Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Skrzypiący pedał sprzęgła - jak to usunąć???

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
826 odpowiedzi w tym temacie

#406 Sławek Joksz

Sławek Joksz
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Wolsztyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EXECUTVE
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:38, 30.01.2014

Witam Panowie

 

Jak w temacie miałem swego czasu w swoim Accordeonie skrzypiący pedał, nie muszę wam mówić do czego mnie to doprowadzało

Szef pewnego serwisu Hondy sprzedał mi patent który przeszedł moje oczekiwania, wcześniej smarowałem wszelkimi dostępnymi środkami, pomogło, ale tylko na chwilę, jak się okazało wystarczył kawałek mydła lekko zmiękczony i delikatnie wciśnięty w prowadnice pompy od strony pedału sprzęgła.

Dwa lata już jeżdżę i cisza :):): 


  • 0
Wreszcie kupiłem wymarzone auto

#407 wasko74

wasko74
  • Forumowicz
  • 81 postów
  • Skąd:Kwidzyn-Mareza
  • Silnik:2,2
  • Wersja:iCTDI SPORT
  • KM:145
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:57, 10.02.2014

Walczyłem ze skrzypiącym sprzęgłem tygodniami i różnymi sposobami. Pomaga smar do smarowania łańcucha motoru. Problem pojawia się co kilka miesięcy ale tak można żyć.


Z mydłem jeszcze nie próbowałem. Na pewno przy kolejnym skrzypieniu ten sposób wypróbuję.


  • 0

Darek - Kwidzyn - Mareza- Honda Accord 2,2 iCTDI SPORT 2005


#408 Daniello87

Daniello87
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:38, 14.02.2014

Z tym mydłem to tak na poważnie? psikanie co chwila smarem już mnie delikatnie irytuje..


  • 0

#409 ArturL

ArturL
  • Forumowicz
  • 23 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,4
  • Wersja:executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:35, 21.02.2014

Panowie, miałem ten sam problem i wymiana pompy sprzęgła załatwiła sprawę - z tym, że jest to kosztowne - 1000zł w ASO i jako, że mam auto na przedłużonej gwarancji, wymiana była w jej ramach. W serwisie wiedzieli, o co chodzi - ta przypadłość jest "znana". Skrzypienie pojawiło się jakieś 30kkm temu (obecnie ma 134kkm przebiegu i 3 lata). Jeżdżę ją od nowości.  


  • 0

#410 jarcio

jarcio
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:KATOWICE
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:39, 21.02.2014

...jeśli nie masz uszkodzonych tulejek na sprężynie powrotnej pedału ( tam też może wtedy skrzypieć metal o metal) , dobrą metodą na przesmarowanie  swożnia sprzęgła jest zrobienie tego za pomocą szczykawki z wężykiem wypełnionej olejem silnikowym-(najleprszy syntetyk). Trzeba wprowadzić wężyk obok swożnia jak najgłębiej na wyciśniętym sprzęgle. Po usunięciu wężyka i puszczeniu sprzegła kilka razy popracować pedałem , a nadmiar oleju wytrzeć. Powinno wystarczyć na dłużej...


  • 0
JARCIO

#411 Robjunior

Robjunior
  • Forumowicz
  • 139 postów
  • Skąd:Ropczyce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Cl7
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:24, 06.03.2014

Pojawiła się w końcu pompa TRW...tylko jest jedno ale na stronie pisze:

Pojazd z kierownicą po lewej /prawej stronie:  dla pojazdów z kierownicą po prawej stronie

Jak by mógł ktoś w miarę szybko dać znać czy podejdzie ta pompa pod auto z kierownicą po lewej stronie czy nie...
Sprawdzając po numerze oem hondy to i w RHD i LHD są niby te same pompy, więc teoretycznie powinno pasować...no ale może ktoś przerabiał już temat i ma wiedzę praktyczną :)


  • 0

#412 Sławek81

Sławek81
  • Forumowicz
  • 62 postów
  • Skąd:RZE
  • Silnik:1,6
  • Wersja:M62AZ1
  • KM:90
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:ED/ SW
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:34, 20.05.2014

Czy ktoś z forumowiczów leczył skrzypienie pedału sprzęgła podczas wciskania w VI generacji Accord?

Walczę za pomocą wcześniej wymienionych środków (Motul Chain Lube Road, biały smar w sprayu, ew. ŁT43), ale poprawa na maks. 2-3 dni. 


  • 0

#413 andrzejmm

andrzejmm
  • Forumowicz
  • 43 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:40, 26.05.2014

Dołączam się do kolegi Sławek81. Po wymianie płynu w układzie sprzęgła mam w swojej VI jedno pyknięcie mniej więcej w połowie depnięcia pedału. Pedał po wymianie płynu pracuje trochę ciężej, biegi wchodzą trochę lepiej, ale pojawił się ten denerwujący efekt. Nie jest to skrzypienie tylko takie pyknięcie. Czy ktoś przerabiał ten problem w VI generacji? Przy okazji czy ktoś z kolegów jeździ na jakimś tańszym zamienniku pompy sprzęgła np. JPN i może podzielić się opinią na ich temat.


  • 0

#414 krisos

krisos
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:23, 11.06.2014

Witam,

 

Pod koniec kwietnia zakupiłem accorda CL7 ze skrzypiącym pedałem sprzęgła.

3 tygodnie temu przesmarowałem smarem, który używam do łańcucha w motocyklu i jest póki co git!

Samochód jeżdzony codziennie.

Jak co to użyłem valvoline white synthetic chain lube :)


  • 0

#415 vicek91

vicek91
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Rotterdam
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 17:37, 04.07.2014

Witam umnie również występuje ten problem posiadam smar miedziowy w sprayu czy nada się na tą dolegliwość?I gdzie dokładnie go aplikować z góry dziękuje i pozdrawiam.


  • 0

#416 Sławek81

Sławek81
  • Forumowicz
  • 62 postów
  • Skąd:RZE
  • Silnik:1,6
  • Wersja:M62AZ1
  • KM:90
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:ED/ SW
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:12, 12.07.2014

Dołączam się do kolegi Sławek81. Po wymianie płynu w układzie sprzęgła mam w swojej VI jedno pyknięcie mniej więcej w połowie depnięcia pedału. Pedał po wymianie płynu pracuje trochę ciężej, biegi wchodzą trochę lepiej, ale pojawił się ten denerwujący efekt. Nie jest to skrzypienie tylko takie pyknięcie. Czy ktoś przerabiał ten problem w VI generacji? Przy okazji czy ktoś z kolegów jeździ na jakimś tańszym zamienniku pompy sprzęgła np. JPN i może podzielić się opinią na ich temat.

 

Andrzejmm, w VI pozostaje chyba tylko wymiana pompy na jakiś zamiennik:\

 

http://www.4cars.pl/...zegla,0.php#top

 

Trochę już mnie męczy to smarowanie..


  • 0

#417 waldemar

waldemar
  • Forumowicz
  • 60 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.2
  • Wersja:sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:11, 27.07.2014

witam,ja używam smaru miedzianego koszt to 36zł działa na 3 miesiące .doby tez musi być smar miedziany 


czekam na wiadomosci w sprawie pompy TRW  czy dalej niema z nia problemów .gdzie ją kupic mam diesla 2.2


  • 0

#418 ozim

ozim
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VII Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:00, 01.10.2014

Witam,

skrzypienie pedału sprzęgła (a dokładniej takie "cykanie" przy wciskaniu) dotyczy także mojej Hondy :( (przebieg 150 000 km). Psikanie WD40 pomaga... na 1 dzień/kilka godzin. Później kupiłem w Praktikerze taki dość gęsty, zielony smar uniwersalny, posmarowałem pędzelkiem i pomogło... na jeden dzień. A teraz kupiłem preparat, o którym przeczytałem w tym dziale - "Motul Chain Lube Road Plus (400 ml)" i preparat zadziałał... na jeden dzień. Mam w sumie trochę dość tego, strasznie to irytujące jest (chociaż porównując z usterkami Audi/Mercedesów to chyba tylko należy się cieszyć tym "cykaniem" hehe).


  • 0

#419 pawel84j

pawel84j
  • Forumowicz
  • 721 postów
  • Skąd:Wyżne/Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 08:43, 01.10.2014

Możecie pokazać na rysunku ze strony www.japancars.ru które miejsce smarujecie ? też chciałbym to przesmarować, bo przy końcu wciskania sprzęgła słychać skrzypienie. W sumie mi to nie przeszkadza bo sprzęgło pracuje dobrze a i dzwięk nie jest jakiś głośny. Ale jak coś skrzypi to pasuje to wyeliminować.

dzięki


Użytkownik pawel84j edytował ten post 08:44, 01.10.2014

  • 0

#420 gasoline

gasoline
  • Forumowicz
  • 243 postów
  • Skąd:White_stock
  • Silnik:F18
  • Wersja:ES+
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 30
Super

Napisano 09:56, 01.10.2014

Czy ktoś z forumowiczów leczył skrzypienie pedału sprzęgła podczas wciskania w VI generacji Accord?

Walczę za pomocą wcześniej wymienionych środków (Motul Chain Lube Road, biały smar w sprayu, ew. ŁT43), ale poprawa na maks. 2-3 dni. 

Ja psiknąłem w to miejsce za tą gumową osłonką gdzie wchodzi"łapa" którą popycha wysprzęglik. Pryskałem tym W11 (wazelina techniczna) i tym motulem (obu nie żałowałem). W ciągu 2 dni skrzypienie całkowicie ustało i jeżdżę już tak parę tygodni i jest super. Zero piszczenia, trzeszczenia itd. Pedał wchodzi ładnie, czyli usterka wyleczona. W civic też to miałem i po popryskaniu wazeliną techniczną problem nie powtarza się od 4 lat.


Użytkownik gasoline edytował ten post 09:59, 01.10.2014

  • 0

Honda Accord VI F18B2 CH6 ES '01 http://www.accordklu...es-by-gasoline/ była Honda Civic VI D14A5 MA8 R90 '97






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq