Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

swiatła dzienne połaczone z modułem automatycznego śwaiteł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
207 odpowiedzi w tym temacie

#136 Guest_macios_*

Guest_macios_*
  • Guests

Napisano 13:01, 30.09.2011

Ten moduł CLM02 wydaje się być super. Tylko jedna sprawa....jak wygląda to w świetle naszych polskich przepisów drogowych? Czy stosowanie świateł drogowych jako świateł do jazdy dziennej jest legalne?
  • 0

#137 kuzek

kuzek
  • Forumowicz
  • 205 postów
  • Skąd:Wawa okolice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:30, 30.09.2011

nie , to nie jest legalne niestety przy wykorzystaniu tego modułu jesli chcesz korzystac ze swiateł drogowych
  • 0

#138 navaja

navaja
  • Forumowicz
  • 67 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:56, 07.10.2011

Ten moduł CLM02 wydaje się być super. Tylko jedna sprawa....jak wygląda to w świetle naszych polskich przepisów drogowych? Czy stosowanie świateł drogowych jako świateł do jazdy dziennej jest legalne?

macios
zadaj sobie proszę trochę trudu i przeczytaj ten wątek kilka stron wstecz - znajdziesz tam odpowiedź, której zresztą kolega Kuzek Ci już udzielił.
Nie jest to legalne, bo klosz lampy drogowej nie ma homologacji jako klosz lampy swiatła dziennego. Natomiast sama idea wykorzystania przyciemnionych świateł długich jako świateł dziennych jest/była stosowana przez takie firmy jak Audi czy BMW.
Jeżeli się zdecydujesz to przy montażu upieraj się by było to zamontowane tak byś jadąc na przegląd mógł to odłaczyć i powrócić do ustawień fabrycznych.
Jak trafisz na wyjątkowo upierdliwego policjanta to możesz mieć problem ale patrząc na to co się porusza na naszych drogach - te pseudo kseonony z allegro czy inne niebieskie żarówki o mocy 100 W pomontowane przez wiejskich tuningowców to Twoje światła dzienne zrobione z przytłumionych długich nikogo nie zainteresują.
  • 0

#139 ZbyszekS

ZbyszekS
  • Forumowicz
  • 166 postów
  • Skąd:Kraków / Proszowice
  • Silnik:1,8
  • Wersja:Sport
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:23, 07.10.2011

Przegląd i policja to najmniejszy problem. Schody zaczynają się jak uderzysz w autko wyjeżdżające z podporządkowanej i sprawa będzie na tyle poważna, że prokuratura zacznie sprawdzać Twoje oświetlenie albo poszkodowany zezna, że nie widział Twoich świateł... W autach, które mają homologowane długie/dzienne problemu nie będzie.
  • 0

Pozdrawiam, Zbyszek

był: Accord CL7 Comfort 2004 Royal Ruby Red , jest: Civic FK2 Sport 2015 Brilliant Sporty Blue


#140 www.gom.pl

www.gom.pl
  • Forumowicz
  • 63 postów
  • Skąd:Gdynia
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:21, 08.10.2011

Panikujesz kolego...
1. Nawet jeśli nie masz zapalonych żadnych świateł, winny jest ten kto nie udzielił pierwszeństwa, ewentualnie możesz dostać mandat za brak włączonych świateł.
2. Przecież układ świateł mijania nie jest zmodyfikowany, a dziennych zgodnie z przepisami i tak nie masz, więc czego mają dociekać policjanci? Równie dobrze obecnie gdy nie mam żadnych świateł dziennych ten wyjeżdżający może powiedzieć to samo - że nie widział moich świateł dziennych. Nie mam obowiązku mieć świateł dziennych mając mijania. Wystarczy włączenie świateł mijania, aby samochód był prawie fabryczny i zgodny z przepisami.
  • 0

#141 ZbyszekS

ZbyszekS
  • Forumowicz
  • 166 postów
  • Skąd:Kraków / Proszowice
  • Silnik:1,8
  • Wersja:Sport
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:46, 08.10.2011

Ok, mandat to pikuś, ale zauważ, że jeszcze jest sprawa ubezpieczenia OC sprawcy i jeśli ubezpieczyciel znajdzie cokolwiek, co może wskazywać że przyczyniłeś się do kolizji/wypadku to na kasę poczekasz i nie koniecznie dostaniesz pełne odszkodowanie.
  • 0

Pozdrawiam, Zbyszek

był: Accord CL7 Comfort 2004 Royal Ruby Red , jest: Civic FK2 Sport 2015 Brilliant Sporty Blue


#142 www.gom.pl

www.gom.pl
  • Forumowicz
  • 63 postów
  • Skąd:Gdynia
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:27, 08.10.2011

Chyba nie miałeś nigdy wypadków, bo ja niestety od czasu zakupu nowego samochodu - mam pecha - i już 3 razy atakowano na drodze mój samochód.
Zawsze to było to pokrywane z oc sprawcy, raz nawet klient stawał okoniem. Nigdy zadnemu rzeczoznawcy i likwidatorowi szkody nie przyszło pytać czy miałem jakieś światła, czy były włączone itp. Nie wiem skąd takie spiskowe teorie.

Ale aby być uczciwym na koniec napiszę: teoretycznie oczywiście masz rację.
  • 0

#143 MaxOP

MaxOP
  • Forumowicz
  • 1172 postów
  • Skąd:Opole
  • Silnik:3.0
  • Wersja:535D
  • KM:402KM/733Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:E61
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 08:52, 10.10.2011

Panowie a co sądziecie o naszym polskim module do światel dziennych w światłach drogowych http://allegro.pl/sw...1764721654.html zastanawiam sie nad zakupem tego bajeru i za bardzo nie wiem jak ugryść podłączenie tego pod żarówki świateł drogowych no i podpięcie pod centralny - posiada funkcje coming and living home. moze mi ktoś pomóc jak to ogarnac w VII genie.
  • 0

#144 MaxOP

MaxOP
  • Forumowicz
  • 1172 postów
  • Skąd:Opole
  • Silnik:3.0
  • Wersja:535D
  • KM:402KM/733Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:E61
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 10:07, 10.10.2011

wszystko ładnie, pięknie tylko potem jak sie trafi na upierdliwego policjanta czy diagnoste pojawia sie problem z homologacja E4 :k
  • 0

#145 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:11, 10.10.2011

Moduł CLM02_CAN, Marka HONDA, Model ACCORD, Program 77

Dołączona grafika

Ja zakupiłem, nie mam czasu zamontować - zajęte weekendy. Ale może kiedyś.
Nic więcej nie potrzeba. Oczywiście kabli ciąć nie będę, z modułu wychodzą bardzo długie przewody które poprowadzę bezpośrednio do żarówek, zakończę komplety żeńskim i męskim konektorem, od żarówki odłączam przewód a podłączam z modułu (wyjście) a oryginalny przewód połączę z męskim do modułu (wejście).
  • 0

#146 navaja

navaja
  • Forumowicz
  • 67 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:23, 10.10.2011

Ja już byłem zdecydowany na ten moduł robiący światła dzienne z przyciemnionych długich ale dzisiaj przypadkowo natknąłem się na Civica ufo, który miał zamontowane cztery ledy za szkłem, calość była owalna, szkło szło po skosie (nie płasko jak lampach z Helli). Generalnie wypisz wymaluj powinno pasować do nas zamiast halogenów. Oczywiście trzeba by ramkę mocującą wystrugać.
Lampy pochodzą ze... Skody Fabii RS. Ćwiczył już ktoś ten temat?
Koszt takiej nowej lampy w Skodzie to 250 zł. Jutro spróbuje pomierzyć tą lampę, bo sympatyczny człowiek od Civica mieszka w mojej wiosce.
Mam zdjęcia tego wynalazku zamontowanego w Civicu ale nie umiem ich wklejać. Mogę je komuś bardziej biegłemu podesłać i może je tu wstawi?
Pozdrawiam
  • 0

#147 hubbu

hubbu
  • Forumowicz
  • 363 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:24, 10.10.2011

Piszesz, że zamiast halogenów - to szkoda. Wiem, że nie używa się ich często, ale manetka zostaje i potem denerwuje swoją obecnością :(

Ideałem byłoby światło przeciwmgłowe z dziennym w jednym, owalnym, skośnym kloszu.
  • 0

#148 navaja

navaja
  • Forumowicz
  • 67 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:16, 11.10.2011

Piszesz, że zamiast halogenów - to szkoda. Wiem, że nie używa się ich często, ale manetka zostaje i potem denerwuje swoją obecnością :(

Ideałem byłoby światło przeciwmgłowe z dziennym w jednym, owalnym, skośnym kloszu.

Takie rzeczy to tylko w Erze. ;-)
Zrobiłem te zdjęcia jako ciekawostkę. Nadal uważam, że Twoje rozwiazanie jest najlepsze i bije na głowę te wymysły zza Odry kosztujące po pareset Euro.
Z jednej strony halogeny czasami się przydają ale ja np. na przestrzeni 100.000 km użyłem ich może ze dwa razy.
Przyjrzałem się dzisiaj dokładnie naszym halogenom i wydaje mi się, że jednak te lampy z Fabii RS są bardziej płaskie tzn. bardziej owalne. Ewentualnie mozna by je próbować zainstalować w zaślepce obok halogenów.
Jak je pomierzę to postaram się jak najszybciej o tym donieść.
  • 0

#149 MaxOP

MaxOP
  • Forumowicz
  • 1172 postów
  • Skąd:Opole
  • Silnik:3.0
  • Wersja:535D
  • KM:402KM/733Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:E61
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 11:23, 11.10.2011

wielkie dzieki msnet, ;-)
  • 0

#150 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:10, 11.10.2011

Wklejam zdjęcie kolegi navaja
Dołączona grafika

Dopóki nie będzie tego w ręku, trudno oszacować czy kąt jest podchodzący. Jedne już kupiłem sądząc, że może będą pasowały do łuku zderzaka i leżą sobie spokojnie czekając na inne auto.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq