Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Kamera samochodowa

all_gen rejestrator kamera kamera samochodowa VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
996 odpowiedzi w tym temacie

#391 Drizzit

Drizzit
  • Klubowicz
  • 1362 postów
  • Skąd:Königshütte Oberschlesien
  • Silnik:K20
  • Wersja:customS
  • KM:172,8
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
Garaż Zobacz Garaż
Reputacja: 22
Super

Napisano 14:32, 01.08.2014

Dzięki kolego :)

 

Takie pytanie jeszcze mam: czy widział gdzieś ktoś, uchwyt samoprzylepny? Na taśmę dwustronną? Żeby pasował do tej kamerki.


  • 0

#392 chlebe

chlebe
  • Forumowicz
  • 181 postów
  • Skąd:Stalowa Wola
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:56, 01.08.2014

Gdzie znalazłeś ten kod :) ? albo poprostu jesli mozesz podaj :)

 

Ja użyłem G1WHDVR, ale w razie czego jest jeszcze drugi OZCARDVR.

Jakbyś tam brał to warto zaznaczyć (tam na dole w proponowanych rzeczach - karty, itp.) jeszcze uchwyt pod lusterko za 2,10$.


Użytkownik chlebe edytował ten post 23:57, 01.08.2014

  • 0

#393 Trigger

Trigger
  • Forumowicz
  • 734 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:20, 02.08.2014

Z zasilaniem zrobiłem tak, że bezpośrednio z aku pociagnalem zasilanie do kabiny i poprowadziłem do przewodu zasilania zapalniczki. Tam dolutowalem się z dodatkowym gniazdem zapalniczki i tam podpiałem ale poprzez przełącznik. Dzięki temu mam wolne gniazdo zapalniczki oraz jak potrzebuje to przełączam się na stałe zasilanie i nagrywa nawet jak mnie nie ma w aucie. Polecam to rozwiązanie.

Użytkownik Trigger edytował ten post 21:22, 02.08.2014

  • 0

#394 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 12:15, 03.08.2014

Staram się właśnie ogarnąć temat z softem do G1WH.
Tak się zastanawiam czy rzeczywiście coś daje zmiana na LS388W. Większy bitrate to większy plik na karcie, a czy różnica w ogóle jest zauważalna ?
Czy ktoś próbował inne softy ? Czy rzeczywiście ten od LS388W jest najlepszy ?
No i kolejna kwestia, że to są "stare" softy. Z tego co czytam nowszych już nie zalecają wgrywać bo są zabezpieczone.
Widzę, że najnowszy oryginalny do G1WH to 2014.509 ale nie widzę aby był gdzieś do ściągnięcia, ma ktoś może ??

Ja u siebie mam jeden problem. Co jakiś czas kamera przestaje nagrywać. Mam ustawiony czas pojedynczego filmu na 3 min. Nagranie dochodzi do końca i nie rozpoczyna nowego tylko przestaje nagrywać. Widać kiedy to się dzieje bo włącza się ekran.
Trzeba zatrzymać nagrywanie i włączyć je ponownie. Kartę mam Sandiska 32GB Class 10 i teraz czytam, że właśnie tej jednej karty nie polecają :(
Pytanie czy to rzeczywiście karta (kompatybilność) jest problemem ? Ma ktoś jeszcze taką przypadłość ?
Fakt, że u mnie kamera pracuje sporo bo jeżdżę non stop (dziennie kilkaset km), jak ktoś jeździ mało to u niego może się to nie stać.
  • 0

#395 chlebe

chlebe
  • Forumowicz
  • 181 postów
  • Skąd:Stalowa Wola
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:03, 04.08.2014

No właśnie też czytałem, że z tą kartą są problemy. Ale właśnie firmware od innych kamerek podobno rozwiązuje problem kompatybilności kart. Odnośnie jakości filmików, to przy większym bitrate powinno być widać więcej szczegółów. Ale zaznaczam, że piszę czysto teoretycznie, bo ja na moją G1WH jeszcze czekam. Jeżeli chodzi o firmware 2014.0509 to nie ma go póki co nigdzie do ściągnięcia, więc w razie gdybyś chciał wrócić do oryginalnego softu to pozostaje starsza wersja, chociaż gdzieś czytałem, że niebawem ma wyjść jeszcze nowsza wersja.


  • 0

#396 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 11:57, 04.08.2014

No właśnie. Ja chyba wrócę do oryginału jak się ten nowszy pojawi.

Nie wierze, że jest zauważalna różnica w jakości na samej zmianie bitrate, a innych zalet nie widzę, a raczej wady.

Dzisiaj jechałem i tak samo rejestrator przestał w jednym momencie nagrywać ale jest zasadnicza różnica.

Na oryginalnym sofcie jak przestaje nagrywać to włącza się ekran więc mimo woli zauważam to, wystarczy puścić nagrywanie od nowa i po krzyku.

Na sofcie od LS388W ekran się nie włącza jak się zawiesi. Widać to tylko po diodzie, która mruga podczas nagrywania i przestaje mrugać (świeci ciągle) jak nie nagrywa.

Może kupię jeszcze jakąś inną kartę ale jaką ? Jest coś godnego polecenia ? Zawsze uważałem, że Sandisk robi najlepsze karty i nigdy nie miałem z nimi problemu.


  • 0

#397 0okm

0okm
  • Forumowicz
  • 16 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:06, 04.08.2014

No właśnie. Ja chyba wrócę do oryginału jak się ten nowszy pojawi.

Nie wierze, że jest zauważalna różnica w jakości na samej zmianie bitrate, a innych zalet nie widzę, a raczej wady.

Dzisiaj jechałem i tak samo rejestrator przestał w jednym momencie nagrywać ale jest zasadnicza różnica.

Na oryginalnym sofcie jak przestaje nagrywać to włącza się ekran więc mimo woli zauważam to, wystarczy puścić nagrywanie od nowa i po krzyku.

Na sofcie od LS388W ekran się nie włącza jak się zawiesi. Widać to tylko po diodzie, która mruga podczas nagrywania i przestaje mrugać (świeci ciągle) jak nie nagrywa.

Może kupię jeszcze jakąś inną kartę ale jaką ? Jest coś godnego polecenia ? Zawsze uważałem, że Sandisk robi najlepsze karty i nigdy nie miałem z nimi problemu.

Ja mam teraz kartę Toshiba 32GB klasy 10 i jak do tej pory nie było żadnego problemu.


  • 0

#398 Drizzit

Drizzit
  • Klubowicz
  • 1362 postów
  • Skąd:Königshütte Oberschlesien
  • Silnik:K20
  • Wersja:customS
  • KM:172,8
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
Garaż Zobacz Garaż
Reputacja: 22
Super

Napisano 15:10, 04.08.2014

No właśnie. Ja chyba wrócę do oryginału jak się ten nowszy pojawi.

Nie wierze, że jest zauważalna różnica w jakości na samej zmianie bitrate, a innych zalet nie widzę, a raczej wady.

Dzisiaj jechałem i tak samo rejestrator przestał w jednym momencie nagrywać ale jest zasadnicza różnica.

Na oryginalnym sofcie jak przestaje nagrywać to włącza się ekran więc mimo woli zauważam to, wystarczy puścić nagrywanie od nowa i po krzyku.

Na sofcie od LS388W ekran się nie włącza jak się zawiesi. Widać to tylko po diodzie, która mruga podczas nagrywania i przestaje mrugać (świeci ciągle) jak nie nagrywa.

Może kupię jeszcze jakąś inną kartę ale jaką ? Jest coś godnego polecenia ? Zawsze uważałem, że Sandisk robi najlepsze karty i nigdy nie miałem z nimi problemu.

Z własnych doświadczeń, z róznymi sprzętami, mogę polecić karty firmy ADATA, klasy 10

Stosunek ceny do jakości wydaje się być znakomity. Do tego nie są to karty "konfliktowe"


  • 0

#399 www.gom.pl

www.gom.pl
  • Forumowicz
  • 63 postów
  • Skąd:Gdynia
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:40, 06.08.2014

Ja kupiłem do siebie model BlackVue DR400 HD II - bardzo ładnie ukrywa się za lusterkiem, rejestrator jest b.drogi, ale stwierdziłem po opiniach w internecie że warto Kupiłem w sklepie HADRON, ale jeśli chodzi o jakość nagrań, to jest tragedia, gdy zabaczyłem moje nagranie wykonane podczas jazdy pod słońce pomyślałem że sprzęt jest uszkodzony:

- wysłałem więc  ten film do dystrybutora firmy HADRON z pytaniem dlaczego przy najlepszych mozliwych ustawieniach rejestracji ten bardzo drogi rejestrator nagrywa z tak nędzną jakością i DZIŚ odebrałem oficjalną opinię firmy HADRON dystrybutora sprzetu BlackVue w Polsce:
"Nasze stanowisko
- pogorszona jakość obrazu która występuje przy szybko zmieniającym się natężeniu światła (np. przejazd między  drzewami), może mieć miejsce i nie traktujemy tego jako usterki a jako właściwość produktu. Z naszych doświadczeń wynika że inne tego typu produkty konkurencyjnych firm, również mają podobne właściwości..."
Łącznie zapłaciłem za zestaw BlackVue, kartę CD 32GB class 10 i oryginalny dedykowany moduł PowerMagic około 1600,- PLN 
Na dodatek jak się go zostawi w samochodzie przez kilka godzin na słońcu z super modułem podtrzymującym zasilanie to po około 5-6 godzinach się zawiesza.. Na to napisali że w ciepłe dni może się tak być...
To tak w kwestii ceny, jakości i różnych badziewi na rynku

Użytkownik www.gom.pl edytował ten post 21:43, 06.08.2014

  • 0

#400 chlebe

chlebe
  • Forumowicz
  • 181 postów
  • Skąd:Stalowa Wola
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:13, 06.08.2014

Jeżeli youtube za bardzo nie namieszał, to jakość fatalna. Ale samo urządzenie faktycznie dyskretne.


  • 0

#401 Drizzit

Drizzit
  • Klubowicz
  • 1362 postów
  • Skąd:Königshütte Oberschlesien
  • Silnik:K20
  • Wersja:customS
  • KM:172,8
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
Garaż Zobacz Garaż
Reputacja: 22
Super

Napisano 01:26, 07.08.2014

A było poczytać ten wątek i za 100 parę dolców zakupić GT550W lub ten o połowę tańszy "odpowiednik" :)

Nie ma kłopotów ze słońcem pomiędzy drzewami, a i pod słońce daje radę :)

Nie chcę Cię dobijać, ale wpakowałeś kupę kasy w kupę :|


  • 0

#402 seiko

seiko
  • Forumowicz
  • 470 postów
  • Skąd:południe
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:48, 07.08.2014

zna ktoś sposób jak zrobić zrzut z ekranu z nagranego filmiku? g1wh nagrywa filmik w formacie *.mov   po zrobieniu printscreena niby na początku obraz jest widoczny, ale po zapisaniu zdjęcia np w paincie obojętnie czy jpg  czy bmp i przesłaniu na inny komp jest tylko czarny ekran


  • 0

#403 seiko

seiko
  • Forumowicz
  • 470 postów
  • Skąd:południe
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:48, 07.08.2014

problem nie jest tyle w zapisaniu printscreena, bo normalnie przy czymś innym wszystko działa.   tylko właśnie ten problem z kadrem filmu.   nawet zrobiony printscreen z pulpitem na którym sie odtwarza filmik wszystko dookoła jest widoczne, a tylko ten kard filmu się robi czarny.  albo po wklejeniu do paina nawet jak jest widoczny to z błędami, tzn jest widoczny tylko kawałek kadru. próbowałem robic nawet printscrenna z printscreena  ale efekt ten sam.  mimo ze na początku nawet kadr z filmu jest widoczny to po przesłaniu na inny komputer juz tylko czarny ekran na kadrze.  dlatego podejrzewam, że winny może byc odtwarzac w którym film jest odtwarzany. u mnie sie odpala tylko na media player classic,  w innych programach odtwarzajacych video  filmik z kamerki w ogóle nie rusza.


  • 0

#404 artek0903

artek0903
  • Forumowicz
  • 329 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,3
  • Wersja:ES
  • KM:154
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:05, 07.08.2014

polecam VLC media player, jeszcze nie trafiłem na film, którego by nie odtwarzał, dodatkowo ma możliwość wykonania zrzutu klatki z filmu bezpośrednio z programu


  • 0

#405 Grucha86

Grucha86
  • Forumowicz
  • 96 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:21, 07.08.2014

Przeglądam ostatniego czasu te kamerki i muszę powiedzieć że G1WH charakteryzuja się bardzo dobrym stosunkiem jakość/cena u nasz chińskich braci można już ją mieć za 44 dolary z wysyłką do Polski możecie mi potwierdzić czy wygląda tak samo jak wasza zamówiony na ebay.co.uk?. Podejrzewam że te z brytyjskiego ebaya są tymi z chińskiego Aliexpressu ale lepiej się upewnić ;).

http://www.aliexpres...1708044392.html


Użytkownik Grucha86 edytował ten post 12:22, 07.08.2014

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen, rejestrator, kamera, kamera samochodowa, VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq