Skocz do zawartości


RODO w HAKP

VII

Problem z otwarciem klapy bagażnika

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
312 odpowiedzi w tym temacie

#211 pablo042

pablo042
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 11:17, 12.10.2019

Ja po około 2 miesiącach ogarnąłem temat otwierania i zamykania klapy bagażnika Tourer. Jak kupiłem Accord to miałem właśnie błąd 12.
.uszkodzony lewy czujnik dotykowy. Z tego co zauważyłem czujnik jest od połowy klapy i jest jako uszczelka do dołu klapy w środku jest wiązka i są jakieś czujniki po obu końcach (U mnie ta uszczelka na rancie klapy jest rozerwana i dlatego jest błąd. Ja lewy czujnik podpielem do prawego sprawnego. Klapa zaczęła się zamykać i w pełni działać.
Po pewnym czasie znowu zonk. Klapa w ogóle się nie otwierala....za pomocą forum wyczytałem że wiazka pod lewym zawiasem często pęka. I faktycznie, zerwane dwa przewody...i klapa odzyla...mechanicznie wszystko super...Ale....temp. na dworze spadła i siłowniki do wymiany....w tym czasie wykonałem czyszczenie zamka tzn. Rozebralem te białe krancowki co są w zamku i czyscilem kontaktem i powyginalem blaszki....cała wiązka na zlaczkach podoginalem piny i sprey kontakt, nowe silowniki (oem z nowszego rocznika od wolka)
Na ta chwilę klapa w pełni sprawnie działa 😁
Po odłączeniu wtyczek od silniczka klapy i podłączeniu ku mojemu zdziwieniu alarm zaczął działać i krancowki od klapy maski, wcześniej alarm nie wył ( sreny nie załączaly się)... Może komuś się przyda mój opis...bo szczerze to już miałem takiego nerwa na ta klape że myślałem że sprzedam Accord A...
Warto czytać forum😁
  • 0

#212 Alik07

Alik07
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Bielsk Podlaski
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:k
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:04, 21.10.2019

Cześć, piszę, bo pojawił się u mnie problem z otwieraniem, a właściwie z utrzymaniem się otwartej klapy. Kiedy temperatura zaczęła spadać poniżej 10 stopni i rano chciałem otworzyć klapę, ta otwierała się normalnie, ale po dojechaniu do góry słychać jak silnik próbuje wykonać ostatni etap ,,wypchnięcia'' klapy na kilka ostatnich centymetrów, po czym pojawia się dźwięk towarzyszący otwieraniu klapy, z tym, że jest ciągły, a klapa zjeżdża w dół. Kiedy odpalę samochód i przejadę się półgodziny wszystko wraca do normy, ale nie wiem czy to kwestia nagrzania samochodu czy wzrostu temperatury zewnętrznej.

Wcześniej miałem problem z otwieraniem klapy, która kilkakrotnie otwierała się na jakieś 15 cm i się zamykała. Samochód po powrocie od mechanika (nie robił nic z klapą) nie ma już tego problemu (był za to odpinany akumulator, a widziałem, że poluzowane klemy mogły wywoływać taki efekt).

Czy ktoś wie co może być nie tak z mechanizmem?

Z góry dzięki za odpowiedź


  • 0

#213 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 18:50, 21.10.2019

Jak klapa opada w zimne - w mroźne - dni, to siłowniki dogorywają.
Dzieje się tak przy minusowych temperaturach, przy dodatnich wszystko jest w porządku.

Też tak mam 😉
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#214 pablo042

pablo042
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:26, 21.10.2019

U mnie było identycznie...jak temp. Spadła to klapa leciała na łeb....dlatego wymieniłem silowniki klapy.
  • 0

#215 Alik07

Alik07
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Bielsk Podlaski
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:k
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:52, 06.11.2019

Dzięki za odpowiedzi. Warto szukać zamienników czy trzeba kupić nowe oryginalne żeby wymiana miała sens?


  • 0

#216 pablo042

pablo042
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:48, 06.11.2019

No ja kupiłem używki...
Na allegro są po 89zl szt
  • 0

#217 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8881 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 10:12, 07.11.2019

No ja kupiłem używki...
Na allegro są po 89zl szt

Możesz podesłać link?

Kupowałeś pod klapę elektryczną?


  • 0

#218 pablo042

pablo042
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 11:07, 07.11.2019

https://allegro.pl/o...source=facebook


Ja kupiłem używki od wolka z forum. A tu masz link do nowych zamienikow.
  • 0

#219 Alik07

Alik07
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Bielsk Podlaski
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:k
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:09, 31.01.2020

Wymieniłem siłowniki i wszystko śmiga. Dzięki za pomoc


  • 0

#220 pablo042

pablo042
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 09:08, 01.02.2020

Super cieszę się...warto też rozebrać zamek-dociag klapy. I przesmarowac wszystkie ruchome elementy. U mnie po tym zabiegu klapa domyka się bez żadnego oporu👍
  • 0

#221 crony

crony
  • Forumowicz
  • 267 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EXE
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 09:37, 02.02.2020

zauwazylem ze u mnie klapa (przy otwieraniu/zamykaniu reka) chodzi z duzo wiekszym oporem niz u kolegi, boje sie zeby z czasem przez to cos nie padło, czy ktos moglby podpowiedziec gdzie mozna cos przesmarowac? czy to juz silowniki po prostu stawiaja co raz wiekszy opor i nic z tym nie zrobie?


  • 0

#222 pablo042

pablo042
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 16:21, 03.02.2020

Siłowniki jak się kończą...to klapa leci w dół jak wrota się otworzą 🤪 ja rozkrecilem zamek ten co jest w klapie i rozebralem go na ile się dało....przesmarowalem części mechaniczne i elektryczne....I naprawdę w szoku jestem ze dociag tak ładnie zamyka....wcześniej też zamykają Ale z oporami.
  • 0

#223 thembol

thembol
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:Piła
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:26, 13.02.2020

Wymieniłem siłowniki i wszystko śmiga. Dzięki za pomoc

 

Kupiłeś dokładnie te z aukcji? Lejsjoforsy ?

 

Pytam bo mam juz drugie siłowniki i powolutku tracę cierpliwość do nich.

Problem mam  nie z siłownikami a przegubami kulistymi na ich końcach.

Przeguby są wykonane chyba z gównolitu i się zacierają ( oczywiscie mimo smarowania wymyślnymi smarami.. )

Zatarte przeguby objawiają sie skrzypieniem klapy jak drzwi od starej szopy. No i problem z automatycznym zamykaniem i otwieraniem. Klapa ma "ciężko" bo łoże przegubu i kulka zatarte.

Kupiłem juz inne przeguby ( mozna je odkrecic od nieoryginalnego siłownika )  To samo. Zatarte.

 

Mam juz 3 komplety sprawnych siłowników z zatartymi przegubami. 

Szlag mnie z tym trafia.

 

Czy te zamienniki z tej aukcji NA PEWNO SĄ OK? Przeguby sie nie zacierają? Ktoś ich używa dłuzej niz kilka miesięcy?

 

Może ktoś wie jak zdemontowac oryginalne przeguby z oem siłownika?  Nie są one z tego co widziałem nakręcane na tłok. Wyglądają na "zaklepane" w jakiś sposób. Może ktoś demontował?


Użytkownik thembol edytował ten post 09:27, 13.02.2020

  • 0

#224 hondamen

hondamen
  • Forumowicz
  • 206 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:T
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:43, 17.02.2020

Ok po zalaniu woda z peknietego weza  zapala mi sie otwarcie klapy na desce jak klapa jest zamknieta + klapa nie dziala z pilota szczegolnie zamykanie + alarm. Odpinalem kleme na 60sek nic nie pomoglo. Podejrzewam ze jest jeszcze troche wilgoci gdzies na stykach i leci bledna informacja do kompa ze klapa jest otwarta. Co mozna powypinac i ewetualnie posuszyc? Widzialem zdjecia na poczatku postu ale sa one zamazane i nie wiem dokladnie o jakie kostki chodzi.


  • 0

#225 pablo042

pablo042
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 13:56, 17.02.2020

Otwórz klapę, odchyl tapicerkę przy suficie z lewej strony. Tam jest mechanizm od podnoszenia i opuszczania klapy...Tam jest trochę wtyczek. Rozbierz wiazke z lewej strony i poszukaj czy jakiś przewód nie jest pęknięty...ja jeszcze ściągnąłem tapicerkę klapy i w zlaczkach (zielony kolor) miałem korozję...To są złączki od pozycji klapy czy jakoś tak...po obu stronach klapy są.. u mnie jedna dawała błąd to w wpielen na krótko do drugiej i tak do tej pory działa....
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq