Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Kamera samochodowa

all_gen rejestrator kamera kamera samochodowa VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
996 odpowiedzi w tym temacie

#586 Trigger

Trigger
  • Forumowicz
  • 734 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 08:33, 03.06.2015

 

Jak za 100zł, to nie jest źle.

 

Jak lubisz taki syf to możesz kupić cokolwiek, bo wszystko ma ten sam procesor, prawdopodobnie Novatek 96220. W tym przypadku przepłacasz za "markę" bo to samo możesz kupić nawet za 40 zł a jeżeli chcesz konkretnie w tym pudełku to masz tu za 60.

http://allegro.pl/ka...5216013567.html

 

Musisz tylko wiedzieć że w przypadku tych budżetowych kamer nic nie jest takie jak opisują w danych technicznych więc jak liczysz na katalogowe 120 stopni w rozdzielczości 720p to się rozczarujesz i zobaczysz 90 stopni bo 120 jest np przy najniższej rozdzielczości.

Te kamery robią też przerwy między kolejnymi nagraniami, średnio 5 sekund a zgodnie z zasadami murphiego, coś się zdarzy właśnie w ciągu tych paru sekund.

Poza tym dokładając drugą stówę możesz mieć naprawdę super kamerę ze świetnym obrazem więc nie ma sensu pchać się w takie badziewie.

 

 

Witam.

zapytam z grubej rurki... :)

 

Jest ktos w stanie zaproponowac 3, moze 5 kamer które sa warte uwagi segregujac je od najdrozszej do najtanszej.

 

 

Ale chodzi Ci o najlepsze z najtańszych czy ogólnie bez względu na budżet. 

Mniej więcej wygląda to tak:

 

DOD LS460W/LS360W

Vicovation Marcus 4

Vicovation Marcus 2

G90

CVR A7810-G

G1WH

 

Ta ostatnia jest chyba najbardziej popularną kamerą samochodową ever a z racji tego jest bardzo tania (ok 200 zł) a jakością obrazu w dzień i w nocy może konkurować z najlepszymi, choć ma też gorsze strony.

Największą bolączką tych kamer jest awaryjność ale nie wiem czy z racji ilości sprzedanych egzemplarzy czy faktycznie ze słabej jakości.

G1WH i jej bracia i siostry które są oferowane w setkach modeli gorzej sobie radzą z jazdą pod słońce niż Marcusy czy LS460/360W ale i tak o niebo lepiej niż wcześniejsze generacje kamer które w takich warunkach pokazywały ciemny obraz.


Użytkownik Trigger edytował ten post 08:36, 03.06.2015

  • 0

#587 Jacko

Jacko
  • Forumowicz
  • 351 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:05, 03.06.2015

 

Musisz tylko wiedzieć że w przypadku tych budżetowych kamer nic nie jest takie jak opisują w danych technicznych więc jak liczysz na katalogowe 120 stopni w rozdzielczości 720p to się rozczarujesz i zobaczysz 90 stopni bo 120 jest np przy najniższej rozdzielczości.

Te kamery robią też przerwy między kolejnymi nagraniami, średnio 5 sekund a zgodnie z zasadami murphiego, coś się zdarzy właśnie w ciągu tych paru sekund.

 

Poza tym dokładając drugą stówę możesz mieć naprawdę super kamerę ze świetnym obrazem więc nie ma sensu pchać się w takie badziewie.

 

Wskaż mi MAŁĄ "super kamerę" za 200zł, z polskiej dystrybucji, z gwarancją 24m, z FV.

Z góry dziękuję.


  • 0

#588 fullrespect

fullrespect
  • Forumowicz
  • 67 postów
  • Skąd:Leicester
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:198
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU3
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:42, 03.06.2015

Ja sie zastanawiam nad ta G90 bo mysle wydac nie wiecej jak jakies 70 £

Gdzie mozna kupic ta G90 ze sprawdzonego zródla bo widze na aliexpress maja ale czy to rzeczywiscie G90 to watpliwa sprawa jak nie widzialo sie nigdy oryginału.


  • 0

#589 Heka

Heka
  • Klubowicz
  • 1709 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 167
Wzorowa

Napisano 13:29, 03.06.2015

Dowiedziałem się, że jeśli w G1WC chce się mieć więcej niż 32GB, to Transcend 64GB class 10 na bank działa i nie sprawia żadnych problemów.


  • 0
<p><span style="color:#f0ffff;">Pan Bóg stworzył człowieka a Japończycy samochód</span> :zoltek:</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...Obecnie</a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu.../'>Było</a></p>
<p> </p>

#590 Trigger

Trigger
  • Forumowicz
  • 734 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:47, 03.06.2015

Wskaż mi MAŁĄ "super kamerę" za 200zł, z polskiej dystrybucji, z gwarancją 24m, z FV.

Z góry dziękuję.

 

 

Tak jak poprzednicy napisali, napaliłeś się na to *cenzura* za 100 zł i nie docierają do ciebie żadne argumenty. Jak priorytetem jest wielkość zamiast jakość to droga wolna, twoje pieniądze, twoja sprawa.


  • 0

#591 Jacko

Jacko
  • Forumowicz
  • 351 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:03, 04.06.2015

Tak jak poprzednicy napisali, napaliłeś się na to *cenzura* za 100 zł i nie docierają do ciebie żadne argumenty. Jak priorytetem jest wielkość zamiast jakość to droga wolna, twoje pieniądze, twoja sprawa.

 

Kolego pohamuj trochę bajere. Na nic się nie napaliłem, nic nie kupiłem, olałem temat, nie mam teraz czasu na pierdoły. Nie widzę też nic złego w niechęci zakupów chińszczyzny o której wielu pisze "największą wadą G1WC (czy jakoś tak) jest jej usterkowość". 

Jeśli zwyczajnie nie możesz takiej wskazać to napisz, nikt nie jest doskonały. Z mojej strony temat i debatę nt kamery uważam za zamknięte.


  • 0

#592 Trigger

Trigger
  • Forumowicz
  • 734 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:24, 06.06.2015

Nie ma to jak zawracać głowę, potem strzelić focha za to że uzyskało się odpowiedź inną niż się oczekiwało.
Nie jest problemem wskazać kamerę bardzo małą na fv, problemem jest znaleźć taką za 100 zł w dodatku niechińską.

Użytkownik Trigger edytował ten post 14:27, 06.06.2015

  • 0

#593 Jacko

Jacko
  • Forumowicz
  • 351 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:32, 06.06.2015

Nie ma to jak zawracać głowę, potem strzelić focha za to że uzyskało się odpowiedź inną niż się oczekiwało.
Nie jest problemem wskazać kamerę bardzo małą na fv, problemem jest znaleźć taką za 100 zł w dodatku niechińską.

 

Posłuchaj/poczytaj cynglu

 

Po pierwsze: zanim się odezwałeś niepytany, napisałem 3 (słownie: trzy) posty z grzecznym zapytaniem - gdzie tu "cenzura na k" zawracanie głowy?

Po drugie: nie oczekiwałem żadnej odpowiedzi, więc jak mogłem strzelić focha

Po trzecie: napisałem grzecznie i wyraźnie że nic nie kupiłem, bo "chwilowo" nie mam czasu na montaż, a nie jest mi to do szczęścia potrzebne już i teraz

Po czwarte: JW. Z mojej strony temat i debatę nt kamery uważam za zamknięte.

 

PS. Tyle offtopu w tym temacie że jeden więcej nie robi różnicy.


  • 0

#594 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 16:35, 06.06.2015

Hej :-)
Koledzy, Wielki Brat czuwa... i stąd moja prośba - koniec wycieczek osobistych, ani kroku dalej w tą stronę... proszę... jest taka ładna pogoda, korzystajcie z pięknych okoliczności przyrody zamiast obrzucać się epitetami...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#595 fullrespect

fullrespect
  • Forumowicz
  • 67 postów
  • Skąd:Leicester
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:198
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU3
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:18, 28.06.2015

Witam ponownie, po długich poszukiwaniach, czytaniu recenzji i własnych przemyśleniach doszedłem do wniosku ze nie ma sensu wywalać ponad 100 GB żeby mieć przyzwoitą kamerę i kupiłem taką oto kamerkę:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/391128704614. Na dzień dzisiejszy (2015.06.28) koszt to 52 GBP z wliczoną wysyłką do UK bo tam aktualnie mieszkam.

 

Jakby aukcja umarła to podaję dokładną nazwę:

 

 

więcej na temat można poczytać tutaj: https://dashcamtalk.com/b40-a118/

i tutaj: http://www.techmoan....cam-review.html

 

A dla porównania zerknijcie sobie na to: https://dashcamtalk....orama-ii--s--g/

 

Jak przyjdzie to dorzucę własne spostrzeżenia. A jak się okaże na prawdę dobra - to kupię drugą - na tył :)

Zastanawia mnie tylko kwestia jak ominąć wejście zapalniczki i podłączyć ją bezpośrednio pod akku ewentualnie jakieś niezależne źródło zasilania aby podczas parkowania na zatłoczonym parkingu nagrać drania co mi auto porysował.

 

Pozdrówka !


  • 0

#596 fullrespect

fullrespect
  • Forumowicz
  • 67 postów
  • Skąd:Leicester
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:198
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU3
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:14, 01.07.2015

Witam,

kamerka dotarła, malutka i zgrabna. Łatwa w obsludze, kabelek do zapalniczki na razie poprowadzilem na szybkiego ale później bede sie bawil zeby wziasc zasilanie z lusterka.

 

Wrażenia po testach...

jak to sie mówi - dupy nie urywa - ale na codzienna jazdę wystarczy. Jedyne co mi na mysl przyszlo to aby zakupic dwie takie i ulokowac je w rogach szyby zeby miec pokrytą wiekszą powierzchnie - ale przy tym co jest - nie jest juz źle. Jakość obrazu nie jest zachwycająca ale wystarczająca aby odczytac numery blach z okolo 3 do moze 5 metrów jesli zrobi sie stop klatkę.

Przykładowe video wrzucę jak przejadę sie kolejnym razem bez włączonego mikrofonu bo za duzo kląłem po drodze :P

 

Musze jeszcze obadac jak ma sie sprawa z zasilaniem z tzw Power Banków - bo to ciekawe rozwiązanie na parkingi :)

Jest tego sporo w sieci: http://www.gearbest....4/d4_>10000mah/

 

Tylko teraz obcykac jakis przełącznik automatyczny ze jak odłączy sie zasilanie ze stacyjki to by przełączało na baterię a ją można umocowac w schowku na okulary (w accod 8  przynajmniej jest). I tym oto sposobem bylaby zalatwiona sprawa nagrywania na postoju.


  • 0

#597 jaca

jaca
  • Forumowicz
  • 976 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 21:17, 01.07.2015

Wrażenia po testach...
jak to sie mówi - dupy nie urywa - ale na codzienna jazdę wystarczy.


W tej cenie dokładnie taka ma być :D
  • 0

#598 fullrespect

fullrespect
  • Forumowicz
  • 67 postów
  • Skąd:Leicester
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:198
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU3
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:48, 05.07.2015

Siemka,

mały update:

Po kilku dniach testowania w sumie kamerka (B40 A118C Novatek 96650 AR0330 6G Lens 1080P G-sensor) spisuje się OK poza jednym małym wybrykiem gdzie mikrofon zaczął łapać jakieś szumy takie głośne że zagłuszało resztę. Dzień później - wszystko wróciło do normy. Nie mam pojęcia czym było to spowodowane.

 

Teraz trochę o danych na karcie MicroSD - kupiłem Samsunga EVO SDHC 48 MB/s i tutaj muszę pochwalić bo spisuje się świetnie. Wracając do kamery - nagrałem już ponad 25 GB danych video i całkowity czas wynosi 3 godziny i 50 min, jak dla mnie super bo można wrócić duuuzo wstecz w razie czego.


  • 0

#599 seiko

seiko
  • Forumowicz
  • 470 postów
  • Skąd:południe
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:58, 23.07.2015

mam takie pytanie techniczne co da lepsza  jakość  obrazu nagrywając  w trybie 2560x1080  30fps czy 1280x720  60fps? 

Zakładam, że te tryby są obsługiwane prawidłowo  w G90  a nie jest to tylko informacja na pudełku. ( tak jak w G1W gdzie  60fps nie działa)


  • 0

#600 jaca

jaca
  • Forumowicz
  • 976 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 12:18, 23.07.2015

Zależy czym dla Ciebie jest lepsza jakość :)
Większa rozdzielczość to większe rozmiarowo zdjęcie (klatka filmu) i teoretycznie więcej szczegółów. Teoretycznie, bo może się okazać, że pomimo wysokiej rozdzielczości, szczegóły są i tak nieostre (słaba matryca).
Z drugiej strony 60fps daje Ci 2x więcej klatek w jednostce czasu w porównaniu do 30fps. Stopklatka powinna być teoretycznie ostrzejsza.
Jednak w przypadku tanich kamer z 60fps to nie jest prawdziwe 60fps, tylko upłynnione w ruchu 30fps, które dla każdego przejścia między klatkami tworzy software'owo dodatkową klatkę, która sprawia wrażenie, płynności nagrania.
Nie wiem jak w wypadku G90 - trzeba poczytać czy to real-time 60fps czy interpolowane.

Dla mnie priorytetem (poza ceną) jest i tak jakość nagrywania przy ograniczonym świetle (np. w nocy). Na drugim miejscu patrzyłbym na 60fps i dopiero na końcu patrzyłbym na rozdzielczość.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen, rejestrator, kamera, kamera samochodowa, VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq