Skocz do zawartości


RODO w HAKP

VII

Problem z otwarciem klapy bagażnika

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
312 odpowiedzi w tym temacie

#46 Lechutek

Lechutek
  • Klubowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2,0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:50, 12.02.2014

nieee  :) klamkę naciskam jak klapa idzie sama mechanicznie w dół po wciśnięciu przycisku do zamykania, wtedy przerywa zamykanie i idzie spowrotem do góry, kluczykiem i przyciskiem koło kierownicy moge tylko zamknąć klapę jak ją otwieram od środka.


  • 0

#47 majkel17

majkel17
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Wągrowiec
  • Silnik:2,0
  • Wersja:S
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:10, 12.02.2014

no masz jeszcze wkręta koło przycisku elektrycznego zamykania klapy we wnęce


dario83

jest tak

klapa działa czasmi, prawdopodobnie zależy to od któregoś zamka, bo z tego co zaobserwowałem to jak otwieram auto i wsiadam do środka zamykam drzwi to wszystkie zamki 2x pracują (jak by sie otwierały taki dzwięk jest) potem przestają, prawdopodobnie mam walnięty któryś zamek lub coś co daje sygnal do klapy która myśli że jest zamknięte auto i dlatego się nie otwiera, na początku jak klapa zaczynała szwankować to pomogło przełączenie kilkukrotne tym przełacznikiem na drzwiach koło sterowania oknami i klapa działała, muszę teraz sprawdzić zamki w drzwiach bo więcej mi nic nie chodzi po głowie, jak to nie pomoże to dam auto do sprawdzenia na diagnostykę 

Tak z innej beczki, to miałem podobny przypadek z zamkami w drzwiach. Mianowicie po otwarciu hani z pilota wszedłem do środka, zamknąłem drzwi kierowcy i wszystkie zamki (przód i tył) 3-krotnie działały i się na końcu zamknęły. Miałem tak nawet przy odpalonym aucie jak nikogo nie było w środku. Oddałem do elektryka i stwierdził że z modułu bsi (tak chyba sie nazywa) który znajduje sie pod kierownicą uciekł jakiś program. Wystarczyło odłączyć tylko czujnik zamykania drzwi-krańcówkę (ten który gasi światło wewnątrz) i już zamki się nie blokują. Niestety przy otwarciu drzwi kierowcy komputer teraz nie widzi że drzwi się otworzyły i po 30sek. bezruchu centralny się automatycznie blokuję. Elektryk miał zczytać program z innej hani i mi wgrać ale jakoś sie nie spieszy. :depresja:


  • 0

#48 majkel17

majkel17
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Wągrowiec
  • Silnik:2,0
  • Wersja:S
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:19, 16.02.2014

Witam, Brodziu temat ogarnięty. Właśnie przed chwilą wróciłem do domu.

Zrobiłem wszystko jak napisałeś i teraz działa super. Kostki przedmuchałem i blaszkę podgiąłem tak aby się bardziej zaokrągliła.

Testowałem klapę na wszystkie możliwości tj.

-otwarcie i zamknięcie z pilota

-otwarcie i zamknięcie ręcznie

-otwarcie z pilota i zamknięcie ręcznie

-otwarcie z pilota i zamknięcie z przycisku na klapie

-otwarcie ręcznie i zamknięcie z przycisku

-otwarcie ręcznie i zamknięcie z pilota

i tak w sumie ok. 10-15 razy. Nawet przez chwilę się nie zająknęła.

Myślę że będzie teraz ok na jakiś czas.

W twoim przypadku taki zabieg na długo pomógł? Masz już spokój z klapą?

 

Napisałeś poprzednio że po zmontowaniu i podpięciu aka mam sprawdzić błędy. Skoro nie wyświetlał się tail gate znaczy że nie ma błędów tak?

Bo prawdę mówiąc nie podpinałem spinacza do kostki diagnostycznej ponieważ wszystko działało prawidłowo.

Dzięki wielkie za pomoc.


  • 0

#49 Lechutek

Lechutek
  • Klubowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2,0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:13, 18.02.2014

siema

klapa działa nie wiem jak ale działa, auto postało kilka dni i się naprawiło, może to wina że było zimno????

siłowniki w drzwiach przestały pracować po zamknięciu drzwi kierowcy, siłownik drzwi tylny lewy dalej piszczy jak się otwiera.....

diagnostyka dalej nie pokazuje błędów.....

pozdrawiam


  • 0

#50 J.Bravo 77

J.Bravo 77
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Garwolin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:37, 01.03.2014

potrzebuję pomocy, temet może nie jest świeży, nie działa mi klapa bagażnika, można ją otwożyć jedynie od wewnątrz (awaryjnie), żadna kontrolka wskazująca na awarię się nie świeci, zamyknie elektryczne działa, kable w klapie nie są uszkodzone ??? Co się może dziać ??? :depresja:


  • 0

#51 olin

olin
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:warszawa
  • Silnik:2,4
  • Wersja:executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:04, 23.03.2014

Witam!

Po zdiagnozowaniu pomocą kostki wyświetliło mi błędy 35,36; dodam, że po odłączeniu aku klapa działa kilka razy, potem znowu nic (tylko otwarcie od środka); przy domykaniu klapy słychać jak silnik pracuje dość niemrawo, aż wreszcie blokuje się zupełnie.

Pytanie 1. Sugestie dot. tych błędów

              2. Gdzie znaleźć poszczególne elementy układu - ew. czy macie schemat i ew. manual

              3. Czy ma ktoś dobrego elektryka/elektronika w Warszawie lub ew. w okolicy, który byłby skuteczny w tym zakresie


Użytkownik olin edytował ten post 19:05, 23.03.2014

  • 0
olin

#52 Zibigor

Zibigor
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:58, 17.08.2014

Witam Kolegów przeczytałem Wszystkie wasze posty wcześniejsze ale nie rozumiem czy to samo co opisujecie może i w moim problemie pomuc. Ja mam problem z otwieraniem i zamykaniem klapy bagażnika ale tylko z obu pilotów w oryginalnych kluczykach z przycisku koło kierownicy elektryczne się otwiera i zamyka sie z przycisku w klapie bagażnika na oba piloty nie reaguje. Proszę o pomoc. Mam też kłopot bo nie składają mi się lusterka przy zamykaniu auta centralnym zamkiem. Może ktosz na tem problem też ma jakieś rozwiązanie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc jako nowy posiadać Acorda 2,2 icdti wersia executive z navi i tym podobne.


  • 0

#53 thedob

thedob
  • Forumowicz
  • 8 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:05, 17.08.2014

Moze zaprogramowanie kluczyka na nowo zadziala

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#54 Zibigor

Zibigor
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:19, 17.08.2014

Drogi kolego nie zrozumiałem to mam podjechać do ASO Hondy i zaprogramować kluczyki


  • 0

#55 thedob

thedob
  • Forumowicz
  • 8 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:24, 17.08.2014

http://www.accordklu...lota--kluczyka.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Przeczytaj topic. Moze to Ci pomoze. Ja z moja klapa przezylem juz niejedno. I doszedlem do wniosku ze nikomu nie moge dawac jej zamykac, bo zawsze jak ktos dotknie to pozniej mam z nia problemy. Bardzo czule jest dranstwo, jesli zamykam ja mechanicznie reka, to delikatnie ja klade na zamek i on sobie sam dociaga. Trzasniecie ja zabija

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#56 Zibigor

Zibigor
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:37, 17.08.2014

Bardzo Ci dziekuję kolego za ponoc jeszcze dziś to sprawdze i napisze do Ciebie odpowiedź jak mi poszło narka dzięki


  • 0

#57 Zibigor

Zibigor
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:53, 17.08.2014

Byłem i nie stety najpierw przy tym programowaniu zgubił mi oba piloty ( kluczyki  i nie chciał żaden zamknąć auta zrobiłem więć jeszcze raz tą całą procedurę i ustawiłem oba piloty od początku teraz oba zamykaja i otwierają auto ale klapa jak milczała na wciskanie przycisku otwierania się tak milczy dalej. Nie wiem co robić czy nie podjade do hondy może oni pomogą. Narka i jeszcze raz dzięki Kolego thedob


  • 0

#58 thedob

thedob
  • Forumowicz
  • 8 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:18, 18.08.2014

Spoko. Kontrolka Ci zadna nie wyskoczyla? W ASO nie daj sie tylko w balona zrobic jakby chcieli Ci wszystko wymieniac...

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#59 Zibigor

Zibigor
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:06, 18.08.2014

Ok dziękuję Ci byłem w ASO w Krakowie umówiłem się na Sobotę 30 sierpnia diagnoza to 150 zł a potem zobaczymy co zaśpiewają ewentualnie poddam się i zrezygnuje narka Dzięki. 


  • 0

#60 Cz3j3n

Cz3j3n
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:36, 18.08.2014

Temat dotyczy klapy bagażnika w tourerze co prawda z elektroniką ale podepnę się z mechanicznym problemem "trzeszczenia zawiasów"?

Otóż jak otwieram klapę (z pilota), jak na zewnątrz jest gorąco to strasznie trzeszczą zawiasy. Zimą problemu prawie nie ma. Próbowałem wpsikać tam smar w szczelinę w podsufitce gdzie wchodzą zawiasy ale to nic nie daje. Jak można dobrać się do tych zawiasów nie rozbierając połowy samochodu? Czy może przyczyna leży gdzie indziej? Problem dosyć wkurzający. Na parkingu otwierasz sobie z pilota fajnie, a tu takie trzaski i jęki jak z żuka.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq