Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

czy to dobry zestaw ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#1 maliniak292

maliniak292
  • Forumowicz
  • 56 postów
  • Skąd:Polska
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:59, 07.04.2010

Panowie dzisiaj byłem u fachmana od gazu i polecił mi do hani taki zestaw;

Stag 300 premium
listwa Valtek jakas nowa cos gadal o 4
reduktor Magic Jet
podobno wedlug niego taki zestaw bez problemu daje rade :-/ , raczej bez lubryfikatora tylko regulacja zaworów co 30.000

Co wy na to czy warto takim zestawem sie interesowac :lol:
  • 0

Prawdziwy mężczyzna nie je miodu , prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły !

Maliniak292


#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:03, 07.04.2010

Stag 300 premium
listwa Valtek jakas nowa cos gadal o 4
reduktor Magic Jet

Czy to daje radę trzeba by było spytać się Kolegi Boryskonin on taki posiada.Moim zdaniem Valtek to Valtek,a reduktor Magic Jet podobno jest cały czas w fazach testów.

tylko regulacja zaworów co 30.000

:k który gazownik Tobie takich głupot nagadał max.co 15 tys.
  • 0

#3 maliniak292

maliniak292
  • Forumowicz
  • 56 postów
  • Skąd:Polska
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:46, 08.04.2010

Glinuś wiem że jezdzisz na Matrixach , ale co to znaczy
Moim zdaniem Valtek to Valtek ??????
sorry ale nie kazdy jest w temacie dopoki nie przetestuje i nie pojezdzi na konkretnym zestawie , bo w opisach konkretnych podzespołów wszyscy producenci chwalą swoje :lol:
  • 0

Prawdziwy mężczyzna nie je miodu , prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły !

Maliniak292


#4 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 09:56, 08.04.2010

Valtek 34, podobno nie jest źle, ale szczyt techniki to nie jest. Napisz lepiej skąd jesteś i co to za fachmany.
Lepiej tak:
Stag 300 plus
wtryskiwacze MAtrix hd544
reduktor magic III (magic jet to wtryskiwacze)
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#5 maliniak292

maliniak292
  • Forumowicz
  • 56 postów
  • Skąd:Polska
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:22, 08.04.2010

Lokalizacja Płock ,a gaziasz sie nazywa Biernat -Maszewo Duże
, jest juz na rynku ładnych pare lat i troche samochodów juz przewalił i różne silniki !Jednemu wsadzil do hondy taka jak moja i jak na razie nie narzeka i drugiemu wsadzil do hyundaia 2.5 V6 i tez jest zadowolony .
No i właśnie byłem u niego i taki zestaw mi polecil , sprawdzil jeszcze na takim testerze Staga czy ma jakies błędy ale wszystko ok.Na ten zestaw producent daje 3 lata gwarancjii ????
I co ja mam robic ? :-?
  • 0

Prawdziwy mężczyzna nie je miodu , prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły !

Maliniak292


#6 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 11:40, 08.04.2010

sprawdzil jeszcze na takim testerze Staga czy ma jakies błędy

Sprawdził czy stag premium będzie łączył się po OBD (AC mówi, że jak diagnoskop AC się łączy ze stagiem to będzie działać po OBD) i pewnie jakie czasy wtrysków i czy sonda jest sprawna.

Na ten zestaw producent daje 3 lata gwarancjii ?? ??

Trzy lata to masz na sterownik stag, reszta podzespołów wg. producentów. na 100% nie ma gwarancji na zabrudzenie się wtryskiwaczy. Jak cewka się spali albo kabel nie będzie kontaktował (wtryskiwacze) to wymienią.

i taki zestaw mi polecil

Tzn jaki? Ten co napisałeś wcześniej?
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#7 maliniak292

maliniak292
  • Forumowicz
  • 56 postów
  • Skąd:Polska
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:33, 08.04.2010

Tak Pablo.see taki jak napisałem wczesniej .
Jak podpiął sie z tym testerem to zaczal czarowac ze Stag 300 Premium współpracuje z OBD II i właśnie ten poleca i na tym testerze od razu mu pokazało pod jakie piny ma sie wpinac .A co do tych błędów to wyskoczyły mu jakies trzy pozycje i sprawdzał kazda z nich i zadnych usterek ani błędów nie wykazało :lol:

A co z tymi Valtekami co pisał Glinuś czy one są takie bee ??
Lepsza jest matrix hd 544 bo on lekko stwierdził ze na nasz gas to te valteki sa ok.
Stag 300 plus czy Stag 300 premium bo jak czytałem na jakiejs stronie to po 2003 r produkcji auta to polecaja wlasnie ten premium ?
  • 0

Prawdziwy mężczyzna nie je miodu , prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły !

Maliniak292


#8 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 16:50, 08.04.2010

bierz plusa. to co oszczędzisz na sterowniku dołoż do matrixa. korekty po obd dodali marketingowcy a nie fachowcy. do szczęścia nie trzeba tego. będzie działać równie dobrze bez tego.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#9 boryskonin

boryskonin
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Konin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:00, 08.04.2010

bierz Premium, nowe Valteki (u mnie od listopada bezbłędnie dają rade), MagicIII też zaspokaja 190KM coprawda ciśnienie lekko spada przy dużym obciążeniu ale temperature trzyma wzorcowo.
Co do wyższości Premium od Plusa to dodatkowe połączenie z OBD zmniejsza ryzyko kiepskiej regulacji instalki przez gazownika :) Jak ją instalator niedokładnie ustawi to korekcja z OBD zmieni minimalnie mieszanke :)
  • 0

#10 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 22:50, 08.04.2010

odatkowe połączenie z OBD zmniejsza ryzyko kiepskiej regulacji instalki przez gazownika :) Jak ją instalator niedokładnie ustawi to korekcja z OBD zmieni minimalnie mieszanke

Przeczytaj chłopie co napisałeś bo sam sobie zaprzeczasz! "kiepskiej regulacji" "zmieni minimalnie". Żeby korekcja po OBD działała dobrze to najpierw musi być wszystko ustawione dobrze. Jeszcze raz powtarzam korekcje po OBD to czysty marketing! To wymusił rynek, trzeba było jakiejś nowości żeby podnieść sprzedaż. Monterzy z lpg-forum.pl już wypowiedzieli się w tej kwestii. Jeżeli montaż jest kiepski, albo zły dobór komponentów, to żadna korekcja tego nie poprawi. Jakoś ludzie jeżdżą ze sterownikami bez korekcji i jest OK. Nie warto dopłacać do premium, taka moja opinia.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#11 Darek

Darek
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:mazowieckie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:00, 09.04.2010

Ile gazownik chce za ten proponowany zestaw?
Możesz odwiedzić zakład "Jankowski" w Sierpcu (w sumie ok 40 km od ciebie) i zapytać się o propozycje instalki do swojej. Gościu zagazował moją i nic się nie dzieje niepokojącego typu: świecący check,spadek mocy itp. Zrobiłem dopiero na instalce ok 5 tyś km ale jak na razie jestem b. zadowolony :ok .
  • 0

#12 jaceklongi

jaceklongi
  • Forumowicz
  • 37 postów
  • Skąd:Wroclaw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2015
  • Nadwozie:Tourer , CW1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:35, 20.04.2010

sorki że wtrące ,ja bym nie zakładał staga , może Prinsa, a napewno BRC Plug&Drive ,może byc też produkt MTM Eco Drive bazujący na elektronice BRC.
Z doświadczenia wiem ,że bedą problemy ze stagiem wcześniej czy później . W prinsach reduktory sie zapychają ,a w Stagach padaja czujniki cisnienia i listwy Valtek
Stag około 2500
Prins 4500
EcoDrive,Plug&Drive 3600 i ma najlepszą cene w stosunku do jakości .
Pozdrawiam.
  • 0
LongiBRC Seuqent 32 = 12,5 lpg/Wrocław/miasto

#13 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:51, 20.04.2010

Kolego jaceklongi z całym szacunkiem instalacje BRC (nie mówię,że są złe-nie miałem z nimi do czynienia i nie potępiam je) masz po jakiś promocyjnych cenach i dlatego je zakładasz? Dużo forumowiczów jeździ na Stagach i sobie chwali,część ma też Landi Renzo i nie ma z nim żadnych kłopotów.Pojawiłeś się na forum i trochę nam mieszasz w głowach.Instalacje na których jeździmy są sprawdzone.

,a w Stagach padaja czujniki cisnienia i listwy Valtek

Kto zakłada w Hondach do Staga Valteki :?: -Zakładałeś i nie sprawdziło się :?:
  • 0

#14 jaceklongi

jaceklongi
  • Forumowicz
  • 37 postów
  • Skąd:Wroclaw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2015
  • Nadwozie:Tourer , CW1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:10, 20.04.2010

Oki zgadzam się, może i stagi nie sa złe ,ale ja nie mam o nich dobrego zdania ,jeśli chodzi o cene brc to nie jest ona moze najniższa ale za to masz coś dobrego i sprawdzinego pod maską Artka prawda??? ja też bym nie zakładał walteków do staga ,moze keihin albo matrix- valteki są za wolne
po jakich promocyjnych cenach ??? zakładyy we Wrocku wszystkie kupują w Czakramie i maja taka samą cene ,teraz wprowadzają na rynek nowa listwe podobna do walteka tylko podobno szybsza ii cena SQ24 spadnie jeszcze do okolo 2600..
pozdro
  • 0
LongiBRC Seuqent 32 = 12,5 lpg/Wrocław/miasto

#15 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 23:22, 20.04.2010

teraz chyba jest tani zestaw BRC za 2200 czy 2400zł, ale nie ma kijem ruszac. to co najwyżej koło BRC stało.
co do BRC to z zestawu wg mnie najlepsze są wtryskiwacze. ja nie lubię automatów, lepiej samemu mnożnik. co do korekcji po obd, to kwestia marketingu a nie potrzeb technicznych. bez tego tez dobrze działa.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq