Skocz do zawartości


RODO w HAKP

VII

Problem z otwarciem klapy bagażnika

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
312 odpowiedzi w tym temacie

#16 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:29, 27.06.2011

Witam Wszystkich.
Stałem sie szczęśliwym posiadaczem Accorda z 2003 roku i mam mały problem z tylną klapą. Objawy są następujące:
1. zamykanie działa tylko jak w pierwszym etapie pomoge delikatnie ręką jej sie zamknąc
2. otwieranie tylko delikatnie szarpie klapa i sie zamyka
3. nie świeci mi sie wogóle kontrolka
4. w serwisie zaproponowano mi wymianę calego mechanizmu za jedyne 6,5 tys
  • 0

#17 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 07:35, 27.06.2011

Stałem sie szczęśliwym posiadaczem Accorda z 2003 roku i mam mały problem z tylną klapą. Objawy są następujące:
1. zamykanie działa tylko jak w pierwszym etapie pomoge delikatnie ręką jej sie zamknąc
2. otwieranie tylko delikatnie szarpie klapa i sie zamyka
3. nie świeci mi sie wogóle kontrolka
4. w serwisie zaproponowano mi wymianę calego mechanizmu za jedyne 6,5 tys


kupujesz smar<10 zł> , klucze pożyczasz od sąsiada, dobierasz się do mechanizmu i zawiasów i smarujesz.
  • 0

#18 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:03, 25.05.2012

Witam kolegów forumowiczów :mrgreen:
I kolejna klapa w Accordzie 2004 kombi zrobiłem diagnozę za pomocą spinacza jak w opisie kolegi muzyczka :) ..i wyskakują mi błędy 34,35,36 -- dodam że klapa nie otwiera się ani z pilota ani łapiąc za klamkę (jedynie od środka przesuwając zapadkę). Kilka razy kasowałem kontrolkę tailgate odłączając kleme od akumulatora ale za każdym razem jak złapie za klamkę zaświeca się ponownie, dodam że klapa wcześniej działała w miarę dobrze tzn otwierała się płynnie nie wydawała niepokojących dzięków aż pewnego dnia przestała :-/
..podłączałem też silnik zamka na krótko i kreci przód i tył. doradzcie proszę o mam sprawdzać dalej........... :cry:

.... .a mogłby ktoś opisać jak wyglądają te wyłączniki ;-)

34 Uszkodzony wyłącznik otwarcia modułu zamykania
35 Uszkodzony wyłącznik zamknięcia modułu zamykania

dzięki

pozdrawiaM
maros69

[ Dodano: 2012-05-31, 15:26 ]
panowie jeżeli ktoś orientuje się w temacie bardzo prosiłbym o pomoc :) ..
dzięki
  • 0

#19 dario83

dario83
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:UK Scotland
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type S
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW3
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:23, 02.06.2012

Prawdopodobnie uszkodzony jest zamek chociaz ja tez myslalem ze mam uszkodzony zamek bo mialem identyczne objawy (choc jak sie okazalo mialem blad 36) i powodem byla poluzowana przy klemie dodatniej srubka od kabla zasilajacego klape bagaznika i dziala bez zarzutu. proponowal bym Tobie rozebrac oslone klapy i odpiac zlaczke zamka i go sprawdzic. Masz manuala wszystko jest opisane jest w dziale Nadwozie/elementy zewnetrzne/drzwi bagaznika sterowane elektrycznie/Sprawdzanie zatrzasku,zapadki,wyłącznika drzwi bagażnika ze wspomaganiem
a jezeli nie masz napisz to postaram sie Tobie to skopiowac.
Zapomnialem dodac ze sprawdzasz miernikiem ciaglosc obwodu. Jestem w stanie ci nawet wyslac zdj zamka gdzie w nim znajduja sie wlaczniki
Widze ze jestes z angli takze napisz mi na prywatna to nawet mozemy sie skontaktowac telefonicznie
  • 0

#20 fin

fin
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:11, 14.02.2013

dario83,
Kolego dario83, mam prośbę o dokładne opisanie ze zdjęciami (o ile jeszcze takie posiadasz) co i gdzie zrobiłeś.
Nie otwiera mi bagażnika ani z ręki ani z pilota.
Mam kod błędu 36.
Odpinałem aku i to nie pomaga.
Za pierwszymi 3 razami przy próbie zamknięcia z pilota pipnął parę razy i nic nie zrobił. Teraz już nawet nie pipczy.

Wskazówki od innych również mile widziane.

[ Dodano: 2013-02-26, 17:53 ]
Problem ogarnięty.
Musiałem skorzystać z pomocy.
W razie co służę namiarem.
  • 0

#21 dkrolikowski198

dkrolikowski198
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Anglia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:13, 05.03.2013

dario83, witam

przeglądając forum zauważyłem ze pomogłeś komuś w sprawie klapy bagażnika i zastanawiałem sie czy mógł byś i mi pomoc, a mianowicie zrobiłem test klapie i mam kod 33 co oznacza :uszkodzony wyłącznik połowicznego zamknięcia modułu zamykania, chyba przeszukałem już wszędzie i nigdzie nie znajduje normalnego opisu tego problemy jeśli mógł byś mi troszkę to objaśnić to było by super

pozdrawiam
  • 0

#22 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 18:16, 05.03.2013

mam kod 33 co oznacza :uszkodzony wyłącznik połowicznego zamknięcia modułu zamykania, chyba przeszukałem już wszędzie i nigdzie nie znajduje normalnego opisu tego problemy jeśli mógł byś mi troszkę to objaśnić to było by super

nie znalazłeś bo nie jesteś klubowiczem. Moduł sterujący drzwiami bagażnika jest to puszka elektroniki obok silnika i idzie do niej ta dwu-pinowa kostka. Sprawdzić połączenie kostki A20 kabelek BLU/RED idący na pin numer 6 Modułu zamykania drzwi bagażnika- czyli zamek z silniczkiem i tam w środku jest wbudowany wyłącznik połowicznego zamykania drzwi bagażnika. Posprawdzaj czy przy zawiasach kabelek się nie przetarł , bo to naj częściej występująca usterka.
  • 0

#23 da_marcus

da_marcus
  • Forumowicz
  • 10 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:33, 28.03.2013

Witam,
Mam takie pytanie odnośnie elektrycznej klapy bagażnika. Moja klapa działa prawidłowo, otwieram i zamykam z kluczyka bez problemów, przyciskiem w klapie też zamykam swobodnie. Jedyny problem to dźwięk który czasem słychać przy zamykaniu. Jest to taki zgrzyt, jakby coś się przycierało. Ale dźwięk słychać dwa bloki dalej :) niby wszystko działa, ale boję się że cios może walnąć. Ten skowyt pojawia się tylko czasem. Bywa że tydzień nic nie słychać, a czasami dwa razy dziennie zawyje... Jakieś pomysły? Sugestie?
  • 0

#24 Lechutek

Lechutek
  • Klubowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2,0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:16, 08.02.2014

Panowie piszę tu nie bedę robił nowego postu, dziś rozebrałem klape, wszystkie kable lączą, dalej nie darady jej otworzyc, samodiagnostyka nie działa(albo to zrobiłem źle:( ), odłączalem aku i nic , nie mam zadnych wyslietleń o błędachna desce, czy może to być winą np. siłownika zamka bo jest taki obiaw dodatkowo ze jak otworzę auto to po wejściu do samochodu i zamknięciu drzwi siłowniki kilka krotnie pracują same jakby się otwierały, może do klapy nie dochodzi sygnał że auto jest otwarte???

jak byłem u kolegi i podłączył mi honde pod kompa to nie było żadnych blędów, potem otworzyliśmy klapę przez bagażnik i zamykaliśmy i kilka razy udało się z pilota otworzyć potem znowu lipa, rece opadają...


  • 0

#25 dario83

dario83
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:UK Scotland
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type S
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW3
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 17:35, 08.02.2014

wiesz gdzie znajduje sie złaczka diagnostyczna??  przy module sterowania klapa pod tylnia tapicerka na pierwszej stronie jest pokazane

 

 http://www.accordklu...a-kombi-awaria/

 

jak znajdziesz juz zlaczke wlacz zaplon i jakims np. spinaczem zrob zworke (wloz 2 konce we wtyczke ona jest 2 pinowa) pamietaj na zaplonie i wtedy zacznie migac ci kontrolka tailgate. raz szybko raz wolno to oznacza kody. Bedzie pokazywalo w kolo te bledy  policz i wpisz na forum. 


  • 0

#26 Lechutek

Lechutek
  • Klubowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2,0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:02, 08.02.2014

wiązkę znalazłem tą diagnostyczną, tylko chyba źle ją podpiołem dlatego nie pokazalo się, a to tail gate to gdzie bedzie mrugać??


jutro zrobię diagnostykę na razie kiszka


  • 0

#27 Lechutek

Lechutek
  • Klubowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2,0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:15, 09.02.2014

diagnostyka udana

nic nie wykazało zapalił sie "ptg czek.. cos tam" i nic, ale jest postęp bo:

klapa zaczęła pracować i zakończyła jak przelączyłem przełącznikiem na drzwiach zamykanie-otwieranie,  potem jak otworzyłem drzwi i zamykam to zamki jakby się "otwierają" jest dzwięk jak by się otwierały, wydaje mi się że klapa nie dostaje impulsu że auto jest otwarte lub któryś z siłowników podaje zły lub nie podaje dalej sygnału otwarcia i dlatego nie puszcza klapy do góry,

czy ktoś ma jakiś schemat jak idą kable od siłowników czy co z tym zrobić????


  • 0

#28 majkel17

majkel17
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Wągrowiec
  • Silnik:2,0
  • Wersja:S
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:38, 09.02.2014

Witam wszystkich. Ja również mam problem z tylną klapą w accordzie. Dziś udało mi się zdiagnozować następujące błędy:

-34 Uszkodzony wyłącznik otwarcia modułu zamykania

-36 Uszkodzony obwód silnika zamykania drzwi bagażnika

Czy ktoś mógłby  przybliżyć i opisać w/w błędy?

I propozycję jak je rozwiązać.

Będę wdzięczny.


  • 0

#29 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 12:47, 09.02.2014

Ja mam pytania czy jak otworzycie klapy do pewnego momentu , np 50cm czy klapa się otwiera sama ?? jeżeli nie to siłowniki do śmietnika koszt 600zł jeden w aso nie pakował bym się w używki

jeżeli idzie do góry to może być wina silnika


  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#30 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:59, 09.02.2014

Witam wszystkich. Ja również mam problem z tylną klapą w accordzie. Dziś udało mi się zdiagnozować następujące błędy:

-34 Uszkodzony wyłącznik otwarcia modułu zamykania

-36 Uszkodzony obwód silnika zamykania drzwi bagażnika

Czy ktoś mógłby  przybliżyć i opisać w/w błędy?

I propozycję jak je rozwiązać.

Będę wdzięczny.

ja bym zaczal od odlaczenia aku, rozebrac tapicerka klapy, odlaczyc kostki od silnika i wlacznika otwierania, mozna troche podgiac ten ta blaszke od wlacznika, poskladac, podpiac aku, sprawdzic czy dalej sa bledy i czy wszystki hula, u mnie to pomoglo jak mialem probemy z klamka od otwiernia klapy.


  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq