Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Problem z odpalaniem 2.2 i-ctdi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tadeusz Norek

Tadeusz Norek
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Piła
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:13, 02.08.2013

Witam wszystkich mam problem z odpaleniem mojego accorda, samochód niechce ogólnie palić byłem u mechanika stwierdził że jest za niskie ciśnienie wtrysku paliwa... ok wymieniono zawór na pompie wtryskowej ciśnienie jest w normie ale dalej nie pali nie wiem o co chodzi. Zaznacze że na plaka albo starter niema problemu z odpaleniem kiedy odpale go na plaka to niema problemów ale powyżej 2 tyś. obrotów samochód zaczyna szarpać i po chwili włącza sie tryb awaryjny silnika tryb po wyłączeniu silnika i ponownym jego odpaleniu wyłącza sie ale powyżej 2 tys. obrotów ponownie sie włącza. Czy ktoś może powiedzieć o co chodzi i jakie może być rozwiązanie problemu?? Z góry dziekuje za pomoc
  • 0
Tadzik

#2 marcin2008

marcin2008
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Leeds,UK
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Eecutive
  • KM:170
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:20, 03.08.2013

Proponuje sprawdzic wtryski.
  • 0

#3 zibik

zibik
  • Forumowicz
  • 19 postów
  • Skąd:w-wa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:10, 03.08.2013

Witam, podłączyć pod komputer, odczytać błędy i działać, inaczej wróżenie z fusów :cry:
  • 0

CRV 2,2 ictdi 2007
CB500S 2002


#4 greg003

greg003
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:ROPCZCE
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:42, 14.08.2013

Witam, podepnę się pod wątek kolegi bo też mam problem z odpaleniem zakupionego accorda 2005 2.2 cdti mianowicie,
po podpięciu nie ma błędów ale nadal nie odpala co zostało zrobione:
-wtryski sprawdzone w serwisie BOSCH
-pompa i czujnik, czujnik ciśnienia na listwie, sprawdzone na innym 2.2 cdti są ok
-po wizycie spec diagnosty wymieniony ecu silnika immo przeprogramowane

problem nie znikł tylko złotówki a nadal nie odpala, objawy...
po zakręceniu rozrusznikiem silnik złapie ale natychmiast zgaśnie , lecz po kolejnym szybkim przekręceniu kluczykiem nie łapie nic :shock:
ALE kiedy odczekam az przekaźniki się wyłączą za schowkiem kręce i ponownie łapie i gaśnie

co jeszcze moge zrobić??
podejrzewam immobilajzer bo czytałem kilka tematów ze to było przyczyną, jest możliwość sprawdzić immo czy działa albo jak ma migać i ile razy zielony kluczyk ?? proszę o pomoc bo to jest moja pierwsza HONDA...
  • 0

#5 drago

drago
  • Forumowicz
  • 316 postów
  • Skąd:Peterborough
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:00, 14.08.2013

a moze jakis z przekaznikow poszedl i trzeba podmienic by sprawdzic?
  • 0

#6 Brodziu

Brodziu
  • Forumowicz
  • 1,477 postów
  • Skąd:Gliwice/Manchester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:204
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:52, 14.08.2013

czujnik polozenia walu korbowego, to tez moze byc przyczyna :-)
  • 0

Moj Tourer

Tuned by Cinsoft


#7 kwiat81

kwiat81
  • Forumowicz
  • 77 postów
  • Skąd:Lidzbark Warminski
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:34, 15.08.2013

Sprobuj odlaczyc czujnik walu korbowego i zobacz jak sie zachowuje....i sprawdz jeszcze jak odlaczysz miernik masy powietrza, czesto tak jest jak on siada to nie wkreca sie na obroty i gasnie.
  • 0

Jest jeszcze:
Accord 1.8 iS Vtec CG8 Pirate Black Pearl
Accord 2.2 CB7


#8 greg003

greg003
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:ROPCZCE
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:47, 15.08.2013

mam dwa czujniki wału i nadal bez zmian a przepływka tez nie robi róznicy czy wpięta czy nie przekaźniki zmieniałem bo jest po dwa takie same... a jest sposób na sprawdzenie immo?? czy w ciemno programować wszystko na nowo??

[ Dodano: 2013-08-29, 16:18 ]
Witam, problem z odpaleniem zlikwidowany winą był obcięty klin koła zębatego , przesuniety o dwa zęby i zablowany w takiej pozycji, na wałku z którego czujnik czytał obroty dziękuje za wszystkie wskazówki. Wreszcie śmigam accordem
  • 0

#9 szymon2066

szymon2066
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Szczecinek
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:01, 12.11.2013

Witam mam pytanie czy zanim przestała palić to zapalała ale długo kręciła ?
  • 0

#10 kruszyn226

kruszyn226
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Sieradz
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:11, 09.01.2014

Mam podobny problem ze swoją Hanią :/ Posiadam auto od 2 miesięcy silnik 2.2. Początkowo zaczęła mrugac kontrolka świec żarowych zdziwiło mnie to ale wyszukałem na forum że może być to filtr paliwa. Od razu wyczyściłem ten przy baku a drugi przy komorze silnika wymieniłem na nowy (128zł).Wszystkie objawy ustały ale nie na długo. Po 2 dniach auto miało cięzko odpalic a następnie nie odpaliło w ogóle :( Co to może być??? Proszę o pomoc
  • 0

#11 tomikk81

tomikk81
  • Młodszy Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:Legionowo
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EVO V
  • KM:350
  • Paliwo:PB
  • Rok:1998
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:05, 28.01.2014

Witam.Podepnę sie pod temat.Mam ten sam problem migajaca kontrolka świec zarowych i auto nie przyspiesza jak trzeba.Wiem,że trzeba zdiagnozować temat,ale mam inne pytanie.Czuy można w tym trybie awaryjnym który opisałem przejechać jakies 100km?


  • 0

#12 sbx15

sbx15
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Głogów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:cl
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:07, 30.01.2014

Witam

mam podobny problem ze swoim accordem 2.2. Jak jest nagrzany pali normalnie ale jak jest zimno 0* lub poniżej zera nie chce za bardzo palić, ciężko mu bardzo albo wogule nie odpala. Zatankowałem na stacji bp on ultimate cały bak i odtej pory zaczeły się takie problemy z odpalaniem. Mechanik wyczyścił mi cały układ paliwowy, wymienił filtr paliwa i wyczyścił zawór cr ale nadal to samo. Czy ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ?


  • 0

#13 przemeknie

przemeknie
  • Forumowicz
  • 12 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:193
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:45, 13.02.2014

Witam.Podepnę sie pod temat.Mam ten sam problem migajaca kontrolka świec zarowych i auto nie przyspiesza jak trzeba.Wiem,że trzeba zdiagnozować temat,ale mam inne pytanie.Czuy można w tym trybie awaryjnym który opisałem przejechać jakies 100km?

 

 

Mam podobny problem ze swoją Hanią :/ Posiadam auto od 2 miesięcy silnik 2.2. Początkowo zaczęła mrugac kontrolka świec żarowych zdziwiło mnie to ale wyszukałem na forum że może być to filtr paliwa. Od razu wyczyściłem ten przy baku a drugi przy komorze silnika wymieniłem na nowy (128zł).Wszystkie objawy ustały ale nie na długo. Po 2 dniach auto miało cięzko odpalic a następnie nie odpaliło w ogóle :( Co to może być ??? Proszę o pomoc

 

Koledzy, ja miałem podobny przypadek, pojawiająca się kontrolka świec żarowych, a przy tym duży ubytek mocy:( 

Pomogło przeczyszczenie zaworu EGR (był na maxa zapchany)....

powodzenia.


  • 0

#14 ropa2

ropa2
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Janikowo
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:39, 13.02.2014

Hej, może zapodasz foteczkę lub opis gdzie EGR sie znajduje i może jakis pobieżny opis na czyszczenie owego ustrojstwa.

Miałem kiedyś JTD i tam też od czasu do czasu czyściłem EGRa


  • 0

#15 przemeknie

przemeknie
  • Forumowicz
  • 12 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:193
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:45, 17.02.2014

Czyszczeniem EGR zajmował się mechanik, nie chcę nikogo wprowadzać w błąd i tłumaczyć gdzie on się znajuduje ponieważ na 100% pewien nie jestem.... Wiem tylko, że jak za pierwszym razem  próbował do niego dotrzeć to był problem (w wniku sporej ilości sadzy zawór zapiekł się) i sporo się namęczył...:(

Po 2 latach robione było ponownie czyszczenie , ale już tylko profilaktycznie...


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq