Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Leniwe wchodzenie na obroty + ogólne zamulenie Accorda


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
210 odpowiedzi w tym temacie

#46 TaryfiX

TaryfiX
  • Forumowicz
  • 819 postów
  • SkÄ…d:BMTH
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Ex+
  • KM:NieokieÅ‚znana
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 08:37, 05.07.2013

No dokładnie, pedał sprzęgła w podłodze, gaz w podłogę (na 3-4 sekundy) i wybija mi pedał sprzęgła w górę (z tym że zaznaczam ,że samochód jechał jakieś 40-60 km/h).
Muszę jeszcze sprawdzić jak na zimnym silniku sie zachowa i potem ponownie na rozgrzanym już.

EDIT 5.07.13

Wczoraj skorzystalem z rady i wziolem sie za wyczyszczenie EGR (+ nowa uszczelka) oraz przepustnicy (+ nowa uszczela) i powiem ze auto odzyskalo pewien zapas mocy (czuc jak jedzie juz od 2000 rpm, a nie jak wczesniej gaz w podloge i lipton i dopiero od 3000 rpm jechal).
Proponuje kazdemu zabrac sie za to (mimo ze po odkreceniu wszystko wygladalo na czyste to i tak wyczyscilem wszystko dokadnie) bo mozecie sie sporo zdziwic ile syfu wyleci i jak moze sie to wam oplacic.
Operacja trwa od 1godz do 2 max dla laika.
Opis jak to zrobic (fotorelacja) jest na forum
  • 0

#47 Gelski

Gelski
  • Forumowicz
  • 453 postów
  • SkÄ…d:Åšwidnik
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:53, 05.07.2013

sadze, ze mu pomogles bo napewno nie zaszkodziles, ale to raczej nie jest sedno problemu, z czasem ci sie znów przybrudzi i auto powróci do swojego zamulania, na razie idzie bo wszystko czyste, ja obstawiam ze to moze byc cos z sonda, moze wysyła co ecu zły sygnał, chociaz niby powinno wywalic checka, albo kat przypchany. albo łapie gdzies lewe powietrze, przejrzalem u siebie dolot i niby wszystko szczelne, no chyba ze cos ominałem.

[ Dodano: 2013-07-05, 13:54 ]
taryfa duzo zabawy z wyjeciem egr-a ??
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła

#48 TaryfiX

TaryfiX
  • Forumowicz
  • 819 postów
  • SkÄ…d:BMTH
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Ex+
  • KM:NieokieÅ‚znana
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 14:03, 05.07.2013

[ Dodano: 2013-07-05, 13:54 ]
taryfa duzo zabawy z wyjeciem egr-a ??


EGR latwizna, sa tylko 2 sruby musisz miec przedluzke na grzechotke bo wszedzie kable i wezyki przeszkadzaja. Max 10-20 min na wymontowanie go. Potem wsadz go do miski z wd-40 albo czyms do czyszczenia i zostaw na jakis czas, potem wyjmij wyszoruj pozadnie (ja uzylem szczoteczki do zebow i srubokreta plaskiego malego) i spowrotem go do auta
  • 0

#49 Gelski

Gelski
  • Forumowicz
  • 453 postów
  • SkÄ…d:Åšwidnik
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:48, 05.07.2013

to ty mnie człowieku jeszcze powiedz a najlepiej pokaz jak malemu dziecku gdzie to ustrojstwo sie znajduje :?:
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła

#50 TaryfiX

TaryfiX
  • Forumowicz
  • 819 postów
  • SkÄ…d:BMTH
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Ex+
  • KM:NieokieÅ‚znana
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 20:57, 05.07.2013

A prosze Cie bardzo.
O tutaj jest EGR:
http://zapodaj.net/c...54e4a6.jpg.html
http://zapodaj.net/6...c53bb5.jpg.html
  • 0

#51 Gelski

Gelski
  • Forumowicz
  • 453 postów
  • SkÄ…d:Åšwidnik
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:21, 06.07.2013

taryfa dzieki
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła

#52 TaryfiX

TaryfiX
  • Forumowicz
  • 819 postów
  • SkÄ…d:BMTH
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Ex+
  • KM:NieokieÅ‚znana
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 10:23, 27.07.2013

I coś nowego sie urodziło?
Ktoś rozwiązał zagadke utraty mocy?

Co dziwnego wczoraj stwierdziłem, to jadąc sobie normalnie, wciskam gaz w podłogę jak zwykle rozpędza sie jak krasnal (idzie bo idzie ale szału nie ma), popuściłem gaz (noga wciąż na gazie ale popuściłem prawie do końca gaz) depłem znowu do końca a tu szok Hanka poleciała jak przecinak.
Czasami muszę tak ze 2 razy popuścić i depnąć i idzie jak petarda.
Więc na moje oko to musi być coś z czujnikiem (komp łapie jakieś dziwne dane podczas wciskania gazu w podłogę a po odjęciu gazu i ponownym depnięciu odzyskuje prawidłowe dane), więc obstawiam Lambde do wymiany (tylko tu pojawia sie problem bo są aż 2 i cenowo też nie ma miłego zaskoczenia, więc którą wymienić?)
  • 0

#53 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8,892 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 10:54, 27.07.2013

Od razu piszę że nie czytałem całego wątku, ale

taryfa, taki objaw miał znajomy w Mondeo w dieslu. Okazało się, że EGR był padnięty.
  • 0

#54 TaryfiX

TaryfiX
  • Forumowicz
  • 819 postów
  • SkÄ…d:BMTH
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Ex+
  • KM:NieokieÅ‚znana
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 10:57, 27.07.2013

Tyle że to benzyna, a EGR czyszczony był przezemnie więc napewno nie to
  • 0

#55 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8,892 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 10:58, 27.07.2013

taryfa, czyszczony, to nie znaczy że działa. Tam też komp nie pokazywał błędu :mrgreen:
  • 0

#56 MrKokos

MrKokos
  • Nowy
  • 2 postów
  • SkÄ…d:warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:es
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:20, 27.07.2013

witam, jestem całkiem nowy na forum, ale widzę, że nie jedyny z tym problemem.. Moja Hania ma 192 PS, ale nie jeździ jakby tyle miała. Niektórzy mówią, że tourer, że ciężka, a może po prostu coś jest nie tak... myślałem o świecach, myślałem o filtrach, teraz myślę, że pora ten problem zlikwidować. W przyszły weekend biorę się za pracę :) rezultaty opiszę...

Wcześniej miałem accorda III generacji, 2.0 pb+lpg, 133 PS i naprawdę dawała radę... teraz vtec i 60 koni więcej ale jakoś nie zadowala...
  • 0
-> Honda Accord VII 2.4 Typ S (192 PS) <- (było Honda Accord III 2.0 (133 PS))

#57 Gelski

Gelski
  • Forumowicz
  • 453 postów
  • SkÄ…d:Åšwidnik
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:01, 27.07.2013

no gdzies jest ewidentny problem, ja obstawiam ze to jakis czujnik, albo pada albo padniety, widze ze nie zawsze musi ci pokazac na kompie bład zeby było cos zwalonego, no ale wymieniac pol auta by szukac problemu to tez nie tedy droga, ja u siebie jeszcze nie czyscilem przepustnicy ani egr-u, reszta jak swiece, filtry, pasek, regulacja zaw. wymiana oleju, bylo robione.
ale potwierdzam fakt jak juz koledzy pisali w innym temacie, ze gdy jest chłodniej na zewnatrz to autko sie lepiej zbiera, przy goracym pow. słabo wkreca sie na obroty. a i jeszcze nie wymienialem sprzegla i nie wiem kiedy było zmieniane, ale jak widze po zegarach to sie nie slizga.
ja mam hanke 2 lata a okolo 4 razy mialem tak, ze szła jak torpeda, po prostu nie to auto, banan od razu na twarzy i to jest tak znaczaca róznica, ze masakra, lecz gdy zgasilem auto i po jakims czasie je odpalilem, to hanka juz muliła, wiec chyba tak jak mowie cos z jakims czujnikiem, albo komp glupieje, moze zmiana softu by cos dała.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła

#58 TaryfiX

TaryfiX
  • Forumowicz
  • 819 postów
  • SkÄ…d:BMTH
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Ex+
  • KM:NieokieÅ‚znana
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 08:46, 02.08.2013

Panowie i Panie jak sa problem rozwiÄ…zany.
Wczoraj bylem u kolegi pavik w warsztacie i podłączyliśmy auto pod kompa, sprawdziliśmy obie sondy obie oscylowaly w granicach 1V wiec sprawne, reagowaly na gaz automatycznie wiec nie lambdy.
Potem sprawdzaliśmy błędy - 0 błędów, temp czy przypadkiem czujnik temp nie jest walniety i wszystko wporzadku.
Potem poszlem za porada kolegi przemkowal

Od razu piszę że nie czytałem całego wątku, ale

taryfa, taki objaw miał znajomy w Mondeo w dieslu. Okazało się, że EGR był padnięty.

i odłączyłem wtyczkę od EGR-u i zacząłem wczoraj tak jezdzic.
Od 25-40 km różnicy żadnej, potem wstąpił w niego diabeł i cala moc wróciła.
Mowie z gory ze wyskoczy wam blad na desce i w kompie (lampka checka wyskoczy) ale nie odrazu mi wyskoczyło po jakis 100km dopiero jak dalem na autostradzie w palnik.
Wczoraj testy (powrot od pavik-a do domu), ale dla pewności zrobilem dzis test czy nic mu sie nie odwidzialo i jak sie zachowa po przejscia z zimneo na cieply silnik, i moje duze zaskoczenie auto od zapalenia idzie caly czas jak burza, zero spadkow mocy i momet reaguje na wciskany gaz. Panowie robcie testy u siebie bo to EGR jest winowajca i czyszczenie go nie pomaga w tym wypadku bo i tak jest padnięty w cholere.
Ja dzis zatankuje auto do pelna i za tydzien powiem ile wiecej wachy bedzie pobieral bo na moje oko bedzie na pewno, i zdam relacje jak sie jezdzi z odpiętym (bo teraz za cholere nie wsadze tej wtyczki spowrotem) hehe
  • 0

#59 Gelski

Gelski
  • Forumowicz
  • 453 postów
  • SkÄ…d:Åšwidnik
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:53, 02.08.2013

no i zmusiles mnie bym zrobil to samo, dzisiaj odepne i sprawdze, oby to bylo to.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła

#60 TaryfiX

TaryfiX
  • Forumowicz
  • 819 postów
  • SkÄ…d:BMTH
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Ex+
  • KM:NieokieÅ‚znana
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 15:04, 02.08.2013

Heheh u mnie na milon % to to, roznica wielka i bardzo zauwazalna.
Musisz odpiac i pojezdzic troche, odrazu nie poczujesz ze przybyla moc bo komp dopiero bedzie wprowadzal sobie dane az po ktoryms kilometrze sam poczujesz ze diabel sie zrodzi i mordka Ci sie usmiechnie.
I pamietaj ze bedziesz mial checka na desce, nie odrazu ale pojawi sie :ok
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq