Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Chińska Navi lub CarPC do gen. VII

VII navi chińczyk chińskie navi car PC

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1771 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Polecane/Niepolecane marki i producenci (225 użytkowników oddało głos)

Marka której używasz/używałeś

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.

Marka którą polecasz

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#226 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:13, 27.04.2012

d.marcin, widzę że u nich zmienia się jak w kalejdoskopie. Kila dni temu nie było na ich stronie tych z ledami tylko te nowe a teraz widzę, że są z ledami a nie ma nowych. Ich symbol to P7812new, przesłał mailem tylko zdjęcie.


Dzięki za info, muszę zmienić swoją bo po ok 10 m-c użytkowania świeci tylko 1 led i to bardzo słabo, a to co pokazałeś wydaje się być fajną alternatywa. Poszę o kontakt jak ktoś wie coś więcej w temacie. Pozdrowienia
  • 0

#227 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:37, 27.04.2012

Pewnie będą szły maile więc zapytam czy dostępna i ile kosztuje. U nich wysyłka kamer jest free. A ta powinna być tańsza bo komponentów w niej jest mniej.
  • 0

#228 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:17, 27.04.2012

Fajnie dzięki wielkie ;-)

[ Dodano: 2012-04-27, 23:24 ]
takie małe pytanko czy kamerka jest taka sama do VII i VIII? bo z tego co widzę to cheba tak..
  • 0

#229 rmazurek

rmazurek
  • Forumowicz
  • 77 postów
  • Skąd:Birmingham/Lubartow
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Portfolio
  • KM:273
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:16, 28.04.2012

Fajnie dzięki wielkie ;-)

[ Dodano: 2012-04-27, 23:24 ]
takie małe pytanko czy kamerka jest taka sama do VII i VIII? bo z tego co widzę to cheba tak..


Kamerka jest ta sama.



Po dluzszym uzytkowaniu stwierdzam ze odtwarzacz muzyki wbudowany jestbardzo kiepski... Moze nie wsensejakosciodtwarzanejmuzyki ale bardziej wykonania iobslugi.

Czy macue jakas alternatywe? Wiem ze jest win media player do CE ale nie jestem pewien czy potrafi on wyswietlac wizualizacje a szukam czegos takiego.

Zastanawialem sie tez nad podmiana calego menu na
MioPocket

Ale to znowu wydaje mi sie za bardzo rozbudowane jak napotrzeby navi/odtwarzacza.

Jakies pomysly?
  • 0

#230 DarkoZ

DarkoZ
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Wałbrzych
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:31, 30.04.2012

Zamówiłem w poniedziałek, puściłem płatność PayPal'em we wtorek a w dziś już trackuję przesyłkę. Co najważniejsze stargowałem
Pozdrawiam


Czy nie powinienem dostać od chińczyka potwierdzenia, że kaska dotarła i że przesyłka wysłana :?:
W czwartek wpłaciłem pieniądze, dziś mamy poniedziałek i zero odzewu :-(
  • 0

#231 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:44, 30.04.2012

Pytałem. Dostałem w odpowiedzi
hi Mirek, we have 3 days holiday , so you can track your parcel as below , sorry for any inconvenience .

you could track it by http://www.dhl.com.h.../sref.high.html with CORRECT " Date range for shipment - From 04 04 2012 " in next 1-2 days later .

Paczki DarkoZ, Zatoichi są w drodze.

[ Dodano: 2012-05-01, 00:09 ]

Jakies pomysly?

Puść na moje PW adres mailowy. Prześlę Ci dwa odtwarzacze na WinCE
  • 0

#232 bybus

bybus
  • Forumowicz
  • 18 postów
  • Skąd:Stalowa Wola
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:15, 01.05.2012

Pytałem. Dostałem w odpowiedzi
hi Mirek, we have 3 days holiday , so you can track your parcel as below , sorry for any inconvenience .

you could track it by http://www.dhl.com.h.../sref.high.html with CORRECT " Date range for shipment - From 04 04 2012 " in next 1-2 days later .

Paczki DarkoZ, Zatoichi są w drodze.


A do mnie ?
Pieniadze wyslalem 24.04 Na stronie DHL tracking twierdzi ze nic nie wie o przesylce.
  • 0

#233 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:06, 01.05.2012

bybus, zmusiłeś mnie do ponownego przeglądania historii tego wątku. Jak mogłeś przelać 24.04 jak 26 piszesz, że założyłeś konto PayPal. No chyba, że przelałeś nie mając jeszcze konta i nie mając danych do przelewu bo pojawiłoy się one 25. Tego dnia o przelewie pisze darkoZ. Więc pisz prawdę albo w ogóle. Według mnie to przelałeś albo 26 albo 27. Potem to już weekend wiec czemu się dziwisz, że Twojej paczki jeszcze nie ma.
  • 0

#234 bybus

bybus
  • Forumowicz
  • 18 postów
  • Skąd:Stalowa Wola
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:21, 01.05.2012

bybus, zmusiłeś mnie do ponownego przeglądania historii tego wątku. Jak mogłeś przelać 24.04 jak 26 piszesz, że założyłeś konto PayPal. No chyba, że przelałeś nie mając jeszcze konta i nie mając danych do przelewu bo pojawiłoy się one 25. Tego dnia o przelewie pisze darkoZ. Więc pisz prawdę albo w ogóle. Według mnie to przelałeś albo 26 albo 27. Potem to już weekend wiec czemu się dziwisz, że Twojej paczki jeszcze nie ma.


Sprawdzilem i faktycznie przelalem 26.06
Natomiast konto zalozylem 24, 26 tylko o tym napisalem.
Kazdy moze sie pomylic, prawda ?
  • 0

#235 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:37, 01.05.2012

Prawda
  • 0

#236 DarkoZ

DarkoZ
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Wałbrzych
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:36, 02.05.2012

Dzwoniła do mnie dzisiaj pani z DHLu, abym potwierdził czy zamawiałem coś z Chin. Jeżeli tak, to co zawiera przesyłka. Odpowiedziałem, że zamawiałem nawigację do samochodu. Pani poprosiła o mój adres e-mail i powiedziała że wyśle mi informacje wraz z formularzami do wypełnienia (w sprawie opłat celnych). Po powrocie do domu odebrałem pocztę, a w niej między innymi coś takiego:

"Witam,

Przesyłka awb 6466310266 zatrzymana do odprawy celnej

Przesyłam państwu druk upoważnienia pośredniego(wiąże się z prowizją za pokrycie przez DHL należności celno – podatkowych w urzędzie celnym – do wysokości nalezności 3000PLN jest to 60 PLN + 23 % VAT. Powyżej 3000PLN należności 3%) oraz skan faktury załączonej przez nadawcę

DHL uiszcza opłaty od wszystkich rejestrowanych upoważnień- 17 pln

Proszę o tłumaczenie zawartości przesyłki, co to jest, z czego jest zrobione i do czego służy?

W celu dokonania odprawy celnej tej przesyłki prosimy o przesłanie wypełnionego upoważnienia faksem lub mailem wraz z załącznikami.:

-kopia dowodu osobistego (strona ze zdjęciem, numerem dowodu osobistego oraz adresem zameldowania na pobyt stały)

-kopia decyzji o nadaniu numeru identyfikacji podatkowej NIP

-wyjaśnienie różnicy adresów pomiędzy fakturą a dowodem osobistym,

-potwierdzenie przelewu za towar

-deklarację zgodności

W celu zarejestrowania upoważnienia w Urzędzie Celnym proszę przesłać oryginał upoważnienia pod adres podany w stopce mailowej.

Oryginał upoważnienia można również przekazać przez kuriera przy odbiorze przesyłki w zaadresowanej na mnie kopercie.

