Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Dyskusja o LPG


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#16 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:47, 19.02.2011

do koliberek -ak ile wytrzyma silnik to pytanie zagadka kolego zalerzy, w jakim jest stanie ,jakie jest cisnienie na tlokach itd
a jesli ktos nie rozumie tego to, ci co zakladaja gaz wpisuja zlomom normy spalania jak w silnikach prawie nowych i pozniej
goscie z duzymi pojemnosciami pytaja dlaczego silnik 3.0 spala 12 l lpg a mialo byc 15 procent wiecej w sekwencji niz na benzynie
gaz zaklada ten co duzo jezdzi i mu sie ta instalacja odbije szybko taka prawda
  • 0

#17 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 06:47, 20.02.2011

Kolego wszystkie twoje posty na forum to sianie zamętu. Po co na forum się rejestrowałeś?
Niech moderator zamknie ten wątek, bo nie ma sensu go ciągnąć dalej.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#18 endriu666

endriu666
  • Forumowicz
  • 97 postów
  • Skąd:BYDGOSZCZ
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:47, 20.02.2011

Ja mam 1,5 roku gaz i jestem zadowolony. Przy mieszanej jezdzie czeste krecenie obrotów na czerwone pole, za 50zl zrobie 170km wynik dobry.Założyłem bo kiedys nie wjkechałem po za miasto i jezdziłem tak jak teraz to w miesiacu wydałem na wache 1000zł. Mam sekwencje a parownik do 250 koni. Drugi raz regulowałem zawory.U gazownika byłem tez 2 razy raz na wymianie filtrów i drugi mały wyciek gazu to wszystko zrobione na gwarancji.
  • 0

#19 swiecal

swiecal
  • Forumowicz
  • 196 postów
  • Skąd:zambrow/edinburgh
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:48, 20.02.2011

...może gaz w aucie nie jest zły ale wkurzają mnie "tanie cwaniaczki" co gazują mocne silniki,chowają butle w kole zapasowym i gazowlotek ukrywaja jak tylko się da a na drodze lub na parkingu kozakuja ile to ich auto nie paili i nie ma mocy i ile to na wache przeznaczają...


sluchaj kolego rozumiem ze ten post byl skierowany do mnie? tutaj na forum nie wyzywamy sie od cwaniaczkow.... a jezeli masz na tyle odwagi i masz jaja to mozesz mi to powiedziec w oczy na ogolnopolskim bo sie na niego wybieram. jestem na 100% pewien ze wymiekniesz jak mnie zobaczysz. wiec jak cie mama kultury nie nauczyla to zamilcz
  • 0

#20 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 10:23, 20.02.2011

Bezsensowna dyskusja powtarzająca się co jakiś czas na forum :-/ Proszę tylko aby wszyscy nawzajem się szanowali, bo forum nie powstało po to aby wytykać sobie nawzajem słabości tylko wzajemnie pomagać, i nie ma różnicy czy ktoś jeździ na LPG, PB czy Desel. To jest indywidualny wybór i trzeba to uszanować. Tak samo można by krytykować że źle wybrał żonę/dziewczynę jako brunetkę/blondynkę. Również sprawa LPG nie odzwierciedla "życia" silnika bo na to wpływa b. wiele czynników. Czy jeżeli pójdziemy wszyscy którzy brali udział w tej dyskusji do lekarza i opowiemy jak się odżywiamy to uważacie, że lekarz z dokładnością co do roku wystawi nam zaświadczenie do ilu lat będziemy żyć, bo jeden się lepiej odżywia z drugi gorzej ?? Niestety nie, bo również zależy od genów, stresu, pracy, itd.

Miałem zamykać temat ale jeszcze się wstrzymam....
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#21 donald1972

donald1972
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:3,2
  • Wersja:Sport
  • KM:258
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:0
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 11:13, 20.02.2011

Na temat LPG wypowiadaja sie osoby przewaznie co tego gazu nie mieli,tylko gdzies słyszeli ale nie wiedzą gdzie.Mam już 6 auto na lpg i uwazam ze jezeli jest dobrana odpowiednia instalacja do auta wszystko jest ok.Problem polega na tym z lpg ze prawie wszyscy którzy zakładaja gaz do auta to prosza o jak najtanszy zestaw najlepiej do 2tys a pózniej jest rozczarowanie.Decydując sie na gaz montujeje sie takie podzespoły które są odpowiednie do danego auta ale niestety mało to nie kosztuje i wtedy własciciel zaczyna kombinować.A Lubryfikator według mnie to jest jedna wielka sciema-poprosty w hondzie trzeba ustawiac zawory.Dziwie sie kolegom z forum którzy kupują accorda za 30-50tys i montuja lpg za 2-2,5 tys a pózniej narzekaja.Mam LR za 4 tys i nie wiem co to jest lpg albo co to jest czek.Przerabiałem tanie instalacje juz i mówie nie.Albo dobre i przewaznie drogie albo jazda na benzynie.Jak macie zakładac tanio to lepiej darujcie sobie lpg.Jak ktos mówi mi że gaz niszczy silnik to smiac mi się chce i mówie jemu nie przestanie brac.Pozdrawiam
  • 0
donald

#22 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 11:37, 20.02.2011

Ja kupiłem tanią instalację zapłaciłem ok 2300 PLN, pojeździłem rok i potem nie nadawała się do użytku. Musiałem zainwestować 1000 PLN wyrzuciłem wszystko co pod maską i zmieniłem na odpowiednie do Acco. Zapłaciłem tylko 1000 PLN bo wszystko robiłem sam, za robotę pewnie doszło by z 500 PLN. Więc prosty rachunek:

2300 + 1500 = 3800 PLN i obecnie mam Stag 4

Wniosek: Opłacało się oszczędzać ?? :j

Dla tego stworzyliśmy dział o LPG i FAQ aby kolejne osoby nie marnowały nerwów i pieniędzy.
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#23 swiecal

swiecal
  • Forumowicz
  • 196 postów
  • Skąd:zambrow/edinburgh
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:50, 20.02.2011

Gdyby nie to forum to bym nie zalozyl gazu, nie ryzykowalbym. Tutaj znalazlem zaklad i polecana instalacje. Instalacja sie zwraca a gdy ATR bedzie szedl na sprzedaz ( pewnie niedlugo) to wartosc jego bedzie wyzsza ;-)
  • 0

#24 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:00, 20.02.2011

ryba78 - my tu wszyscy na forum wiemy, że gaz zakłada się do sprawnego silnika oraz jaki gaz i u jakiego gazownika. I że o instalację trzeba odpowiednio dbać. I że na gazie ma nie być żadnego odczuwalnego spadku mocy w porównaniu do benzyny. To jest u nas punkt wyjściowy dla dyskusji. Jakbyś przejrzał wcześniej ten dział to byś wiedział. Dlatego jeśli chcesz dyskutować o LPG na niższym poziomie, poszukaj sobie jakiegoś ogólnego forum dla początkujących użytkowników gazu, bo widzisz, do czego to u nas prowadzi...

PS. Moje pytanie było z uwzględnieniem powyższych warunków (oraz że silnik jest w stanie takim samym lub lepszym, niż gdyby pracował tylko na benzynie)
  • 0
AK

#25 endriu666

endriu666
  • Forumowicz
  • 97 postów
  • Skąd:BYDGOSZCZ
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:50, 20.02.2011

nie ważne co i tak trzeba tankowac i jezdzic
  • 0

#26 donald1972

donald1972
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:3,2
  • Wersja:Sport
  • KM:258
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:0
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:06, 22.02.2011

do ryba78-kolego potwierdzam twoje zdanie na temat lpg że to jazda w trampkach.Byłem na hamowni i moja hania ma na BP 202km a na LPG tylko 196km.Lubryfikacja o której piszesz to tylko sciema-nikt tego nie zakłada jak ma jakies pojęcie.A tak wogóle jazda na LPG jest obciachem tak jak jazda na oleju napedowym.
  • 0
donald

#27 gienek197

gienek197
  • Forumowicz
  • 140 postów
  • Skąd:jabłonka
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:54, 22.02.2011

odnośnie lubryfikacji, jadę w poniedziałek zakładać sekwencje do swojego acco i jak kolesia zapytałem o nią to powiedział że jest mi do niczego nie potrzebna (powinno mu w sumie zależeć w końcu to jego kasa), powiedział tylko ze skoro mam Hondę to pozostaje mi regulować zawory i nie zawracać sobie głowy lubryfikacją. Dodał jeszcze że jakby mi zamontował to tak jakby sie przyznał że nie ma pojęcia o montażu LPG i chciałby zatuszować swój brak wiedzy w tej kwestii. W każdym bądź razie o coś takiego chodziło, tylko nie mogę sobie dokładnie przypomnieć jak to sformułował :oops: korzystając z okazji uzgodniłem z nim że takie cos będzie ok do mojego auta, jak myślicie?

Stag 300 PLUS 4
Matrix HD544
Magic III zasilany fi8mm od zbiornika do elektrozaworu 8/8 (do 210KM)
Faro fi8mm (nie miedź)
filtr puszkowy (z odolejaczem)
butla w koło wedle rozmiaru wnęki
+na zime ogrzewanie listwy wtryskowej 8-) podobno matrixy lubią się na zimno zlepić a to ma temu zapobiec koszt 50 pln wiec można spróbować
  • 0

#28 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 22:00, 22.02.2011

A cóż to teraz za moda na te fi8 ??
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#29 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 09:29, 23.02.2011

Do magika lepiej dać 8mm. Druga sprawa ja bym tej bomby nie montował.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#30 gienek197

gienek197
  • Forumowicz
  • 140 postów
  • Skąd:jabłonka
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:39, 23.02.2011

Gazownik polecił mi właśnie magika, to mu powiedziałem ze nie chce właśnie przez te wystrzały, wtedy powiedział żeby się tego nie bać bo już to zostało poprawione, a nawet gdyby to wymienia bezpłatnie na nowy. tylko druga sprawa jak "puści bąka" to co może się stać?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq