Skocz do zawartości


RODO w HAKP

VII

Klima się nie załącza, dziwnie pracuje// Przekaźniki klimy// Czujnik ciśnienia klimatyzacji "zamienniki"

VII klima problem z klima elektryka klimy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
479 odpowiedzi w tym temacie

#331 hellkit

hellkit
  • Forumowicz
  • 82 postów
  • Skąd:Rzeszów/Krosno
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive RHD
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:54, 12.07.2019

Po kolei jeszcze raz:

1. Uruchamiając "odczytywanie kodu DTC (bez HDS)" miga mi lewa górna kreska po lewej stronie, mam anglika więc wydaje mi się, że to jest odwrotnie i jest to błąd "R" - Przerwa w obwodzie czujnika cisnienia A/C

2. Przechodząc rozwiązywanie błędu DTC  "R" dochodzę do punktu, gdzie powinienem wymienić czujnik ciśnienia - czujnik wymieniony i dupa.

3. Uruchamiając tryb wyświetlania sygnałów wyjściowych na pozycji "10" czyli ciśnienie w układzie wyskakuje mi 31 (MPa), mignie dwa razy i "Er". Jesli podepnę ten czujnik, który wymontowałem pojawia się 0 (MPa) też mignie dwa razy i "Er".

 

Pytanie:

1. Czy cisnienie 31 MPa jest za duże, a 0 MPa za małe i dlatego wywala błąd?

2. Czy uszkodzony jest moduł sterowania i źle interpretuje dane z czujnika?

3. albo co?


  • 0

Jak czytam forum to nagle uświadamiam sobie, że mam wszystko do wymiany...   :zoltek:


#332 SausageDan

SausageDan
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Wielkopolska
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sport
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:58, 14.07.2019

czesc, a tak na marginesie jeśli jak zmostkować bezpieczniki 4 pinowe? czy dobrze rozumiem ze trzeba zamknac obieg ze strony kompresora ? jesli tak to ktore kable trzeba zmostkować 


  • 0

#333 hellkit

hellkit
  • Forumowicz
  • 82 postów
  • Skąd:Rzeszów/Krosno
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive RHD
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 10:26, 21.07.2019

Rozwiązanie mojego problemu było następujące: wadliwy czujnik, podawał napięcie zwrotne 4,8V. Drugi czujnik zamówiony i klima startuje.

Taka rada jeśli ktoś będzie musiał wymienić czujnik, podpiąć go i sprawdzić napięcie zwrotne, przy ciśnieniu atmosferycznym powinno być 0,1V. ESM podaje wykres zależności ciśnienia a napięcia zwrotnego. Jeśli czujnik nie daje odpowiedniej wartości nie ma co sobie zawracać głowy wymianą

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  • 1

Jak czytam forum to nagle uświadamiam sobie, że mam wszystko do wymiany...   :zoltek:


#334 nie2dampi

nie2dampi
  • Forumowicz
  • 192 postów
  • Skąd:zielona góra
  • Silnik:2.2
  • Wersja:i-CTDI
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer CN2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:05, 24.07.2019

Rozwiązanie mojego problemu było następujące: wadliwy czujnik, podawał napięcie zwrotne 4,8V. Drugi czujnik zamówiony i klima startuje.

Taka rada jeśli ktoś będzie musiał wymienić czujnik, podpiąć go i sprawdzić napięcie zwrotne, przy ciśnieniu atmosferycznym powinno być 0,1V. ESM podaje wykres zależności ciśnienia a napięcia zwrotnego. Jeśli czujnik nie daje odpowiedniej wartości nie ma co sobie zawracać głowy wymianą

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka



Kolego podaj namiary na czujnik który wymieniłeś bo mam ten sam problem tylko błąd "s" i error na pozycji 10
  • 0

#335 hellkit

hellkit
  • Forumowicz
  • 82 postów
  • Skąd:Rzeszów/Krosno
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive RHD
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 10:00, 24.07.2019

Kupiłem ten: https://allegro.pl/o...7691-7183250370 

 

Jak będziesz już miał ten czujnik to sprawdź, czy jak go podłączysz to nie bedziesz miał błędu na pozycji 10, wtedy jedź na wymianę


  • 0

Jak czytam forum to nagle uświadamiam sobie, że mam wszystko do wymiany...   :zoltek:


#336 AdekS

AdekS
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:Kozienice/Warka
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Audi A4
  • KM:163
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:59, 24.07.2019

Kupiłem ten: https://allegro.pl/o...7691-7183250370 
 
Jak będziesz już miał ten czujnik to sprawdź, czy jak go podłączysz to nie bedziesz miał błędu na pozycji 10, wtedy jedź na wymianę


U mnie ten czyjnik nie działał, chyba że trafiłem wadliwy, kupiłem używkę oem od hondmar z Marek i klima śmiga
  • 0

#337 rudi0018

rudi0018
  • Forumowicz
  • 311 postów
  • Skąd:Łódzkie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 09:22, 25.07.2019

Jak to jest z tym oczkiem od klimatyzacji umieszczonym w okolicach prawej lampy, w którym widać czynnik? Bo czy mam włączoną klimę, czy nie, to nie widać żadnego ruchu czynnika w tym okienku, tak ma być? Węże robią się zimna, a klima ładnie chłodzi. 


  • 0

#338 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6035 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 18:34, 25.07.2019

U mnie widać, ale to raczej olej do sprężarki niż sam czynnik.
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#339 Qbagzu

Qbagzu
  • Forumowicz
  • 25 postów
  • Skąd:Skopanie
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:29, 14.11.2019

witam! mam problem z sprężarka: mianowicie sprężarka raz się załącza raz nie ! przeważnie nie (przycisk ac on off)jak podłączę hds i sprawdzam klimat, dtc (brakbłędów), komputerem włączam sprzęgło - nie ma problemu . Odpinam komp działa spoko,wyłączę samochód włączę działa. Myśle ok . przychodzę za 10 min , albo godz nie załącza się . I znowu podpinam komp działa. Sprawdziłem przekaźnik(przełożyłem z tym od klaksonu) nie działa ! klakson na przekaźniku od klimy działa. Ręce opadają  ( trzeba będzie jeździć podpiętym do kompa). Nie wiem ocb przecież pod komputerem tez nie powinno hulać?


  • 0

#340 Fred

Fred
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Tomaszów Lubelski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:58, 16.11.2019

Nie wiem czy Ci to pomoże,ale miałem podobnie.Klima raz się włączała a raz nie,a jak się włączyła nie można było jej wyłączyć (przyciskiem ac) bo jak wciskałem off to się wyłączała.Problemem był sam przycisk,mikrostyk na płytce tej którą masz jak rozkręcisz całe radio i panel sterowania klimą.Mikrostyk wymieniony i problem z głowy.
  • 0

#341 Qbagzu

Qbagzu
  • Forumowicz
  • 25 postów
  • Skąd:Skopanie
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:07, 20.11.2019

dzięki ! ale przycisk niby działa bo jak włączę  komputerem to mogę przełączać cały czas . Tak sobie  myśle, jak by było mało czynnika to z kompa tez by nie ruszył kompresor?!(Czynnik niby dobijany 3 miechy temu i wszystko szczelne niby było)


  • 0

#342 podlez

podlez
  • Forumowicz
  • 856 postów
  • Skąd:W-w
  • Silnik:2.2
  • Wersja:CN2
  • KM:170
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 20:43, 27.04.2020

Hej. To znów ja i problemik z klimą.
Dziś przypadkiem zobaczyłem,że strona kierowcy nie chłodzi. Podjechałem na analizę. Dobiłem czynnika. Jest 450g +25 oleju. Strona pasażera 6 stopni, kierowcy temp otoczenia. Gdy dam na hi to leci gorące wszędzie tak samo. Gdy kręcę pokrętłami to słyszę silniczki i klapy zarówno po stronie kierowcy jak i pasażera. Czujnik ciśnienia pokazuje 7bar, nawet po dobiciu klimy. 
Podpięcie pod kompa HDS nie pokazało błędów. Test klimy ok.
Co może być nie tak? Jakieś mechaniczne uszkodzenie?


Użytkownik podlez edytował ten post 08:56, 28.04.2020

  • 0

#343 automobilS

automobilS
  • Forumowicz
  • 328 postów
  • Skąd:Poznań, Ck
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport+
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:05, 12.06.2020

jak najprościej sprawdzić czy działają  oba  biegi wentylatora na skraplaczu przy pracy sprężarki od klimatyzacji?  Czy to jest na zasadzie, że 1  bieg  chodzi  jeden wentylator a przy 2gim biegu  oba wentylatory? ( bo są 2 wentylatory na chłodnicy)  Czy ten od strony  pompy wspomagania  powinien  mieć   2 biegi?


  • 0

#344 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6035 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 08:10, 13.06.2020

6946294400_1592032144_thumb.jpg 

 

Proszę. 


  • 2

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#345 automobilS

automobilS
  • Forumowicz
  • 328 postów
  • Skąd:Poznań, Ck
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport+
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:56, 13.06.2020

Nie wiem czy w benzynie jest inaczej bo w esm są one opisane jako , jeden jako przekaźnik wentylatora chłodnicy, a drugi jako przekaźnik wentylatora  skraplacza  AC. I to mnie  myli.  Tak jakby jeden wiatrak był od chłodnicy wody, a drugi od skraplacza klimatyzacji. Czy one działają zawsze  razem? tzn. oba wolniej na pierwszym biegu, i oba  szybciej na drugim?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, klima, problem z klima, elektryka klimy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)
IPB Skin By Virteq