Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Regeneracja przekładni kierowniczej

all_gen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
549 odpowiedzi w tym temacie

#46 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Lyngdal Norway
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GIT
  • KM:125
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:13, 11.07.2010

No to widze ze moj problem bedzie z maglownica Tylko teraz pytanie Wymienilem wszystkie elementy zawieszenia rzod plus drazki i koncowki no i dokrecilem maglownice bo nie byla przykrecona i Zaczelo byc slychac stuki przy skrecaniu kolami i to dosc glosne bo wewnatrz slychac i to na zapalonym silniku. Plynu mam tyle ile mialem auto troche ucieka mi na prawo ale to chyba wina opon na geometrii bylem i sie nic nie zmienilo za wiele a niby ustawili jak nalezy Planuje zmienic oponki na wezsze plus mniejsze kola 205/55/16 Czy to cos pomoze Czy lepiej zbierac na regeneracje maglownicy?? wyciekow nie ma tylko ten stuk :k
  • 0

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#47 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:37, 11.07.2010

opony Ci w niczym nie pomoga jezeli chodzi o stuki. moze byc jedynie lepiej pod wzgledem komfortu jak i sciagania na koleinach. masz luz na maglu? choc uwazam ze jezeli stuka to trzeba wymienic. u mnie jest to delikatne pukanie na wlaczonym silniku zarowno na zew jak i wew no i do tego wyciek wiec juz decyzje podjalem. chce zalozyc b8 na przod wiec nie wyobrazam sobie tych stukow musi byc wszystko cacy:)
  • 0

#48 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Lyngdal Norway
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GIT
  • KM:125
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:56, 11.07.2010

No dobra a gdzie polecacie zrobic regeneracjie w Lubuskim albo Zach Pomorskim moze ktos ma jakies namiary i jak czasowo wychodzi taka robota Przekladni?? i mam rozumiec ze zbierznosc sam bede musial poprawiac po wymianie tak??
  • 0

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#49 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:04, 11.07.2010

nie wiem jak to wyglada gdzie indziej ale w lodzi umawiasz sie na konkretny dzien przyjezdzasz na 9 i okolo 16 masz juz samochod gotowy. regeneracja to 550zl a montaz i demontaz okolo 200 zalezy od modelu samochodu
  • 0

#50 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Lyngdal Norway
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GIT
  • KM:125
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:55, 12.07.2010

Mowa o tej firmie jest ?? http://www.allegro.p...cord_98_01.html

edit
A co do wyciekow itd spora rol odgrywa tu uzytkowanie przekladni tj jak masz szerokie kapcie i w miejscu krecisz kiera to przekladnia ma bardzo duze przeciazenia bo ma duzy opor do pokanania Sprobujcie pokrecic takimi kolami bez wspomy to zobaczycie ile sily potrzeba zeby skrecic Moj mech mowil zeby unikac krecenia na postoju lepiej zeby kola zaczynaly sie pomalu toczyc wtedy uklad ma lzej i dluzej uniknie sie wyciekow
  • 0

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#51 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 00:12, 13.07.2010

u mnie zaczelo ciec na oponach 195/65R15 od niedawna mam 17. i raczej nikt nigdy nie krecil w miejscu no chyba ze byla potrzeba.

tak dokladnie o ta firme chodzi
  • 0

#52 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:14, 13.07.2010

u mnie zaczelo ciec na oponach 195/65R15 od niedawna mam 17. i raczej nikt nigdy nie krecil w miejscu no chyba ze byla potrzeba.

tak dokladnie o ta firme chodzi


Jaki przebieg :?:
  • 0
F1

#53 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:31, 13.07.2010

62kkm realny bo samochod od nowosci tzn wtedy pierwszy raz bylem w aso dolac plynu bo otwieram maske patrze i malo, a przy jakis 64 sie dowiedzialem ze magiel ma luzy i cieknie z niego. bylo to zaraz po wymianie sprezyn - robilem sam wiec pozniej sie wsluchiwalem czy nic nie stuka nie puka no i sie dosluchalem pojechalem do aso zeby mi sprawdzili i gosciu mowi magiel do regeneracji...

a cieklo juz pewnie wczesniej bo teraz jezdze 2 miesiace i ubylo jakies 2mm na zbiorniczku a wczesniej bylo pod minimum, a wiadomo ze na poczatku wolniej cieknie wiec wychodzi na to ze od roku cieknie a najlepsze ze jak bylem rok temu w hondzie na ostatnim przegladzie to niby sprawdzali wszystko i niczego sie nie dopatrzyli bo pewnie nie chcieli na gwarancji wymienic;/
  • 0

#54 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Lyngdal Norway
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GIT
  • KM:125
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:49, 13.07.2010

A jest jeszcze firma w kozuchowie za zielona gora byl tam ktos moze robic swoj magiel ?? Z tego co czytam opinie maja dobre tylko strasznie malo info o nich Podobno nawet zbierznosc na miejscu robia jak widzialem cena za zregenerowana przekladnie do acco VIII 500 zloty (stara zostaje w rozliczeniu) Mam tam znacznie blizej jak do lodzi
  • 0

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#55 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:03, 13.07.2010

z tego co ja wiem to sa dwa dobre warsztaty jeden w lodzi bankowo i drugi gdzies w krakowie ale czy ten w krk na pewno taki super to Ci nie powiem. do takich nie sprawdzonych to raczej bym nie jechal. jak masz daleko do lodzi to na kanal wykrecic to chyba tylko 1 sruba i koncowki drozkow;) wysylka kurierem 48h bez samochodu wiec mozna by sprobowac:) ja sie nad tym zastanawiam bo z 1000zl kosztu calkowitego zrobiloby sie jakies 650;)juz z wysylkami
  • 0

#56 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Lyngdal Norway
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GIT
  • KM:125
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:51, 13.07.2010

No wlasnie najgorsze jest to ze bez auta zostane ;/ no z tego co widzialem na stronie gosci to oni maja 3 oddzialy w polsce i jeden z nich to wlasnie ten kolo zielonej Po pracy wkleje link do ich stronki i poszukam jeszcze jakiegos info na ich temat a najlepiej zadzwonie Z tego co wiem 12 miesiecy gwarancji daja na regeneracjie to podobnie jak ci z lodzi
  • 0

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#57 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 12:58, 13.07.2010

Regeneracja przekładni kierowniczych na podkarpaciu - Rzeszów

http://www.hpa.ipr.pl/
dzwonić bezpośrednio do głównego specjalisty od przekładni pan Gabriel 888811360
  • 0

#58 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
  • Skąd:Police
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:01, 13.07.2010

Ja regenerowałem tu i jestem zadowolony :ok

http://maglownice.polskareklama.pl/

Sami demontują, regenerują i montują na miejsce.
Postawiłem autko o 8 a odebrałem tego samego dnia ok. 17

Ogólnie mogę polecić ten zakład z czystym sumieniem - gwarancja na 1 rok :mrgreen:
  • 0
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#59 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 15:43, 13.07.2010

A mnie ch... jasny strzela, znów mam drgania powyżej 120 do 140 potem przy 150-160 już jakby ich nie czuć, można sobie śmigać. Więc na trasie jade albo 110 albo 160 :mrgreen:
Koła to nie są w cuda nie wierze, są wyważone. Wogóle cały czas czuje jakiś luz z przodu, puka przy zjeździe z jakiegoś progu, krawężnika malutkiego (bo na większe nie wjeżdzam).
Najlepsze że jak się jedzie po dołach, albo wapdnie na drodze na nierównośc to cisza i spokój, wszystko mega sztywne.
Ale jak jade wogóle wolno czy szybko to czuje , jakbym miał z przodu coś niedokręcone czy co. Czuje to włąśnie jakby na kierownicy, jakby mi coś tam latało, ruszało się czy co :evil: No i takie puknięcie jak zjeżdzam z jakiejś nierówności ( zjeżdzam tyłem bo jużprzodem jakoś tego nie słychać i nie czuć :roll:
Wyraźnie mam wrażenie ze coś z przodem nie teges, ze strony tyłu nić nie odczuwam.
Dodatkowo teraz przy hamowaniu czuje że tam coś się rusza, nie hamuje sztywno, tzn hamulce są brzytwa, ale przy hamowaniu z małej prędkości włąśnie jakby coś tak się ruszało (nie czuje sztywności :roll: )
Z dużej prędkości coś mi tak z przodu się tłucze, hmmm jst luźno czy co, czuje że coś bije, ale nie bije na kierownicy, więc nie sądze że to tarcze, aczkolwiek na kierownicy minimalnie coś czuć.
Sworznie dolne i górne nowe
Końcówki drążków nowe
Luzów na przegubach nie czuje, sztywno
Na szarpakach i łomem wszystko mega sztywne, brak najmniejszych luzów
Bardziej czuje jakby mi cała przekłądnia chodziła i była niedokręcona
Za cholere nie wiem co jest
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#60 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Lyngdal Norway
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GIT
  • KM:125
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:02, 13.07.2010

A mnie ch... jasny strzela, znów mam drgania powyżej 120 do 140 potem przy 150-160 już jakby ich nie czuć, można sobie śmigać. Więc na trasie jade albo 110 albo 160 :mrgreen:
Koła to nie są w cuda nie wierze, są wyważone. Wogóle cały czas czuje jakiś luz z przodu, puka przy zjeździe z jakiegoś progu, krawężnika malutkiego (bo na większe nie wjeżdzam).
Najlepsze że jak się jedzie po dołach, albo wapdnie na drodze na nierównośc to cisza i spokój, wszystko mega sztywne.
Ale jak jade wogóle wolno czy szybko to czuje , jakbym miał z przodu coś niedokręcone czy co. Czuje to włąśnie jakby na kierownicy, jakby mi coś tam latało, ruszało się czy co :evil: No i takie puknięcie jak zjeżdzam z jakiejś nierówności ( zjeżdzam tyłem bo jużprzodem jakoś tego nie słychać i nie czuć :roll:
Wyraźnie mam wrażenie ze coś z przodem nie teges, ze strony tyłu nić nie odczuwam.
Dodatkowo teraz przy hamowaniu czuje że tam coś się rusza, nie hamuje sztywno, tzn hamulce są brzytwa, ale przy hamowaniu z małej prędkości włąśnie jakby coś tak się ruszało (nie czuje sztywności :roll: )
Z dużej prędkości coś mi tak z przodu się tłucze, hmmm jst luźno czy co, czuje że coś bije, ale nie bije na kierownicy, więc nie sądze że to tarcze, aczkolwiek na kierownicy minimalnie coś czuć.
Sworznie dolne i górne nowe
Końcówki drążków nowe
Luzów na przegubach nie czuje, sztywno
Na szarpakach i łomem wszystko mega sztywne, brak najmniejszych luzów
Bardziej czuje jakby mi cała przekłądnia chodziła i była niedokręcona
Za cholere nie wiem co jest


No to moze masz niedokrecona Sprawdz mocowanie u mnie jest na 2 srubach i do tego poduszki przekladni Najlepiej wlez pod auto i niech ktos szybko skreca lewo prawo moze cos wynajdziesz JA u siebie wogole mialem nie dokrecona przekladnie sruby palcami odkrecilem gwint byl zjechany i do tego na poduszkach sie ruszala. Jak to skrecilem na sztywno zaczeo pukac przy kreceniu kiera no i chu mnie bierze juz :-(

A ten zaklad to chodzilo mi o te firme AUTO Rege
  • 0

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq