Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Demontaż instalacji LPG

VI LPG demontaż

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 nashkarol

nashkarol
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • SkÄ…d:Braniewo
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:51, 23.06.2015

Witajcie 

 

Posiadam od dwóch miesięcy Accorda VI 2.0 z sekwencyjną instalacją LPG (Elpigaz). Naczytałem się bardzo dużo opinii - za, przeciw itp. Doszedłem do wniosku, że przy moich przebiegach instalacja LPG staje się zbędna, decyzja - chce zdemontować LPG.

 

Proszę bardziej obeznanych z tematem o wskazówki, co będzie potrzebne do demontażu (czy trzeba wymieniać kolektor, czy może coś jeszcze). Odstawiam auto do dobrego warsztatu, w którym wyjmą mi całą instalację, ale chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę przy odbiorze auta, dlatego proszę Was o jakieś rady.

 

Jeśli będzie to konieczne mogę wykonać zdjęcia komory silnika, żeby pokazać jak ten gaz jest zamontowany.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.


  • 0

#2 93karol

93karol
  • Forumowicz
  • 2815 postów
  • SkÄ…d:Stalowa Wola/Tarnobrzeg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Execiutive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 31
Super

Napisano 11:17, 23.06.2015

W kolektorze bedziesz mial otwory po wtryskach, wiec niewiem czy zaslepiaja jakos czy spawaja,
Otwor po wlewie gazu gdzie masz? Z reszta nie powinno byc problemów.
  • 0
Podkarpacie i okolice :) Szukasz Pomocy? Sprawdź Działy Regionalne.

#3 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • SkÄ…d:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 11:27, 23.06.2015

Kolego, ja mam do pracy 4km a zrobiłem przez rok 7000km. Obaj mamy już instalację, a zobacz ile ja oszczędzam rocznie
 

e82764075c2a9516m.png
 
Gdybyś miał instalować to co innego, ale pewnie też byś sporo oszczędzał. Teraz będę miał wyjazd nad morze i zrobię 700km w dwie strony i oszczędzę na paliwie 150zł. Kupię coś dla żony albo pójdzie na rozrywki. Nie będę żałował gdzieś pojechać dalej bo benzyna droga. Rób jednak jak chcesz.
 
Co do demontażu, to wyciągasz wszystkie graty, przewody i kabelki. Zaślepiasz wkrętki w kolektorze, dajesz proste złączki zamiast trójników w układzie nagrzewnicy (podłączenie reduktora), łączymy przerwane przewody wtryskiwaczy benzynowych, zaślepiamy miejsce gdzie było brane podciśnienie, zaślepiamy i zabezpieczamy antykorozyjnie dziury w podłodze bagażnika. Potem badanie techniczne i zgłoszenie w wydziale komunikacji.

  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#4 nashkarol

nashkarol
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • SkÄ…d:Braniewo
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:38, 23.06.2015

DziÄ™ki za odpowiedzi, Pablo.see zdaje sobie doskonale sprawÄ™ z tego, że cena litra gazu jest dużo niższa od benzyny 95 na Polskim cpn`ie, ale ... Mieszkam 5km od granicy z Obwodem Kaliningradzkim, mam tam bardzo dobre stacje na których tankujÄ™ od wielu lat i cena za litr wychodzi mi nie caÅ‚e 3zÅ‚ ... I nie martwiÄ™ siÄ™ regulacjami, przeglÄ…dami itp instalacji LPG, jadÄ™ na godzinkÄ™ za granicÄ™, tankujÄ™ pod korek plus 10 litrów w kanistrze i pÅ‚acÄ™ za to ok 200zÅ‚, to dużo za 70 litrów dobrej i sprawdzonej benzyny ? PrzemyÅ›laÅ‚em dobrze decyzjÄ™ demontażu LPG, pomimo że na chwilÄ™ obecnÄ… silnik pracuje ok, to nie oznacza że gaz nie niszczy silnika i że nie pojawiÄ… siÄ™ problemy w przyszÅ‚oÅ›ci ;) 


  • 0

#5 bogdann

bogdann
  • Forumowicz
  • 474 postów
  • SkÄ…d:PL
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:-
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 13:51, 23.06.2015

Bzdura

 

Zakładając, że na instalację wydałeś 2500zł, rachunki są takie:

 

Cena gazu: 3977zł

Cena benzyny: 3169zł

 

Czyli jesteś w plecy 808zł (25%).

 

ProszÄ™ NIE sugeruj innym swoich nietrafionych "inwestycji".

 

Każdy robi, co to uważa.

 

 

Kolego, ja mam do pracy 4km a zrobiłem przez rok 7000km. Obaj mamy już instalację, a zobacz ile ja oszczędzam rocznie
 

e82764075c2a9516m.png
 
Gdybyś miał instalować to co innego, ale pewnie też byś sporo oszczędzał. Teraz będę miał wyjazd nad morze i zrobię 700km w dwie strony i oszczędzę na paliwie 150zł. Kupię coś dla żony albo pójdzie na rozrywki. Nie będę żałował gdzieś pojechać dalej bo benzyna droga. Rób jednak jak chcesz.
 
Co do demontażu, to wyciągasz wszystkie graty, przewody i kabelki. Zaślepiasz wkrętki w kolektorze, dajesz proste złączki zamiast trójników w układzie nagrzewnicy (podłączenie reduktora), łączymy przerwane przewody wtryskiwaczy benzynowych, zaślepiamy miejsce gdzie było brane podciśnienie, zaślepiamy i zabezpieczamy antykorozyjnie dziury w podłodze bagażnika. Potem badanie techniczne i zgłoszenie w wydziale komunikacji.

  • 0

#6 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • SkÄ…d:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 14:00, 23.06.2015

Boguś nie spinaj tak. Na instalacji zrobiłem już 100 tys km i jestem do przodu kilkukrotną wartość instalacji. Jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to sobie daruj. Przedstawiłem sytuację w której autor tematu ma instalację, a ja mam ją od dawna i pomijamy jej koszt.


  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#7 nashkarol

nashkarol
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • SkÄ…d:Braniewo
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:48, 23.06.2015

Panowie, forum jest po to, żeby porozmawiać sobie na poziomie a nie obrzucać siÄ™ bÅ‚otem ;) ja opisaÅ‚em dokÅ‚adnie swojÄ… sytuacjÄ™, kupiÅ‚em auto z takÄ… instalacjÄ… i jest mi zbÄ™dna, bo posiadam "pod nosem" taniÄ… benzynÄ™ ;) głównie chodziÅ‚o o sprawy techniczne dotyczÄ…ce demontażu instalki, a nie kto ile zaoszczÄ™dzi, bo każdy ma innÄ… sytuacjÄ™ itp. 


Również skorzystałem z tego kalkulatora LPG co Pablo.see i wyszło mi, przy założeniu mojej ceny benzyny i braku kosztów montażu instalacji, że przez 2 lata zaoszczędzę trochę ponad 600zł na jeżdżąc na LPG ;) także, W MOIM PRZYPADKU, nie warto narażać silnika dla tych kilku stów ;)


  • 0

#8 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8879 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 15:37, 23.06.2015

Dokładnie w twoim przypadku jedynie warto rozważyć sytuacje czy będziesz miał wyjazdy dalsze gdzie braknie ci benzyny i czy koszt tankowania w takich przypadkach nie przewyższa znacznie kosztów utrzymania instalacji. To jest jedyna rzecz którą trzeba wziąć pod uwagę.
  • 0

#9 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2652 postów
  • SkÄ…d:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 17:11, 23.06.2015

trzeba jeszcze zdemontować i zrobić jak powinno być obieg płynu chłodzącego do podgrzewania reduktora, i rozkminić elektryke automatycznego przełącznika benzyna/lpg, i tylko się nie przestrasz jak wyciągniesz butle z bagażnika a pod nią będzie jedna wielka rdza i trzeba by tą dziurę jakoś zaślepić, ogólnie to LPG nie jest przystosowane do demontażu bo bardzo ciężko jest wrócić do oryginału.


  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#10 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • SkÄ…d:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 18:12, 23.06.2015

Maxell nie trzaba rozkmniać żadnej elektryki. Do zlutowania są cztery kabelki od wtryskiwaczy benzynowych. Tylko tyle jest ingerencji w układ elektryczny auta. Steronik bierze sobie masę, plus z aku i plus po stacyjce.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#11 nashkarol

nashkarol
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • SkÄ…d:Braniewo
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:54, 10.07.2015

Srebrny, piszesz tak jakby zamknięcie granic z Rosją było końcem świata :) zanim stracę dostęp do taniej benzyny, to pewnie ze dwa razy zmienię auto, więc nie widzę powodów do głębszych rozważań ... Napisałem z prośbą o czysto techniczne wytłumaczenie procesu demontażu LPG, odpowiedź uzyskałem - jestem usatysfakcjonowany ;) No i oczywiście nie widzę sensu wożenia w bagażniku butli od gazu, szkoda miejsca i zbędny balast, ale to już mój biznes, jak zdemontuję to chętnie sprzedam całość za grosze na forum ;)

Pozdrawiam


  • 0

#12 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2652 postów
  • SkÄ…d:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 07:24, 15.07.2015

Proszę się udać do warsztatu który ma odpowiednie kwalifikacje i który wystawi panu odpowiednie zaświadczenie o demontażu instalacji LPG. Bez tego zaświadczenia pana pojazd nie przejdzie badań technicznych z wynikiem pozytywnym. Zaświadczenie będzie też panu potrzebne w WK w celu usunięcia wpisów w dokumentach.

nie potrzeba żadnego zaÅ›wiadczenia, sam zdemontowaÅ‚em LPG i przy najbliższym przeglÄ…dzie powiedziaÅ‚em że instalacja jest zdemontowana i na przeglÄ…dzie napisaÅ‚ w  zaÅ›wiadczeniu że nie ma LPG i nastÄ™pnie do wydziaÅ‚u komunikacji i tam wykleÅ›lajÄ… LPG z dowodu rejestracyjnego.


  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#13 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8879 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 07:47, 15.07.2015

Jeszcze jeden komentarz z osobistą wycieczką i źle się to skończy dla obu.
  • 0

#14 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • SkÄ…d:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 12:09, 13.08.2015

nie potrzeba żadnego zaÅ›wiadczenia, sam zdemontowaÅ‚em LPG i przy najbliższym przeglÄ…dzie powiedziaÅ‚em że instalacja jest zdemontowana i na przeglÄ…dzie napisaÅ‚ w  zaÅ›wiadczeniu że nie ma LPG i nastÄ™pnie do wydziaÅ‚u komunikacji i tam wykleÅ›lajÄ… LPG z dowodu rejestracyjnego.

 A jak to jest w drugÄ… stronÄ™ jak ktoÅ› sobie sam gaz zaÅ‚oży, pokazujemy Å›wiadectwo legalizacji butli na przeglÄ…dzie i idziemy z tym do wydziaÅ‚u komunikacji ??


  • 0

#15 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • SkÄ…d:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 12:13, 13.08.2015

Trzeba mieć fakturę za montaż i świadectwo homologacji na komponenty.


Użytkownik pablo.see edytował ten post 12:15, 13.08.2015

  • 0

Do zobaczenia na trasie.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, LPG, demontaż

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq