Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Kamera samochodowa

all_gen rejestrator kamera kamera samochodowa VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
996 odpowiedzi w tym temacie

#16 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:57, 27.02.2012

@hubbu

nie trzesie sie to podczas jazdy na takim plaskowniczku ??

Pozdr
e12
  • 0

#17 hubbu

hubbu
  • Forumowicz
  • 363 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:54, 27.02.2012

@hubbu

nie trzesie sie to podczas jazdy na takim plaskowniczku ??

Pozdr
e12


Też się trochę tego obawiałem, ale zasadniczo nie. Nie sprawdzałem w ekstremalnych warunkach, ale tak podczas jazdy po "drogach utwardzonych" obraz na kompie jest stabilny :)
Ten płaskownik jest dość sztywny mimo wszystko, a kamerka jest naprawdę lekka, więc nie obciąża go za bardzo.
  • 0

#18 train

train
  • Forumowicz
  • 193 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:59, 15.03.2012

No, w PL do wyrwania dużo drożej:
http://allegro.pl/ka...2192486533.html

Przydała by się taka Hero2 w normalnej cenie...
  • 0

#19 experience

experience
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Łódź
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:54, 20.03.2012

Poczytałem trochę ruskie fora i zamówiłem kamerkę F500LHD. Nasi wschodni bracia rozpracowali temat dosyć szczegółowo, dzięki nim wiem co kupuję i skąd warto zamówić by trafić na poprawną wersję firmware. Jak przesyłka dotrze to oczywiście zaprezentuję filmik, ale i tak zachęcam do przeglądnięcia YT pod katem nagrań z F500LHD, bo jakość obrazu w full HD 1080p daje czadu.
Mając do wyboru sprzęt za 3 stówki kupiony w PL i sprzęt za tyle samo z Chin (ebay) różnica w klasie, w obrazie, jednak jest dość znaczna.


A podzielisz sie informacja jaki firware jest sluszny ? Ja tez szukam tej kamerki po testach i opiniach no i video ktore w tej cenie jest bdb.

Podrzuc wiec jak mozesz namiary na co zwrocic uwage.
Bede wdzieczny.
Adam
  • 0
--------------------
Pozdrawiam
Adam

#20 experience

experience
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Łódź
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:11, 20.03.2012

Wyczerpujaco i konkretnie - wiec dziekuje :)
  • 0
--------------------
Pozdrawiam
Adam

#21 brabant

brabant
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:100lyca
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:57, 21.05.2012

Wie ktoś może jak zdemontować lusterko przyciemniane w VII genie?? Lusterko mocowane jest wkrętem do prowadnicy przyklejonej do szyby. Po jego odkręceniu przesówa się do przodu i do tyłu po prowadnicy i nie schodzi. Nie chcę czegoś połamać, dlatego proszę o pomoc.
  • 0

#22 rmazurek

rmazurek
  • Forumowicz
  • 77 postów
  • Skąd:Birmingham/Lubartow
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Portfolio
  • KM:273
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:01, 04.07.2012

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Postanowiłem ze kamerka się przyda(z uwagi na to co się dzieje na drogach w UK trzeba mieć oczy i uszy w głowie i w d**ie). Szczególnie ze miałem sytuacje gdzie gość wjechał mi w tył na czerwonym a później stwierdził ze ja w niego wycofałem ... osiwiałem prawie przez to ;-).

Nabyłem BlackVue DR400G HD.

Wybrałem ten sprzęt głownie z uwagi na wbudowany GPS.



Dopiero dziś ja odebrałem wiec trudno cokolwiek powiedzieć - jest już zamontowana i działa.

Przykładowy filmik(mimo ze nagrane w Full HD 30kl/s to chyba YT i tak obcina delikatnie jakosc bo oryginal wyglada lepiej):



Ogólnie mimo deszczu obraz jest czysty, bez problemu można czytać numery rejestracyjne przejeżdżających aut.

Ma ktoś z Was jakieś doświadczenia z tym sprzętem? Wiem ze ta z rosyjskich for kusi ceną jednakże ja swoja kupilem za za 130 funtów (wliczona przesyłka i karta 16GB) wiec roznica nie jest az tak wielka(30 funtow w stosunku do F500LHD bez karty pamieci)
  • 0

#23 hubbu

hubbu
  • Forumowicz
  • 363 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:00, 04.07.2012

calzone, masz oko :) :db

Jak powiedziałeś, to rzeczywiście też widzę "przycinanie", ale czy to tak jest naprawdę, czy to tylko wrażenie/złudzenie...?
  • 0

#24 Lechutek

Lechutek
  • Klubowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2,0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:49, 04.07.2012

To przycinanie to może być wina YT , wrzuciłem filmik z GoPro i tez takie było delikatne przycinanie, nie powiem ze to na pewno wina YT ale może tak być.
  • 0

#25 rmazurek

rmazurek
  • Forumowicz
  • 77 postów
  • Skąd:Birmingham/Lubartow
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Portfolio
  • KM:273
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:38, 04.07.2012

Tak to wina YT. Karta to sandix extreeme 10 klasa wiec szybka. Na kompie nie przycina wcale.
  • 0
Jest:

2013 Jaguar XJ 3.0D Portfolio --- 2016 Audi A1 1.4 TFSI S-Line --- 2012 Fuji Nevada 2.0 po malych modach --- 1980 Bricross Lagonda 10 singiel

Byly:

2010 Jaguar XF 3.0D --- 2013 Ford Fiesta 1.0 Zetec ---2005 Honda Accord 2.2 ictdi --- 2001 Mitsubishi Carisma 1.8 GDI --- 2002 Fiat Punto 1.2 --- 1990 Mazda 323F 1.8 --- 1991 Opel Corsa 1.2

http://agroturystyka-lubartow.pl

#26 Zatoichi

Zatoichi
  • Forumowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Wro
  • Silnik:2.4
  • Wersja:.exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:15, 04.07.2012

Pokaż jak zamontowałeś.
  • 0

Denerwować się, to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.
ex-wife: AccoVII 2.4 exe, AccoVIII 2.4 TypeS AT '11...


#27 rmazurek

rmazurek
  • Forumowicz
  • 77 postów
  • Skąd:Birmingham/Lubartow
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Portfolio
  • KM:273
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:05, 05.07.2012

Filmik nagrany okolo 9:30 - robiło się już ciemno a mimo to filmik wyglada jakby byl nagrany w dzień.


http://youtu.be/lVODmC_iIsI


Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Z punktu widzenia kierowcy kamera jest niewidoczna. Z zewnatrz jest dość widoczna, zastanawiam się nad przesunięciem jej tak aby taśma mocująca byla idealnie pod uchwytem lusterka - może wtedy bedzie to lepiej wyglądało...
  • 0

#28 Lechutek

Lechutek
  • Klubowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2,0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 07:19, 07.07.2012

dobre :-D wygląda jak nieoznakowany "miśkowóz" ;-) ostatnio jechałem z zamontowaną gopro na masce po prawej stronie na przyssawkę przed szybą i też ludki na drodze nie wiedzieli co jest grane :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#29 rav1984

rav1984
  • Forumowicz
  • 202 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:30, 04.09.2012

Po ostatnich przygodach doszedłem do wniosku, że takie urządzenie by mi się przydało. Powiedzcie mi, Panowie, czy w sytuacji, gdzie facet przed Wami wrzuca wsteczny i uderza o Accorda a przy policji się wykręca, że nic takiego nie miało miejsca i że to Wasza wina, bo nie zachowaliście bezpiecznej odległości, to czy nagranie z takiej kamery może być dowodem na to, że koleś składa fałszywe zeznania i to jest jego wina?
  • 0

Aby dodać film z youtube należy wpisać [*media*]XXX[*/media*] (bez gwiazdek), gdzie XXX to adres filmu.

Moja Hondzia: http://www.accordklu...der=asc&start=0


#30 ZbyszekS

ZbyszekS
  • Forumowicz
  • 166 postów
  • Skąd:Kraków / Proszowice
  • Silnik:1,8
  • Wersja:Sport
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:33, 04.09.2012

"Jak pokazuje praktyka sądowa, filmy nakręcone telefonami komórkowymi mogą być kluczowymi dowodami prowadzącymi do ukarania sprawców przestępstw lub wykroczeń.

W ostatnich miesiącach na tego typu dowodach opierało się wiele postępowań w sprawie występków popełnianych w szkołach, aktów wandalizmu czy zdarzeń drogowych.
– Jeżeli ktoś rejestruje sytuacje, kiedy pojazd przejeżdża przez skrzyżowanie na czerwonym świetle czy też wymusza pierwszeństwo, to takie nagranie może być dowodem w sprawie – tłumaczy dr Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego Policji.

– Jeżeli taki dowód się pojawi, sąd nie może go zlekceważyć i musi ocenić jego wiarygodność. Nie ma przeszkód, żeby był to jedyny dowód przesądzający ostatecznie o winie sprawcy – mówi dr Ryszard Kuciński, były prokurator i radca prawny z Warszawy.

Podinspektor Leszek Jankowski z Biura Ruchu Drogowego KGP potwierdza, że w dobie telefonów komórkowych z aparatami fotograficznymi coraz częściej obywatele dokumentują nimi np. istotne ślady czy uszkodzenia pojazdów z miejsc zdarzeń drogowych.

– Tego rodzaju załączniki są zazwyczaj dołączane do materiałów postępowania wyjaśniającego. Zdarzają się również osoby, które dokumentują nieprawidłowe zachowania przy użyciu aparatów fotograficznych (np. nieprawidłowe parkowanie pojazdów). Policja, mając informację o uzasadnionym podejrzeniu popełnieniu wykroczenia, jest zobowiązana przeprowadzić postępowanie wyjaśniające. Niezbędne jest ustalenie, kto, kiedy, gdzie i w jakich okolicznościach popełnił wykroczenie widoczne na zdjęciu – wyjaśnia podinspektor Jankowski.

Wartość dowodu elektronicznego dla rozstrzygnięcia sprawy ocenia każdorazowo sąd. Kieruje się on zasadą swobodnej oceny dowodów, a co za tym idzie może, ale nie musi uwzględnić tego rodzaju dowodu. W większości przypadków załączone przez uczestników zdjęcia czy materiał filmowy stanowią materiał pomocniczy, który zazwyczaj jest poparty dowodami w postaci zeznań świadków."

Źródło: Gazeta Prawna - Artykuł z dnia: 2009-08-07
  • 0

Pozdrawiam, Zbyszek

był: Accord CL7 Comfort 2004 Royal Ruby Red , jest: Civic FK2 Sport 2015 Brilliant Sporty Blue






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen, rejestrator, kamera, kamera samochodowa, VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq