Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

filmy o moich przegubach, pomocy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#46 wrzesień

wrzesień
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • Skąd:Dolnośląskie
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG85
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:22, 10.12.2011

marcoaccord, widocznie nie jest on taki straszny jak niektórzy myślą, mówię tylko że teraz jest niewyczuwalny w ogóle, proponuję sprawdzić na swoim gdy popękają osłony i przyjdzie czas na wymianę jaki jest luz bez smaru a jaki z...
Jak pisałem wcześniej - wibracji w czasie normalnej jazdy nie czuję a usterka namierzona więc przeguby zostawiam w spokoju.
  • 0

#47 marcoaccord

marcoaccord
  • Forumowicz
  • 620 postów
  • Skąd:Pisz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GX
  • KM:125
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:49, 10.12.2011

Trzeba pilnować osłon od razu nie pękają z dnia na dzień najpierw robią się sparciałe itp. U ciebie jak już smaru nie było to musiałes troche z tym pojezdzić czyli i tak wymiana przegubu na dłuższa mete bedzie konieczna. Piasek itp zrobiło swoje. Co do piasty to u mnie też na lewej mam 0.05 bicia na tarczy juz 0.12 i mam to samo z biciem też chyba zaczne od zwrotnicy bo juz te wymienianie tarcz i toczenie nie ma sensu efekt na chwile. Z tego co czytałem to wymiana samej piasty z łożyskiem nie przynosi efektu jedynie cała zwrotnica.
  • 0

#48 wrzesień

wrzesień
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • Skąd:Dolnośląskie
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG85
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:23, 10.12.2011

marcoaccord, 0.05mm czy 0.5mm? u mnie jest z lewej 0.12mm a z prawej 0.015mm. Tej z prawej nie ruszam. Co do przegubów to nie jeździłem bez smaru, osłonę miałem pękniętą ale smar w środku pozostał. Luzy sprawdzałem dopiero po wyczyszczeniu wszystkiego, jak na filmie.. Jak przegub da o sobie znać to go wymienię ale jeszcze nie jest na to pora.
  • 0

#49 marcoaccord

marcoaccord
  • Forumowicz
  • 620 postów
  • Skąd:Pisz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GX
  • KM:125
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:40, 10.12.2011

Z prawej mam też jakies znikome bicie z lewej na piascie 0.05mm. Dziwne ze w obu przypadkach lewa strona i innym tez najczesciej lewa strona pada może jakas wada konstrukcyjna jakiegos elementu.
  • 0

#50 wrzesień

wrzesień
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • Skąd:Dolnośląskie
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG85
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:02, 10.12.2011

marcoaccord, coś w tym może jest, na allegro też łatwiej o zwrotnicę prawą, lewe wyprzedane ;-)
Jak Ty masz bicie 0,05mm i Ci się gną to ja mam hardcor z moją gdzie jest 0,12mm.

[ Dodano: 2011-12-14, 19:13 ]
Zamówiłem używaną zwrotnicę na allegro, przyszła, zmierzyłem i lipa - ma bicie 0,07mm.
Zna ktoś jakieś pewne źródło na części zamienne, bo dalej potrzebuję zwrotnicy lewej.
Aha, a Wolek nie ma ;-)
  • 0

#51 xxxmariusxxx

xxxmariusxxx
  • Forumowicz
  • 558 postów
  • Skąd:Otwock
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:27, 24.01.2012

jak idealnie prosto pracują ośki - kiedyś grześkowi nagrywałem bo u niego biją- a mimo to nie ma żadnych drgań :roll:

[ Dodano: 2011-12-08, 22:06 ]
przegub nie powoduje krzywienia tarcz, u mnie drgało jakies 10 tys km zanim doszedłem że to wina przegubu zewnętrznego- tarcze proste mimo, że mają już 50 tys km przelotu i drgania od przegubu, ani luzy na maglu im nie zaszkodziły


Ja sprawdzalem z Bratem na aucie przeguby wewnetrzne to niby nic nie czuc, drazni mnie to pukanie przy zmianie biegow 1-2 i 2-3 oczywiscie nie wystepuje za kazdym razem, mam tez minimalne bicie przy 110-120, a Ty Seth wymieniles na Oem uzywki, czy jakies nowe zamienniki wkladales? Kurde az z ciekawosci rozebralbym z bratem sparwdzic te poloski, a najlepiej to odrazu wymienic na inne bez luzu, mysle ze to pomoze w 100%, chyba ze mam luz na zewnetrznych :-P
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq