Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Poradnik jakie wycieraczki tj. pióra, gumy

all_gen pióra gumy wycieraczki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
785 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Polecane i niepolecane wycieraczki/gumy (888 użytkowników oddało głos)

Które wycieraczki polecasz? (Można zaznaczyć więcej niż jeden)

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.

Których nie polecasz? (Można zaznaczyć więcej niż jeden)

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#46 Malyndm

Malyndm
  • Forumowicz
  • 859 postów
  • Skąd:WND
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:06, 11.11.2013

Wlodar, albo Ty trafiłeś dobry egzemplarz, albo reszcie (co o denso piszą na wcześniejszych stronach) trafiła się lipa... O unipoint chyba jeszcze nie pisano tutaj, że ktoś miał problemy co wynika ze takowych niema lub niema zainteresowanych bo lubią przepłacić by marka była ;-)

Malyndm albo ja jestem ślepy i nie umiem czytać :-) albo ty
Praktycznie wszyscy co kupili Denso są zadowoleni ..jest jeden lub dwa przypadki ,że ktoś twierdzi ,że powinny być cichsze choć moje jak i większość chodzą bez szemrania. Było parę przypadków ,że nie przylegały ale to nie było związane bezpośrednio z samą wycieraczką (co zostało rozwiązane )
Wycieraczek nie kupiłem po to ,żeby marka była tylko dlatego,że przerobiłem jak większość tu pewnie różne opcje ....tanie, lepsze ;-) lepsiejsze i zawsze było coś jest nie tak albo po "dłuższym" lub krótszym czasie...albo od razu
Denso łączą w sobie :przyleganie wycieraczki zwykłej ,wygląd płaskiej ,której nie podrywa przy większych prędkościach,nowoczesną ,estetyczną formę :-) ...a teraz przekonałem się ,że jakość i trwałość
....więc czego więcej chcieć ?
Nakupowałem się tego taniego badziewia dość :-P

Wlodar, nie napisałem że tylko Twój egzemplarz jest spoko a reszta trafiła badziew, tylko podpiąłem się wypowiedziami innych którzy mieli problemy... Tłumaczenie się że wycieraczka jest ok a ramie dogiąć jest bzdurą bo ja nie doginałem, a wymieniłem wycieraczkę i problemów nie miałem stąd śmieszy mnie to rozwiązanie.
Również się nakupowałem drogich markowych wycieraczek, które zaje...ste są tylko z nazwy bo co do pracy to wstyd sobie przypominać ile kasy poszło w błoto...

Owszem również jestem zwolennikiem nie kupowania tańszych zamienników, ale w tej kwestii z doświadczenia niestety mam inne zdanie jak Ty czy Drizzit ;-)

Ramię mogło być doginane ale tylko minimalnie i to w nie licznych przypadkach co sugeruje ,że mógł ktoś wcześniej coś robić z samym ramieniem (Możliwe ,że przy kombinowaniu z jakimiś tanimi płaskimi,które w żaden sposób nie chciały dobrze zbierać :roll: ;-) ) i dla tego trzeba było wrócić do nominalnego stanu

wyraziłem swoją opinię, Ty również i jest supcio. dodam, że kolejny mój komplet również będzie Unipoit bo ten model udowodnił, że warto wydać 30 zł by polatać pół roku
:B
  • 0
<p><span style="font-size:18px;"><span style="font-family:'comic sans ms', cursive;"><span style="color:#FFA500;"><em>Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów...</em></span></span></span></p>

#47 Rav

Rav
  • Forumowicz
  • 96 postów
  • Skąd:Warszawacziusets
  • Silnik:1,6
  • Wersja:Fiesta S
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:53, 14.11.2013

Gdzie w Wawie mogę dostać wycieraczki ALCA ?
Na ich stronie szukałem wymiaru wycieraczki kierowcy 650mm ale nie znalazłem.
  • 0

#48 wodzirej2

wodzirej2
  • Klubowicz
  • 384 postów
  • Skąd:małe 3-city
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 20:00, 14.11.2013

Używam wycieraczek Bosch i jestem z nich bardzo zadowolony. Jako, że nie są tanie a zimą dostają za swoje , to własnie na ten okres postanowiłem je zastąpić i zamontowałem wycieraczki Alca. Przy długotrwałej jeździe i padającym deszczu piszczą okropnie. Pomagały na to spryskiwacze, ale też tylko na chwilę.
23 zł nie majątek , ale ja ich więcej nie kupię.
  • 0

Moje autko :)


#49 ZbyszekS

ZbyszekS
  • Forumowicz
  • 166 postów
  • Skąd:Kraków / Proszowice
  • Silnik:1,8
  • Wersja:Sport
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:42, 14.11.2013

Gdzie w Wawie mogę dostać wycieraczki ALCA ?
Na ich stronie szukałem wymiaru wycieraczki kierowcy 650mm ale nie znalazłem.


W Castoramie powinny być. Ale nie ma 650 tylko max 600mm.
  • 0

Pozdrawiam, Zbyszek

był: Accord CL7 Comfort 2004 Royal Ruby Red , jest: Civic FK2 Sport 2015 Brilliant Sporty Blue


#50 Rav

Rav
  • Forumowicz
  • 96 postów
  • Skąd:Warszawacziusets
  • Silnik:1,6
  • Wersja:Fiesta S
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:17, 14.11.2013

Dzięki, właśnie z tych standardowych mają chyba tylko 600mm max, widziałem jakieś do tirów 650mm, ale to jakaś dziwna opcja...

Chyba zostanę przy Motgumach.

Pzdr
  • 0

#51 Malyndm

Malyndm
  • Forumowicz
  • 859 postów
  • Skąd:WND
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:44, 15.11.2013

Rav, a jakie mot-gumy masz? mi "bez przegubowe" nie przylegały tak jak powinny i mam nie miłe wspomnienia. jak masz starego typu z przegubami to chętnie posłucham Twojej opinii pod względem trwałości
  • 0
<p><span style="font-size:18px;"><span style="font-family:'comic sans ms', cursive;"><span style="color:#FFA500;"><em>Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów...</em></span></span></span></p>

#52 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 12:02, 15.11.2013

a mi Alca działają super, raz na rok wymieniam, nic nie piszczy nic nie skrzypi i działają na prawdę poprawnie, wiem jednak, że wycieraczki bezstelażowe u nas w VI gen się nie sprawdzają. Wprawdzie mam teraz Alca bez stelaża ale powyżej 100 km/h nie zbiera w górnej części jak wraca i to mnie wkurza, do 100 jest idealnie.
  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#53 jaca

jaca
  • Forumowicz
  • 976 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 12:09, 15.11.2013

Gdzie w Wawie mogę dostać wycieraczki ALCA ?
Na ich stronie szukałem wymiaru wycieraczki kierowcy 650mm ale nie znalazłem.

Alca jest ogólnie dostępna w Tesco, ale największy wybór jest na jesieni, później asortyment jest mocno przetrzepany, a ponieważ "sklepowe bydło" wyciąga, zamienia i przekłada wycieraczki z paczki do paczki, warto zmierzyć przed wzięciem z półki czy to na pewno ten rozmiar :) Szkoda że nie robią ich w blistrach - byłby spokój :)
  • 0

#54 zkruk

zkruk
  • Forumowicz
  • 110 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:52, 15.11.2013

motgumy miałem płaskie i zwykłe - te zwykłe trochę głośniejsze - obie u mnie rewelacja
zwłaszcza w porównaniu z bosch-gównem
  • 0

#55 bazmasta

bazmasta
  • Forumowicz
  • 107 postów
  • Skąd:Gdańsk/Gliwice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:za mało
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:42, 17.11.2013

Alca ma w swojej ofercie wycieraczki w wymiarach (kier.)560mm oraz (pas.)480mm tymczasem VI gen ma 550mm i 475mm. Czy one czasami nie zachodzą na uszczelkę szyby czołowej? Jakie z tej firmy użytkowaliście? Na ich stronie można znaleźć kilka modeli które są podzielone na 2 różne kolory (czerwone i niebieskie) Click :arrow: tutaj
Którymi warto bardziej się zainteresować?
  • 0
道であなたを参照してください

#56 misiek83

misiek83
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Kraków / Węgrzce Wielkie
  • Silnik:1.9
  • Wersja:Eco Progression
  • KM:115
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:AR 159
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:49, 17.11.2013

Kupowałem Alcę w Castoramie i opierałem się na tym co było napisane na opakowaniu jeśli chodzi o długość (akurat zamarzła mi przeglądarka w Androidzie w tamtej chwili i nie mogłem sprawdzić w necie :bag ). Nie jestem z nich do końca zadowolony - prawa ściąga super, ale lewa zostawia smugę na środku szyby przy większych prędkościach a przy 140, to już w ogóle porażka :k
Wcześniej miałem Valeo i było super.
  • 0

#57 bdhpl

bdhpl
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:lublin
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:42, 19.11.2013

A ja używam wycieraczek GERMAN i mogę je śmiało polecić. A to dlatego, że pracuje w firmie produkującej te pióra.
Wyszła z tego pseudoreklama, no ale cuż.
Jako jedna bodajże z 3 firm w kraju montujemy pióra, pozostałe to motgum i valeo.
Gumki dostarczane są 'podobno' przez tą samą firme co do firma na v....
Sprężyny wycinane są w kilku miejscach w zależności od typu pióra, generalnie wycieraczki U są bardzo miękkie, nie pamiętam jaka siła...
Spoilery wycieraczki typu bochowskiego, z tym, że to co odróżnia od 'chińczyków' to centralny spoiler.
Mocowanie z polioxymetylenu.

A teraz problemy w mojej hondzie:
- 2 pióra 26' (650 mm) nie przylegały na środku (to samo co DENSO)

prawa wycieraczka najlepiej jak jest 17'
  • 0
--
www.german.com.pl
GERMAN Automotive Polska

#58 krzysiekm13

krzysiekm13
  • Forumowicz
  • 23 postów
  • Skąd:Brzozów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:42, 22.11.2013

Ja dziś założyłem pióra bosch'a AEROTWIN o numerze AR728S był to komplet dwóch sztuk za ok 150zł przylegają idealnie i innych zakładać juz nie planuję Kolejnym razem również kupię takie. Szczerze polecam. Jak ktoś będzie narzekał oddam kase :-P
  • 0

#59 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 19:46, 22.11.2013

A ja używam wycieraczek GERMAN i mogę je śmiało polecić. A to dlatego, że pracuje w firmie produkującej te pióra.
Wyszła z tego pseudoreklama, no ale cuż.
Jako jedna bodajże z 3 firm w kraju montujemy pióra, pozostałe to motgum i valeo.
Gumki dostarczane są 'podobno' przez tą samą firme co do firma na v....
Sprężyny wycinane są w kilku miejscach w zależności od typu pióra, generalnie wycieraczki U są bardzo miękkie, nie pamiętam jaka siła...
Spoilery wycieraczki typu bochowskiego, z tym, że to co odróżnia od 'chińczyków' to centralny spoiler.
Mocowanie z polioxymetylenu.

A teraz problemy w mojej hondzie:
- 2 pióra 26' (650 mm) nie przylegały na środku (to samo co DENSO)

prawa wycieraczka najlepiej jak jest 17'

lubię takie tematy :-)
Denso nie przylegały na środku? ... ale chyba płaskie nie hybryda ,bo to niemożliwe ? :-)
  • 0
                       

#60 xxxmariusxxx

xxxmariusxxx
  • Forumowicz
  • 558 postów
  • Skąd:Otwock
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:11, 22.11.2013

Alca ma w swojej ofercie wycieraczki w wymiarach (kier.)560mm oraz (pas.)480mm tymczasem VI gen ma 550mm i 475mm. Czy one czasami nie zachodzą na uszczelkę szyby czołowej? Jakie z tej firmy użytkowaliście? Na ich stronie można znaleźć kilka modeli które są podzielone na 2 różne kolory (czerwone i niebieskie) Click :arrow: tutaj
Którymi warto bardziej się zainteresować?


Ja chyba kupowalem 56 i 45 albo 47,5 musze i tak zmierzyc jutro bo jade nabyc nowe Alci, mimo ze stare daja rade :-P
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen, pióra, gumy, wycieraczki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq