Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Leniwe wchodzenie na obroty + ogólne zamulenie Accorda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
210 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gelski

Gelski
  • Forumowicz
  • 453 postów
  • Skąd:Świdnik
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:19, 06.08.2013

no u mnie to chyba raczej nie egr, zrobilem jak opisales, przejechalem łacznie z 50 km i nie widac roznicy, nie wiem moze trzeba by bylo jezdzic az check wyskoczy i wtedy zobaczyc, albo machnac ze 100 km. podejrzewam ktoras sonde.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła

#62 TaryfiX

TaryfiX
  • Forumowicz
  • 819 postów
  • Skąd:BMTH
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Ex+
  • KM:Nieokiełznana
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 12:27, 06.08.2013

Na razie jeździj z odpiętym nic sie silnikowi nie stanie, może po wyskoczeniu checka odmuli Ci sie.
Ja cały czas jeżdże (już połowa baku za mną) i nic sie nie dzieje.
  • 0

#63 Gelski

Gelski
  • Forumowicz
  • 453 postów
  • Skąd:Świdnik
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:27, 06.08.2013

moze i faktycznie smigac i czekac na cud :mrgreen:
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła

#64 prasny

prasny
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Białystok
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:21, 08.08.2013

Witam szanownych Kolegów!

Prześledziłem cały temat i chętnie się dołączę, bo mam podobne objawy:

-nierówna praca silnika (widoczna wyraźnie przy obrotach poniżej 3k)
-ogólne zamulenie pojazdu - kiedyś Hondzia śmigała śmielej
-krótkie zamulenie przy gazowaniu z biegu jałowego - co czasem sprawia trudności przy konieczności szybkiego startu

Co zrobiłem:
-zmieniłem świece (2 razy)
-wyregulowałem zawory
-przeczyściłem przepustnicę

Jutro dojdzie do mnie jedna cewka - sprawdzę po kolei czy wymiana którejkolwiek przyniesie efekt.

Spróbuję również numeru z odłączeniem EGR.

Dam znać!

Pozdrawiam,
Tomek.
  • 0

#65 Gelski

Gelski
  • Forumowicz
  • 453 postów
  • Skąd:Świdnik
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:16, 08.08.2013

no ja juz ze 3 dni jezdze z odlaczonym egr-em i powiem ze pomoglo moze to nie diabel teraz, ale auto zbiera sie o wiele lepiej, oczywiscie check wywalilo :mrgreen: wieczorem gdy jest chlodniej to autko smiga fajnie, nawet lepiej sie wkreca na wyzsze obroty, sadze ze jak przeczyszcze przepustnice w koncu :mrgreen: i wyreguluje zawory to pomoze jeszcze bardziej by byl zrywniejszy od dolu.
daj znac z ta cewka.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła

#66 prasny

prasny
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Białystok
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:27, 09.08.2013

daj znac z ta cewka.


Cewka niestety nie doszła, ale odłączyłem dziś EGR i jak ręką odjął wszystkie objawy! Jeździ wyśmienicie.

Wyczyszczę więc EGR by sprawdzić czy wystarczy go przeczyścić, czy trzeba wymienić.
  • 0

#67 Gelski

Gelski
  • Forumowicz
  • 453 postów
  • Skąd:Świdnik
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:19, 09.08.2013

Wyczyszczę więc EGR by sprawdzić czy wystarczy go przeczyścić, czy trzeba wymienić.

zrob to i daj znac to bedziemy juz cos wiecej wiedziec
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła

#68 TaryfiX

TaryfiX
  • Forumowicz
  • 819 postów
  • Skąd:BMTH
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Ex+
  • KM:Nieokiełznana
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 22:32, 10.09.2013

No więc panowie i panie na wstępie radzę sprawdzić podstawy:
- filtr powietrza
- filtr paliwa
- olej i filtr oleju kiedy zmieniany
- świece
- przeczyścić przepustnicę
- wyregulować zawory (bardzo ważne)

Jak problem występuje nadal to:
- odłączyć EGR i pojeździć ze 2-3 dni.
- sprawdzić pompę paliwa

Jak i to nie pomoże :
- wymienić sondę lambda (czasami błąd nie wyskakuje a auto zamuli, bo mieści się w granicach tolerancji)

Jak wszystko już nie pomaga, to można zawsze podjechać na update softu Kompa do serwisu i zobaczyć
LUB
Pojechać na hamownie zmierzyć moc auta.

Ja punkt 1 i 2 zaliczony ale nadal czuje że jeszcze mu brak mocy i niebawem wymieniam sondę dam znać co wyszło.
  • 0

#69 Gelski

Gelski
  • Forumowicz
  • 453 postów
  • Skąd:Świdnik
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:41, 10.09.2013

ok czekamy na wiesci ;-)
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła

#70 TaryfiX

TaryfiX
  • Forumowicz
  • 819 postów
  • Skąd:BMTH
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Ex+
  • KM:Nieokiełznana
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 08:35, 17.09.2013

Mam już sondę (a w sumie 2 bo chłopaki na szrocie sie zajebawszy i dali mi 2 a płaciłem za 1 :mrgreen: )
Wytargane z 2005 roku, z przebiegu 80584 mil wiec dużo mniej niż u mnie na blacie (aktualnie 165000 mil :-P )
W poniedziałek wymiana, reset kompa tankowanie do pełna i testy :lol:
Dam znać co wyszło.


EDIT:
Panowie i Panie to na bank sonda.
Wczoraj wymieniłem i odrazu czuć ze auto odżyło i to sporo.
Zauwazylem znaczaca roznice podczas jazdy, glownie z obrotami.

Na starej sondzie:
Jak jechałem (toczyłem sie) i wcisnąłem sprzęgło obroty spadały do 650, redukcja do 2giego biegu i jazdy dalej byla nie mozliwa bez gazu, jak sie zatrzymałem obroty te same i zeby ruszyć musiałem mocniej gazowac bo mial objawy jakby mial mi zaraz zdechnac.
Ruszanie na samym sprzęgle bez gazu było prawie nie mozliwe (trza bylo sporo gazu dodac zeby ruszyl).

Na nowej (używanej) sondzie:
Teraz jak sie toczę i wcisnę sprzęgło obroty schodzą tak do 900-800 i sie trzymają i smialo moce spuścić sprzęgło i jechać dalej (na 2gim biegu), dopiero jak stanę obroty spadają do 650.

No i najważniejsze auto ładnie ciągnie od 1500 obrotów, nawet na 5 biegu :mrgreen: reakcja na gaz - momentalna nie jak wcześniej, jakby sie powietrzem zadławił na chwile i dopiero jechal.
Zatankowałem pelen zbiornik zobaczymy jak spalanie jeszcze wyjdzie. Dam znac wszystkim.

Acha stara sonda byla cala w białym nalocie - spec stwierdził ze albo olej przepala albo byl dodany jakis dodatek do paliwa, a ja dodałem na czyszczenie ukladu dodatek tydzien temu :k , po za nalotem wygląda normalnie
  • 0

#71 Gelski

Gelski
  • Forumowicz
  • 453 postów
  • Skąd:Świdnik
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:36, 17.09.2013

no widzisz, to dobrze ze ci pomoglo, moze i u nas jest problemem sonda, wczesniej myslalem ze to moze sprzeglo ale po zegarach nie widac takiego objawu. dobrze wychaczyles te sondy na szrocie i rownie dobrze ze wymieniles obydwie. jak znajde sondy w przystepnej cenie to kupie. odlaczylem egr i tez autko troche lepiej sie zwijalo, wiec i egr moze byc przyczyna, jesli chodzi o mnie, wiec to tez do wymiany co by byc pewnym.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła

#72 TaryfiX

TaryfiX
  • Forumowicz
  • 819 postów
  • Skąd:BMTH
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Ex+
  • KM:Nieokiełznana
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 20:13, 17.09.2013

Gelski ale ja wymieniłem tylko pierwszą sondę :-P Tą przed Katem :mrgreen:

Dzieki koledze z forum (Hefi :db - wielkie dzieki za pomoc, on wie za co) wiedziałem która to sonda jest do wymiany.
Dlatego zamawiałem na szrocie pierwszą sondę, a dali mi obie :r i myśle czy też wymienić bo jak już mam z młodszego rocznika i w dodatku z mniejszego przebiegu :roll:
  • 0

#73 Gelski

Gelski
  • Forumowicz
  • 453 postów
  • Skąd:Świdnik
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:02, 17.09.2013

ja bym wymienial, no wlasnie jeszcze trzeba wiedziec ktora sonda do wymiany ;p ale to chyba nie trudne, jakos sie sprawdza napiecie na sondzie i wtedy wiesz która jest ta beeee, jesli sie myle to poprawcie.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła

#74 TaryfiX

TaryfiX
  • Forumowicz
  • 819 postów
  • Skąd:BMTH
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Ex+
  • KM:Nieokiełznana
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 21:17, 17.09.2013

Za spalanie i moc na bank pierwsza sonda.
U mnie na kompie napięcie mieściło sie w granicach normy (dokładnie było 1.14-1.15 na HDS-ie) i błędu nie wywalało a objawy j/w występowały.
Każdy mówił że wszystko oki i wszystko cacy, a ja czułem ,że mocy nie ma jak powinien mieć na te 155 kucy no i spalanie dało mi dużo do myślenia, bo jeździłem 70% trasa 30% miasto i nie mogłem zejść za cholerę poniżej 9 litrów (nawet jadąc max 100-110 km/h i zmiany biegów miedzy 2000 a 3000), gdzie Hefi z motorem 2.4 ma spalanie w granicach 7.5 (podobne trasy).
A jednak walnięta była i nic ją nie wykrywało.
  • 0

#75 AGENT

AGENT
  • Forumowicz
  • 344 postów
  • Skąd:Dębica Podkarpackie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:05, 17.09.2013

Kolego taryfa a czy tez miales taki objaw takie wrazenie ze musiales delikatnie dodawac gazu a nie od razu w podloge zeby wmiare dobrze przyspieszala??bo ja cos takiego mam ale mi wlasnie dopiero niedawno wyswietlil sie check i blad zbyt wysokiego napiecia sondy. sonda juz w drodze na allegro kupiona i tez jestem ciekawy czy w mojej hance cos sie zmieni w przyspieszeniu i spalaniu. mam nadzieje ze bendzie jak w twoim przypadku:)Pozdrawiam
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq