Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Potrzeba rady do wymiany zawieszenia

VI amortyzator zawieszenie poduszka zawieszenia sprężyna gumy

Najlepsza odpowiedź vitosho , 15:45, 29.01.2024

Guma pomiędzy sprężyną a górnym mocowaniem musi być. Inaczej sprężyna będzie albo stukać albo będzie za luźna. Aż mi się nie chce wierzyć, że wyciągnąłeś ją luźną. Przecież ona jest dociśnięta sprężyną do górnego mocowania - nr 7 i 8 na schemacie. Mam coś takiego w starych zapasach, bo rozumiem, że szukasz do 6gena?

Przejdź do postu


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Greg9002

Greg9002
  • MÅ‚odszy Forumowicz
  • 22 postów
  • SkÄ…d:ToruÅ„
  • Silnik:2.3
  • Wersja:ES
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:46, 25.01.2024

Witam serdecznie.

 

Przymierzam się do wymiany amortyzatorów, sprężyn, poduszek i mam pewne wątpliwości które byłoby miło gdyby ktoś był w stanie rozwiać.

Zatem jako że mieszkam za granicą w kraju gdzie mechanicy to jakiś niesmaczny żart to też sam będę wymieniał amortyzatory.

Znalazłem na autodoc amortyzatory i poduszki amortyzatorów bilstein, pierwsze pytanie warto to kupić? Czy lepiej zainwestować w coś innego?

Teraz tak sprężyna się opiera na tym kołnierzu amortyzatora, na górną część sprężyny przychodzi jakaś guma? Czy bezpośrednio opiera się ona na kielichu?

To pytanie stąd że wyciągnąłem taki dość spory kawałek gumy o grubości co najmniej centymetra który swobodnie sobie leżał między amortyzatorem i sprężyną, a szukając po autodoc nie znalazłem niczego podobnego.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam wszystkich.


  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8879 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 21:47, 25.01.2024

Bilstein będzie ok.
Co do schematów popatrz na japancars.ru
  • 1

#3 Greg9002

Greg9002
  • MÅ‚odszy Forumowicz
  • 22 postów
  • SkÄ…d:ToruÅ„
  • Silnik:2.3
  • Wersja:ES
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:39, 25.01.2024

No według japancars.ru powinna tam być guma, problem w tym że nigdzie nie mogę jej znaleźć żeby ją zamówić.

Wie ktoÅ› czy można jÄ… dopasować z jakiegoÅ› innego auta? 

Lub jakie sÄ… wymiary takiej gumy?


  • 0

#4 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8879 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 09:57, 26.01.2024

A próbowałeś szukając po numerze OEM? Wrzuć link do schematu i nr gumy której szukasz
  • 0

#5 Greg9002

Greg9002
  • MÅ‚odszy Forumowicz
  • 22 postów
  • SkÄ…d:ToruÅ„
  • Silnik:2.3
  • Wersja:ES
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:23, 26.01.2024

Szukam w każdej wolnej chwili, ale tak w shopee czy lazada mają przód i tył w dobrej cenie, ale nie ma możliwości wybrania kraju europejskiego...

Na amayama są tylko przednie gumy, za 30 euro z wysyłką, a tylnie znalazłem tylko na hondapartsnow ale z wysyłką chcą ponad 70 euro, trochę przesada.

Inne strony albo nie działają albo nie ma wysyłki poza dany kraj.

Wydać ponad 100 euro na 4 gumy to gruba kasa, bo razem z amortyzatorami i resztą gumek to mi wyjdzie blisko 500 euro... Nie wiem już czy nie lepiej kupić jakiegoś gotowego gwintowanego zawieszenia w tych pieniądzach.

Swoją srogą polecacie jakieś dobre gotowce gwintowane do 500 euro (liczmy że około 2000PLN)??

 

Przedni amortyzator:

https://japancars.ru...&nplblk=B__2800

Jest to numer 9 na schemacie i numer części: 5186-S0A-003

 

Tylni amortyzator:

https://japancars.ru...&nplblk=B__3000

Też numer 9 na schemacie i numer części: 52686-S84-A01


  • 0

#6 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8879 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 14:20, 27.01.2024

Raczej poza ASO nie dostaniesz ich. Można uderzyć do wołka może ma coś z używek w zapasach, może @93karol coś gdzieś jeszcze skitrał. Jak masz wybite to znaczy że amorki wywalone były jak złoto i jeżdżone tak było.
  • 0

#7 vitosho

vitosho
  • Klubowicz
  • 120 postów
  • SkÄ…d:bdg
  • Silnik:K24
  • Wersja:type S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:45, 29.01.2024   Najlepsza odpowiedź

Guma pomiędzy sprężyną a górnym mocowaniem musi być. Inaczej sprężyna będzie albo stukać albo będzie za luźna. Aż mi się nie chce wierzyć, że wyciągnąłeś ją luźną. Przecież ona jest dociśnięta sprężyną do górnego mocowania - nr 7 i 8 na schemacie. Mam coś takiego w starych zapasach, bo rozumiem, że szukasz do 6gena?


  • 1
<p>Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp, stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach...<br><br>
rock n rolla</p>

#8 Greg9002

Greg9002
  • MÅ‚odszy Forumowicz
  • 22 postów
  • SkÄ…d:ToruÅ„
  • Silnik:2.3
  • Wersja:ES
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:03, 30.01.2024

Sorki za zwlekanie, życie czasem pochłania doszczętnie.

 

Przemkowal zatem tak, sytuacja wyglądała następująco, decyzja o wymianie amortyzatorów była podjęta, brakowało niewiele, niestety wydarzyła się nagła sytuacja, musiałem rzucić wszystko i jechać 3600 km do Polski.

W moich rejonach Polski stan dróg jest opłakany, wyboje, wyrwy w asfalcie i dziury to norma, od której swoją drogą odwykłem...

Zawieszenie już wcześniej miało obniżone sprężyny, więc amortyzatory dostawały nawet bardziej po dupie. Ilość nierówności, które zaliczyłem w Polsce była niesamowita nawet dla mnie.

W drodze powrotnej do Hiszpanii już tak tłukło, że aż bolało. Po dojeździe podniosłem auto i wewnątrz sprężyn przednich miałem kawałki grubej gumy, nie całe gumy, ale podejrzewam że około 40% każdej z nich odpadło, a że chciałbym zrobić to zawieszenie po bożemu, to i gumy by wypadało wymienić.

 

Mam jakiś sentyment do niej bo już 15 lat ze mną jest i nie zawiodła, chyba dlatego nadal staram się ją uratować.

 

Tak jest to 6 generacja, 2.3 litra.

Vitosho to znaczy że jesteś w posiadaniu 2 tylnych i 2 przednich gum? Jeśli tak to jeszcze napisz czy miałbyś możliwość wysyłki zagranicznej i cenę.


Użytkownik Greg9002 edytował ten post 23:05, 30.01.2024

  • 0

#9 vitosho

vitosho
  • Klubowicz
  • 120 postów
  • SkÄ…d:bdg
  • Silnik:K24
  • Wersja:type S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:22, 31.01.2024


Tak jest to 6 generacja, 2.3 litra.

Vitosho to znaczy że jesteś w posiadaniu 2 tylnych i 2 przednich gum? Jeśli tak to jeszcze napisz czy miałbyś możliwość wysyłki zagranicznej i cenę.

Nie, to nie znaczy, że mam gotowy komplet gum. Na pewno mam przednie a ty nigdzie nie piszesz, że potrzebujesz cały komplet. Jesteś z Torunia to do Bydgoszczy możesz podjechać. Chciałem dać to tobie za "damke" a nie bawić się w wysyłkę. Sorry... nie mam na to czasu. W takim układzie chyba najłatwiej będzie jak zamówisz sobie cały komplet używek, zdemontujesz i wyciągniesz te gumy.


  • 0
<p>Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp, stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach...<br><br>
rock n rolla</p>

#10 Greg9002

Greg9002
  • MÅ‚odszy Forumowicz
  • 22 postów
  • SkÄ…d:ToruÅ„
  • Silnik:2.3
  • Wersja:ES
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:30, 31.01.2024

Spoko rozumiem. Generalnie tak pochodzę z Torunia, ale przebywam za granicą, stąd też pytanie o wysyłkę.

Mimo wszystko dzięki.

 

Na pewno potrzebuję przednich gum, a tylne założyłem, że też byłoby lepiej zmienić, ale może faktycznie nie trzeba ich zmieniać.

Przednie nowe znalazłem i nie jest aż tak drogo. Zobaczę w weekend czy tylne też się rozpadły i jeśli nie to zamawiam tylko przód.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, amortyzator, zawieszenie, poduszka zawieszenia, sprężyna, gumy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq