Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

welur czy skóra?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

#61 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 19:09, 18.06.2010

Zaciskam zęby i ślizgam się dupą po fotelu by przy sąsiadach pokazać


Teraz to pojechałes Marru :bag
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#62 kuzek

kuzek
  • Forumowicz
  • 205 postów
  • Skąd:Wawa okolice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:10, 19.06.2010

ja może dodam dwa słowa od siebie, z racji przejechania sporo km acco z czarną skórą perforowaną.

plusy: wygląd, jakość siedzeń

minusy:
- ślizga się również w jeansach
- w lecie, po 5-ciu godzinach postoju w słońcu przy temp. +30 stopni NIE DA się na tym usiąść w krótkich spodniach, i niech mi nikt nie twierdzi, że mu to nie przeszkadza.
- w zimie analogicznie: proponuję aby wszyscy tacy mądrzy wyszli rano w garniturze i wsiedli do auta, które ma skórę o temperaturze circa -25 stopni... oczywiście, podgrzewane fotele, etc... tylko to działa po kilku minutach.

Ja jestem za brzydkim materiałem / welurem etc. Jeżeli skóra, to tylko z webasto i wentylacją siedzeń (jeździłem najnowszym legendem z wentylowanymi fotelami - BOMBA).

A to, że ładnie wygląda i jest niby droższa i bardziej prestiżowa, to mam głęboko w dupie, skoro w lecie się grzeje tyłek, a w lecie marznie.

Troche starszysz ludzi ..... oczywiscie
- w lecie ..... -> wystarczy odczekac chwile załaczaj klime, zanim sie usiadzie. skora bardzo szybko sie schładza
- cały tydziej jezdze w garniturze i analogicznie w zimie wytarczy odpalic silnik i załaczyc grzanie (1-2min) i juz jest na tyle dobrze ze mozna spokojnie siadac

Zreszta nie wiem po co ta cała dyskusja... kazdy sie musi przekonac.... ja przez 10 lat mialel w poprzednich autach welur i zdecydowałem sie teraz na skore i nie załuje ... fakt malo mnie interesuje jak bedzie wygladac skora za 5 lat , poniewaz pewnie wczesniej zmienie H. na nowszy model, ale do tej pory czy zima, czy lato, nie odczuwam zadnych negatywnych doznan z tego powodu ze mam skore, a z dwojką malych dzieciakow z tyłu przy najmniej nie stresuje sie tym ze cos rozleja lub nabrudza.

Oczywiscie najlepiej miec alcantare ze skora, lub skore wentylowana (np. mondeo mk3) ale sama skora w H tez jes ok, wg. mnie najwieksza zaleta to wygoda tych foteli , mam 190cm i po ostatnich wojazach po włoszech, ciesze sie ze zdecydowałem sie na skorzane fotele. Ani razu nie odczuwalem zadnych bolow pleców, nog, nawet po 1000km przejechanych 1 dnia. O dziwo nawet dzieciaki z tyłu nie marudziały a maja 4 i 5 lat, wiec H przeszla test i teraz wiem ze dobrze wybralem. Tylko zona czasem mowila ze chyba jakis korek jest jak zwalnialem na autostradach w niemczech z 200km/h do 90-120km/h :mrgreen:

Tak wiec podsumowujac, nie nalezy sugerowac sie opiniami innych, tylko samemu przejechac sie i podjac decyzje. Przeciez mozna sie umowic na troche dluzszy test niz tylko wokól salonu ASO
  • 0

#63 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:39, 19.06.2010

No ja tylko nie rozumiem jak fotel skórzany może być wygodniejszy/mniej wygodny od weluru. Przecież to jest ten samo fotel, to samo
siedzisko, to samo profilowanie, te same poduszki, tylko na jedno jest nałożone welurowe obicie, a na drugie skórzane.
W EPC (dla VIgen) nie ma różnicy w budowie siedziska. W nowszych pewnie jest to samo. Więc jak obicie wpływa według was
na wygodę siedzenia :?:
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#64 Mikis

Mikis
  • Forumowicz
  • 23 postów
  • Skąd:NDM
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Shark
  • KM:270
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:-
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:11, 19.06.2010

Nie wiem jak wy używacie tych swoich skór, u nas w typowym ciuchaczu, wsiadanie po parę razy dziennie skóra wygląda ( po roku ) identycznie jak w dniu zakupu. W zimę nie było zimno, w lato nigdy nie ma czegoś takiego : oo dupa mi się klei do fotela, latać też się nie lata - pewnie dlatego że jeżdżę w pasach i fotele są fajnie wyprofilowane. Fakt, 2 razy była czyszczona - Turtle i 1h roboty raz na pół roku, co za problem ( ostatnio robiłem to przed zimą). Jeśli będzie Acco pod ręką to pokażę, jak wygląda nie czyszczona i nie konserwowana i nawilżana skóra - fakt ta w VIII jest chyba gorsza jakościowo, są pęknięcia, wytarcia i zrobiła się baardzo błyszcząca.

Focie poglądowe :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

#65 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 16:01, 19.06.2010

No ja tylko nie rozumiem jak fotel skórzany może być wygodniejszy/mniej wygodny od weluru. Przecież to jest ten samo fotel, to samo


Samo trzymanie boczne jest różne wystarczy usiąśc i porównać
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#66 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:03, 19.06.2010

No tak, ale to wynika z tego że skóra jest bardziej śliska niż welur.

Poza tym, naprawdę nie widzę różnicy w tym trzymaniu.
Wiadomo, jeżdżąc 50km/h po mieście nie ma gdzie tego wyczuć, ale mam kilka ostrych zakrętów w Szczecinie gdzie jadę około 80-90,
i według mnie nie ma różnicy.
Nie oszukujmy się, acco to nie jest sport auto. I trzymanie boczne to nie jest rzecz na którą większość z nas zwraca uwagę.
Ale mogę się mylić.

Również jeżdżąc w jeansach nie ześlizguję się z fotela i nie wpadam pod pedały :lol:
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#67 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 13:14, 21.06.2010

a z dwojką malych dzieciakow z tyłu przy najmniej nie stresuje sie tym ze cos rozleja lub nabrudza


Oooo taaaak, jeżeli chodzi o dzieci to skóra zasługuje na duży +

:idea1: mam pomysła na mroźne i upalne dni - przecież można założyć pokrowce na skórę i będzie git. :bag
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię KulawyJohn.


#68 Marru

Marru
  • Forumowicz
  • 475 postów
  • Skąd:Miasto rond i pizzeri
  • Silnik:1
  • Wersja:qwerty
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1989
  • Nadwozie:xx
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:10, 21.06.2010

Te futrzane tygrysy :r
  • 0

#69 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:36, 21.06.2010

Te futrzane tygrysy :r


najlepiej różowe
  • 0

#70 Kitos

Kitos
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:37, 21.06.2010

buehheee

Jak ja bym sie miał w 100% praktycznością kierować to bym jeździł Pandą w dizlu. Także Panowie dajcie sobie luz :mrgreen:
  • 0
"The faster you go, the shorter you are. "

#71 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:38, 13.07.2010

Mam u siebie pół-skórę tj. boczki skóra a środek normalny ... i jest super .

Wygląda OK -
teraz w te mordercze upały (dziś jest 35 w cieniu) da się spokojnie siedzieć nawet jak zostawi się hondzię na słońcu ...

polecam ...
jednie co mnie denerwuje to materiał z jakiego zrobiony jest środek tj. welur/alcantra ...
jest bardzo wygodny,wytrzymały itp ... (wykonany jest z ultradrobnych mikrowłókien, 20 razy cieńszych od włosa)
ale niestety łapie bardzo szybko paprochy/nitki itp ....
.... i trzeba go często czyścić ....

normalną welurową tapicerkę łatwo wystarczy nawet wyczyścić ręką ... a z alcantrą nie ma tak łatwo ....
drobinki strasznie czepiają się tego.

W nowych modelach - przynajmniej w nowym Civicu widziałem że już wyluzowali acantrę i
jest taki ekstra welur + boczki ze skóry ....
  • 0

#72 zkruk

zkruk
  • Forumowicz
  • 110 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:08, 15.07.2010

czytając ten wątek dowiedziałem się sporo rzeczy - że np. człowiek się klei do skóry
ludzie chodzą i opowiadają takie bzdury od wielu lat

moja żona też tak chodziła i gderała - i jakoś się przekonała...
ostatnio kupowaliśmy jej nowy fotel do biurka - mówię - weź skórę - nie bo będę sie kleić
a w accordzie się kleisz... no nie... wzieliśmy - znów zachwycona...

ja sam użytkuje fotel do biurka skórzany od 6 lat - po takim teście nie miałem wątpliwości
jestem zadowolony ze skóry w accordzie - ma dodatkowo 2 zalety - podgrzewanie siedzeń oraz elektrykę - którą cholernie lubię - bo mogę w trakcie jazdy delikatnie przestawić fotel i nie muszę obawiać się odjechania fotelem o 20 cm do tyłu - co zwykle powoduje mało fajne uczucie i zagrożenie na drodze...


wcześniej miałem civica - jak stał na słońcu to siedzenia tak samo gorące - ale tam były szare-więc mniej...
skóra jest czarna - to się nagrzewa... ale dla porównania - miałem przez jakiś czas 206tkę z czarnymi siedzeniami materiałowymi - tam to się dopiero nagrzewało!

kwestia zniszczeń - mój accord ma 130kkm - i nie mam się do czego doczepić

wybór w następnym aucie - nie będę panicznie szukać skóry - ale jak będzie - to bardzo będę się cieszyć...
  • 0

#73 Garbi

Garbi
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Pruszków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:iES
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CD7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:04, 27.07.2010

Jak dla mnie - skóra.
Minus, to brak wentylacji i po upałach plecki mocno spocone.
Plusy - łatwiejsza w utrzymaniu czystości, bardziej efektowna, szczególnie jasna.
Pozdrawiam.
  • 0
"Hanko, o tobie marzę wśród bezsennych nocy.
Hanko, daj usta, niech przeminie ból i żal."

#74 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:40, 27.07.2010

Miałam wymienić fotele na skórzane, ale zrezygnowałam. Ojczulek ma bmw 318stke właśnie w skórze. No generalnie to może i fajne jest, ale jak auto jest garażowane. Po całym dniu stania auta w słońcu usiąść prawie gołym ciałem na takiej nagrzanej skórze poprostu dramat. Co z tego, że jest klima. Zanim fotel się ostudzi tyłek przypieczony. Zimą odwrotnie. Po nocy wychłodzona przy ponad -20 skóra z kolei mroziła. Poza tym nie mogłam znaleźć skóry utrzymanej w stanie, który mnie by zadowalał. A jak już była w miare to nie było kompletu na boczki, więc zrobiłabym tylko wioske ze skórzanymi fotelami i pstrokacizną na drzwiach.
  • 0

#75 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:39, 30.07.2010

usiąść prawie gołym ciałem

to jak Ty jeździsz ubrana? ;-)

co do grzania w lato i mrożenia w zimę, to połowicznie się zgadzam, bo w większości aut ze skórami są podgrzewane fotele. W Saabach natomiast w niektórych skrajnie wypasionych wersjach są również wentylowane. Grzanie w lato powiedziałbym dotyczy raczej czarnej skóry, kremowa się tak nie nagrzewa (ma tylko 1000'C które jest generalnie w kabinie :mrgreen:) ale kremowa skóra i dzieci... raczej nie, za to czarna tak, wprew pozorom skóra jest łatwa w utrzymaniu
  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq