Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Wymiana na xenon


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
229 odpowiedzi w tym temacie

#226 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:23, 03.08.2012

a jak Ci poszło z wymianą żarowek???, troche ciasno szczególnie z prawej strony - co???

#227 Einstein

Einstein
  • Forumowicz
  • 144 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:29, 03.08.2012

dobra a ktos ma nieorginalne przetwornice godne polecenia? Zeby mi sie po miesiacu czy dwoch nie zepsuly?


Polecam M-tech już 8 miesięcy i wszystko ok :)

Gdyby żył Kopernik z pewnością jeździłby HONDĄ


 


#228 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:53, 05.08.2012

Witam wszystkich. Jestem zupełnym laikiem w tych sprawach, autem tylko jeżdżę, więc wybaczcie i nie piszcie że " Było już, poszukaj na forum". Wiem że było, tylko niech ktoś mi jednym zdaniem odpowie na czym polega wymiana świateł na ksenony? Z tego co zrozumiałem to nie jest to aż tak proste i wiąże się z i kosztami i delikatną modyfikacją. I czy istnieje jakaś inna możliwość polepszenia widoczności poprzez montaż jakichś super turbo żarówek? Niekoniecznie ksenonów. Gdyż to jest główny powód mojego postu? Bo moje światłą jakoś ,delikatnie mówiąc, słabo świecą. Z góry dziękuję za odpowiedzi i wyrozumiałość.

#229 Mateusz607

Mateusz607
  • Forumowicz
  • 1001 postów
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 19:35, 07.08.2012

a jak Ci poszło z wymianą żarowek???, troche ciasno szczególnie z prawej strony - co???

prawej patrząc od tyłu auta? wlew do płynu spryskiwaczy wysuwa się i odchyla a wtedy jest więcej miejsca niż z lewej ;-)

na czym polega wymiana świateł na ksenony?

zmiana żarówek i dołożenie przetwornic

wiąże się z i kosztami i delikatną modyfikacją

wg. prawa musisz mieć spryskiwacze i mechanizm samopoziomujący (jak dociążysz tył to żeby światła nie świeciły wyżej oślepiając innych z naprzeciwka)

I czy istnieje jakaś inna możliwość polepszenia widoczności poprzez montaż jakichś super turbo żarówek?

montaż dobrych żarówek, nie jakiś "NO Name" np. Osram Night Braker, Tsungram coś tam +90%, Philips (dlaszej nazwy nie pamiętam). Będzie lepiej ale szału się nie spodziewaj

#230 Mihty

Mihty
  • Forumowicz
  • 191 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:52, 08.09.2014

Chciałem się podzielić na Forum pewną refleksją nt. xenonów.

Od dłuższego czasu wydawało mi się, że coraz słabiej mi świecą. Na początku w zasadzie nie było potrzeby włączania drogowych w nocy, a ostatnimi czasy jazda bez drogowych zaczynała się robić niebezpieczna. Czara goryczy się przelała , gdy 2 tygodnie temu jechałem nocą z Krakowa do W-wy podczas lekkiego deszczu. Nie były to mocne opady a raczej sporadyczne krople, które siedząc na szybie w połączeniu ze swiatłami oponentów na prawdę dawały w kość. Moje biedne xenony nie były w stanie sie przez to przebić. Jakoś powoli dojechałem ale po powrocie ppierwsze co zrobiłem to zakupiłem parę nowych Osramów 66240.

 

Przy okazji sobotnich prac garażowych zmieniłem żarniki. Trwało to chwilę, bo dostęp trudny i poza tym nie chciałem nic pourywać w środku.

Operacja zakończyła się sukcesem. Podczas wymiany zapaliłem na moment światła mając zmieniony tylko jeden żarnik. Różnica w smudze światła na ścianie przed samochodem była kolosalna.

 

Tak więc ze swojej strony mogę powiedzieć, że nie należy się sugerować i czekać aż żarnik zacznie świecić na różnowo, fioletowo, purpurowo czy jakoś tam w ten deseń. On sie po prostu zużywa i świeci najzwyczajniej w świecie słabo. Ot taka refleksja ...


Pozdrawiam,
Michał





IPB Skin By Virteq