Jeżeli chcecie państwo sprawdzić status przesyłki, otrzymać informacje o płatnościach za faktury lub terminy doręczeń po odprawie proszę kontaktować z Dzialem Obsługi Klienta pod numerem 801-345-345

Dodatkowo proszę o wyjaśnienie co jest zawartością przesyłki, zgodnie z pozycjami wymienionymi na fakturze, (co to jest za towar, z jakiego materiału wykonany oraz do czego służy). Informacje te są nam niezbędne do dokonania poprawnej taryfikacji towaru."




Do przesyłki dołączone 3 załączniki.
1. - to chyba zeskanowana faktura chińczyka.
2. - to druk pdf. do wypełnienia (oświadczenie że towar zakupiony jest na użytek własny)
3. - druk pdf. do wypełnienia ( upoważnienie pośrednie nowe )

W związku z tym mam kilka pytań.
Co z tymi formularzami?
Muszę je wydrukować=>wypełnić=>zeskanować=>odesłać ?

Co z tymi punktami:
-potwierdzenie przelewu za towar (muszę odesłać potwierdzenie przelewu, czy nie trzeba? Chińczyk wystawił fakturę na $119, a ja przelałem $510. Co z tym fantem zrobić?)
-deklarację zgodności ( jak ta deklaracja ma wyglądać? Co mam napisać?)

Jak to wyglądało w Waszym przypadku?
Czy czepiali się o coś. Jakieś podpowiedzi itp.
  • 0

#237 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:11, 03.05.2012

DarkoZ, mogłeś zrobić jak radziłem, płatność w dwóch ratach, miałbyś teraz jak z czapki.
Teraz musisz ściemniać w stylu "nie mam żadnego potwierdzenia płatności" lub, co jest bardziej prawdopodobne "jeszcze za ten towar nie płaciłem". Napisz oświadczenie, że sprzęt ten jest wersją testową wziętą na próbę. Masz jakiś czas na zapłacenie bądź odesłanie jeśli się nie sprawdzi.
Co do "-wyjaśnienie różnicy adresów pomiędzy fakturą a dowodem osobistym, " to dziwne, bo Zatoichi również coś takiego dostał. Więc wnioskuję, że różnicy nie ma a druk jest szablonem. Zatoichi przesłał transze więc kombinować nie musi.
Wyjaśniając co jest zawartością nie zapomnij napisać, że według deklaracji chińskiego partnera wszystkie elementy plastikowe mają obowiązujący znak PE. I raczej nie pisz jakie są poszczególne elementy tylko tekst w stylu "nawigacja do samochodu Honda Accord z dodatkowym doposażeniem, tuner DVB, kamery cofania". Na FV jest jedna pozycja czy osobno każdy element?
O możliwej prowizji DHL jeśli paczka trafia do UC pisałem więc nie powinno to być dla Was niespodzianką.
Prześlij kopie mailem do spedycji a oni jak odprawią to kurier doręczając przesyłkę odbierze oryginały.
Jutro pewnie będziesz montował.

bybus, jablonvioline, Wsze paczki zostały wysłane wczoraj według zapewnień chińskiego przyjaciela. Wieczorem powinny pojawić się na stronie DHL.
  • 0

#238 DarkoZ

DarkoZ
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Wałbrzych
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:23, 04.05.2012

DarkoZ, mogłeś zrobić jak radziłem, płatność w dwóch ratach, miałbyś teraz jak z czapki.

No tak, nie posłuchałem kolegi i teraz muszę odpokutować.

DarkoZ
Teraz musisz ściemniać w stylu "nie mam żadnego potwierdzenia płatności" lub, co jest bardziej prawdopodobne "jeszcze za ten towar nie płaciłem".

Puki co potwierdzenie przelewu nie było jednak potrzebne, aczkolwiek było by bardzo przydatne ;-)

DarkoZ
Co do "-wyjaśnienie różnicy adresów pomiędzy fakturą a dowodem osobistym, " to dziwne

Akurat w moim przypadku nie było w tym nic dziwnego. Mieszkam w innym miejscu, niż mój adres zameldowania.
Rubryka szablonowa. Kto nie musi nie wypełnia.

DarkoZ
Wyjaśniając co jest zawartością nie zapomnij napisać, że według deklaracji chińskiego partnera wszystkie elementy plastikowe mają obowiązujący znak PE. I raczej nie pisz jakie są poszczególne elementy tylko tekst w stylu "nawigacja do samochodu Honda Accord z dodatkowym doposażeniem, tuner DVB, kamery cofania".

Tak właśnie wpisałem.

DarkoZ
Na FV jest jedna pozycja czy osobno każdy element?

Jedna pozycja (7'' TFT MONITOR D6006ACC_T303_CM2).

DarkoZ
O możliwej prowizji DHL jeśli paczka trafia do UC pisałem więc nie powinno to być dla Was niespodzianką.

To oczywiste ;-)

DarkoZ
Prześlij kopie mailem do spedycji a oni jak odprawią to kurier doręczając przesyłkę odbierze oryginały.

Byłem osobiście. O tym poniżej.

DarkoZ
Jutro pewnie będziesz montował.

Nie tak szybko, jeszcze kilka dni :-)

Korzystając z okazji, że byłem dziś we Wrocławiu w pewnych sprawach, odwiedziłem osobiście panią, która dwa dni temu do mnie dzwoniła. Okazało się, że owa pani jest pracownikiem DHLu (Specjalista ds. celnych), która przygotowuje dokumentacje do UC.
Ciekawostką jest to, że dokumentacje przygotowuje się już w czasie kiedy przesyłka jest jeszcze poza granicami naszego kraju.
I to by się zgadzało, ponieważ kiedy do mnie pani dzwoniła (02.05.) przesyłka była jeszcze w Chinach. 03.05 w Lipsku, a dziś czyli 04.05 we Wrocławiu (jest już w UC).
Muszę powiedzieć, że pani była bardzo uprzejma i pomogła mi wypełnić formularze + ksero dowodu osobistego. Potwierdzenia przelewu nie dołączyłem. Nawet o tym nie wspomniała :-)
Teraz wszystko w rękach urzędników UC.
  • 0

#239 Rumcyk27

Rumcyk27
  • Forumowicz
  • 570 postów
  • Skąd:OST
  • Silnik:2.0
  • Wersja:K20A6 S-Type
  • KM:???
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 12:56, 05.05.2012

Hmm wiesz co, chyba co kraj to obyczaj. Ja również zamawiałem kilka rzeczy z importu z Azji, ale takich problemów i oświadczeń i różnych innych dziwolągów nie miałem. Co prawda clili mnie w Pyrzowicach. Ale teraz będę chyba wysyłał przez Niemcy, tu w Polsce clą wszystko chyba od 30 USD i za każdym razem inaczej im to wychodzi. W Niemczech clą od 150E.
Jak już paczka jest w Polsce, to powinieneś mieć ją w poniedziałek w domu. Nie wiem, czy dostaniesz maila z informacją dot. należności celnych - tu taka moja rada - nie przelewaj im pieniędzy od razu po otrzymaniu maila, jeśli będzie dzwonił do Ciebie kurier - zapytaj się jego ile to będzie wynosiło, wtedy można zrobić przelew na podany w mailu numer konta; mnie 2 razy zrobili w ch... i teraz muszę prostować - w sumie nadpłaciłem w sumie około 200 PLN- niby niedużo - ale jednak na dobrego browara starczyłoby- po prostu raz zamienili faktury celne, a drugi raz podali mi w mailu zbyt wysoką kwotę ( tu był zbyt wielki pośpiech z mojej strony) i muszę tam w poniedziałek zadzwonić, aby się upomnieć o swoje. Zależało mi na tym aby towar odebrać od razu a chłop- Bogu ducha winny- który mi to dostarcza, bez kwitu tego nie wyda i zaczęłaby się zabawa. :k
  • 0

#240 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:37, 05.05.2012

Rumcyk27, nie czytasz uważnie. Spedycja zadzwoni, powie ile a należność odbierze kurier dostarczający paczkę.
Inaczej jej nie odda.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, navi, chińczyk, chińskie navi, car PC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq