Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

welur czy skóra?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

#76 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
  • Skąd:Pruszków WPR
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Coupe V6
  • KM:200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG2
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 21:29, 30.07.2010

Moja Coupe stała ostatnio pod firmą 4 dni w pełnym słońcu. Wystarczyły 3-4 minuty chłodzenia klimą, aby skóra się ochłodziła i można było usiąść bez problemu. Ale ja mam beżową :mrgreen: Dzieci też mam i nie jest źle.
  • 0

Były:   Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998  |   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 | Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999
Jest:   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001


#77 BALCER

BALCER
  • Forumowicz
  • 557 postów
  • Skąd:Warsaw/Galway
  • Silnik:20T
  • Wersja:EuroR
  • KM:379
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7R
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 10:22, 31.07.2010

No ale co to za lipa, że musisz czekać, żeby usiąść na fotel... jeeezzzz... podpisuje się obiema rencyma pod postem Martyy. W sumie to nie ma co dyskutować, fizyka jest przeciwko pasażerowi jeśli ma się skórę. No w szerokości geograficznej, w której jest Polska to na pewno.
Ten współczynnik decyzyjny jest już w dyskusji wyczerpany więc pozostaje tylko fakt czy ktoś skóre lubi czy nie, mimo wszystko.
Mieszkam w miejscu, w którym skóra ani mi tyłka nie zmrozi ani go nie usmaży a mimo to jej nie lubię i kropka. Mieszkając w Polsce nigdy nie zdecydowałbym się na kupno auta w skórze tym bardziej. (patrz fizyka zjawiska posiadania skóry w samochodzie)
  • 0

#78 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
  • Skąd:Pruszków WPR
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Coupe V6
  • KM:200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG2
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 10:49, 31.07.2010

No ale co to za lipa, że musisz czekać, żeby usiąść na fotel... jeeezzzz...

Ty wiesz swoje, a ja swoje :lol:
Tylko mi nie mów, że wsiądziesz od razu do samochodu z czarną tapicerką welurową :r po staniu kilka godzin na pełnym słońcu.
Prędzej Ci się jaja usmażą
  • 0

Były:   Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998  |   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 | Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999
Jest:   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001


#79 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:03, 31.07.2010

welur jest cieply nawet bardzo ale nie parzy tak jak skora. tak samo zima ok siadamy i jest zimno ale to nie jest to samo co na skorze, a wszystko czy to klimatyzacja czy tez podrzewane fotele dzialaja z opoznieniem. jak musze na szybko wsiac i jechac do otwieram okna i jade szybciej w miedzy czasie wlacze klimatyzacje. i nie jestem od razu przyklejony do skorzanego fotelu choc wygladaja zdecydowanie lepiej. w poprzednim aucie mialem czarne skorzane fotele i ciesze sie ze juz ich nie mam. jak skora to tylko jasna (przy okazji tez podoba mi sie duzo bardziej) no i najlepiej zeby byla wentylowana.
  • 0

#80 train

train
  • Forumowicz
  • 193 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:13, 02.08.2010

QuicksilveR i tu się zdziwisz bo jaja mi się nie usmażyly na welurze, a stał 3 bite dni w pełnym słońcu kiedy w cieniu było 34 stopnie.
  • 0

#81 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:34, 02.08.2010

No ale co to za lipa, że musisz czekać, żeby usiąść na fotel... jeeezzzz... podpisuje się obiema rencyma pod postem Martyy. W sumie to nie ma co dyskutować, fizyka jest przeciwko pasażerowi jeśli ma się skórę. No w szerokości geograficznej, w której jest Polska to na pewno.
Ten współczynnik decyzyjny jest już w dyskusji wyczerpany więc pozostaje tylko fakt czy ktoś skóre lubi czy nie, mimo wszystko.
Mieszkam w miejscu, w którym skóra ani mi tyłka nie zmrozi ani go nie usmaży a mimo to jej nie lubię i kropka. Mieszkając w Polsce nigdy nie zdecydowałbym się na kupno auta w skórze tym bardziej. (patrz fizyka zjawiska posiadania skóry w samochodzie)


Tymbardziej, że np. ja często nie mam czasu czekać nawet te 3-4 minuty aż mi klima ostudzi fotele, albo inaczej ;-) nie chciałoby mi się ;-) Wychodząc o 16 z pracy plus 4 minuty na studzenie równołoby się to dla mnie wjazdem w najlepszy korek w godzinach popołudniowego szczytu, z uwagi na lokalizacje gdzie 75% firm kończy o tej godzinie, więc już wole swój pstrokaty welurek :mrgreen:
  • 0

#82 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
  • Skąd:Pruszków WPR
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Coupe V6
  • KM:200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG2
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 20:43, 03.08.2010

Próżna dyskusja, jak wspominał BALCER. Każdemu wg gustu.
  • 0

Były:   Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998  |   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 | Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999
Jest:   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001


#83 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:44, 07.10.2010

A ja właśnie zamówiłem część skórzanej tapicerki do mojego auta. A jutro zamówię kolejną.
Niestety pomimo, iż auto ma ok. 4 lat materiałowa tapicerka jest "pomechacona", a na fotelu kierowcy, w lewej części trzymającej plecy - przetarła się. Podobnie nie najlepiej wygląda lewa strona siedziska oraz strona pasażera. Zapewne pierwszy właściciel miał "ciężki tyłek" i szorował placami przy wysiadaniu też może, ale nie tłumaczy to chyba takiego stanu "szmatki". Ponieważ zaś salon zaproponował wymianę poszycia fotela kierowcy (tylko górnego) za jedyne 900 zł, to poszedłem po rozum (a może nie?) i zamawiam z demontażu komplet skórzany. Będzie tylko trochę droższy niż poszycie na fotel kierowcy ;-)
Podobno pasy i poduszki to nie problem (w ostateczności można zostawić swoje fotele i przełożyć poszycia), pozostanie tylko sprawa kupienia pokrywy konsoli środkowej z włącznikami oraz podłączenia ogrzewania (cząstkową wiązkę z doprowadzeniem pod włączniki widziałem zdaje się w tunelu).
  • 0

#84 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:54, 06.01.2011

Accorda 2005r miałem z pół-skórami, przy zmianie auta zdecydowałem się na accorda BEZ skóry. Faktycznie skóra wygląda prestiżowo i jest miła w dotyku, ale minusy to to, że może się odgniatać, troszkę parzy w lecie i ciągnie zimnem w zimie. W lecie jak się zagrzeje to nawet jak trochę auto przewietrzysz to i tak cię oparzy. W zimie mniej uciążliwie, tylko przez pierwszą minutkę czuć mocno zimno, a potem już czujesz tylko komfort. Sam wybrałem tapicerkę materiałową - praktyczniejsza i tańsza (chyba o 6 000zł ), ale zerkam na wersje ze skórą z lekką zazdrością:) Tak czy siak wybór accorda to dobry wybór, niezależnie od tapicerki.
  • 0

#85 gebek

gebek
  • Forumowicz
  • 313 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:ELEGANCE
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:40, 06.01.2011

A ja mam klienta z VIII,ktory sporo jezdzi...to fakt,ale wymienialismy mu juz skorzane obicie oparcia...popekalo,
a pare dni temu pokazywal mi popekane skorzane siedzisko.
Tez bedzie do wymiany...tak wiec jak to jest z ta trwaloscia skory :?:
  • 0
Jest Accord...oraz Shadow VT750 Black Spirit

#86 KamilM

KamilM
  • Forumowicz
  • 511 postów
  • Skąd:Wieś Radom
  • Silnik:2.2
  • Wersja:sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 12:59, 06.01.2011

troszkę parzy w lecie i ciągnie zimnem w zimie

generalnie z wiekiem skóra twardnieje, miałem ostatnio okazje porównać skórę 11 i 5 letnią. Młodsza jest całkiem fajna, ale ta starsza bardzo twarda, niewygona i zaczyna pękać.
  • 0

#87 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:12, 06.01.2011

KamilM, to chyba kwestia konserwacji?

ja mialem skore w miniaku i nigdy wiecej jej nie chce widziec na oczy. latem mialem ciagle mokra dupe, az sie wstydzilem nieraz z auta wychodzic. a klimatyzacja? dobra sprawa ale najpierw chyba z pol godziny musialbym chlodzic auto zanim do niego wsiade. dobre na dlugie trasy do miasta jak wsiadziesz to zanim sie wystudzi wysiadasz i niestety masz plame na tylku.
  • 0

#88 pomierdor

pomierdor
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:Łódź
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:14, 06.01.2011

troszkę parzy w lecie i ciągnie zimnem w zimie

generalnie z wiekiem skóra twardnieje, miałem ostatnio okazje porównać skórę 11 i 5 letnią. Młodsza jest całkiem fajna, ale ta starsza bardzo twarda, niewygona i zaczyna pękać.


zależy jak często się pielęgnuje skórę, jeśli o nią dbasz to nie pęka itp ja mimo 12 letniej skóry nie mam pęknięć a poza tym nie wyobrażam sobie w moim aucie welur kiedy dziecko siedzi z tyły i nogami dotyka tyłu foteli przednich miałbym chyba co tydzień je prać żeby czyste były albo musiałbym zakładać mu pokrowce na buty a skórę wystarczy tylko wytrzeć wilgotną szmatką no i oczywiście czyścić i nawilżać ją z 3-4 razy w roku
  • 0
Accord F20B6 http://www.accordklu...opic.php?t=1019
Civic EJ9 D14+
Były
Civic EG8 D15B7 + mody
Civic EJ2

#89 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:22, 06.01.2011

wróćmy do początku to wszystko to nie skóra tylko wyrób skóropodobny :mrgreen:
  • 0
F1

#90 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:30, 06.01.2011

Może i jest to skóra... ale dwoina.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq