Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Wymiana na xenon


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
229 odpowiedzi w tym temacie

#46 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:48, 27.07.2009

Mihty, spryski do VIIgen to rzadkość nie wiem czy wiesz, a w ASO, to ...
co do Twojego opisu, to załóż 5000k, ale fabryka daje 4300K więc jak wolisz

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#47 Mihty

Mihty
  • Forumowicz
  • 191 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:19, 27.07.2009

Glinuś ...
Nie powiem na 100%, bo nie pamiętam ale coś mi świta z tym oznaczeniem "G" ... odnoszę dziwne wrażenie, że u mnie na lampach widziałem właśnie G1 (choć to dziwne, bo xenonów - póki co nie mam) ... moze poprzedni wlasciciel wymienial reflektory i kupil od wersji z xenonami. Dopiero w piatek lub w sobote bede mogl to sprawdzic, ale dałbym sobie reke uciac, ze widzialem u mnie na reflektorze po podniesieniu maski biale oznaczenie G1.
Kurcze, teraz mi to do konca tygodnia nie bedzie dawalo spokoju ;)


ToMala:
ASO...tak, wiem, wiem wiem ...
A spryski ... mówisz ze rzadkosc? No OK, ale przeciez jest sporo VII-mek na xenonach, wiec one przeciez mają chyba spryski, prawda? :-P
No chyba, ze jest jakos inaczej? :-D :mrgreen:

Pozdrawiam,
Michał


#48 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:03, 27.07.2009

Mihty, tak, ale mówimy o zakupie samych spryskiwaczy, a nie auta z nimi ;-)

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#49 Mihty

Mihty
  • Forumowicz
  • 191 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:15, 27.07.2009

A, no chyba ze o to chodzi - jakos nie chwyciłem co masz na mysli :->

A`propos sprysków - jak juz wczesniej napisalem - pytalem o komplet nówek w ASO i mi piękną cene sypneli, wiec rozwazam zakup nowych "uniwersalnych" z Allegro. Czy warto sie w to pakowac? I tak wychodze z zalozenia, ze będą one sluzyc raczej jako "demonstracja" a nie system oczyszczania reflektorow - kilka postow wczesniej padlo stwierdzenie o relacji pomiedzy brudnym reflektorem a oswietleniem przy soczewce wyposazonej w zarnik.

Troche boje cie rzeźbic z zderzaku by wycinac dziury pod wysuwane spryski, wiec nie wiem, czy nie zdecyduje sie na czarne montowane na zderzaku. (no fakt, ktos kto sie zna na VII gen. skojarzy ze tu jest cos inaczej, ale ... w razie kontroli zawsze moge powiedziec, ze mialem stluczke i w serwisie w celu obnizenia kosztow zamontowali mi taki system zamiast kosztownej wymiany calego zderzaka i wewnetrznych spryskow) :-P :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam,
Michał


#50 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:21, 27.07.2009

ja zakładałem do siebie spryski, i powiem tak, cierpliwości trzeba, zakładasz spryski, ciągniesz instalację, ja akurat na osobny przycisk, zbiornik płynu wymiana na większy z dwiema pompkami, sporo rozbierania całe popołudnie w D... a i jeszcze trzeba pomierzyć. Samo wiercenie jest banalne, ja chyba zamienię właśnie te sterczące na takie z Octavii II są na Allegro za jakies75zł, ale to same spryskiwacze, resztę musisz mieć. W VI gen te sterczące są seryjne, ale mega mi się nie podobają, choć pasują nawet jako całość do wizerunku auta i epoki z której jest, a miejsca jakby ktoś się zastanawiał na taką wymianą jak ja, jest pełno, tam już nie ma belki

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#51 Mihty

Mihty
  • Forumowicz
  • 191 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:29, 27.07.2009

Hm, no niby tak - pieprzenia z tą robotą na pewno troche jest (jak piszesz), ale z drugiej strony - boje sie troche wypuszczac tak totalnie bez zadnych spryskow. Pozniej bede musial kombinowac jak dowod odzyskac :mrgreen:

Pozdrawiam,
Michał


#52 cmsydney

cmsydney
  • Forumowicz
  • 207 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 21:33, 27.07.2009

A nie mozesz tylko "dziubki" zamontowac? Watpie by ktokolwiek sprawdzal czy plyn leci. Druga rzecz w VII sa chowane i nawet nikt sie nie zastanawial czy mam gdzies te spryskiwacze.

VII gen., i-ctdi, 2005r., 5,12l/100km a na co dzień w korkach 0l/100km :-)
Spalanie długodystansowe: 124700 -> 5,78l/100km. Wcześniej było: 39134km -> 6,46l


#53 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:25, 28.07.2009

Mihty, ale ja jestem jak najbardziej "za" zakładaniem, mówię tylko, że to nie zajmuje 5min i jest nie do końca jak to się mówi plug&play, ale warto ;-)

albo jak pisze cmsydney, naklej same przykrywki na zderzak :-D

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#54 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:02, 28.07.2009

Panowie każdy zderzak(oryginalny)do VII gen jest przystosowany pod spryski,tzn.po odwróceniu zderzaka na jego wewnętrznej stronie w miejscu gdzie mają być spryski mamy zaznaczone miejsce w postaci prostokąta gdzie należy wyciąć i zamontować,także chyba każdy potrafiłby ostrym nożykiem,bądź jak ktoś majsterkuje zrobić to mała szlifierką(są specjalne piłeczki).

#55 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:16, 28.07.2009

polecam wiertarkę i na zasadzie frezarki, nożykiem może być cięzko, chyba, że wyglądasz jak Pudzian (kto wie :-P) ;-)

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#56 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:33, 28.07.2009

Ponawiam pytanie. Jaka temperature maja oryginalne ksenony? Bo ktos wspomnial o 4300K a u mnie golym okiem widac roznice pomiedzy normalnymi swiatlami. Zalatuje niebieskim i chyba tylko daltonista nie zwroci uwagi.


D2S 4300K - pamiętaj, że soczewka rozszczepia światło i powstaje taka niebieska poświata, którą dostrzegasz.
To całkiem normalne ;-)
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#57 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:16, 28.07.2009

A ja mam pytanie, jakie sa żarówki pozycyjne w 7gen w wersji z xenonami? czy tez zwykle zaroweczki ktore przy xenonie swiecacym na biało beda wygladaly jak brzydkie zółte . jak to wyglada w oryginalnych lampach pod xenon?

#58 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 13:22, 28.07.2009

50m, jest dokladnie tak jak napisales, pozycyjne sa zolte, wyglada slabo. Szczegolnie ze w poliftowych sam klosz ze tak powiem jest niebieski. Odpalasz swiatla i czar pryska.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#59 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:23, 28.07.2009

dlatego te postojowe zwykłe zamieniamy na białe diody LED :D i jest lajtowo ;]

#60 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:24, 28.07.2009

Pozycyjne żaróweczki w VII gen mają oznaczenie W5W 12V i są całe szklane,ale możesz takie 5W włożyć diodowe,a światełko będzie bielsze.
A co do wycięcia prostokąta pod spryski oczywiście jak ktoś ma polecam małą modelarską szlifiereczkę z końcówką pt.piłeczka.




IPB Skin By Virteq