Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

welur czy skóra?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

#91 Valdi.

Valdi.
  • Forumowicz
  • 341 postów
  • Skąd:ale co skąd?
  • Silnik:0,7
  • Wersja:S-uuper
  • KM:136 chyba
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:wyjątkowe
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:13, 06.01.2011

Moja Coupe stała ostatnio pod firmą 4 dni w pełnym słońcu. Wystarczyły 3-4 minuty chłodzenia klimą, aby skóra się ochłodziła i można było usiąść bez problemu. Ale ja mam beżową :mrgreen: Dzieci też mam i nie jest źle.


QuicksilveR i tu się zdziwisz bo jaja mi się nie usmażyly na welurze, a stał 3 bite dni w pełnym słońcu kiedy w cieniu było 34 stopnie.


zastanówcie się drodzy koledzy co piszecie: 4,3,czy 20 dni w słońcu co to za sens jak w nocy temperatura spada i w aucie jest chłodno jak to w nocy :mrgreen: :mrgreen: nagrzać to się może od rana do popołudnia :om:
  • 0

Czarno-biały Projekt by Valdi...
http://www.accordklu...pic.php?t=19232

Dopóki walczysz,jesteś zwycięzcą.

 

 

 

 


#92 matman

matman
  • Forumowicz
  • 308 postów
  • Skąd:Mazury
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:44, 06.01.2011

Witka!

1. Byłem kiedyś przeciwnikiem skóry w aucie ale jak kupiłem acco z czarną skóra to wiem że nastepne acco też będę chciał mieć ze skóra. Fakt zimą przy minus 20 jaja się kurczą ;-) ale idzie wytrzymać.

2. Nie mylcie skóry z eco-skórą. Prawdziwa skóra nawet niewentylowana część wilgoci jednak wchłania nawet konserwowana a eco-skóra niestety nie bo zachowuje się jak skaja. W takiej eco-skórze rzeczywiście d..a się klei do fotela.
Byliśmy rodziną w ubiegłe wakacje we Francji i podróżowaliśmy autem po 10-12 godzin i było O.K. a skórę mam niewentylowaną.

3. Tylko acco z pełną skórą mają prawdziwą skórę. Jeżeli jest półskórzana np. w Type-S to jest to eco-skóra (wiem bo kumpel ma Type-S i ma eco-skórę co się okazało po rozdarciu fotela.

4. Przy materiałowych tapicerkach ciało również może się pocić a zależy to od materiału z jakiego zrobiony jest fotel. Welur, alcantara, materiał syntetyczny różnie zachowują się latem. Owszem zimą na materiale w d..e jest cieplej przy wsiadaniu.

5. Utrzymanie w czystości skóry jest łatwiejsze niż tapicerki materiałowej.

6. Jakość skóry w VII gen. jest lepsza niż w VIII gen. W VII skóra jest grubsza i mocniejsza chociaż może ciut twardsza, ale jak się ją odpowiednio często konserwuje to robi się z czasem miększa. W VIII gen. jest za to perforowana ale jednak troszkę cieńsza i przez to chyba bardziej narażona na uszkodzenia (chyba honda zaczęła szukać oszczędności nie tam gdzie trzeba)
  • 0

#93 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:53, 06.01.2011

matman, ja tez mialem na bank prawdziwa skore w bardzo dobrym stanie - auto mialo 5kkm wiec nowka z salonu. byla mieciutka, mila w dotyku a do tego w slicznym brazowym kolorze. niestety do miasta sie to nie nadaje, mowiszo o 12godzinnej podrozy i tu sie z Toba zgodze ze wlaczasz klimatyzacje jedziesz i nie widzisz roznicy ale jezdzij tym po miescie 5km w jedna strone za chwile postoj na 15 min i znowu 5km i tak 5 razy w ciagu dnia bo tak glownie jezdze to zobaszy jak szybko zatesknisz za materialowa tapicerka:) co z tego ze skora wchlania czesc wilgoci jak zwyczajnie nie przepuszcza tak bardzo powietrza jak material i co najwazniejsze jak sie nagrzeje to nie schlodzi sie jak material w 30s tylko potrzebuje na to troche. jak skora to tylko wentylowana:)
  • 0

#94 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Lyngdal Norway
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GIT
  • KM:125
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:33, 06.01.2011

A ja nie narzekam na swoja skore, czy pseudoskore Zima gola dupa nie siadasz przeciez wec zimno nie jest bez przesady. A latem zawsze staram sie nie stawiac auta w pelnym sloncu. A jak sie juz nagrzeje to chwila z otwrtymi szybkami i jest oki. Jeszcze nie zdarzylo mi sie poparzyc. Co innego czarna ale na jasnej da sie zyc
  • 0

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#95 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:14, 06.01.2011

logicsys, jasna jest spoko:) ja mialem brazowa nie z tych jasnych ale tez nie prawie czarna taki normalny braz i jak jests w pracy albo cos zalatwiasz to nie ma czasu zeby wietrzyc samochod. a jak wsiadziesz w garniturze zima to poczujesz:) a latem od razu jest mokra plama i wygladasz jak wiesniak:D
  • 0

#96 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 08:10, 07.01.2011

Wszystko ma swoje wady i zalety ale powiem jedno, skóra jest idealna przy małym dziecku :-) Na rozlany soczek wystarczy wilgotna chusteczka :ok
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#97 ursyniak

ursyniak
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:51, 18.01.2011

w końcu wybrałem welur, i jestem bardzo zadowolony :)
dzięki za porady
  • 0

#98 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:26, 02.06.2011

Siwy,

Podpisuję się obiema rękoma.

Skóra ma ponadto tą zaletę, iż można ją stosunkowo łatwo naprawiać. A śladów naprawy nie widać. :)
  • 0

#99 unpredictable

unpredictable
  • Forumowicz
  • 130 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:45, 05.09.2012

odświerzę temat. zastanawiam się nad wymianą całej tapicerki w samochodzie (fotele, elementy w drzwiach) ze skóry czarnej na grafitową lub szarą alcantrę. skóra (mimo, że o nią bardzo dbam) na fotelu kierowcy zaczyna się zagniatać. czy ktoś zna jakieś warsztaty w wawie, które się tym profesjonalnie zajmują? nie mogę znaleźć nic na forum, a wójek google wskazuje mi jakieś podejrzane warsztaty.
  • 0

--------------------------------------
Modyfikacje:
Przyciemnienie szyb - 12%
Światła dzienne/DRL - moduł QUASAR CLM02-CAN
Trzeci stop LED (HONDA part. no. 34270-SNC-A02)


#100 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:51, 06.09.2012

odświerzę temat. zastanawiam się nad wymianą całej tapicerki w samochodzie (fotele, elementy w drzwiach) ze skóry czarnej na grafitową lub szarą alcantrę. skóra (mimo, że o nią bardzo dbam) na fotelu kierowcy zaczyna się zagniatać. czy ktoś zna jakieś warsztaty w wawie, które się tym profesjonalnie zajmują? nie mogę znaleźć nic na forum, a wójek google wskazuje mi jakieś podejrzane warsztaty.


TAP-CAR z Łodzi - http://www.tapcar.pl/. Widziałem ich dzieło w nowym Subaru Outback - czerwona skóra :-) Normalnie jak fabryczne wykończenie :db
Zadzwoń. Ponoć drogo ale mają sprzęt do tego odpowiedni. To było widać po równiutkich szwach - białych :j

Materiały jakie chcesz od alcantary po dobre skóry.

A i jakby co to nie jestem pracownikiem tej firmy ale sam zrobiłem ten wywiad gdzie to było zrobione - tak dla siebie, bo w przyszłości i ja się noszę z zamiarem takiego obszycia.
A nie było łatwo o info. kto jest autorem :roll:

Jak się okazuje opcję zmianę tapicerki materiałowej na skórzaną oferuje jedeno ASO Subaru w Warszawie :mrgreen:
ale nie wykonują tego sami tylko ww. firma.
  • 0

#101 unpredictable

unpredictable
  • Forumowicz
  • 130 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:06, 06.09.2012

Dzięki. Wiem, że dzięki A2 Łódź jest bliżej, ale wolałbym coś na miejscu w Wawie. A zna ktoś ATS (http://www.autotapicerki.pl/)?
  • 0

--------------------------------------
Modyfikacje:
Przyciemnienie szyb - 12%
Światła dzienne/DRL - moduł QUASAR CLM02-CAN
Trzeci stop LED (HONDA part. no. 34270-SNC-A02)


#102 kobeczko88

kobeczko88
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:kożuchów
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:42, 02.10.2012

Ja mam skórzane boki z alcantarą i tu mi się wydaje jest przyszłość. Pzdr!!
  • 0

#103 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 00:28, 03.10.2012

TAP-CAR z Łodzi - http://www.tapcar.pl/. Widziałem ich dzieło w nowym Subaru Outback - czerwona skóra :-) Normalnie jak fabryczne wykończenie :db
Zadzwoń. Ponoć drogo ale mają sprzęt do tego odpowiedni. To było widać po równiutkich szwach - białych :j

Materiały jakie chcesz od alcantary po dobre skóry.


Obszywałem u nich z 4-5 lat temu kierownicę w Accordzie VI. Robota pierwsza klasa. Co do ceny - biorąc jako bazę poziom cen przy którym tutejsi forumowicze uznają, że obszycie kierownicy jest drogie to tam było 2x drożej (te 4-5 lat temu chyba 400zł). A było bez wielkich wymagań z mojej strony - matowa skóra gładka plus dziurkowana, czarna nić.
Na swojej stronie się chwalili, że wykonują prace dla większości ASO.
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#104 suchy21

suchy21
  • Forumowicz
  • 37 postów
  • Skąd:WR
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:39, 10.11.2012

Skóra - jest praktyczna jak zadbana i podgrzewana to bym się jeszcze skusił. Jeździłem autami ze skórą i bez moje spostrzeżenia są takie, że skóra ładniej wygląda- zimą jest zimno w du...ę latem parzy. Polecam używanie wszelkich mazideł do skóry naprawdę pomaga staje się wtedy bardziej miękka np. mleczko shell'a . Osobiście mam welur w grzanych tyłkach :mrgreen:
  • 0

#105 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 23:18, 10.11.2012

Dodał bym jeszcze że się łatwiej wsiada i wysiada bo odzież nie przylega jak do weluru tylko się ślizga po licu.
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq