamy dwie srubki w rączce i następnie musimy zdemontować boczek kanapy (jedna śrubka 10tka widoczna po odchyleniu kanapy) i uszczelkę drzwi. Następnie zostaje już tylko demontaż boczka i wszystko mamy na wierzchu. :)
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq