Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Swap silnika Accord VI

VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 cristiano.madriitista

cristiano.madriitista
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:2.0 ES
  • KM:150
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:34, 25.05.2017

Witam, grzebiac w mojej Hani stwierdziłem ze chce ja zrobic na customa. Z góry prosze o nie pisanie wiadomości typu kup sobie V6 albo VII type S, bo to nie jest kwestia modelu czy pieniędzy. Prace nad Hania chciałbym rozpocząć od swapu całego silnika, kwestia jest taka nie nie chce H22A7 tylko zostać przy automacie, a z tego co sie dowiadywałem nie ma opcji wstawienia tam automatu. Czy silnik J30A1 sie nadaje ? Liczę sie z tym, ze kombinowania byłoby duzo zeby sie wszystko zmieściło, ale póki co nie mam innego pomysłu na silnik V6 z automatem. Zawiesie juz mam wstępnie nagrane, wiem ze ten z V6 wymaga lepszych, kwestia czy da rade to tam włożyć. Ew czy istnieją inne które sie wcisną w komorę. Wstępnie kosztorys mam, ciekawe tylko jak mechanik, i na ile to problematyczne moze dla niego byc. Jakies elementy które musiałby byc wymienione, zeby to miało ręce i nogi. Swap to jakies 2000 zł, silnik 2000zl, skrzynia jest w bardzo dobrym stanie po przeglądzie, Ew rozrząd 1000 zł. Nie pytam czy to opłacalne bo nie, wiem ze taniej wyjdzie kupic Coupé ale pytanie czy jest to wykonalne.
  • 0

#2 soul

soul
  • Klubowicz
  • 1722 postów
  • Skąd:PARI
  • Silnik:J37
  • Wersja:Base
  • KM:Trzysta
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:YD2
Reputacja: 40
Super

Napisano 13:48, 25.05.2017

Kompletnie nie znam sie na takich rzeczach, ale czy bierzesz pod uwage wiazke? Bo to ze upchnie sie silnik w komorze jest prawdopodobne, ale to zeby urchomic cala elektrykę/elektronike i podpiac pod ten silnik - tu moga sie pojawic schody nie do przeskoczenia...

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik soul edytował ten post 23:34, 29.05.2017

  • 0

#3 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 14:58, 25.05.2017

Ty chcesz, jak rozumiem, wrzucać silnik z Accorda VI coupe do zwykłej VI?

O ile zmieszczenie się silnika wydaje się być prawdopodobne, w końcu amerykańskie sedany z takim wychodziły również, to spięcie tego kompem będzie meeeeeega trudne wg mnie. Obawiam się, że nie obejdzie się bez EMU, a to już koszt kilku tysięcy + ktoś musi to spiąć, wystroić itp - żaden osiedlowy czy miejski mechanik tego nie ogarnie w prosty sposób. Musisz raczej uderzać do pewnych osób, jak choćby Niuton z http://www.strojenia.pl/

Wszystkie elementy, jak łapy i osprzęt - musiałbyś mieć z coupe z tym silnikiem i potem przerabiać pod swoją budę. Będzie rzeźby w trzy i trochę....


  • 0

#4 93karol

93karol
  • Forumowicz
  • 2815 postów
  • Skąd:Stalowa Wola/Tarnobrzeg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Execiutive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 31
Super

Napisano 15:03, 25.05.2017

Bardziej seryjny komp nie emu... Niewidze sensu pakowac tyle kasy w kompa ktory duzo nie wniesie. A kolega tu nie pisze o podnoszeniu mocy.

I dla scislosci niuton to niuton a
Ryś to strojenia.pl
  • 0
Podkarpacie i okolice :) Szukasz Pomocy? Sprawdź Działy Regionalne.

#5 pitou

pitou
  • Forumowicz
  • 239 postów
  • Skąd:Kato
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:38, 27.05.2017

Ciekawy wątek. Jakby to sie udało otwarlby sie nowy rozdzial w 6gen. Do tej pory mamy chyba udany projekt kompresor i jakies pojedyncze soft turbo. Ten mnie bardziej kręci.
  • 0

#6 Sysunia

Sysunia
  • Forumowicz
  • 681 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
  • Silnik:2.0
  • Wersja:TITANIUM
  • KM:180/400
  • Paliwo:ON
  • Rok:2017
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 10:36, 28.05.2017

Też chciałem fałkę wrzucić do siebie ale po zagłębieniu tematu odpuściłem bo sztuka dla sztuki.

Szukaj info na ussccord czy jakoś tak ale od razu mówię że będzie rzeźba konkret gdyż u nas nikt tego nie robił no i potrzebujesz kompletnego swapa, poza tym co z półosiami z At? Nie jestem pewien ale któraś chyba się różni długością w porównaniu do sedana w Mt?
  • 0

#7 Bojar

Bojar
  • Klubowicz
  • 2582 postów
  • Skąd:Twardogóra
  • Silnik:1.8
  • Wersja:i
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 51
Wzorowa

Napisano 19:27, 29.05.2017

Bierzesz pod uwagę ze nawet Coupe z v6 miało wieksza komorę niż ze zwykłym f20? Nawet maska, blotniki i caly zawias jest inny wiec nie będzie tak Latwo wcisnąć to do,sedana
  • 0
<p><a class="bbc_url" href="http://www.accordklu...<strong>SrebrnaPiekność</strong></a></p>

#8 pitou

pitou
  • Forumowicz
  • 239 postów
  • Skąd:Kato
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:07, 29.05.2017

Jak to na polskim forum wszyscy pisza w  dekadenckim tonie... Oczywiście ze łatwo nie bedzie ale pytanie - co kolega już wie i czy ma wstępne rozeznanie - czego potrzeba i  czy jest ktos kto sie podejmuje takiego projektu. Dla mnie - bardzo ciekawe


  • 0

#9 Bojar

Bojar
  • Klubowicz
  • 2582 postów
  • Skąd:Twardogóra
  • Silnik:1.8
  • Wersja:i
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 51
Wzorowa

Napisano 23:18, 29.05.2017

Dlatego o to pytam. Nie jest to zupełnie złośliwość z mojej strony... Po prostu j30 wymaga więcej miejsca niż f seria...

Ogarnac sie da, chociaż automat zabija dynamikę tego silnika i jest jednym z najbardziej awaryjnych w hondzie... Na pewno bedzie problem z ogarnięciem wiązki i kompa.

Do tego j30 jest wyższe niż pozostałe silniki wiec bedzie trzeba go niżej osadzic
  • 0
<p><a class="bbc_url" href="http://www.accordklu...<strong>SrebrnaPiekność</strong></a></p>

#10 HueR

HueR
  • Forumowicz
  • 135 postów
  • Skąd:L-wa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:19, 29.05.2017

Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie :)


  • 0

#11 soul

soul
  • Klubowicz
  • 1722 postów
  • Skąd:PARI
  • Silnik:J37
  • Wersja:Base
  • KM:Trzysta
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:YD2
Reputacja: 40
Super

Napisano 23:33, 29.05.2017

Popieści się to i nawet w Civicu się zmieści ;-)

tumblr_m7isfqqQ1W1qfsjpbo1_500.jpg
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq